Gdańsk: niedziela, 5 lipca 2020
FORUM
Podstrony:


Wybory na prezydenta Gdańska

strona 5/6

16 lutego 2019, 07:21 / sobota
!903 - nie uszanowano Gdańska i Lechii, bo minuta ciszy była na stadionie w Gdańsku w meczu którym gospodarzem była Lechia i to klub był inicjatorem minuty ciszy. Proste.

castorp - tez mnie zdziwiło i rozcarowało, że nie wspomniano o zmarłym dzień wczesniej Janie Olszewskim. No ale to chyba nie był powod do takiego zachowania.

I jeszcze raz podkreślam, ze patrzę na tą sytuację z czystego ludzkiego punktu widzenia, ale nie ma co dyskutowac dalej, bo cześć osób ma na stałe założone okulary polityczne i wszystko widzą i oceniają przez pryzmat upodobań politycznych.

TYLKO LECHIA!
16 lutego 2019, 09:57 / sobota
Minuta ciszy to minuta ciszy - nawet jeżeli nie zgadzam się z tym by kogoś tak uczcić, to siedzę cicho i tyle, faktycznie mnie to nie zbawi, a nieuszanowanie tego świadczy głównie o mnie.
Przykład najbardziej dobitny to 1 sierpnia - nie zgadzam się zasadniczo z decyzją o wybuchu Powstania Warszawskiego, ale pamięć o poległych i szacunek do nich powoduje, że zatrzymuję się na chwilę tego dnia o 17. Co nie zmienia mojego podejścia do samej decyzji o podjęciu walk.
Co do ŚP Jana Olszewskiego to uważam, że dziś w związku z pogrzebem należy uczcić go minutą ciszy, bez względu na to, jakie różne mamy oceny - był premierem rządu RP i to już wystarczy, by go uszanować przez naród.
16 lutego 2019, 12:32 / sobota
Nie w tym rzecz, że był premierem RP, że pełnił urzędową funkcje w państwie, że piastował jedno z najwyższych stanowisk, urzędów RP, by tylko z tego powodu uczcić Go minutą ciszy. A w tym, że to był niezwykle przyzwoity, prawy, odważny człowiek, wybitny Polak, patriota zasłużony w walce o suwerenną RP, załużony dla wolnej Polski, dla opozycji anykomunistycznej. Bezsprzecznie wzór do naśladowania dla następnych pokoleń Polaków. Wielki autorytet.
16 lutego 2019, 12:47 / sobota
Jak usłyszałem wypowiedż hyżego ruja jak składał kondolencje mówiąc jakim to wielkim człowiekiem , patriotom i mężem stanu był Pan Premier Olszewski to się zagotowałem .Toż to Himalaje hipokryzji.Jak może uczestnik nocnej zmiany który przyczynił się do rozwalenia fundamentu który zaczął budować Premier Olszewski mieć czelność otwierać swoją parszywą gębę?
16 lutego 2019, 13:33 / sobota
@castorp przeczytaj dokładnie :) napisałem, że przynajmniej z tego powodu, nie wykluczam innych, niemniej patrzę na to z punktu widzenia zasad funkcjonowania społeczeństwa, bo oceny moralne mogą być różne, co zależy od punktu widzenia oceniającego, a szacunek dla zmarłego premiera RP jest szacunkiem do państwa jako takiego, postrzeganego jako ojczyzna, czy też wspólne dobro.
17 lutego 2019, 03:52 / niedziela
Uroczystosci zalobne i Msze Sw,obserwowal tez pan z Polanek.Szydercze wpisy na FB i TT.Przykre i haniebne jest to,ze czesc mlodych Polakow,w ogole nie kojarzy SP.Jana Olszewskiego.TVN,Szechterowki,Lisy i inne gadziny,zrobily swoje.A ryzy,jak zwykle prowokuje z Brukseli.Wyjatkowo zly,zawistny i podstepny bydlak.Mialem kiedys(20 -22 lata temu )na ul.Szerokiej watpliwa przyjemnosc poznac tfuska osobiscie.Zaparkowalem samochod i poszedlem z dzieciakiem na reku,na hale Targowa,kupic owoce i cos jeszcze.Kiedy wrocilem,jakis rudy facet wrzeszczal ,ze mu zablokowalem Poloneza,podskakiwal i bluznil( mieli tam chyba biuro,KLD,albo juz UW).Zardzewialy,stary Polonez.Przeprosilem,odjechalem,zorietowalem sie po chwili,ze to tfusk.Krol qrwa go mac Europy.Na pogrzebie swojego stryja,"Buniego",ceramika z Kaletniczej,rudy,chowal sie za drzewami.Stryj byl dlugo chory,jedno pluco wyciete,male miszkanie na Przerobce,nigdy od Donalda pomocy nie uzyskal.Oni w KLD z Bieleckim,Lewandowskim,kombinowali jak zajebac pierwszy milion.Potem juz z gorki....no i udalo się.
17 lutego 2019, 14:12 / niedziela
O fartuszkach, śpiochach i lożach odnośnik
18 lutego 2019, 06:28 / poniedziałek
https://dorzeczy.pl/kraj/93897/nieoficjalnie-magda lena-adamowicz-dwojka-na-liscie-koalicji-europejsk iej.html?fbclid=IwAR1A5M1PQd_EehOjHg903Sjo40rpuGP_ QOUewLKfzUfS6x8kQKzVmd6Xq34
To już jest kabaret i widać jak bardzo potrzebny jest immunitet!!!
18 lutego 2019, 08:08 / poniedziałek
Edwin,Ty mi powiedz,czy jest szansa,zeby Gdansk,był znowu miastem patriotycznym,a Lechia ostoja Prawicy.Bo,ciagle wracam i wielki ch(h).j
18 lutego 2019, 11:21 / poniedziałek
Powiedzcie, czy była rzeczywiście żałoba, czy to tylko kampania do europarlamentu?
18 lutego 2019, 12:20 / poniedziałek
Cytując pewnego mędrca "We will say what time will tell" , a poważnie to samo się nic robić nie chce jakoś.
23 lutego 2019, 17:55 / sobota
https://youtu.be/b16n42shHtE
Nawet zabawne. XD
24 lutego 2019, 19:05 / niedziela
https://www.youtube.com/watch?v=EA8AzseBGLI

Warto to zobaczyć.
25 lutego 2019, 09:36 / poniedziałek
Dulska odmówiła debaty z Braunem.
25 lutego 2019, 10:53 / poniedziałek
Dulkiewicz zrezygnował z debaty z Braunem 😂🤣 boi się o pytania na temat ojca jej dziecka (Budyń vel Adamowicz)
25 lutego 2019, 10:56 / poniedziałek
Ona jest tępa Braun by ją zniszczył intelektualnie.To taki tępy lach... popychadło budynia co powtarza tylko jego slogany i frazesy z wyuczonymi hasłami typu wolność, solidarność , równośc , tolerancjia i inne lewckie 💩
25 lutego 2019, 12:21 / poniedziałek
Tchórzy ewidentnie, boi się debaty na argumenty, na słowa, boi się konfrontacji z żywym człowiekiem, z żywym słowem. Pokrętnie podaje pretekst, że nie chce rozmawiać z kimś, kto posługuje się (oczywiście wg niej) językiem wykluczania innych, bo ktoś taki nie zasługuje (wg niej) na rozmowę. Swoją drogą ciekawy eufemizm, rodem z GW, która też w trakcie poprzedniej kampanii zapraszała wybiórczo kandydatów na swoje debaty wg własnego klucza pluralizmu, dokonując swoistej cenzury i dyskryminacji, łamania wolności słowa, zasad demokracji. Cóż Dulska hipokryzja jest nie do ukrycia, gdyż to ona sama jest tą wykluczającą, to ona sama wyklucza tak naprawdę wykluczając kogoś innego z dialogu, wymiany poglądów, opinii. Taka sama praktyka i argumentacja jest stosowana a propos dostępności do ECS np. przez środowiska katolickie. ESC jest dla wszystkich, dla wszystkich poglądów, ale w praktyce dla wszystkich lewicowych. Lewacy zresztą mają taką pokrętną schizę, fałszywą naturę i mentalność. Notorycznie, niczym mantra, posługują się frazesami o tolerancji, stawiając ją na piedestał nawet ponad prawdę i wolność, ponad demokrację, ale sami nie tolerują innych poglądów, opinii, przekonań sprzecznych z ich własnymi, kategoryzując i etykietując je wg własnych uznaniowych kryteriów i jednocześnie stygmatyzując np. jako faszystowskie albo antydemokratyczne albo nietolerancyjne albo właśnie wykluczające (jak już faszyzmu nie mogą przypisać). Taka mentalna ludowa demokracja, centralizm demokratyczny, w praktyce umysłowa dyktatura proletariatu. Dla nich poglądy sprzeczne z ich podglądami są a priori, z definicji złe, nieakceptowalne, wykluczające, nietolerancyjne, antydemokratyczne, a więc w konsekwencji należy je wykluczyć i nie można ich tolerować, nie ma demokracji dla niedemokracji. W rzeczywistość frau Dulska nie ma nic do zaproponowania, żadnej wizji, żadnej pozytywnej zmiany i żadnych pozytywnych wartości, jest po to, aby chronić status quo. Kupiła reklamy w radiu, obwiesza miasto swoimi banerami, a w kwestii dialogu hołduje prostej komunistycznej zasadzie, która została kiedyś wypowiedziana na ekranie: „…Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.
25 lutego 2019, 12:53 / poniedziałek
Spedalanie dzieci w Gdańsku już od przedszkolaka odnośnik
25 lutego 2019, 16:47 / poniedziałek
Ta sytuacja to kolejny przyklad na wspaniale funkcjonowanie PO-PiSu. Pomijajac juz kwestie calkowitego odpuszczenia Gdanska przez PiS, co widac chocby poprzez niewystawienie swojego kandydata do tych wyborow, to przeciez maja oni pod soba TV publiczna, radio publiczne i w ramach propagowania demokracji powinni po prostu zorganizowac taka debate, tym bardziej ze jest to wydarzenie wyjatkowe w skali kraju. Gdyby Dulska zrezygnowala z tego czasu antenowego to wowczas panowie Braun i Skiba by sobie podebatowali i wszyscy byliby zadowoleni. Najwyrazniej PiS woli w Gdansku kontynuowanie ukladu gdanskiego w proniemieckim wydaniu niz katolika, narodowca, patriote. Znamienne...

Z mojego punktu widzenia w ogole powinien byc prawny zakaz odmawiania udzialu w debatach wyborczych w konkretnym okresie poprzedzajacym wybory. Skoro Dulska nie chce debatowac, a wiec de facto krzewic wartosci demokratycznych w najlepszym mozliwym wydaniu, to tym samym powinna zostac automatycznie zdyskwalifikowana z udzialu w procedurze kandydowania jako osoba niegodna urzedu etc.

castorp,
Swietnie napisane!
25 lutego 2019, 18:35 / poniedziałek
9 min 30 sek. ;) odnośnik
25 lutego 2019, 22:45 / poniedziałek
Jeszcze w zeszłym roku portal związany z Grzegorzem Braunem informował o indoktrynacji LGBT w Gdańskiej szkole:
www.magnapolonia.org/w-gdanskiej-szkole-rodzice-ud aremnili-probe-deprawowania-ich-dzieci

Dulkiewicz będzie kontynuować chory program Adamowicza "zdrovvelove". Opamiętajcie się Ci co chcecie głosować na Dulkiewicz bo niedługo nawet nie zauważycie kiedy wasze dzieci zaczną chodzić na marsze lgbt.
26 lutego 2019, 07:11 / wtorek
Biedroń zaapelował w poniedziałek do swoich sympatyków gejów, lesbijek i transseksualistów, aby zagłosowali na Aleksandrę Dulkiewicz.
odnośnik
26 lutego 2019, 09:04 / wtorek
Znowu o pedałach... Nic o Lechii...
26 lutego 2019, 10:06 / wtorek
Jeszcze tydzien....i chyba pare lat spokoju.😋😋
26 lutego 2019, 11:42 / wtorek
Stanisław Krajski:Braun przeraził masonerię gdańską https://m.youtube.com/watch?v=IceG75AcAGI
26 lutego 2019, 16:22 / wtorek
Dla pedałów nigdy nie będzie spokoju. I na tym forum też.. .dla tęczowych i kodziarstwa.
26 lutego 2019, 18:43 / wtorek
Zachecam do udzialu w sondzie:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Koncowe-dni-k ampanii-wyborczej-na-prezydenta-Gdanska-n132178.ht ml
26 lutego 2019, 20:40 / wtorek
Jakby ktoś jeszcze się wahał na kogo głosować, polecam obejrzeć ten spot odnośnik
26 lutego 2019, 22:34 / wtorek
Daleki jestem od euforii, od razu widać, że facet o Lechii pojęcie ma niewielkie, pewnie jakiś doradca coś mu szepnął do ucha i wyszedł taki lapsus, ani słowa o Lechii, tylko zareklamował Sąsiadkę
27 lutego 2019, 08:07 / środa
Lepiej chyba tak wtrącić na koniec o sąsiadce - żeby zaskarbić sobie naszą sympatię, niż kłamać nam w żywe oczy, że zawsze kochał Lechię i jej kibicował?
27 lutego 2019, 08:45 / środa
Zobaczymy czy zaskarbi sympatię jak w imię rozbijania ,,Układu Gdańskiego'' cofnie dofinansowanie Lechii z budżetu Gdańska, wstrzyma zakup lóż i miejsc biznesowych przez spółki miejskie / chciał tego Kacper Płażyński/, urealni ceną za wynajem stadionu i na dzień dobry budżet Lechii zubożeje o minimum 10 mln pln, przecież cała ta inżynieria finansowa na linii Miasto-Stadion-Spółki Miejskie i okołomiejskie-Lechia to układ jak chuj, wielki jak komin Batorego a Grzegorz ma przecież te układy rozpierdalać.
27 lutego 2019, 09:00 / środa
Rozumiem, że wolisz dalsze patologizowanie życia w Gdańsku i gdańszczan byleby Lechia miała parę milionów więcej? Gratuluję... Sądzę, że jednak normalni ludzie mają nieco inne systemy wartości.
27 lutego 2019, 09:13 / środa
Nie napisałem nic o polityce, wartościach, normalnych czy nienormalnych, tylko staram się realnie ocenić co wybór Brauna na Prezydenta Gdańska może oznaczać na dzień dzisiejszy dla Lechii.
27 lutego 2019, 09:36 / środa
@Waddle11
Dziwna sprawa - fajnie, że ktoś zwrócił uwagę na ten aspekt, bo moim zdaniem jest na prawdę ciekawy. Pewnie w tym momencie wiele osób na tym forum podrapało się w głowę i faktycznie stwierdziło, że nooo... rozbicie tych układów mogłoby działać na niekorzyść Lechii.

Jednocześnie firmujemy hasło Gdańsk - Bastion Prawicy, stawiamy stanowczy sprzeciw układom, no chyba, że ich rozbicie ugodziłoby w portfel naszego klubu - wtedy nie.
Właśnie takie poglądy pokazują krótkowzroczność ludzi. Pomyśl, jak ten 10 milionów rocznie przyczyniłoby się do rozwoju miasta i bogacenia się ludzi (i nie mam tu na myśli zasiłków i innych programu wspierania bezrobocia-szarej strefy). W perpektywie to wszystko się kompensuje, a i nawet może się po stokroć zwrócić.
27 lutego 2019, 10:01 / środa
Chyba trochę się rozpędziłeś z tym bogaceniem się Gdańszczan za 10 mln rocznie / budżet Gdańska to ca 3,5 mld pln/, za tą kwotę można kupić 1,5 tramwaju PESY, dla Lechii 10 mln to 25% budżetu / według krętaczy/.
27 lutego 2019, 13:30 / środa
O budżecie miejskim, finansowaniu sportu profesjonalnego, środkach na marketing i promocję miasta decyduje Rada Miasta, a nie sam Prezydent. Nic się nie zmieni w tej kwestii, nikt Lechii nie zabierze środków na promocję Miasta, zwłaszcza mistrzowi Polski, zdobywcy Pucharu Polski i polskiemu klubowi, który będzie brał (z powodzieniem) udział w eliminacjach do Ligii Mistrzów, który w tych rozgrywkach wystąpi i który w nich triumfuje jako pierwszy polski klub w historii. Jest to sprawa tak oczywista, że nie ma co mydlić oczu.
27 lutego 2019, 14:10 / środa
Kurwa castorp,jak Ty mnie zainponowales :-)
27 lutego 2019, 14:43 / środa
Przecież Dulska nawet by nie zrozumiała o czym on mowi...
https://youtu.be/pUWIiJYRb-U
27 lutego 2019, 20:14 / środa
Braun krytycznie o pedofilskim projekcie seksualizacji dzieci - spadek po Adamowiczu, który zamierza wdrażać Dulkiewicz vel Dulska.

https://youtu.be/ACGCAHl6VPY
27 lutego 2019, 22:56 / środa
Trzeba być idiotą lub lewakiem głosując na dulkiewicz,no chyba że ma się zadatki na biedronia.
27 lutego 2019, 23:04 / środa
Mam trójkę dorosłych dzieci ,te dzieci mają czwórkę swoich brzdąców czyli jestem dziadkiem a żona babcią .Żeby nie było za bardzo zagmatwane dla poprzednika . Jestem idiotą .Powodzenia w dorosłym życiu.
27 lutego 2019, 23:15 / środa
Po pierwsze nie jesteś celt jesteś lewakiem.
27 lutego 2019, 23:15 / środa
@mafogda dzięki za link super się słucha Brauna. Transport śródlądowy u nas został doszczętnie zniszczony gdzie w niemczech transportuje rocznie setki milionów ton towarów.
A Dulkiewicz co zaproponuje? sprzedaż polskiej własności obcym tak jak to robił Adamowicz np. z GPEC? czy wprowadzi "latarników" do szkół jak Trzaskowski.
1 marca 2019, 00:21 / piątek
Ten facet jest rewelacyjny!
https://youtu.be/fJPUoRFrUwc
1 marca 2019, 13:01 / piątek
Dziś Święto Żołnierzy Wyklętych, tych którzy walczyli o niepodległość z sowieckim okupantem. Zwyciężyli, pozostali wierni Polsce za co oddali życie.

Cześć i Chwała BOHATEROM!

A ty przyjacielu uważasz się za kibica Lechii Gdańsk BASTIONU PRAWICY? Nawet flagi Polski nie wywiesiłeś. No chyba, że białą flagę ,,nie chodzę na wybory,, lub tęczową ,,popieram Dulkiewicz,,.
1 marca 2019, 14:06 / piątek
Całe szczęście w weekend koniec tego cyrku wyborczego, taki mały pozytyw :)
Co do dzisiejszego święta, zgadzam się z pytaniem części osób, czy Żołnierze Wyklęci nie są ofiarami nadambicji rządu w Londynie, który nie chciał zaakceptować tego co nieuniknione i o ile lepiej by było, gdyby Ci ludzie żyli, nawet w takich warunkach, niosąc w sobie wartości patriotyzmu.
Pozostając z szacunkiem do ich ofiary, takie pytanie, tak o Powstanie Warszawskie, jak i Żołnierzy Wyklętych - ile mogłoby dać zachowanie tego "przetrwalnika" narodu i jego wartości?
1 marca 2019, 15:27 / piątek
Jak ma być w Gdańsku normalnie, jeżeli w publicznym radiu Gdańsk (teoretycznie po "dobrej zmianie") wisi portret Adamowicza? O jakiej debacie my mówimy?

odnośnik
1 marca 2019, 16:04 / piątek
Aby nie było zagmatwane, co dla niektórych. Pewnie sprawy nie są tylko kwestią głupoty czy mądrości, ale zwyczajnej przyzwoitości. A co do powstańców warszawskich i Żołnierzy Wyklętych, bohaterów naszych narodowych, wzorów bohaterskich postaw i patriotyzmu do naśladowania dla przyszłych pokoleń. Łatwo jest oceniać i dywagować z perspektywy odległego czasu na temat postaw ludzkich i na temat zdarzeń, których samemu nie można było doświadczyć, z którymi samemu nie można było zmierzyć się, zwykle na podstawie pewnych ogólnych wyobrażeń. Są pewne sytuacje w życiu, okoliczności, jest (bywa) taki czas, w którym nie ma łatwych, jednoznacznych wyborów, a każdy wybór okazuje się być wyborem tragicznym w skutkach. Gdy człowiek nie ma do końca wpływu sam na swój los, nie mając wpływu na ten czas, w którym żyje, i na owe okoliczności, które miażdżą jego życie niczym walec, staje jakby nad przepaścią, widzi za sobą wokół płonący las, i widzi jak porywisty wiatr gna nieubłaganie płomienie ku przepaści. Czy wówczas staje on w ogóle przed jakimś dobrym wyborem, czy może nie skoczyć? Ten pozorny, a na pewno bardzo ograniczony wybór, czyż nie jest już wyborem często tylko mniejszego zła, oczywiście w ujęciu indywidualnym, w odniesieniu do losu poszczególnego człowieka. W tamtych czasach często tego realnego wyboru, drogi ratunku, ucieczki, ukrycia się i przeczekania po prostu nie było. Niektórzy sobie z tego zdawali sprawę, inni nie. Często, z dzisiejszej perspektywy, wydawać by się mogło, że tymi ludźmi kierowała desperacja w imię zachowania honoru, przyzwoitości, motywowana wychowaniem patriotycznym, gniewem, umacniana poczuciem braku wyboru innej drogi. Lecz wielu z tych, którzy zaprzestali walki po 1945 r. (nie oceniam ich, broń Boże, negatywnie), ukryli się, uciekli do cywila licząc na nowe życie, na nowy początek, po dekonspiracji i aresztowaniu skończyło w sowieckich i ubeckich kazamatach, w katowniach, z wyrokami śmierci, na „Łączce”. A jeśli „dopisało im szczęście”, opuścili nieludzkie więzienia po wieku latach, wracając do domu (jeśli jeszcze było dokąd wracać) ze zrujnowanym zdrowiem, szykanowani, inwigilowani, poniżani, opluwani, niszczeni do końca swojego życia, bez pracy, bez szansy na lepszą przyszłość, czekając na koniec, nierzadko w duchu zazdroszcząc tym, którzy legli z bronią w ręku, w lesie, razem ze swoimi towarzyszami broni. I niestety większość z tych ocalonych nie dożyło dzisiejszego czasu, kiedy doceniono ich walkę, ofiarę krwi, poświecenie, miłość i oddanie dla ojczyzny.
1 marca 2019, 16:13 / piątek
Myślałem ,że potrafię zamieniać myśli na słowa , ale wpadam w kompleksy. Mogę tylko napisać , trafione w punkt , wydrukować i powiesić na ścianie.
1 marca 2019, 16:34 / piątek
Castorp słusznie prawi.Tragedią tamtego pokolenia było to, ze ich los był przesądzony. Ich "winą" było to, ze byli Polakami patriotami, ze nie godzili się na kontynuowanie okupacji przez czerwona zarazę. Wybrali walkę do końca.
@shd Twoim zdaniem mieli się ujawnić, pójść na współpracę z ub? Przecież i tak by ich zamknęli. Pamietasz słynny proces 17-tu? "Zaprosili ich a potem skazali...a tak naprawde to wciąż trwa walka pomiędzy kolejnym pokoleniem AK a pokoleniem ubeckich stalinowców, resorciakow rożnej masci w mediach, show biznesie i nawet na tym forum niestety...
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.281