Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 22.12, 18:00

strona 1/1

19 grudnia 2018, 13:54 / środa
Nie widzę jeszcze wątku meczowego, więc tym razem wezmę to na swoją klatę i głęboko wierzę, że będą to 3pkty, co prawda po ostatnim meczu nieco mam obawy, ale wierzę, że to jest właśnie ten sezon z historycznym sukcesem Lechii ! Ostatnio Górnik zremisował ze śledziarnią to teraz pora pokazać jak z nimi się wygrywa ;)
19 grudnia 2018, 17:53 / środa
Trzeba uważać na Angulo bo coś zaczął strzelać no i Żurkowski pomyka a sił ma zawsze wystarczająco dużo. Dobra wiadomość, że nie zagra Suarez za kartki, co osłabia mocno ich stałe fragmenty zarówno w obronie jak i ataku.
19 grudnia 2018, 23:06 / środa
jebniemy na 3-1 i dobrego browara .
20 grudnia 2018, 00:05 / czwartek
Wigilijnie modlitwa o 3 punkty, ale jakoś tak mam dziwnie, ze będzie slabo.
Może to objaw andropauzy...
Tudzież prognosyyk ości w ryju?
Oby do przodu.

Pzdr
20 grudnia 2018, 01:27 / czwartek
Ja tam myślę, że tym razem zdobędziemy trzy punkty, które zostaną w Gdańsku. Przezimujemy na liderze, nie sprzedawać kluczowych zawodników, może coś ciekawego dojdzie aby być jeszcze silniejszym i na podbój ligi :D Liczy się tylko zwycięstwo!
20 grudnia 2018, 08:51 / czwartek
Ciekawe jak ten środek będzie wyglądał bez Łukasika, bo nie ukrywam tak jak kiedyś go krytykowałem, tak teraz robi robotę w defensywie
20 grudnia 2018, 09:15 / czwartek
Za Łukasika pewnie trener przesunie Makowskiego a na ósemce zagra ktoś z dwójki Wolski/Lipski. Do tego Michalak i Haraslin na skrzydłach. Plus oczywiście Flavio.
W defensywie przypuszczam, że zostanie jak w dwóch ostatnich meczach.
Górnik jest słabszy niż w zeszłym sezonie. Kontry które w tamtym sezonie dawały im wiele punktów już tak dobrze nie działają. Stałe fragmenty również...
Jak dla mnie pewne 2-0.
20 grudnia 2018, 22:24 / czwartek
Ostatni mecz w roku to nasza specjalność przez ostatnie lata było tak:
2017/18-Sandecja N.Sącz 2-2 Lechia Gdańsk 16 grudnia
2016/17 -Korona Kielce 2-0 Lechia Gdańsk 17 grudnia
2015/16 - Górnik Łęczna 3-1 Lechia Gdańsk 19 grudnia
2014/15 - Lech Poznań 1-0 Lechia Gdańsk 13 grudnia
2013/14- Górnik Zabrze 0-0 Lechia Gdańsk 14 grudnia
2012/13 - Górnik Zabrze 2-0 Lechia Gdańsk 8 grudnia
2011/12 - Lechia Gdańsk 0-1 Jagiellonia Białystok 11 grudnia
2010/11 - Zagłębie Lubin 3-1 Lechia Gdańsk 27 listopada

2 pkt w ośmiu meczach....
Ostatni wygrany mecz to jeszcze na Traugutta był, a gola strzelił Dawidowski.
Mimo, ze forma spadła liczę ze jakość wymęczą 3 pkt, Łukasik nie strzeli, ale niech bedzie choć te 1:0.
Nie można ciągle liczyć na to ze inni beda tracić pkt

TYLKO LECHIA!
21 grudnia 2018, 08:20 / piątek
W Poznaniu też nie wygraliśmy od kilkudziesięciu lat i w końcu się udało. Tak jak mówisz, skromne 1:0 i będziemy zadowoleni. Oby wejść w ten nowy rok jako lider, z nadzieją, że utrzymamy skład jaki mamy i nikt nie odejdzie z wiodących kopaczy. Jeśli odbudują formę Ci co mają, to nie potrzebujemy specjalnie wzmocnień i tym składem możemy rozbić tą ligę do końca. Niech się kasa zgadza, zaufanie do trenera i będzie dobrze.
21 grudnia 2018, 15:43 / piątek
Bartosz Frankowski w sezonie18/19 statystyki
Prowadził dwa mecze Lechii, które wygrała. W jednym dał 5 w drugim 3 żółte kartki.
Średnio daje 4.9 żółte kartki na mecz.
odnośnik
21 grudnia 2018, 23:09 / piątek
Chuj tam z a Amicą . Mam taką koncepcję .Chyba słuszną koncepcję. Zbliżają się święta , nastrój świąteczny się zbliża i mam prośbę do prowadzących doping. Zaśpiewajmy w drugiej połowie meczu kolende " wsród nocnej ciszy głos się rozchodzi " " itd .
To jest odpowiedni czas . Tylko zwycięstwo Lechio !
21 grudnia 2018, 23:45 / piątek
Z całym szcunkiem Cygnus x-1, lecz Twój wpis "2014/15 - Lech Poznań 1-0 Lechia Gdańsk 13 grudnia" jest nieprecyzyjny. Od 2006 roku taki klub jak Lech Poznań nie istnieje. To Amica. Tutaj masz potwierdzenie tego faktu (zerknij z łaski swojej na drugą strzałkę pod tabelą) odnośnik
22 grudnia 2018, 02:13 / sobota
No i co?
Bawcie sie i rozkminiajcie
22 grudnia 2018, 11:55 / sobota
niech dzisiaj kolejny raz okaze sie, ze to rok przelomowy i wbrew wszystkim statystykom i ten ostatni mecz w roku bedzie inny niz przez ostatnie lata
22 grudnia 2018, 12:34 / sobota
Jagiellonia po wczorajszym remisie z Piastem i przy naszym dzisiejszym zwycięstwie będzie miała już 9 punktów straty do liderującej gdańskiej Lechii. Na podium wskoczyła Amika, grająca pod szyldem Lecha Poznań, z taką samą stratą.

Oby po dzisiejszym meczu tabela wyglądało tak jak poniżej, a w lutym zaczynamy batalię o mistrzostwo!

1. Lechia Gdańsk 42 pkt

2. Legia Warszawa 39 pkt

3. Lech Poznań 33 pkt

PS Co do wpisu 1947 polecam wypowiedź Borka w temacie fuzji Amiki z Lechem:

odnośnik
22 grudnia 2018, 12:51 / sobota
Panowie redagujący aktualności na stronie lechia.gda.pl - w przypuszczalnych składach na dzisiejszy mecz odnośnik poprawić nazwisko Michalski na Michalak... Trochę to słabe jak mylimy nazwiska naszych piłkarzy....
22 grudnia 2018, 17:16 / sobota
Witam.
Tylko zwycięstwo i 3 punkty. Skład naszej Lechii już podany. Uważam, że jest optymalny:-) Wszyscy kibice na mecz!!! LECHIA GDAŃSK!!!
22 grudnia 2018, 19:15 / sobota
skoro w derbach za klopsa Augustyna był karny, to nie rozumiem dlaczego ten sam sędzia nie dał teraz karnego, na szczęście oliwa sprawiedliwa tym razem :)
22 grudnia 2018, 19:47 / sobota
Jest! Wunderwaffe z Sumatry!!!
22 grudnia 2018, 21:54 / sobota
Przyznaje się do błędu. Po ostatnich dwóch meczach stwierdziłem, ze Lechia łapie lekką zadyszkę. Z obawą oczekiwałem więc ostatniego meczu w roku, bo dodatkowo miałem w pamieci dokonania naszych w takich potyczkach.
Jednak od poczatku meczu widziałem, ze obawy były niepotrzebne, Lechia dominowała na boisku. Może nie było fajerwerków (one były za to na trybunach, choc troche za długo), ale wiadomo, ze Lechia w wersji Stokowca, to nie Barcelona Guardioli.
Dziś przede wszystkim dopisała skuteczność. I brawo dla drużyny ze spieli sie na ostatni mecz i oprócz 5-10 minut po pierwszej bramce nie odpuszczali rywalowi do końca.
Teraz Biało-Zielone Święta Bozego Narodzenia, reset w sylwestra i ruszamy przed najważniejszą runda w historii klubu.
PS. Podziękowania dla młynarzy za pociągnięcie jednej z najfajniejszych naszych przyspiewek "W Gdańsku się urodziłem..." Mam nadzieje, ze wejdzie to na stałe do repertuaru i publika nauczy się to spiewac jak młynarze pokazali.

TYLKO LECHIA!
22 grudnia 2018, 22:09 / sobota
Cygnus x-1 szacunek za refleksje ...szczerze ci powiem ze dziś mniej przypalony smakował ŚWIETNIE !!!!!
22 grudnia 2018, 22:44 / sobota
Dobry mecz na koniec roku. To taki prezent świąteczny dla wszystkich Lechistów od DRUŻYNY i TRENERA.
Poza ostatnimi 10 minutami pierwszej połowy totalna dominacja i spokojne zwycięstwo. Choć trzeba przyznać, że bramki Sobiecha i Flavio dosyć przypadkowe... Ale o to chodzi. Lechia na dzień dzisiejszy to typowy killer który nawet jak za dużo nie strzela to i tak zdobywa bramkę...

Brawo dla TRENERA za dzisiejszy mecz i cały rok pracy. Gdy przychodził było sporo sceptycznych głosów. Ja jakoś tak mam, że każdy nowy ma u mnie czystą kartę (z pokorą przyznaję, że nawet w Maczetę, Brzęczka czy Owena wierzyłem). Coś mi jednak mówiło, że RUDZIELEC (dużymi, bo pozytywnie) to strzał w dziesiątkę. Wiem, że to dopiero połowa drogi ale kurde widzę, że damy radę. Jeśli Mandziara tego nie spierdoli (jakaś wyprzedaż) to będzie dobrze.

Jeśli miałby dzisiaj kogoś indywidualnie wyróżnić to byłby to przede wszystkim Makowski. Skubaniec dwie asysty drugiego stopnia. Absolutnie nie widać po nim, że to żółtodziób....
Wzorowo Nalepa i Augustyn, nieźle Sobiech i Wolski....słabo jak na siebie Flavi.... Ale to jest właśnie sztuka, by mimo słabszego występu zdobywać bramki....

Widzę jeszcze problem z Michalakiem. Kiedyś grał taki piłkarz, który nazywał się Dejan Savićević. Gość potrafił być super....ale umiał też nieźle spieprzyć sytuacje... Często słyszałem w komentarzach, że to taki "jeździec bez głowy"....
Kojarzy mi się to z Michalakiem. Kurcze gość jest szybki, przebojowy ale jednak ma w sobie to "coś", że większość sytuacji psuje.
Broń Boże nie skreślam go. Mam jednak nadzieję, że Stokowiec zrobi z niego prawdziwego killera na skrzydle jakim jest Haraslin.

No i na koniec - fajnie, że nasz TRENER dał dziś zadebiutować mrówie z Indonezji. Jedną akcję miał nawet niezłą...choć otoczony trzema rywalami pogubił się. Moim zdaniem Egy to bardziej chwyt marketingowy niż sportowy ale skoro może to dać efekt - to czemu nie? A nóż okaże się, że ten mikrus wyrośnie na gwiazdę eklapy i zarobimy na nim krocie. Wiem, że IV liga to inne realia....ale tam Egy strzela aż miło.....więc trzymam kciuki, by w najwyższej klasie rozgrywkowej dał radę.
22 grudnia 2018, 23:24 / sobota
Byłem przekonany, że dzisiaj wygramy.
Jestem pod wrażeniem pracy, jaką wykonali piłkarze w porównaniu do poprzedniego sezonu.
Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Pana Trenera i tego, w jaki sposób ogarnął tę Stajnię Augiasza.
Kolejny raz na zero z tyłu - rewelacja.
Nasza linia pomocy to harówka, harówka i jeszcze raz harówka.
W napadzie też było klawo - Sobiech pokazał, że może częściej zastępować Flavio.
Rozpiera mnie duma!
22 grudnia 2018, 23:25 / sobota
@Krzyżak_S
rozkminka w porządku, ale Trener to nie RUDZIELEC nawet wielkimi. szacunek i admiracja za jesień 2018 zdecydowanie.
22 grudnia 2018, 23:49 / sobota
Piekne zakończenie roku w wykonaniu Lechii. Bardzo dobry mecz całej drużyny. Walka o mistrzostwo trwa.
23 grudnia 2018, 00:05 / niedziela
@bigbadwolf - naprawdę tylko i wyłącznie pozytywnie pisałem o naszym trenerze. Nigdy nie śmiałbym obrażać Gościa, który czyni z naszej drużyny coś wielkiego.
Ok - obiecuję, że więcej nie napiszę RUDZIELEC, nawet w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
PAN TRENER STOKOWIEC I WIELKA LECHIA!!!!
23 grudnia 2018, 00:40 / niedziela
Pierwszy na prawdę pierdolony C+ docenił gdańskich kibiców.
Bączek gościem ... w lutym Wiśnia i rozpierdalamy tą ligę od startu nowych rozgrywek
23 grudnia 2018, 01:20 / niedziela
EGY!!!! A tak na serio to już nie mogę się doczekać końcówki sezonu i wyraz twarzy osób w lubinie jak niechciany przez nich Stokowiec wywalczy MP
23 grudnia 2018, 01:36 / niedziela
Pytanie kibica w kapciach przed TV.......
Te fajerwerki to jakis protest?
Ani glosne,ani jakos mega dymiace.
O co cho?
23 grudnia 2018, 01:45 / niedziela
koło stadionu trochę "psów" było a wiadomo w sylwestra fajerwerków nie będzie ze względu na to by zwięrzęta się nie bały
23 grudnia 2018, 06:25 / niedziela
Brawo Lechijko! Mam też nadzieję, że warszawski Drupi widział bramkę Mladenovica i przemyśli parę spraw :D
23 grudnia 2018, 09:01 / niedziela
Brawa dla Pana Trenera za znakomitą rundę, dobrą grę i lidera. Brawa za ogarnięcie wielu piłkarzy, na których mało co liczył, za zrobienie z Nunesa, Augustyna solidnych obrońców. Brawa dla Kuciaka, Haraslina i Mladenovica za to że byli w tej rundzie najlepszymi na swoich pozycjach w lidze. Dzisiaj brawa dla Wolskiego za bardzo dobry mecz, po tym jak kopał się po czole w Legnicy.
23 grudnia 2018, 09:43 / niedziela
Fajna oprawa popsuta przez odpustową końcówkę. Raece ok ale po co te tandetne fajerwerki rodem z Sosnowca ? Kasę lepiej było na tego potrzebującego kibica przelać niż puszczać z dymem. Z tą karą co płacona będzie za przerwanie meczu (race nie przerwały) zebrała by się konkretna kwota. Dla mnie fajerwerki na meczu piłki nożnej to równie popierdolony pomysł co wuwuzele.
23 grudnia 2018, 13:36 / niedziela
Chciałbym pogratulować Trenerowi świetnej rundy i życzyć wszystkiego dobrego na święta dla wszystkich kibiców ! Biało-zielonych świąt, dużo zdrowia ! To jest ten czas Lechii, w tym sezonie to musi się wypracować.
23 grudnia 2018, 14:56 / niedziela
Aha... i nie traćmy wiary ;)

odnośnik
23 grudnia 2018, 23:15 / niedziela
Najlepsi-Makowski i .......Blazej,jak Ty mnie zaimponowales.Klasa mecz.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.525