Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:

Zagłębie Lubin-Lechia Gdańsk 04.03.2019.godz18

strona 3/3

4 marca 2019, 22:19 / poniedziałek
Kurffa i tyle w temacie!
Każdy kto choć trochę się interesuje skopaną, czy cokolwiek grał w piłkę, to nawet intuicyjnie potrafi to zinterpretować.Tu jest karny!
Nawet śledziom bym przyznał tu rację. Takie stwierdzenie zaryzykuję, ale trzeba podchodzić do faktów obiektywnie.
No nic, alleluja i do przodu!
Lechia Gdańsk!
4 marca 2019, 22:30 / poniedziałek
Sursum corda, przegrali mecz, i do tego w kontrowersyjnych okolicznościach, nie ma powodu do niepokoju, a tym bardziej do przesadnego narzekania. Na dziś niech się śledzie martwią o utrzymanie. Lechia, legła, amica ani Białoruś nie wygrają wszystkich meczów do końca. Sztuka w tym, aby wygrać więcej od nich. Nic straconego, gramy dalej, z Płockiem 3 punkty. A legła w tym roku wyjątowo słaba, nawet z pomocą sędziów będzie się potykać i tracić punkty.
4 marca 2019, 22:32 / poniedziałek
Obrońca zagłębia najpierw wybija piłkę po czym trafia w nogę Flavio. Takich karnych nikt nie zagwiżdże... Bardziej ewidentna była czerwona kartka dla starzyńskiego niż ten "karny" w ostatniej minucie.
4 marca 2019, 22:45 / poniedziałek
Karny na Flavio był bardziej ewidentny niż ten Augustyna. Zaczynam się obawiać końcówki sezonu i nie dlatego, że dziś przegraliśmy ale dlatego, że Augustyn zaczyna wracać do formy z poprzedniego sezonu a alternatywy dla niego dużej nie ma. Proponuję aby to nie kluby płaciły za VAR po takich meczach a sędziowie. Po co on jest skoro są dwie ewidentne sytuacje (czerwień i karny) a sędzia nawet nie idzie zobaczyć tego na monitorze. Naprawdę potrafię zrozumieć, że sędziowanie nie jest łatwe a sędzia może mieć inne zdanie o danej sytuacji ale idź chłopie w takiej sytuacji do monitora zobacz raz jeszcze i wtedy wydaj werdykt końcowy. Jak tego nie robisz to po prostu olewasz zawodników, kibiców i tych którzy VAR wprowadzili. Stefański najwyraźniej wierzy, że jego oczy są lepsze niż kilkanaście kamer. Już jeden taki był który wierzył w siebie bardziej niż w to co zarejestrowały kamery, nazywa się Marciniak i zawalił sobie Mistrzostwa (oczywiście to jego problem nie Nasz). Po co ten VAR skoro sędziowie i tak z niego nie korzystają.
4 marca 2019, 23:09 / poniedziałek
Piotr Stokowiec:

To był mecz, którego nie musieliśmy przegrać. Sprawiedliwy byłby remis. Ale trudno w piłce szukać sprawiedliwości. Próbowaliśmy atakować, Zagłębie groźnie kontrowało, no i tak to się skończyło.

Wydaje mi się, że w ostatniej minucie powinien być rzut karny dla nas, bo moim zdaniem był faulowany Flavio Paixao.
Szkoda że sędzia nie obejrzał tego na VAR. Akurat w Lubinie, z którym kiedyś długo pracowałem, teraz przegrałem po raz pierwszy od września, ale nie uważam tego za ironię losu, no może za jakiś mały chichot.

Nie przyjechałem tutaj nikomu cokolwiek udowadniać, z Lubinem mam dobre wspomnienia, razem ze sztabem zostałem dobrze przyjęty, za co dziękuję.
A w Gdańsku jesienią prowadziliśmy z Zagłębiem 3:0 i skończyło się 3:3. Może więc też chichot? Jestem już coraz starszy i coraz mniej rzeczy mnie dziwi.
4 marca 2019, 23:25 / poniedziałek
Wiele już tu napisano...sporo też wyzywano...
Ja bez obrażania nikogo powiem jak ja to widziałem.

To spotkanie pewnie do annałów nie przejdzie jako mecz sezonu. Nie graliśmy porywającej piłki ale powiedzmy sobie szczerze, że krety też nie. Powiem więcej - na pewno byliśmy od nich lepsi i widać było wyższa jakość u naszych grajków. Pewnie dlatego ta porażka (która kiedyś musiała przyjść) budzi takie emocje.
Ironia polega na tym, że kiedy byliśmy słabsi w meczu z paprykarzami - wygraliśmy. Ze scyzorykami nasi robili co chcieli a tu tylko remis. W Płocku podobnie i porażka...
Cieszmy się z tego co jest, bo równie dobrze moglibyśmy teraz mieć kilka porażek (ale i też zwycięstw) więcej na liczniku...

Dzisiaj brakowało kreatywności w stwarzaniu sobie sytuacji bramkowych. Niby oddaliśmy sporo strzałów (zdecydowana większość niecelnych) ale głównie z dystansu. Nie było czytelnych sytuacji pod bramką kretów. Nawet ta bramka Kubickiego taka trochę z niczego....
Na Sobiechu sam psy już któryś mecz wieszam ale trzeba powiedzieć, że nie za bardzo ma sytuacje do strzelania bramek (poza kilkoma wyjątkami). Mimo wszystko posadziłbym go już na ławkę, bo Flavio na skrzydle to nie jest ten sam zawodnik co na 9.
Augustyn na jeden mecz mógłby odsapnąć, bo to drugi karny pod rząd. Żeby mu to tylko w nawyk nie weszło...

A skoro o karnych... Jak dla mnie karny dla kretów słaby ale był.... Karny na Flavio raczej też powinien być.... Niestety moim zdanie ręka Łukasika też pod 11 podpadała...

Padło tu, że sędzia nie korzystał z varu. Otóż nie zgodzę się z tym - to, że nie podbiega do monitora nie oznacza, że nie ma weryfikacji. Działa to mniej więcej tak:
- jest zdarzenie na boisku
- sędziowie z wozu var oglądają
- jeśli mają wątpliwości (bądź pewność) że sędzia popełnił błąd informują go o tym
- jeśli jest to bardzo wyraźne, to główny nawet czasem nie idzie oglądać, bo wierzy varowcom
- przy sytuacjach mniej czytelnych sędzia biegnie do monitora
- czasem sędzia sam prosi tych z varu by sprawdzili mu sytuację, bo nie jest pewien czy dobrze zrobił

Wszyscy wiemy jaką opinię wśród nas ma Albański.... Przypominam, że dzisiaj na varze był nieudacznik Gil...

No i na koniec. Lukas wrócił i momentami wyglądał jak ten zawodnik z pierwszej rundy. Jestem pewien, że teraz z meczu na mecz będzie wyglądał coraz lepiej.
4 marca 2019, 23:56 / poniedziałek
@Krzyżak wszystko fajnie poza jednym. Ostateczna decyzja należy do głównego. Jeżeli ma wątpliwości idzie sprawdzić. Informacje na ucho mial. Poszedł sprawdzić? Nie! Nóż mu w dupę warszafskiej dywersji.
4 marca 2019, 23:57 / poniedziałek
Var powinien działać obligatoryjnie, nie powinien decydować główny czy był gol, faul, salony etc. tylko varovnicy... Ten wynik nic nie zmienia jedziemy dalej po swoje..
A my swoje
5 marca 2019, 00:58 / wtorek
Karny nie na 99% tylko na 100%. Wydrukowany wynik
5 marca 2019, 09:16 / wtorek
@Einherjer
Jasne, że ostateczna decyzja należy do głównego i to on ponosi za nią odpowiedzialność.
Ale wyobraźmy sobie taką sytuację:

- Albański stojąc ok 10 metrów od starcia Flavio z obrońcą (mniej więcej taka odległość chyba była) widzi, że nasz zawodnik się przewraca. Pamiętajcie, że sędziowie znają zawodników i wiedzą kto próbuje wymuszać faule, a Flavio może nie notorycznie ale bywa, że potrafi wymuszać...
On ma niecałą sekundę na swoją decyzję. Wydaje mu się, że nic nie było... ale na wszelki wypadek gada do gila "weź mi to sprawdź, bo nie wiem czy dobrze zrobiłem"....gil na szybko patrzy i mówi, że jego zdaniem decyzja jest dobra....wówczas albański odpuszcza chodzenie do kamery... Raczej w ten sposób to działa. Gdyby gil powiedział, że ma wątpliwości pewnie byłoby to sprawdzone.

Var jest po to by sprawdzać wątpliwe sytuacje...a skoro na boisku albański faulu nie widział i dostaje sygnał od gila, że jego zdaniem nic nie było - puszcza grę dalej.

Absolutnie nie chcę bronić pajaca z Bydgoszczy ani przerzucać winy na drugiego pajaca z Lublina. Po prostu pomimo varu czasem takie sytuacje będą się zdarzać. I tak skala tego zjawiska jest kilkaset procent mniejsza niż w epoce przed vareem.

Tak czy siak moim zdaniem karny nam się należał.
Jednak chcąc być sprawiedliwym powiem, że moim zdaniem kretom też należał się drugi karny za rękę Łukasika.

Pewnie jeszcze nie raz var nam dupę umoczy....ale oby częściej ratował :)

TYLKO LECHIA!!!!!
5 marca 2019, 09:55 / wtorek
Wojtek Luściński‏ @LuscinskiW

Podobno po meczu dwóch sędziów przyszło do szatni @LechiaGdanskSA z laptopem i tłumaczyli na powtórkach, że jednak nie było karnego. Jak żeście tacy pewni, to po co te tłumaczenia 😂
ps W drużynie jeszcze większa mobilizacja i moc niż przed tym meczem. Panowie się zdenerwowali
5 marca 2019, 10:11 / wtorek
A tak mi się jeszcze przypomniało:

Często sytuacje na boisku (tak jak w życiu) nie są czarno-białe. Często jest też tak, że na 10 sędziów takiej samej sytuacji 8 podjęło by decyzję x a 2 decyzję y. Zresztą podobnie jak neutralni widzowie - załóżmy oglądamy se z kumplami, z browarkiem jakiś meczyk ligi angielskiej. Wali nas kto wygra. Nagle gość w czerwonej koszulce pada w polu karnym a sędzia nie gwiżdże... Okazuje się, że część z nas powie, że słusznie - druga zaś, że nie :) Tak to często właśnie wygląda.

Ja wiem, że sędziowie się szkolą i powinni być w tym co robią ekspertami. Ale czy czasem nie jest tak, że oglądając 10 powtórek z różnych kamer wydaje nam się, że z jednej jest tak a z drugiej inaczej.

Tak czy inaczej trzeba dać gwizdkom jak najmniej powodów do ich "interpretacji".
5 marca 2019, 10:54 / wtorek
Było, minęło. Na koniec sezonu liczyć się będzie efekt końcowy. A tym efektem będzie podwójna korona, a Stefańskiemu, całemu towarzystwu z Legii i innym niedowiarkom pozostanie niski ukłon i bicie brawa.

Mistrz, mistrz Lechia Gdańsk!
5 marca 2019, 11:18 / wtorek
Było wiadomo, że w końcu coś wtopimy :D fajnie , że nie u siebie i nie w meczu PP. Teraz w weekend Legia wtopi Lechia wygra i znów będzie 7 punktów - nie ma co panikować :) Gramy swoje.
5 marca 2019, 11:29 / wtorek
Lufate może i przegrana musiała przyjść . Ale chciałbym aby wszystko toczyło się sprawiedliwie . Jeżeli prawdą jest że arbiter zarejestrowany w okręgu kujawsko-bydgoskim zamieszkuje w Warszawie to jak możemy liczyć na uczciwą rywalizację !
Dlaczego władze naszego klubu godzą się na taką obsadę arbitra ?
5 marca 2019, 13:31 / wtorek
Grajmy swoje a będzie dobrze, nie patrzmy na innych. To my jesteśmy liderem i to nas gonią w tabeli. To oni patrzą z kim my gramy następne mecze.
Musimy się skupić na naszej pracy i zdobywać 3 pkt w każdym meczu.
Wierzę, że to był wypadek przy pracy. Czasami są gorsze mecze, poprostu.
W poniedziałek wygrywamy z Wisłą Płock i dalej mamy przewagę.
Wierzmy do końca, to będzie nasz sezon!!! Do tego mamy półfinał PP.
Wszystko w naszych rękach.

Bioschock czy jak tam ci- wypierdalaj.
6 marca 2019, 14:41 / środa
chris3707

Zakaz zakładania tematów meczowych!
6 marca 2019, 15:11 / środa
Daj mi jeszcze jedną szansę ! Tym razem jak będziemy grali u siebie !
Przyczyna jest tu odnośnik
Chuj Albański.
6 marca 2019, 17:23 / środa
Nie wiem czy albański czy smark czy inny gil , ale wiem ,że tego się tłumaczyć nie da. To nie są hobbyści , tylko ludzie którzy dostają za to co robią dużą kasę. Po co wysyłać takiego gila na var i mu za to płacić , jak ten smark ma dwie sytuacje i tego varu nie używa , w tym jedną absolutnie kluczową dla losów meczu. To czy zrobił to z premedytacją (moim zdaniem tak) czy jest po prostu totalnym niedojdą nie powinno nic zmieniać w kwestii ,że nigdy więcej nie powinien sędziować żadnego meczu (mowa o tym który decyduje czy wykorzystać var nie wiem czy w tym wypadku albański czy smark najlepiej obaj). Z taką sumiennoscią kara komisja ligi kluby , kibiców i piłkarzy pora relegować takich pseudo gwizdków to następny baran sprawdzi czy był karny ,który może o mistrzostwie zadecydować czy też k..nie. Nadal się denerwuję , jak czytam próby usprawiedliwiania takich parchów.
6 marca 2019, 17:30 / środa
I jeszcze jakieś BioGówno napisze swoje mądrości...

Chris ostatnia szansa. Ale zrób sobie z miesiąc odpoczynku.
6 marca 2019, 21:52 / środa
No niestety, siły nieczyste będą działać przeciw Lechii. Dlatego trzeba nokautować rywali, tak jak w boksie sędziowie mogą wypaczyć wynik ale przy nokaucie nie mają nic do powiedzenia. Tak powinna grać Lechia, nokautować przeciwnika.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.202