Gdańsk: piątek, 22 marca 2019
FORUM
Podstrony:

Wybory na prezydenta Gdańska

strona 2/6

6 lutego 2019, 22:46 / środa
Paweł Buzała na prezydenta!!!
7 lutego 2019, 13:48 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 lutego 2019, 14:29 / czwartek
Hektopaskal rozumiem, że rozmawiałeś z tymi osobami na ten temat, że ich tu przywołujesz ? Równie dobrze można napisać : Jako że jesteśmy na forum kibicowskim postaram się o przykłady bliższe ziemi. Na pewno znasz, zapytaj zatem jednego Pana z Wrocławia Romana Z. autora książki ,,Jak pokochałem Adolfa Hitlera”
O co zapytaj?
O to czy tak jak Ty widzi zagrożenie polskości w Gdańsku/Wrocławiu/Szczecinie/Gliwicach/Wałbrzychu/ Zielonej Górze? Chociaż może być tak, że on nazywa te miasta inaczej.

Jakie to słabe...
7 lutego 2019, 14:46 / czwartek
7 lutego 2019, 15:35 / czwartek
Taka była specyfika lat 90. Subkultura skinowska była popularna na Lechii. Nie widzę sensu kontynuowania tego tematu na ogólnodostępnym forum i pisania w kogoś imieniu. Może te osoby sobie tego nie życzą ?
7 lutego 2019, 15:52 / czwartek
7 lutego 2019, 15:52 / czwartek
Na okoliczność tego wpisu przed momentem zadzowniłem do w/w Pana "Ś" z Sopotu. Wiesz co powiedział? Że nie wyrzeka się przeszłości, że w latach 80-tych te swastyka to był bunt antykomunistyczny i dlatego się z nią identyfikował. Z ideami antykomunizmu identyfikuje się do dziś. Na pytanie o stosunek do Niemiec i Niemców miał odpowiedź, której się spodziewałem, bo znamy się dość dobrze. Można to streścić bardzo krótko "jazda z nimi - jestem polskim patriotą".
Aha, bardzo prosił, żeby wszyscy, którzy się na jego opinie powołują, najpierw tę opinię poznali osobiście.
Zatem Twój koronny argument padł.

Zajmę się innymi. Napis na poczcie to drobiazg, powiadasz.
No dobrze, a gdzie się te drobiazgi kończą? Odnawianie słupów granicznych WMG to też drobiazg? Ile niemieckich fundacji grasuje po Gdańsku? Jaki kapitał melduje się w samym mieście i jego najbliższych okolicach?

Nie o Gdańsku i Adamowiczu, lecz o innym podobnym indywduum, ale problem dokładnie ten sam:
odnośnik
We Wrocławiu dwie fabryki niemieckiego Boscha zamiast polskiego Polaru. Największa na świecie placówka konsularna - niemiecki konsulat 100 kilometrów od włąsnej granicy. Zbrodniarza wojennego Baumana ściąga do Wrocławia niemiecka socjaldemokracja na którąśtam rocznicę jej powstania. Propozycja UWAGA!!! "zmiany nazwy miasta na Breslau jako bardziej rozpoznawalną w świecie" na czas ME 2012. Zmiana nazwy Hali Ludowej na Halę Stulecie (zainteresuj się tamatem i dowiedz się o jakie stulecie chodzi, gdy hala powstawała w 1913 roku). No i takie "drobiazgi, jak restauracja niemieckiego napisu nad jednym z bocznych wejść na Dworzec Główny PKP.
Mśslisz, że w Gdańsku jest inaczej? Nie, nie jest inaczej. Germanizacja następuje w sposób pełzający, niemal niewidoczny.
Jesli się tych trendów nie odwróci, to za 50 lub 100 lat Niemiec będzie się śmiał nam w twarz. To znaczy nie nam, naszym dzieciom, wnukom, prawnukom. I one będą to musiały znosić, bo ich dziadowie nabijali się z "nic nie znaczących restaurowanych napisów" i żyli sobie w błogiej nieświadomości tego, co się naprawdę dzieje.

Teraz idź i zagłosuj za Dulkiewicz, bo ona taka fajna jest.
Z mojej strony - koniec tematu.
7 lutego 2019, 16:14 / czwartek
Tak jak Grzesiek nie będę na nią głosował z jednego prostego powodu - nie mieszkamy w Gdańsku. Znamy się dobrze, dlatego z jednym się zgodzę - to nie miejsce na tego typu rozmowy. EOT.
7 lutego 2019, 16:15 / czwartek
7 lutego 2019, 16:34 / czwartek
Nie wpier..... się jak dorośli ludzie wymieniają poglądy. Burku.
7 lutego 2019, 16:39 / czwartek
@1918
Nie będę się wdawał w dyskusję. Tym bardziej z kodziarzem.

Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie.
Polskie obowiązki w Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu, Szczecinie to utrzymywać polskość.
Polskie obowiązki wobec Lwowa czy Wilna - pielęgnować polskość w czym się da.
7 lutego 2019, 16:45 / czwartek
1918,
Mozesz uprzejmie stad wypierdalac?
7 lutego 2019, 19:45 / czwartek
Romek odpowiedz mu krótko na to pytanie o ukraincach ...jest szansa że zrozumie coś czego do końca nie rozumie chłopak
7 lutego 2019, 19:47 / czwartek
Szczerze chciałbym znać zdanie na ten temat. Twoje zdanie....dzięki i pozdrawiam
7 lutego 2019, 20:05 / czwartek
7 lutego 2019, 21:07 / czwartek
Szans nie ma ale jakby nie wystartował to byłoby jak Albanii za Envera Hodży gdzie towarzysz kandydat dostawał 99% głosów bo sam jeden kandydował. Miejmy nadzieje że dziedzic nie przestraszy się debaty z Braunem ; )

Sam Braun ma ciekawych znajomych odnośnik
7 lutego 2019, 22:00 / czwartek
Romek mam swoje poglądy tylko ich tutaj nie przedstawiam.Chcialem znać Twoje zdanie w tym temacie i tyle bo widzę że się grubo udzielasz.Pozdrawiam
8 lutego 2019, 00:07 / piątek
Pinochet,
Dzisiejszy wywiad z Dulkiewicz na Trojmiasto.pl
[...]Co do ewentualnej debaty: swoich oponentów w większości nie znam, jedynie niektóre wypowiedzi pana Grzegorza Brauna. Z całym szacunkiem, ale mam wrażenie, że moi kontrkandydaci nie mają zbyt wielu propozycji dla Gdańska i można by zadać pytanie jak w takim razie mamy debatować.

Zrodlo: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Aleksandra-Du lkiewicz-wywiad-n131606.html

Zadnej debaty nie bedzie bo ta kobieta jest nikim i Braun by ja zjadl i wyplul w 5minut swoja erudycja.

Swoja droga polecam dzisiejsza (czwartek) rozmowe z Markiem Formela na wrealu24 (dostepne na YT). Wiadomo, ze czerwony, ale to co tam opowiada wywoluje wrecz przerazenie...

Braun ostatnio powiedzial bardzo wazna rzecz. PiS mial w zasadzie Uklad Gdanski na widelcu. Wystarczylo tylko wprowadzic kuratora do ratusza, robic audyt do czasu wyborow, moze nawet uniemozliwic w poszanowaniu prawa(!) start kandydatki z listy "Wszystko dla Gdanska" i bylaby szans na zakonczenie tej patologii pt. Mala Sycylia. Niestety rekawice nie zostaly podjete i 3 marca prawdopodobnie nic sie nie zmieni...
Jedyne pocieszenie jest takie, ze Dulkiewicz nie jest nawet w 1/10 tak obrotna jak Adamowicz i to bedzie skutkowac w przyszlosci ukladem sil politycznych w calym Trojmiescie.
8 lutego 2019, 00:41 / piątek
@luk: lubić się nie musimy... ale zupełnie bez złośliwości... orient!

To nie Roman Ci odpisał, tylko kurewskie trollicho, któremu można pisać "wypierdalaj" tysiące razy, a to ścierwo ma tylko perwersyjną przyjemność z tego (nic dziwnego, jak się nie ma krzty honoru).
8 lutego 2019, 04:20 / piątek
Panowie , wiec jak zwykle temat o wyborach na prezydenta , ale okazja do jazdy po sobie. Smutne
30 lat mieszkam poza Gdanskiem , staram sie kultywowac wszystko co polskie, wychowalem synow wlacznie z polskimi szkolami, kosciolem i tradycjami , tak po polsku.
Kibicuje Lechii od 71', mysle wiec, ze chyba moge cos dorzucic w temacie.
Na forum jestem od poczatku jego istnienia, pamietam mniej lub wiecej kiedy ktos sie pojawial i co wypisywal, nie bede wskazywal co i kto. Ale...
Troche historii: Wrocek, Szczecin ,Zielona Gora, czy Kijow , nigdy nie byly polskie. (Gdansk to osobna piekna bajka) .Bywalo , ze Chrobry wyszczerbil tu i owdzie , ale obecne granice ustalali w Jalcie. Dlatego gdy Niemcy czy jacys inni wspominaja , ze im sie nalezy , to tak samo , jak nam Wilno , czy Lwow. Nie ma madrego rozwiazania, nie zadowolisz wszystkich, niby UE... ale tamto powinno byc moje. Nie tylko z naszej strony.
Wrocmy do Gdanska. Pawel Adamowicz ... tragedia straszna, a ja czytam na NASZYM FORUM, taki owaki . Pytam dlaczego - bo popierasz inna partie ? Gdy Pawel pomagal Lechii , to wielu z Was uczylo sie abecadla, a dzis jazda z gosciem ?!
W sobote mecz, Lechia bedzie grac w czarnych strojach , to co , nie przychodzice na mecz? A moze bedziecie gwizdac w czasie minuty ciszy ... tak jak kiedys Mazowieckiemu .
Dzieki Takim ludziom dzis mozecie sobie bezkarnie wypisywac bzdury na tym forum, i nikt nie zapuka o polnocy do Waszych drzwii z tego powodu.
A moze i tak nie lapiecie o co mi biega
Moze trzeba popytac rodzicow ?
Nie wszystko jest w internecie.
Jestem ogromnie dumnnym , ze urodzilem sie i wychowalem w naszym kochanym Gdansku, ale czasami jest mi wstyd, gdy czytam takie wpisy.
Cokolwiek napiszecie w odpowiedzi na moj wpis mnie nie poruszy. Poruszyl mnie Gdansk po smierci Pawla ...
8 lutego 2019, 06:50 / piątek
Vito - twój wpis też na mnie wrażenia nie zrobił - ot, kolejne przemyślenia (?) oderwanego od rzeczywistości i odciętego od faktów historycznych widza TVN.
8 lutego 2019, 07:30 / piątek
Vito,
Naprawdę się wzruszyłem. Już nawet chciałem wstać z łóżka by zacząć klaskać, ale wtedy mi się przypomniała rozmowa z Formelą na wRealu24 >>> https://youtu.be/OBb2coDN_gM
Polecam. Fakt jest taki, że gdyby sprawiedliwość dosiegnęła PA to dzisiaj spokojnie zylby w odosobnieniu z perspektywą wyjścia za 8-10 lat, w zależności od sprawowania. A tak stało się co się stało. Wielka tragedia w wymiarze ludzkim, ale fakt bycia ofiarą mordu naprawdę nie wymazuje dorobku życiowego.
8 lutego 2019, 07:59 / piątek
8 lutego 2019, 08:34 / piątek
wlasnie o to mi chodzilo, proste pytanie :
-bedziecie gwizdac w czasie minuty ciszy ?
-nie idziecie na mecz, bo graja w sobote na czarno (ku czci Adamowicza)?
nie musicie odpowiadac dla mnie , tak sobie samemu.
Nie pisalem do ktorej partii mi bardziej, chodzi mi tylko o to , ze kiedy Abramowicz dawal na Lechie , to nikogo nie obchodzilo skad mial na to.Dzis wydajecie wyroki bez sadu.... ot taka to demokracja.

Szydera mnie nie ruszy.
Najlepszego- bracia po szalu (kiedys to znaczylo wiele)
8 lutego 2019, 09:21 / piątek
Vito,
Bez obaw, nikt nie będzie gwiazdać. Lechia ma cywilizowanych kibiców tak jak cywilizowane jest w swej masie polskie społeczeństwo.

PS. Bez obaw. PA ze swoich na Lechię nie dawał. A z publicznych to każdy głupi może przelać i zgrywać bohatera, bo on dał...
8 lutego 2019, 09:28 / piątek
Vito. Abramowicz to w Chelsea. Chyba, że czegoś nie wiadomo o Lechii :) Poza tym się z Tobą zgadzam. O frekwencję się nie martwię bo będzie jak zwykle o tej porze roku z lekkim plusem w porównaniu do zeszłego roku (wtedy było 8000 coś koło tego). Aczkolwiek wynik sprzed dwóch lat (ponad 15 tysia) trudno będzie poprawić. Co do gwizdów to może i jacyś będą gwizdać. Najczęściej na koniec dnia okazuje się, że nie mieli racji. Mam nadzieję, że koło mnie takich nie będzie bo idę na mecz a nie wychowywać nieogarów.
8 lutego 2019, 09:37 / piątek
Mafogda - wbrew pozorom nie jest tak łatwo finansować klub w mieście przez miasto. Patrząc oczywiście z punktu widzenia marketingu politycznego a nie wydawania kasy publicznej (tu pełna zgoda, że żadnej się tak łatwo nie wydaje). Bo zawsze się znajdzie grupa (i to spora) która powie Ci że można tę kasę wydać lepiej i wymienią Ci całą listę potrzeb pilniejszych niż ich zdaniem finansowanie Lechii. I potem będą woleli zagłosować na przysłowiowego Biedronia. Czy Adamowicz kierując środki na Lechię kupował sobie głosy nieprzekonanych kibiców ? Wątpię. On chyba też na to nie liczył i przynajmniej w części była i jest pomoc dla Klubu bo po prostu był kibicem i miał możliwości.
8 lutego 2019, 16:09 / piątek
@luk
Tylko i wyłącznie z szacunku dla normalnego dyskutanta:

Powiedziane zostało dosłownie wszystko.
Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie.
Polskie obowiązki w Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu, Szczecinie to utrzymywać polskość.
Polskie obowiązki wobec Lwowa czy Wilna - pielęgnować polskość w czym się da.

Nic więcej dodawać nie trzeba. Jak jakiś kodziarz tego nie rozumie, trudno, a wchodzenie w jakąkolwiek polemikę z kimś takim jak 1918 jest zbędne.
8 lutego 2019, 16:55 / piątek
1918 jesteś zagorzałym KODziarzem Platformersem Palikociarzem itd
Przyszedłeś tu szerzyć lewackie ideologie, zaprosisz nas na paradę równości z panią Dulską?

Największa groteska to, że POpis wystawił wspólnego kandydata przeciw Braunowi odnośnik
8 lutego 2019, 18:05 / piątek
Oglądałem ten wywiad z Formelą, polecam, dużo nieznanych wątków. odnośnik
Był też krótki wątek humorystyczny o Lechii i Pawle Adamowiczu. Pozwoliłem sobie zacytować jakbyście tego nie oglądnęli. Albo sobie przewińcie do 36min 45sek :
"Paweł Adamowicz w roku 2002gim, kiedy byliśmy gośćmi audycji Justyny Pochanke, w II turze wyborów ,
nie wiedział w jakiej lidze gra Lechia i wogle miałem wrażenie że nie wiedział o czym my rozmawiamy,
czy Lechia gra w żółto-niebieskich czy w biało-zielonych kostiumach.
Był człowiekiem dla którego sport był światem zamkniętym i obcym."
8 lutego 2019, 18:38 / piątek
@Pinochet, tu akurat Marek pierdoli głupoty... raczej on ma/miał niewielkie pojęcie o sporcie w 3mieście (poza krótkim epizodzie w żużlu)
8 lutego 2019, 19:46 / piątek
Nie wiem na ile P.A. był kibicem ,ale fakt to fakt a z Redy i chyba Dzierzgonia sam go pamietam . Inna sprawa , ze szkoda ze Pan Marek wczesniej się noe odezwał bo może Pan prezydent by teraz miał sprawę karną , ale by żył .Jakos brak mi odpowiedzi na te zarzuty , które padły konkretnie w tym wywiadzie od fanów Świętej pamięci prezydenta. W temacie to wszystko lepsze niż kontynuacja w niczym zdania nie zmieniłem.
8 lutego 2019, 20:06 / piątek
niezależnie od wszystkiego, od upodobań, od przekonań, od tego do której strony politycznej jest nam bliżej, uhonorujmy i pożegnajmy jutro jak na to zasługuje, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Szyk i elegancja
8 lutego 2019, 20:18 / piątek
Tu pełna zgoda.
8 lutego 2019, 20:20 / piątek
no i fajnie ;)
8 lutego 2019, 20:39 / piątek
Ktoś tu się powołuje na komucha Formelę? To żeś dobie "autorytet" znalazł. Co u Mietka Chabowskiego? Jędykiewicz jeszcze żyje? Jak się miewa Franek Potulski? Wojciechowski, ex wojewoda też Ci imponuje?
8 lutego 2019, 20:40 / piątek
Czyli chcecie żeby Polska kibicowska zobaczyła jak Ostatni Bastion Prawicy bije brawo dla gościa, który (i tutaj nie będę rozpisywał się o chęci sprowadzenia imigrantów do Gdańska, tęczowych marszach, etc etc) zaciekle walczył o zmianę ulicy z Lecha Kaczyńskiego na Dąbrowszczaków?
Trzeba mieć Lechię w sercu, ale przede wszystkim być Polakiem.
Ojczyzna, rodzina... a potem cała reszta.
8 lutego 2019, 20:47 / piątek
@Marcin - komuch , nie komuch gada o konkretach , a Ty co mnie szokuje nie
@Tradycja nie żadnego Gościa , tylko zabitego prezydenta naszego miasta , ponad podziałami politycznymi, tak to widzę
8 lutego 2019, 20:55 / piątek
animag,
G... mnie obchodzi, ze czerwony. Gada konkrety i sa to rzeczy, o ktorych malo kto wie. A ze sam ma za pazucha? Jesli powie, ze 2+2=4 to kierujac sie prawda obiektywna wciaz mozna mu przyznac racje. Niezaleznie jak czerwony by nie byl.

TradycjaWiara,
Miedzy gwizdaniem a wiwatowaniem jest jeszcze dosc szerokie spektrum mozliwosci. Dla mnie naturalna postawa jest w takiej chwili po prostu cisza.
8 lutego 2019, 21:21 / piątek
8 lutego 2019, 21:23 / piątek
1918,
Pisalem ci juz tyle razy bys stad wypierdalal z tymi swoimi kodziarsko-postkomunistycznymi popluczynami intelektualnymi a ty wciaz tu jestes. Po co?...
8 lutego 2019, 21:42 / piątek
@1918 mówią ci wszyscy dookoła ,że nie chcą z tobą gadać . Szczerze to trudno się dziwić , jesteś przewidywalny do bólu jak cały ten zasmierdły kod alimenciarza.
Dlaczego to prawda? No przypuszczam ,że Adamowicz ma rodzinę , no nawet to wiem ,dodatkowo ktoś w jego imieniu kandyduję przecież by "jego dzieło trwalo" a takiego publicznego szkalowani raczej nikt by nie odpuścił. Dla mnie pytanie nie brzmi czy to prawda , tylko dlaczego teraz ? Odpowiedz prosta ,tylko potwierdzająca wiedzę o politykach.
Co teraz napiszesz?
Na pewno nic mądrego , więc daruj.
8 lutego 2019, 21:51 / piątek
Na minutę ciszy jutro zasługuje wielki patriota, wielki Polak, Pan premier Olszewski, a nie ktoś, kto kazał zamalowywać flagę Lechii. I o tym człowiek, zasłużonym Polaku, pisząc można używać słowa "Pan". Nie o zwolenniku nocnej zmiany autorstwa Bolka, zamachu na wolną Polskę z udziałem sejmowej ferajny rudego, agentów i komunistów. Podziały są, ale słuszna jest tylko jedna strona. O tym trzeba zawsze pamiętać. Nie należy też mylić szyku i elegancji z żenadą i błazenadą.
Tak więc jeśli już dla kogoś szacunek i uznanie, to dla śp. premiera Olszewskiego, a dlatego drugiego - jak się obejdzie bez gwizdów, spuści kurtynę milczenia (nie mylić z minutą ciszy), to i tak będzie wielka wspaniałomyślność.
8 lutego 2019, 21:53 / piątek
8 lutego 2019, 21:54 / piątek
@laczek a jaką on flagę kazał zamalować ?
8 lutego 2019, 22:00 / piątek
Wrzeszcz
8 lutego 2019, 22:02 / piątek
8 lutego 2019, 22:06 / piątek
Jako były publicysta GW powinienes być lepiej zorientowany, oni wszystko lepiej wiedzą, trzymają rękę na pulsie, na takie sprawy są szczególnie wyczuleni. Ale jako żejesteś z Sopotu, w obiediencji niejakiego kudłacza zamieszkujesz, to może tam info nie dochodzą i nie słyszałeś o naszej wrzeszczańskiej, pięknej jak z obrazka, "Nie lubimy obcych" i próbach zamachu na nią.
8 lutego 2019, 22:09 / piątek
Flagę czy napis? Mocno się w to angażowałem kiedyś i tak pamiętam to buractwo "kibica" Lechii bardzo dokładnie , ale jak już coś wypominać to precyzyjnie , bo inaczej to wpisuję się w obraz tego syfu w stylu "moje jest bardziej mojsze".
ps.cisza to cisza , każdy niech sobie ją sam interpretuje, byle ją zachował.
Nie czuję się kompetentny by kogoś pouczać ,ale jakieś podstawy zachowań czy wyrażania poglądów warto zachować . Tak castrop czasem Twoje wpisy jadą na kilometr intelektem , a czasem nienawiścią i wtedy stajesz się głupi po prostu. Po co to zaogniać na meczu Lechii , zginął prezydent , zamknij dupę i pomilcz tę minutę myśląc swoje i zostawiając to dla siebie nawet nie z szacunku dla niego , tylko ze zrozumienia , że być może innym to potrzebne
8 lutego 2019, 22:12 / piątek
@1918 po polsku?
Wypierdalaj!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011