Gdańsk: poniedziałek, 16 września 2019
FORUM
Podstrony:

Wybory na prezydenta Gdańska

strona 6/6

1 2 3 4 5 6

1 marca 2019, 17:16 / piątek
Male sprostowanie - oczywiście chodziło o proces szesnastu a nie siedemnastu.
1 marca 2019, 17:19 / piątek
Shd do czego prowadziło ujawnienie się i jak mówisz zaakceptowanie sytuacji w jakiej znalazła się Polska po 45 roku pokazuje przykład Augusta Emila Fieldorfa. Odsyłam do literatury bądź filmu o Nilu. Żołnierze Wyklęci, noszący jak to mówisz wartości patriotyczne nie pogodzili się, moim zdaniem bardzo słusznie, z życiem pod butem nowego zaborcy. Nie przemawiają do mnie również argumenty o Powstaniu Warszawskim, że niby było błędem. Tym bardziej, że dziś wiadomo co niosło za sobą "wyzwolenie" przez czerwonych. Dla każdego Polaka wolność i suwerenność Ojczyzny powinna być najważniejsza. I nie ważne czy cofniemy się do czasów zaborów,wojny Polsko bolszewickiej, Niemców w II WŚ, komuchów po wojnie czy jak teraz, gdy rozgrywani jesteśmy przez lewacki euro kołchoz i POsłuszne, służalcze im świnie w Polsce. Służalcze świnie które mają np. około 70 % poparcia w Gdańsku. Niestety to co cechowało patriotów odchodzi do lamusa. Teraz w razie konfliktu np z Rosją co drugi wypierdoli na zachód bo bezpieczny. Także po postach na tym forum w tym i innych wątkach widać tak jak już ktoś wcześniej powiedział, że hasła z naszych flag jak np. Bóg Honor Ojczyzna, Polski Bastion Prawicy, Precz z komuna się zdeaktualizowały. Tylko czekać na pierwszą tęczową flagę... Niemożliwe? OBY!
1 marca 2019, 17:34 / piątek
Po sporej przerwie wybrałem się do Zabrza. Ekipę z auta to znam kilkanaście lat wiec tu nie ma o czym gadać bo było zacnie jak zawsze, ale obserwowałem sobie grupę jako całokształt . Wiem , ze to akurat jeden z lepszych wyjazdów pod względem liczb , doping tez był super , w ogóle trudno zauważyć zmiany. Z jednej strony dzieki Bogu z drugiej ...No wlasnie bardzo mało tych małolatów którzy mogliby kontynuować to czym Lechia jest teraz . Niestety słabo to widzę za 10lat.
1 marca 2019, 19:53 / piątek
castorp - świetnie ujęte, my faktycznie tego nie zrozumiemy bez realnego postawienia się w takiej sytuacji (czego miejmy nadzieje, nie doświadczymy)

d.g.- stawiam pytanie, nie mówię o współpracy, mówię o próbie przetrwania i przekazania wartości - to ponad 200 tys ludzi, realnie UB nie byłoby w stanie wyłapać wszystkich, a to pozwoliłoby na trudniejsze sterroryzowanie narodu. Ja po prostu żałuje, że straciliśmy elitę społeczną i ludzi o charakterze patriotycznym w walkach, które niestety były skazane na śmierć. Patriotyzm to nie bohaterska śmierć, ale życie i przekazywanie wartości nawet jeśli grozi to śmiercią. Moim zdaniem postawa AK i potem WiN w dużej mierze ułatwiła jednak komunistom ujarzmienie społeczeństwa, bo realnie walka nie miała generalnie sensu w zakresie odniesienia zwycięstwa i tej ofiary krwi szczególnie szkoda.
1 marca 2019, 21:17 / piątek
castorp - przy każdym takim wpisie jak twój (czy to tutaj czy gdziekolwiek indziej) mam świadomość, że mimo jasnego i logicznego przekazu - jest to praca na marne.
Ja już nie wierzę w to, że uda się choćby jeden umysł skierować na dobrą drogę, że choćby do jednej osoby dotrze to, że dobro musi zwyciężyć, bo prawda jest tylko po stronie tego dobra.
Żyjemy w czasach, gdzie króluje kłamstwo, pycha, chciwość etc etc, więc porzuciłem misję zbawiania świata, bo zamiast zrozumienia widzę pale pukające się w czoło.
Trzeba to przeczekać. Nadzieja jest żywa, bo serce patriotyzmu w Polakach znów zaczęło bić mocniej.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=QCopoCoerRs[/ url]
1 marca 2019, 22:13 / piątek
Jeśli stawiasz to pytanie, to chyba taką naprawdę nie wiele wiesz o historii Polski i na temat istoty i mechanizmów rządzących tym bezdusznym, antyludzkim i zbrodniczym systemem komunistycznym. Na temat ludzi, którzy byli jego głównymi realizatorami lub tylko trybikami jego „utopijnych” idei, wykonawcami urzeczywistniającymi jego cele i metody, począwszy od prominentnych i wysokich rangą polityków, działaczy państwowych, poprzez urzędników poślednich szczebli, sędziów, wojskowych, milicjantów, pracowników aparatu przymusu, a skończywszy na zwykłych donosicielach ze szkół, z zakładów pracy, pośród sąsiadów… i na katach werbowanych wśród psychopatów i kryminalistów, chętnie zatrudnianych w gułagach i więzieniach. Sądzisz, że UB nie byłoby w stanie z czasem, stopniowo wyłapać i brutalnie zniszczyć 200 tys. żołnierzy wyklętych. Gdyby uznali to za konieczne, bez wahania zabiliby i 2 mln Polaków, może nawet znaczną część narodu (narodu tak doświadczonego wojną, wyniszczonego), szczególnie tych z młodego pokolenia, niepewnych, podatnych na idee wolnościowe, nie tylko samych żołnierzy wyklętych, nie tylko ich rodziny, znajomych. W sposób bezduszny, bezwzględny zamordowaliby całkowicie postronnych, obojętnych, tych stojących z boku czy nawet niewinnych ludzi, na których padłby tylko cień podejrzenia lub rzucono pomówienie. Przeczytaj sobie „Archipelag gułag” Sołżenicyna, zrozumiesz wtedy do czego zdolni są komuniści. Wymordowali, szacunki są trudne do weryfikacji, na pewno od 20 do 60 mln ludzi w samym ZSRR od początku istnienia komunizmu w tym kraju. A jeszcze ofiary komunizmu w Chinach, w Kambodży, gdzie zamknięto w obozach koncentracyjnych i zgładzono połowę narodu. Sowieci i ich sługusy z MBP i UB nie zawahaliby się, w razie uznania tego za konieczność do urzeczywistnienia, do budowy komunizmu w Polsce, do wyeliminowania fizycznego przeciwników politycznych ich systemu, i nie tylko tych walczących z bronią w ręku, i nie tylko samych żołnierzy wyklętych. Czy opór żołnierzy wyklętych był daremny, a ich ofiara życia niepotrzebna i bezsensowna. Na pewno nie. Nie mieli oni szans na zwycięstwo militarne czy polityczne, ale pokazali sowietom i ich poplecznikom, że nie złamią kręgosłupa Polakom, że Polacy są niezłomni, nie dadzą się sterroryzować, zastraszyć, upokorzyć, że nie są jak bezwolne stado owiec idące pokornie na rzeź, pozwalające się bez oporu mordować, bez sprzeciwu narzucić sobie obce wartości i idee, służyć obcym interesom. Pokazali, że kara i zemsta może dosięgnąć sowieckich sługusów wszędzie i w każdym czasie, że zdrajcy nie mogą bezkarnie, pod sowieckim parasolem bezkarności, mordować i niszczyć Polaków. Wreszcie ich śmierć i ich danina krwi nie była daremna, bo z niej po wielu dekadach wykiełkowała wolność. Ich los, ich ofiara jest dla nas testamentem, inspiracją, przykładem świętego obowiązku wobec ojczyzny i narodu, wobec jego przyszłych pokoleń.
1 marca 2019, 22:21 / piątek
castrop,masz niesmowita wiedze,kulture pisania.Duma mnie rozpiera.Powinienes bloga prowadzic.Trzeba przeciwstawiac sie Senyszynom,Mieszkowskim i innym przepoconym sowieckim onucom.Oby mlodzi zrozumieli o czym prawisz,i powielali.
1 marca 2019, 22:30 / piątek
Dzisiejszy dzień to święto jest dowodem, że warto było. Dziś prezydent którego bardzo nie lubię powiedział jedną mądrą rzecz: Niech nikt już nie śmie nigdy w jakikolwiek sposób obrazić tamtych ludzi. Ten, kto to robi, okrywa się wieczną hańbą,,
Podważanie sensu ich poświęcenia to obraza ich czci, w takiej narracji wiądą prym lewackie szmatławce odnośnik
1 marca 2019, 23:13 / piątek
Ostatnia audycja przed ciszą odnośnik
2 marca 2019, 00:29 / sobota
castorp - masz rację, tylko cały czas zostaje przy swojej opinii, po co ułatwiać oprawcom mordowanie elit narodowych cudzymi rękami. Nawet jeśli robiliby to komuniści, to łatwiej mordować "terrorystów", niż mordować ludzi w kazamatach UB. Mimo wszystko uważam, że rozwiązanie takie byłoby korzystniejsze z punktu widzenia społeczeństwa jako takiego. Ja to traktuje jako dyskusję historyczną, która ma pozwolić by danina krwi nabrała odpowiedniego sensu.
Archipelag Gułag czytałem, tylko zauważ, że w żadnym z krajów demoludów nie doszło do eksterminacji na taką skalę.
2 marca 2019, 00:45 / sobota
Castorp już ci nie odpisze, nigdy ci nie odpisał. Jedyne na co zasługujesz to laczek mądrości bo takiej lewackiej szmaty nie bylo w tej dyskusji i na tym forum już dawno. Mam ci napisać wielkimi literami SIERDALAJ KURWO?
2 marca 2019, 01:54 / sobota
"shd", to jakis prowokator,cos mocno smierdzi...
2 marca 2019, 11:08 / sobota
Trochę czasu od śmierci Budynia już minęło, niektórzy zdązyli przejrzeć na oczy, choć wiem, że podziały zrodzone na tym tle pozostały.
Teraz jest wybór. Gdańsk tęczowy lub biało-czerwony. Gdańsk w którym przedszkolaki będą miał "panią z brodą od LGBT" lub Gdańsk, w którym ważne są rodzina i wartości przekazywane od pokoleń.
Wybór należy do mieszkańców Gdańska.
O czym przypomina mieszkaniec Wrocławia, w którym wczoraj zdelegalizowano demonstrację ku czci Żołnierzy Wyklętych za to, że powiedziano o żydowskich katach polskich bohaterow.
Kto delegalizował? Człowiek z SLD.
Wrocław wybrał pedała, więc mamy pedalskie standardy.
Gdańsk może wybrać inaczej.
2 marca 2019, 12:03 / sobota
1947% poparcia jest tylko jedna opcja!!!! Opcja Biało Czerwona !!!! Nie dla pedalstwa w Gdańsku !!!!
2 marca 2019, 14:50 / sobota
1947,niestety,z zalem musze stwierdzic,ze cud musialby sie stac,aby Dulkiewicz przegrala.Jestem w Gdansku raz,dwa razy w roku,i oprocz kilku osob(nawet w najblizszej rodzinie),wiekszosc ,nie chce nawet slyszec o Patriotyzmie,Zolniezach Niezlomnych...Jezeli staram sie tlumaczyc,jak np powstala szczujnia TVN,czyli grupa ITI,slysze zawsze...Ty klamiesz.Trace nadzieje.Bede znowu na wisne,jak zwykle,odwiedze T29(wspomnienia),pojde na Lechie,sprobuje znalezc cos,co mnie do mojego rodzinnego miasta przyciagnie(oprocz Lechii)...Zaczynam bac sie Gdanska.Obawiam sie,ze zostana mi tylko groby Rodzicow.
12 marca 2019, 12:27 / wtorek
"Dama z krówką" czujnie, w ramach dyżurnego oburzenia, komentuje wczorajszy transparent w swoim lewackim stylu nowomowy i używa, a jakże, oczywiście ulubionego, tak modnego ostatnio wśród lewaków określenia o tzw. „mowie nienawiści”. To określenie, co trzeba przyznać, choć ogólnikowe, jednak dość inteligentnie wykute, jak się okazuje, o niezwykle szerokiej pojemności obejmuje całe spektrum nie tylko transparentów, lecz zwłaszcza wypowiedzi publicznych osób im niechętnych, nieprzychylnych, wrogich czy choćby tylko nieśmiało nie zgadzających się z linią, opiniami, mentalnością, działaniami reprezentowanymi i forsowanymi przez to środowisko (najczęściej w sposób bardzo bezczelny i nachalny, wbrew woli większości). Otóż, mam taką nadzieję, że na trybunach i na naszych stadionach nie ma i nigdy nie będzie zgody na ograniczanie i cenzurowanie wolności słowa przez różnej maści lewactwo i ich pupili. Kiedyś nie udało się to komunie, a teraz nie uda się to ich ideowym spadkobiercom, prounijnym neomarksistom. Żadne głosy „oburzenia”, naciski i szantaże również te finansowe kierowane w stronę klubu tego nie zmienią, nie powinny zmienić. W transparencie tym nie było nienawiści, nie było nic o nienawiści, tylko sama prawda i troska o polskie dzieci w kontekście aktualnych wydarzeń i trendów w kraju i na świecie. Nie ma i nie będzie zgody na homoprogagandę, na deprawację polskich dzieci i młodzieży, na mieszanie im w głowach, na propagowanie wartości sprzecznych z chrześcijańskim tradycyjnym wychowaniem, w imię lewackiej inżynierii społecznej, poprawności politycznej itp. politycznych i obyczajowych aberracji. Lechia zawsze była (i być musi) przeciwko złu w przestrzeni publicznej, przeciwko wykrzywionej moralności w sferze publicznej, przeciw grzechowi i nieprawdzie, zawsze aktywnie i otwarcie wyrażając swoje stanowisko, swój sprzeciw i niezgodę na to wszystko, co godzi w Polskę, w państwo, w Naród, w rodzinę, we wspólnotę, w jej przyszłość, w polską tradycję, w elementarną przyzwoitość, w prawdę. Nasze dzieci są tym, co najcenniejsze.
12 marca 2019, 13:25 / wtorek
100% racji castrop.Celnie,mądrze,rzeczowo.Lewactwo potrafi walić sloganami,rodem z szechtera i waltera.Trzymajmy sie zasad.Potomkowie spoconych sowieckich onuc,poczuli,ze moga znowu atakowac patriotow.Dolaczyli zdrajcy typu tusk i bolek.Oni wiedza,ze ten rok,to"byc albo nie byc".Obudzilem sie za oceanem,przeczytalem Twoj wpis...wraca Duma,ze jestem Polakiem.Szacun!
1 2 3 4 5 6

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.283