Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Stop tęczowym degeneratom.

strona 2/22

28 maja 2019, 14:28 / wtorek
jest prokuratorskie sledztwo odnośnik
28 maja 2019, 15:53 / wtorek
Pani Anna Kołakowska pojawi się na spotkaniu , ja mówcą dobrym nie jestem więc poprosiłem ją o zabranie głosu. Zapewniła ,że się zjawi i w pełni popiera wsparcie dla Pani Zofii Klepackiej.
28 maja 2019, 17:02 / wtorek
"Oświadczenie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz
Członkowie i sympatycy grupy Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom,

Piszę do Państwa, bowiem do głębi jestem poruszona Państwa akcją happeningową podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości. Im więcej dni mija od tego wydarzenia, tym bardziej czuję, że nie sposób milczeć. Moją misją jako prezydenta miasta jest, abyśmy tworzyli prawdziwą wspólnotę, a każda obywatelka i obywatel Gdańska czuli się szanowani, traktowani z godnością. Państwa akcja przeczy wszystkim zasadom, w które wierzę, wyznaję i chcę propagować. Dopuściliście się Państwo przemocy symbolicznej. O ile marsz powstał z pragnienia równości, o tyle ten incydent był jej całkowitym zaprzeczeniem.

Tak jak będę bronić prawa do równości osób LGBT+, osób z niepełnosprawnościami czy dyskryminowanych z powodu koloru skóry, tak domagam się szacunku dla ludzi wierzących.

Przez ostatnie lata prezydent Paweł Adamowicz tworzył w Gdańsku prawdziwy klimat równościowy. Powstał pionierski w skali kraju Model na rzecz Równego Traktowania, przyjęty uchwałą Rady Miasta, a później Gdańska Rada ds. Równego Traktowania. Model dotyczy nie tylko wykluczenia ze względu na orientację seksualną, narodowość czy poziom niepełnosprawności, ale również wyznanie. Chcę kontynuować tę linię, bo wierzę w to, że jedynie dostrzeganie potrzeb innych, szacunek wobec nich i otwartość mogą na trwałe zmienić świadomość ludzi, a w konsekwencji życie nas wszystkich na lepsze.

Państwa działanie cofnęło jednak gdańską publiczną debatę równościową o kilkanaście kroków. Wywołało falę komentarzy, pełnych uogólnień, półprawd i nieprawd, siejących nienawiść i rzucających obelgi. Czy rzeczywiście na takiej formie promocji idei Państwu zależało? Jakiej idei?

Ciśnie mi się na usta wiele więcej pytań. Jaka była Państwa intencja? Jakim celom w dalszej perspektywie miała służyć ta akcja? Skąd tyle czynnej agresji wobec drogich chrześcijanom symboli? Jak można oczekiwać szacunku, skoro samemu odbiera się szacunek innym? Czy rzeczywiście nie widzicie wartości w szerokiej wspólnocie wszystkich nas, gdańszczanek i gdańszczan?

Czuję głęboki dyskomfort od chwili, gdy zobaczyłam w internecie zdjęcia dokumentujące Państwa działanie. Czuję się tym urażona jako osoba wierząca. A jako prezydent miasta, obejmująca patronatem marsz czuję się oszukana."

Czyli krótko mówiąc, nasza Pani D. gra dobrego policmajstra i przy okazji będzie teraz do jesieni ocieplać wizerunek konfidentów europejskich ;)
28 maja 2019, 17:03 / wtorek
odnośnik

Hipokryzja Dulkiewicz - szła na czele marszu, dumna była z tego, co się tam działo i nie widziała nic, co obrażało uczucia religijne. Nagle, po tym jak sprawa została nagłośniona, zmienia zdanie i czuje "głęboki dyskomfort".
28 maja 2019, 17:30 / wtorek
tylko czekac,jak Tusk pobiegnie do Bazyliki zapalic swieczke Budyniowi i z Bolkiem do Komunii Sw.przystapia.Oni byli pewni,ze wygraja wybory do PE,a wyszlo wielkie GÒWNO.Czas,aby Gdansk z kolebki mafii PO,stał się znowu polskim miastem i bastionem Prawicy.Dulkiewicz dumała,czekała dwa dni...za pòźno.
28 maja 2019, 18:58 / wtorek
Pani Dulkiewicz po dwóch dniach odzyskała wzrok, skoro takie cuda się dzieją to może jest też szansa zdelegalizować na stałe ten festiwal osobliwości. Teraz to ważne ,żeby Was dużo przyszło , tylko tak można wpłynąc na polityków i media.
28 maja 2019, 19:02 / wtorek
Pani Dulkiewicz rozpoczęła kampanię wyborczą lewaków. Po przegranych wyborach teraz będą wyrażać oburzenie jak można obrażać symbole religijne. Jak dotąd siedzieli cicho jak jakaś jedna z drugą pseudo artystką beszcześciła symbole religijne na wystawach. Wtedy mówili że to wyraz artystyczny, teraz oburzenie. Taka to hipokryzja. Szkoda czasu na tych ludzi.
28 maja 2019, 22:28 / wtorek
Tak sobie myślę, że może by ktoś kto ogarnia te "tematy" zrobił jeśli to możliwe petycje online? Sam jestem na emigracji, a chętnie bym pomógł w tej sprawie chociaż poprzez tą petycje online. Myślę zresztą, że jest nas sporo na emigracji plus jacyś znajomi itp by się dołączyli więc mogła by się z tego zrobić dodatkowa i pewnie spora pomoc... Przemyślcie sprawę... Pozdrawiam.
29 maja 2019, 09:52 / środa
Pozwoliłem sobie na udostępnienie postu anty lgbt na insta ramię i zostałem zablokowany, boją się, cieszy mnie to. Zaczynamy ostro!
29 maja 2019, 13:11 / środa
jak ktoś ogarnia te tłitery, pejsbuki i instagramy może mógłby wrzucić info/zaproszenie na jutrzejsze spotkanie
29 maja 2019, 13:30 / środa
Wrzuciłem i dostałem "kopa" ale nie przejmuje się, prywatnie znajomym też dałem informacje i prosiłem o dalsze przekazanie.
29 maja 2019, 14:57 / środa
Info o akcji wrzucilem na pejsbuka - jest na sporej ilosci fanpage kibicowskich i patriotycznych. Treść poniżej.

Kibice gdańskiej Lechii organizują się w inicjatywie przeciwko szerzeniu ideologii LGBT. Na forum lechia.gda.pl rozgorzała dyskucja nad kształtem działań, ktore fani Lechii podejmą w najbliższym czasie. Pierwsze spotkanie osób zainteresowanych działanniem odbędzie się w dniu jutrzejszym o godzinie 19:00 - na terenie starego stadionu Lechii w Gdańsku przy ulicy Traugutta 29 (kasy stadionowe). Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Kibice Lechii mają nadzieję, że ta inicjatywa stanie się długofalowym działaniem nie tylko osób związanych z Lechią, ale również szeroko pojętego ruchu kibicowskiego w całej Polsce. Zalążkiem fali,która ma przeciwstawić się homopropagandzie, będzie wstawienie się Zofią Klepacką, atakowaną za głoszenie własnego zdania.

Zachęcamy do podobnych działań w Waszych klubach i podłączenia się do akcji kibiców Lechii Gdańsk.

odnośnik
29 maja 2019, 17:00 / środa
Wychodzą kolejne "kwiatki" związane z homoparadą. Wychodzi na to, że sami jako gdańszczanie sponsorowaliśmy ją z naszych podatków:
odnośnik
29 maja 2019, 17:43 / środa
Podwyżki za parkowanie w naszym mieście Gdańsk pozwolą na pokrycie tego i następnych marszów tęczowych.Oczywiście zapłacimy wszyscy w tym znienawidzeni przez nich katolicy.
29 maja 2019, 23:36 / środa
Panowie! Być może przyjdzie 20osób i nie będzie tematu , jednak z dość mocno wiarygodnych zródeł usłyszłem , że jeżeli będzie nas więcej możliwe są wszelkiej maści prowokacje. Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo bierzcie pod uwagę fakt , że nie będziemy sami w swoim gronie.
30 maja 2019, 10:41 / czwartek
Poprzez twittera zostałem poproszony, by tu zajrzeć. Myślałem, że chodzi o pogadankę, zatem zbytnio się nie spieszyłem. Widzę, że chodzi o coś innego, o działanie.
Info do Edwina podeślę na podanego maila.
Trzymam kciuki.
30 maja 2019, 13:35 / czwartek
Trochę przespałem temat, ale jestem zawsze na TAK, jeśli chodzi o sprawy patriotyczne. Jak można Was wesprzeć Panowie ?

Pozdrawiam
30 maja 2019, 15:49 / czwartek
Przyjdź dziś . Od tego zacznijmy
30 maja 2019, 18:34 / czwartek
Niestety rozłożyła mnie choroba. Mam nadzieję że będzie informacja co robimy dalej. Udanej debaty i dobrych pomysłów.
30 maja 2019, 20:25 / czwartek
Frekwencja słaba 24 osoby .Ale obie petycje napisane super. No nic kropla drąży skałę i mam nadzieję że temat ruszy ostro do przodu i wygramy.Pozdro dla uczestników
30 maja 2019, 20:28 / czwartek
Dziękuje wszystkim za przybycie i za podpisy. Jak obiecałem jedziemy z tematem.

odnośnik
30 maja 2019, 20:30 / czwartek
Prawidłowy link

odnośnik
30 maja 2019, 20:39 / czwartek
nie działa
30 maja 2019, 20:40 / czwartek
teraz będzie dobrze

http (bez "s")

odnośnik

Pzdr i szacun za akcję
30 maja 2019, 21:37 / czwartek
Reasumując. Petycja online jest wpis wyżej (dzięki Tomas), podpisy papierowe jeszcze cenniejsze .Formularz stworzyć samemu jest banalnie ,wpisać u góry na co są zbieranie podpisy i brać od znajomych kolegów z pracy itd. Ultrasów trzymam za słowo ,że przy początku sezonu trochę pomogą i z tych kilkudziesięciu osób ,dla których wielki szacunek ,że chciało im się dziś ruszyć wierzę ,że zbierzemy tych podpisów minimum 7tysięcy czyli więcej niż było degeneratów na marszu i faktycznie dopiero wtedy uderzymy z tym do miasta i mediów.
Wiara czyni cuda , A MY WIERZYMY TYLKO W BKS czyli w NASZ GDAŃSK
30 maja 2019, 21:38 / czwartek
Najtrudniej zacząć. A jednak zaczęliśmy. Zobaczycie będzie Nas więcej.
Petycja podpisana.
Damy radę.
Pozdro.
30 maja 2019, 21:42 / czwartek
ps. by podpis online był ważny trzeba zaakceptować maila zwrotnego
30 maja 2019, 21:55 / czwartek
Podpis online zrobiony! Powodzenia. Damy radę !
30 maja 2019, 22:41 / czwartek
dałem na Twittera,poszło b.szybko,podpisuja wszyscy prawi
30 maja 2019, 22:46 / czwartek
Tego 09.06 działamy coś z tym marszem dla życia i rodziny? Jakieś okolicznościowe koszulki typu "stop dewiantom z lgbt" by się przydały.
30 maja 2019, 22:49 / czwartek
@1947 dziękuję

odnośnik
30 maja 2019, 23:35 / czwartek
Podpisujmy. Na twitterze jest akcja wspierająca Zosię Klepacką - #NasReprezentujesz. Nawet Gmoch poparł :) Jest nas 90%. Nie dajmy się wkręcasć pacanom typu Borys Wszyc.
31 maja 2019, 02:35 / piątek
Podpisałem się z imienia i nazwiska, ale przy próbie edycji jednej litery już mnie nie ma .Przypadek ,albo ja nie ogarniam:)
31 maja 2019, 06:53 / piątek
odnośnik
Może wspólny wyjazd do Częstochowy na 16 czerwca wobec kolejnej prowokacji?
31 maja 2019, 07:01 / piątek
kolejne prowokacje sie szykuja,beda w Gdansku same "znakomitosci" odnośnik
31 maja 2019, 07:04 / piątek
31 maja 2019, 09:44 / piątek
Nie ma co narzekać czy kręcić nosem. Bardzo krótki okres od ustalenia daty spotkania do samego spotkania (kilka dni), krótki czas na rozpropagowanie szerszej informacji o spotkaniu (nie każdy kibic regularnie czyta forum). Startujemy na poważnie jesienią, na pewno w nieporównywalnie większym gronie, z własnymi pomysłami i inicjatywami. To dopiero początek. Na razie aktywnie wspomagany tych, którzy mają ten sam cel, podzielają te same poglądy i wartości i przyłączamy się do wszystkich akcji i inicjatyw organizowanych przez inne środowiska, jak choćby wkrótce Marsz dla Życia i Rodziny – niedziela, 9 czerwca, godz. 15 (Kaplica Królewska).
31 maja 2019, 09:51 / piątek
Petycja podpisana. Jeśli dam radę, praca nie przeszkodzi to będę na marszu, wtedy porozmawiamy na żywo.
31 maja 2019, 10:36 / piątek
Edwin wysłałem do Ciebie maila.
9 czerwca napewno już będzie Nas więcej.
Wczoraj rozesłałem link do petycji do moich znajomych zainteresowanych tym tematem.
Damy radę.
31 maja 2019, 11:50 / piątek
Brawo Panowie. Maszyna ruszyła. Ja niestety nie mogłem być wczoraj, ale 1945% poparcia.
1 czerwca 2019, 23:40 / sobota
Gdańszczanie wściekli odnośnik
2 czerwca 2019, 22:03 / niedziela
odnośnik
Do prokuratury wpływają wnioski w sprawie bluźnierstw na Marszu Równości w Gdańsku
3 czerwca 2019, 03:26 / poniedziałek
Ten sam czerwoniutki Marek Formela z SLD co przez czas jakiś rządził żużlem w Gdańsku teraz jest "opozycjonistą"?
Ciekawy dobór gościa.
3 czerwca 2019, 10:02 / poniedziałek
Ważne, że jest spoza układu i nie boi się o tym mówić.
3 czerwca 2019, 10:39 / poniedziałek
Oczywiście z poza układu, krystaliczny, prawy czysty człowiek opozycji :-) Przeszłość nieważna...
3 czerwca 2019, 11:53 / poniedziałek
Niektórzy o Stella Maris też szybko zapomnieli.
3 czerwca 2019, 12:46 / poniedziałek
Tylko, że to jest temat stop tęczowym dewiantom a nie afera stella maris ;) Może jakaś konstruktywna krytyka z czym się nie zgadzacie co zostało tutaj powiedziane ?
Totalna patologia! Gdańszczanie wściekli na Dulkiewicz za marsz LGBT? M.Formela
odnośnik
3 czerwca 2019, 13:16 / poniedziałek
Holy fan: link już został zamieszczony, nie musisz powtarzać :-)
3 czerwca 2019, 15:42 / poniedziałek
Zastanów się kogo bierzesz na sztandary. Ostatni dużo historii bojowników o słuszną sprawę taką czy inną u których wychodzą potem baaardzo nieprzyjemne rzeczy ośmieszające ideę.
3 czerwca 2019, 16:28 / poniedziałek
Nie próbuj tak cwanie i bałamutnie rozmywać tematu. Nikt tu nikogo nie bierze na sztandary, kto na to nie zasługuje. Nie dajmy się zwariować i wprowadzić na manowce. Przykładowo weźmy pod rozwagę kwestię elementarnej higieny. Jak ktoś uważał, że po skorzystaniu z toalety należy umyć ręce, to miał i ma rację bez względu na swoją przeszłość, rodowód, przynależność polityczną, partyjną czy światopogląd . Jeśliby tak właśnie twierdził kiedyś, załóżmy Hitler, to przecież ten kto się z nim w tym względzie wtedy zgadzał, nie musiał być od razu sympatykiem nazizmu, a jeśli tak by sądził Stalin, to nie każdy, kto by się z tym poglądem zgadzał, od razu musiał być z przekonania komunistą. Więc to ty się najpierw zastanów, zanim innych wezwiesz do zastanowienia, bo akurat tak się ostatnio składa, że niektórych wczorajszych bojowników o słuszną sprawę dziś można zobaczyć w jednym szeregu na scenie (i na jednej liście) ze starymi przefarbowanymi komunistami, dziś obrońcami demokracji. A innych chowających się kiedyś za plecami i za autorytetem Kościoła, tak niedawno jeszcze oddanych nauczaniu społecznemu św. Jana Pawła II, dziś widzi się w pierwszym szeregu na marszach LGTB, na których obrażana jest wiara, moralność i normalność. Wychodzą potem baaardzo nieprzyjemne rzeczy, ośmieszające ideę.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.425