Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk środa 24.04.19 godz. 18:00

strona 1/4

22 kwietnia 2019, 11:02 / poniedziałek
Jeżeli myślimy o Mistrzostwie Polski, mecz w szczecinie BEZWZGLĘDNIE należy wygrać.
Łukasik do środka, Flavio na szpicy i będzie dobrze.

Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenovic - Michalak ( Mak ), Kubicki, Łukasik, Makowski, Haraslin - Flavio
22 kwietnia 2019, 11:37 / poniedziałek
W pierwszym składzie Mak. W 60 min za niego Michalak.
Ciekawe jakby wyglądał Michalak na szpicy na przeciwnika grającego wysoko obroną.
Pamiętam jak w latach 90tych S.Majak zapierdalał podobnie i miał kilka 1 na 1 z bramkarzem w meczu. Inna sprawa, że wszystkie te setki pierdolił.
22 kwietnia 2019, 12:26 / poniedziałek
Michalak miał jeden przebysłk w meczu z Piastem - to po jego dośrodkowaniu Flavio miał patelnię, którą spierdzielił. Oby to był dobry progonostyk. Korekty w składzie podane przez przedmówców powinny pomóc w wywiezieniu 3 punktów ze Szczecina.

Z Lechem zagrali tak dobrze, to chyba w kilkanaście dni nie zapomnieli jak się wygrywa!
22 kwietnia 2019, 12:36 / poniedziałek
Ktos sie wykartkowal na Szczecin?
22 kwietnia 2019, 13:24 / poniedziałek
Na Pogoń jadą wszyscy :) ale jestem przekonany , że sędzia na rzęsach stanie by wykartkować na kolejny mecz z Legia Haraslina , Flavio i Nalepę.
22 kwietnia 2019, 16:49 / poniedziałek
Kolejny finał i teraz bezwzględnie trzeba za punktować. w kontekscie walki o medale MP.
Konieczne jest zmiana stylu gry, Pogoń na pewno pocisnie i bedzie chciała wygrać, dlatego istotne jest opanowanie środka pola. Według mnie Łukasik musi wrócic do składu, Lipski w masce nie gra nic wartego uwagi. Niestety rozczarowuje mnie trochę Haraslin i czekam na jego przebudzenie, bez błysku takich graczy jak on czy Flavio nic nie ugramy w tym sezonie.

TYLKO LECHIA!
22 kwietnia 2019, 18:58 / poniedziałek
"Przegraliśmy, ale nie szukałbym wielkiej sensacji z tego powodu" - wypowiedź Kuciaka. Przecież im k.. wa nie zależy na mistrzostwie.
22 kwietnia 2019, 19:08 / poniedziałek
To idź go o to na treningu zapytaj a nie prezentuj swoich chorych teorii na otwartym forum bo potem stanowskie i inne pismaki cytują takie coś jako "znalezione w Internecie". Co za k...wa kibice ... Tak im zależy, że na meczu trudno dół zapełnić. Ale do pisania bzdur pierwsi. Jakby nie Kuciak to nie wiem gdzie dziś byśmy byli. Prawdopodobnie nie na podium. Więc schowaj swoje negatywne emocje na parę dni jeszcze bo nie pomagasz moim zdaniem.
22 kwietnia 2019, 19:09 / poniedziałek
a co miał Cię okłamać, że porażka z Piastem to sensacja?
23 kwietnia 2019, 00:12 / wtorek
Jaki może być wynik w Szczecinie kiedy :
1-Stokowcowi brak pomysłów
2-Haraslin gra na 30 %
3-Flavio od dłuzszego czasu na 40%
3-Sobiech uzupełnia liczbe do 11 graczy
4-Kuciak wykopuje piłę w "pole"
5-obrona dostaje zawrotów głowy i traci orientację
6-młodzież podobnie gra w 4 lidze
7-Mak gra fajnie ok 20 minut
8-Michalak jest tylko szybki
Reszta chyba z trwogą śledzi wpływy na konto i to ich dekoncentruje
Jednak jako urodzony frajer liczę na powodzenie w tym sezonie i oby spełniło się życzenie Romana Korynta .
23 kwietnia 2019, 09:58 / wtorek
zobaczycie, ze przy 5 kolejce bedziemy szczesliwi jesli uda sie zdobyc 3 miejse ;)
oby tylko sie spieli na puchar i rozjebali jage ...
23 kwietnia 2019, 10:18 / wtorek
Skąd ten pesymizm....
Mamy do chuja aż 12 punktów przewagi plus punkt bonusowy.
Zostało 6 meczów. Drużyny z miejsc 4-8 nie zdobędą w nich 12 punktów. W rundzie zasadniczej zdobywali średnio 1.5 punktu na mecz i nagle z najlepszymi nagle by mieli zdobywać średnio ponad 2 punkty na mecz. A po pierwszej kolejce tylko jedna drużyna z tych miejsc zdobyła komplet punktów. Podium już jest klepnięte. Tam niżej jest tylko walka o 4 miejsce. A wszyscy oprócz jednej drużyny z miejsc 4-8 liczą na to że 4 pozycja da grę w eliminacjach eliminacji....
Trochę optymizmu.

JESTEŚMY CAŁY CZAS W GRZE O MISTRZOSTWO POLSKI.
Wygrywamy dwa mecze i w Warszawce znów smród wokół dupy.
23 kwietnia 2019, 11:56 / wtorek
Czechu, nie ma żadnego punktu bonusowego! Zmieniły się przepisy.
23 kwietnia 2019, 12:29 / wtorek
Czyli I miejsce po rundzie zasadniczej można... zasadniczo o dupę rozbić? Tyle, co 4 mecze u siebie? Żadnego handicapu w wypadku równej ilości punktów na koniec sezonu?
23 kwietnia 2019, 12:38 / wtorek
Grasz z 2. i 3. u siebie.
23 kwietnia 2019, 12:45 / wtorek
Podręcznik Ekstraklasy
na sezon 2018/2019

5.3. W Rozgrywkach Ekstraklasy kolejność Klubów w tabeli po rundzie fi nałowej ustala
się według liczby zdobytych punktów, zgodnie z zasadami określonymi w art. 4.3.4.,
z zastrzeżeniem, iż najniżej sklasyfi kowany Klub w grupie A na zakończenie sezonu
nie może zająć miejsca niższego niż 8, zaś najwyżej sklasyfi kowany Klub w grupie B
na zakończenie sezonu nie może zająć miejsca wyższego niż 9.
5.4. W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa lub
więcej Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.4.1 przy dwóch Klubach:
a) liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,
b) liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami, rozegranych w run-
dzie zasadniczej,
c) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi
bramkami w meczach między tymi Klubami w rundzie zasadniczej,
d) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na
wyjeździe liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i utra-
conymi bramkami w meczach między tymi Klubami w rundzie zasadniczej,
e) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich meczach z ca-
łego cyklu Rozgrywek Ekstraklasy,
f) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach
z całego cyklu Rozgrywek Ekstraklasy,
g) przy dalszej równości, większa liczba zwycięstw we wszystkich meczach z całego
cyklu Rozgrywek Ekstraklasy,
h) przy dalszej równości, większa liczba zwycięstw na wyjeździe w rundzie zasadni-
czej,
i) przy dalszej równości, mniejsza liczba punktów, określających liczbę żółtych i czer-
wonych kartek we wszystkich meczach z całego cyklu Rozgrywek Ekstraklasy liczonych według punktacji czerwona kartka = 3 punkty, żółta kartka = 1 punkt,
wykluczenie na skutek dwóch żółtych kartek = 3 punkty (uwzględniające 1 punkt
za pierwszą żółtą kartkę).
j) przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfi kacji Fair Play w całym sezonie Roz-
grywek Ekstraklasy,
k) przy dalszej równości, w przypadku, gdy dwoma Klubami o jednakowej liczbie
punktów są Kluby zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli Rozgrywek Eks-
traklasy, Kluby rywalizujące o miejsce w rozgrywkach UEFA, a także Kluby których
kolejność decyduje o spadku, zarządza się mecz barażowy na neutralnym, wyzna-
czonym przez Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A., boisku. W przy-
padku remisowego wyniku meczu w regulaminowym czasie zarządzona będzie
dogrywka 2 x 15 minut, a w przypadku dalszej równości sędzia meczu zarządza
wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów

odnośnik

Nie siejcie zamętu. Tutaj wszystko jest napisane.
23 kwietnia 2019, 13:10 / wtorek
Na dziś, nawet gdybyśmy mieli równą ilość punktów z warszawką, to oni mają majstra - bo strzelili więcej bramek. Ale, jak wszyscy wiemy, to się zmieni ;-)
23 kwietnia 2019, 14:04 / wtorek
W przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu będziemy mistrzami.
23 kwietnia 2019, 15:15 / wtorek
Sęk w tym, że właśnie zmieniono przepisy i przy równej liczbie punktów na koniec sezonu zdecydują bramki... Bez sensu, bo może być kolejka cudów.
23 kwietnia 2019, 15:32 / wtorek
lufate_
niestety nie
zastosowanie będą miały podpunkty e) i f) z powyższego wpisu CzechuLG
A więc przy równej ilości punktów, Lechia nie musi być mistrzem, decydują bramki z całego sezonu

Tricit, Matti, Lechistann
przepisy się nie zmieniły, są takie same od kiedy wprowadzono ESA37

Różnica w tym roku jest taka, że Lechia i Legia miały taką samą ilość punktów na koniec 30 kolejki oraz w bezpośrednich meczach wyniki 0-0 i 0-0. Dość rzadki przypadek.

To oznacza, że jeśli po 37 kolejce Lechia i legia będą miały znowu tyle samo punktów to literki od a) do d) nie znajdą zastosowania. A to w tych literkach od a) do d) jest był zaszyty ten "punkt bonusowy" albo to co w uproszczeniu przyjęto jako przewagę wyższego miejsca po rundzie zasadniczej.

Na razie martwmy się o dogonienie Legii w tabeli.

A jeśli nie dogonimy - trudno - klub nie przygotował się kadrowo do gry 42 meczów o stawkę w sezonie.
23 kwietnia 2019, 15:42 / wtorek
a więc

w przypadku równej ilości punktów z Legią na koniec sezonu, zastosowanie będą miały punkty e) i f) - czyli bilans bramkowy z całej ligi, tj. 37 kolejek

w przypadku równej ilości punktów z którymkolwiek z pozostałych zespołów grupy mistrzowskiej Lechia będzie wyżej w tabeli końcowej ze względu na punkt a) - miała więcej punktów w rundzie zasadniczej (to jest ten przypadek nazywany punktem bonusowym, albo przewagą wyższego miejsca po rundzie zasadniczej)
23 kwietnia 2019, 16:45 / wtorek
Co za gówniany regulamin :D czyli troche w czarnej dupie jesteśmy jeżeli chodzi o walkę o mistrza
23 kwietnia 2019, 17:12 / wtorek
no w klasyfikacji fair play też wyglądamy słabo :)

a tak serio, to realna walka o mistrzostwo i tak zdecydowanie przerasta sumę umiejętności piłkarzy Lechii,
weźmy realnie potencjał jaki dają tej drużynie np. Michalak, Mak czy nawet Sobiech, to naprawdę nie jest skład na mistrzostwo, dla mnie wicemistrzostwo z równą ilością punktów z Legią i tak byłoby megasukcesem

PS. a teraz niech wyżej wymienieni pokażą w ostatnich meczach, że bardzo się mylę w tej ocenie :)
23 kwietnia 2019, 17:15 / wtorek
Moze i masz rację ale... To jedt sport - wszystko się może zdarzyć. Dlatego najlepiej się skupić na każdym kolejnym meczu a ni liczyć punkciki
23 kwietnia 2019, 19:57 / wtorek
pomijając CWKS, które musimy gonić, aktualnie mamy tylko punkt przewagi nad Piastem.....

trzy punkty potrzebne jak tlen
Do boju biało-zieloni~!

MyWierzymy
23 kwietnia 2019, 20:14 / wtorek
Tak a propos tlenu, tlen to dostała legła że jest runda finałowa od paru sezonów, bo to dla nich pod ich szerszy skład i możliwości kupowania meczy co czynią.i jakiekolwiek zmiany w przepisach są pod nich robione.
23 kwietnia 2019, 21:09 / wtorek
Midor .... nigdy nie potrafię zrozumieć teorii spiskowych .... skąd one się biorą :) prawda jest taka ze jakby Lechia grała i wygrywała ( bo wg mnie nie gramy od kilku kolejek nic ) to miała by w nosie jakie legły , amiki itd.
23 kwietnia 2019, 22:13 / wtorek
Jozin masz w pełni rację, przepraszam za rozgoryczenie. Widzę mecz z Wisłą Kraków- 8! punktów przewagi i teraz...
23 kwietnia 2019, 22:14 / wtorek
olo.gda...podpisuje się obiema rekami pod wszystkim co napisałeś...
23 kwietnia 2019, 22:32 / wtorek
Defetyści wszelakiej maści WYPIERDALAĆ !!! Jakoś przez szesnaście kolejek nie zauważyłem u Was chwil zwątpienia; co więcej były euforyczne nastroje, a teraz nagle wszystko runęło niczym domek z kart ?!!! Coś słabo z wiarą u Was. Ludzie kurwa!!!To jest tylko polska liga i choć mam świadomość tego, że cwelowskiej kurwie będą sprzyjać dodatkowe okoliczności na wypadek niewłaściwego scenariusza to wiary nie wolno nam tracić nigdy! Tym bardziej teraz, a poprzez swoją postawę tylko zniechęcacie tych, u których pojawił się cień wątpliwości, co do realizacji celów. Ja takich dylematów nie mam !!!
23 kwietnia 2019, 22:36 / wtorek
I to jest właściwe stanowisko. Popieram. Dopóki piłka w grze ...
23 kwietnia 2019, 22:47 / wtorek
Dobrze prawisz wieszczu. My wierzymy !
23 kwietnia 2019, 22:58 / wtorek
Dokładnie tak jak wieszczu napisał! żadnych zwątpień ! To my jesteśmy gdańską Lechią i idziemy po swoje. Grać do upadłego i walczyć do końca!
Wojna !!! Lechia Gdańsk !!!
23 kwietnia 2019, 23:11 / wtorek
Piękny jest ten pozytyw i tak ma być kurwa. Ja jeszcze liczę na spełnienie słów Piotra ,że przerwa na repre została wykorzystana na przygotowanie na ostatnie mecze.
23 kwietnia 2019, 23:33 / wtorek
Ja osobiście wierzę wciąż w dublet :)
chociaż tak jak piszę nie będę miał pretensji jeśli się nie uda, bo rozumiem czemu może się nie udać (dziś jest inna sytuacja, niż ostatnia kolejka drużyny Piotra Nowaka).

To wciąż jeden z najlepszych sezonów ever, i te 7 najbliższych meczów zadecyduje, czy będzie najlepszym:)

PS. po dzisiejszej porażce Cracovii, zwycięstwo z Pogonią zapewnia nam start w pucharach
24 kwietnia 2019, 06:28 / środa
Bo jak powiedział pan prezio przed kamerami przed którymś z meczy „ istnieje ryzyko ze Lechia w tych pucharach zagra”....
24 kwietnia 2019, 08:18 / środa
Jedno jest pewne lepiej gonić niż uciekać. Teraz jest lament że legła nas wyprzedziła że mamy 3 pkt starty itp itp. A pomyślcie jakbyśmy ich gonili cały sezon dochodzimy w rundzie finałowej na 3pkt i mamy zaraz mecz z nimi u siebie. Lechia to nie PSG ani Juve ekstraklasa to nie liga francuska ani włoska że będzie zapewniać mistrza na 5 kolejek przed końcem. Tu trzeba się troszkę napocić, po denerwować . Ja wierzę że ten fart legii i schemat rund finałowych w końcu się przykro się skończy dla nich. Oni już są za pewni że na finiszu zawsze wygrywają. Dajcie zwycięstwo w Szczecinie a będzie dobrze
24 kwietnia 2019, 09:40 / środa
Kolega Leszeklv powiedział, jak jest. Sto procent zgody.

Co do punktu 4 - ja bym dodał, że piłkę "w pole" wykopuje nie tylko Kuciak, ale i cała obrona.

Remis w Szczecinie będzie sukcesem, a zwycięstwo cudem. Sportowo zasługujemy nawet nie na porażkę, tylko na pogrom, jak w Krakowie.
24 kwietnia 2019, 11:00 / środa
Jeszcze dwie godziny przed meczem z Piastem pisałem, że to będzie ten sezon, że o Lechi Stokowca będą pisać w kronikach. I potem przyszło nieszczęsne 90 minut z rozpędzoną drużyną Fornalika.

Teraz niestety, jedyne co ciśnie się na usta, to powtórzenie słów przedmówców, bo nie widać jakichkolwiek pozytywów w grze Lechii. No ale kur**, przez 30 kolejek Lechia budowała swoją pozycję jako lidera, punktowała, zrobiła w Gdańsku twierdzę nie do zdobycia, Stokowiec umiejętnie manerwował składem (choć oczywiście zdarzały się wpadki, jak 1-1 z Wisłą Płock) i teraz Lechia całkowicie o tym zapomina i będzie rozdawać punkty jak frajer, na lewo i prawo? Nie wierzę w to, że ci piłkarze odpuszczą na ostatniej prostej. Brakuje tak mało do wielkich sukcesów.

Walczyć Lechia do końca! Dzisiaj możecie napisać wielką historię - miejsce premiowane awansem do el. do LE. A potem dorzucice do tego Puchar Polski. I na koniec niech Gdańsk zapłonie od rac, a Neptun niech odzieje białą - zieloną koszulkę. Swoją drogą, Neptun tylko na to czeka - kiedy ostatni raz ubrano go w koszulkę z napisem "Konstytucja" Królowi Mórz musiało być wstyd, że był użyty do politycznej walki. Ale mistrzostwo Polski będzie świętował!
24 kwietnia 2019, 13:29 / środa
odnośnik

1945% racji!
24 kwietnia 2019, 13:47 / środa
Przytaczanie wypowiedzi kogoś, kto stoi po lewackiej, antypolskiej stronie jest delikatnie mówiąc, średnio uzasadnione. To, że ktoś nie potrafi racjonalnie spojrzeć na otaczającą go rzeczywistość to jest tylko jego problem. Na pewno nie mój. Więc wypierdalaj z takimi przykładami. Dzisiaj jest spikerem, ale jutro będzie nikim. Choć sam jeszcze o tym nie wie...
24 kwietnia 2019, 14:18 / środa
Tak sobie myślę. Wygrana z paprykarzami da nam LE. Może by tak, godnie przywitać piłkarzy jak wrócą do naszego "sanktuarium"? Niech poczują przedsmak, co ich czeka jak nam mistrzostwo zdobędą :)
24 kwietnia 2019, 15:03 / środa
Wieszczu, co ma piernik do wiatraka (i nie, nie chodzi o mąkę)? Nie znam poglądów Marcina Gałka, ale w sprawach Lechii często się z nim zgadzam. Więc... sam idź sobie pobiegaj...
24 kwietnia 2019, 15:36 / środa
Wieszczu bez Gałka nie ma Lechii -jak słyszę jego głos to myślę Lechia.A ty kim jesteś bo jakoś cię z niczym nie kojarzę.
24 kwietnia 2019, 16:01 / środa
Nie ma co wywierac presji. To czego Lechia dokonala w tym sezonie to juz i tak bardzo dalece wybiega poza realne mozliwosci sportowe/kadrowe i organizacyjne klubu, co szczegolnie w przypadku pierwszego aspektu wychodzi na wierzch w ostatnich tygodniach, gdy okazuje sie, ze posiadanie 13-14 zawodnikow w rotacji to za malo na tym etapie i na tym poziomie rozgrywek.
Ja osobiscie na mistrzostwo nie licze (zastrzelcie mnie...), aczkolwiek kibicuje Lechii w kazdym pojedycznym meczu liczac zarwno na dobra gre jak i pozytywny wynik koncowy.
Dla mnie osobiscie na ten dzien najwazniejszy jest final PP i to tam licze na triumf. Liga to w tym momencie troche sprawa drugorzedna - wobec realnych mozliwosci i tego co obecnie prezentuja poszczegolne druzyny z ligowego topu.
24 kwietnia 2019, 16:15 / środa
@wieszczu a kim ty kurwa jesteś?Dąbrowa Górnicza,Zagłębie Sosnowiec to i pewnie legła...
24 kwietnia 2019, 16:44 / środa
Bez Sobiecha w wyjściowym składzie. Dobra wiadomość.
24 kwietnia 2019, 16:51 / środa
Wieszczu, nie jestem lewakiem nie jestem antypolakiem jak to napisałeś, poprostu wypierdalaj skurwielu ponury.
24 kwietnia 2019, 17:55 / środa
Bracia moglby ktoś podratowac jakims linkiem do streama serdecznie prosze.
24 kwietnia 2019, 17:59 / środa
ta sama prośba , dajcie jakiś link
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025