Gdańsk: wtorek, 31 marca 2020
FORUM
Podstrony:


Stop tęczowym degeneratom.

strona 5/13

3 października 2019, 22:20 / czwartek
Dla mnie jedyna różnica między dziennikiem TVP za komuny i teraz to taka, że mógłbym to gówno obejrzeć w kolorze jakby mi się chciało oglądać (czasami włączam na chwilę testowo ale od razu jedzie goebbelsem i urbanem a straszny to smród).
3 października 2019, 22:32 / czwartek
A dla mnie różnica między twoim nickiem teraz, a tym poprzednim jest taka, że ten dostanie później zablokowany od poprzedniego.
3 października 2019, 22:39 / czwartek
Maciuś wyzwałeś kibica Lechii ty jako pierwszy. Nie ty decydujesz kto nim jest a kto nie. Jak tak bardzo kochasz tęczowych i Dulską to zapraszam do sektora gości. Usłyszysz przynajmniej "chuja ma gębie"
3 października 2019, 22:47 / czwartek
Za ten dzisiejszy materiał z przeprosinami Kurski powinien smażyć się w piekle.
Proszę idźcie na wybory, dopisanie się do spisu wyborców w innym mieście niż swoje nigdy nie było takie proste. Można to zrobić przez bankowość internetową.
3 października 2019, 23:13 / czwartek
tvp to porazka.To przypomnijcie sobie Lisa,ktory za PO miliony zgarnial,Kraske,Tadle,Lewicka,Kulczyckiego,Czyza.. ..wszyscy byli oddani ryzemu i jego mafii.Miliardy poszly sie jebac.Moze i za duzo propagandy sukcesu i za malo umiaru.Za duzo disco polo itp.Ale ogolnie np Rachon i Klarenbach sa ok.No chyba ze ktos wpatrzony jest w Mordke i POchNke,albo zyrafe.
3 października 2019, 23:48 / czwartek
butthead, jesteś taki pewny, że nie dokładasz do prywatnej obecnie, a "prywatnej" kiedyś TVN ? No ja bym taki pewny nie był. Miłościwie nam panująca w naszym pięknym Gdańsku coś o tym wie :-)
Czym rózni się kłamstwo i manipulacja podawane przez TVN od podawanych przez TVP i dlaczego jednych trzeba j...., a drugich tolerować ? TVP podaje surowiznę, a TVN ma lepszych manipulatorów, ot co, cała tajemnica. Imponuje Ci kłamstwo podane w gównianym sreberku ? Mnie mierzi kłamstwo w każdej postaci.
Kurskiego Jacka nie da się lubić, taki typ. U mnie ma jednak WIECZNY SZACUN za akcję, której byłem naocznym świadkiem, na pewnym meczu, z pewnym transparentem, w trudnych latach 80-ych. Ciekawe ilu dzisiejszych kozaków, którzy tak plują na lewo i prawo byłoby w stanie coś takiego zrobić. No tak, zapomniałem, Diduszko zginał za demokrację, Schetyne i premier Kidawę-Błońską :-)

Dobrej nocy !

PS. Szkoda klawiatury, ale jeżeli ktoś porównuje dzisiejszą paździerzową (tak się chyba teraz mówi) TVP do czasów Urbana i tego zboka z partii supernarodowej i supersocjalistycznej jest chujem i basta. Przepraszam za "chuja", ale to jest zwykłe kurestwo i nie można inaczej.
4 października 2019, 07:34 / piątek
te fał en robi papke z mózgu ludziom ... te ich informacje są ślicznie opakowane dla pseudointeligentów z rozległym światopoglądem. TVP jest tak toporne , że aż nieszkodliwe :D
4 października 2019, 09:57 / piątek
To złe i kłamliwe TVP Info śmiało niesłusznie oczernić jedynkę platformy ubywatelskiej Sławomira Neumana publikując taśmy z kampanii samorządowej. Za to rzetelne polskojęzyczne wsi24 ani słowa o taśmach ani nawet zmianki na pasku. Rozumiem że jakby nie było TVPis jak ją nazywacie to na pewno te taśmy ujrzały by światło dzienne w niemieckich polskojęzycznych mediach.

Inna sprawa to wypowiedzi tej świni, jedynki na listach platfusów, wiele mówią o całej tej partii. Mimo to idę o zakład że będzie miał najlepszy wynik w Gdańsku. Parę słów prawdy o "wielkim" jak nie największym kibicu Lechii świętym Pawle więc radzę chodź na chwilę , mimo obrzydzenia, włączyć zakłamaną reżimową TVPis bo w innych mediach ani słowa.
4 października 2019, 10:23 / piątek
to cytując tego "klasyka" rzygać się chce tym całym peło:

Radio Gdańsk: odnośnik

- Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę - słychać na nagraniach opublikowanych przez TVP INFO.

- Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego (znaczenia - red). Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach - cytuje Neumanna portal TVP INFO.

– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówił Sławomir Neumann.

- Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k***a, spartanami i w***bią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k***a. Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier***ali do domu. Taki jest KOD. Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować. Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k***a, na komisję - mówił Sławomir Neumann.
4 października 2019, 10:46 / piątek
Rzeczywiście najciekawsze z tego są słowa o śp. Adamowiczu, bowiem same platfusy były przekonane o jego bardzo wątpliwej uczciwości, a potem przecież najbardziej po nim płakali.... A tym co nieśmiało przypominali jego "uczciwość" gremialnie zarzucali "zaszczuwanie", "hejt" i "mowę nienawiści"...

Zgadzam się tym, że bez tvp takie taśmy nigdy nie przebiły się do powszechnej świadomości, tak jak w innych przypadkach zmów milczenia w czasach "wolnych mediów" (frontu jedności przekazu - gw, tvn itd).
4 października 2019, 11:03 / piątek
CzechuLG - niczym się mentalnie nie różnisz od szeregowego członka PZPR. Zawsze są tacy wiernie oddani partii. Idź kapusiu poskarż adminowi. Szybciutko ormowcu forumowy!!! :D Co za pajac.
4 października 2019, 11:44 / piątek
U mnie za takie słowa już byś miał bana parówo.
4 października 2019, 12:51 / piątek
Heh. Banujcie towarzysze. Banujcie. Komuna też cenzurowała. Na koniec i tak prawda zwycięży. Jak zawsze.
4 października 2019, 13:16 / piątek
No to tawariszcz snafu powiedz nam jaka jest prawda? Bo poza tym, że napisałeś, że TVP to telewizja PZPR to za bardzo się nie otworzyłeś. Jaka prawda ma zwyciężyć?
4 października 2019, 13:19 / piątek
snafu

WYPIERDALAJ
4 października 2019, 13:39 / piątek
Snafu nieśmiertelny, nieomylny ekspert od wszystkiego i niczego widzę dalej w formie. Czekamy na twoje ujawnienie prawdy najprawdziwszej, bardziej prawdziwej od prawdy prawidłowej.
4 października 2019, 13:41 / piątek
Filet

Obejrzyj sobie archiwalne wydania dziennika TV i porównaj z obecnymi. Może zrozumiesz jeżeli nie pamiętasz tamtych czasów jeden z drugim. Ten sam styl, tylko nazwa partii inna.

Czechu. Jutro idę na mecz. Też będziesz ? Pomacham Ci na zgodę. Może mnie zauważysz przez przyłbicę białego kasku :D
4 października 2019, 14:06 / piątek
Przez 25 lat media kryły wypowiedzi tych debili. Wydawało się, że to szumowiny, ale w miarę bystre, a to kurwa jest taka banda debili, że nie wiem jakim cudem to państwo przetrwało.
4 października 2019, 14:12 / piątek
@snafu: na kolejny nick proponuję "fubar"... bardziej adekwatny będzie.
4 października 2019, 14:41 / piątek
SS - uczono mnie , żeby w trakcie dyskusji nie używać argumentów ad personam. Staram się tego nie robić pierwszy. Potem to już jest śmiesznie jak koledzy zaczynają wymieniać ze mną uprzejmości.

A wracając do terminologii to większości tego narodu co jeszcze nie zauwazył co się święci rzekłbym BOHICA .
4 października 2019, 14:56 / piątek
Aby sobie przypomnieć peerelowski Dziennik, wystarczy obejrzeć dzisiejsze TVNy, te same twarze, ich POtomki, POciotki, słowem POstkomuna wiecznie żywa i w wybornej formie. Najważniejsze POglądy i idee, prawie bez zmian, no może z lekkim homoretuszem, ale generalnie ta sama retoryka i całkiem podobna zawartość - promocja i propaganda marksistowska, teraz w nowym opakowaniu jako neomarkzizm. Dalej ta sama antypolska i antynarodowa szczujnia i ta sama kulturkampf przeciwko polskiej pamięci i prawdzie historycznej. Fakty przeciwko faktom. No i niezmienne, jakże znane z przeszłości, owo deklarowanie uniżonej, wiernopoddańczej i bezgranicznej miłości do jewroSojuza, teraz wprawdzie w nowej stolicy, z nowymi komisarzami. Wierność i oddanie towarzyszy dla naczalstwa, dla nowego Kominternu, zarzadzającego tym interesem, niewzruszalna jednakowoż. Internacjonalizm pełną parą i popieranie krajow rozwijających się, afrykańskich zwłaszcza, ale już nie poza własnymi granicami poprzez eksport kartofli i zboża, lecz poprzez import na terytorium Europy czarnej masy. Oczywiście jak poprzednio walka z zabobonami, z ciemnotą, z faszyzmem, z chrześcijaństwem, ateizowanie społeczeństw na modłę późnoradziecką. A całość ta POdlana jadowitym fałszem, przypudrowaną hipokryzją, POstradziecką nowomową o nowocześności i POstępie. Walka z hejtem zamiast niegdysiejszej walki z antyradziecką imperialistyczną propagandą. I jak kiedyś, tematy tabu, poglądy tabu, przemilczanie faktów, wolnośc słowa tabu i wolnośc myśli tabu. Jedna linia, jeden przekaz, jedynie słuszny. Herr Neinmann, dziękujemy panu za szczerość i gołą prawdę, tak rzadką kiedyś w Dzienniku, teraz w tefałenach.
4 października 2019, 15:17 / piątek
Z kolei wpis kolegi Castorpa powyżej jako żywo przypomina retorykę satyryków okresu PRLu (najwyraźniej dobrze zapamiętał i podświadomie używa pewnych konstrukcji frazeologicznych) Może nawet dokonałbym egzegezy powyższego tekstu wskazując autorowi dokładnie co mam na myśli ale po co, skoro i tak zawsze może przyjść Czechu co mówi "wypierdalaj" za każdym razem jak czegoś nie zrozumie.
4 października 2019, 15:30 / piątek
satyrycy i kabareciarze czasów PRL, mimo cenzury, potrafili genialnie zdemaskować i obśmiać zakłamanie i paradoksy komunizmu
4 października 2019, 15:34 / piątek
I masz tu Castorp link zanim mnie zabanują ostatni sprawiedliwi , w którym autor potwierdza w pierwszych kilku to, co Ci napisałem o propagandzie. Smaczny jest zwłaszcza ten fragment:

"Do tych właśnie tradycji wróciliśmy po latach – tyle że z odwróceniem wektorów propagandy. W Rzeczypospolitej Trzeciej i Pół każdy, kto wykazuje niedostateczny entuzjazm względem dobrej zmiany, partycypacji w eurokołchozie, NATO czy CETA, automatycznie musi okazać się poplecznikiem Putina, ruskim agentem, zwolennikiem powrotu do PRL, RWPG i Układu Warszawskiego. I żadne fakty nie mają tu najmniejszego znaczenia – nieważne, co się rzeczywiście mówi i czyni – nie ma takiego konsylium profesorów weterynarii, do którego można by się odwołać po zaświadczenie, że się nie jest wielbłądem."

Po prostu jesteś odwracaczem wektorów propagandy służących Twojej sprawie i żadne fakty nie mają dla Ciebie znaczenia.

I nie poważając autora powyższego cytatu muszę się niestety zgodzić z tą prawdą obiektywną.

odnośnik
4 października 2019, 15:51 / piątek
Castorp - miałem na myśli satyryków na służbie Komitetu Centralnego straszących imperialistami i żukiem z Colorado.
4 października 2019, 16:01 / piątek
Wypierdalaj to jest ad personam?
4 października 2019, 16:14 / piątek
Prawdę obiektywną w odniesieniu do takich poglądów jak twoje oddaje świetnie powiedzenie: diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni. Jesteś takim odwracaczem wzroku od faktów dla sprawy (dodam, złej sprawy) często przymykającym oczy i zatykającym nos, gdy fakty nie zgadzają się z propagandowym przekazem. Ale czego nie robi się dla sprawy, sprawa wymaga poświecenia, choć niektórzy nazwaliby to ześwinieniem. Kwestia retoryki. Znaczenie ma sprawa, nie fakty, skoro do niej nie pasują a priori nie mogą być faktami, ale propagandą i kłamstwem. Żyjesz w pewnej medialno-propagandowej bańce, a twoi guru objaśniają ci rzeczywistość, tłumaczą mądrze stany i sytuacje, gdy obiektywne fakty nie dostosowują się do założonych wyobrażeń, szkodzą bądź nie służą sprawie.
4 października 2019, 16:18 / piątek
On robi swoja robotę...takie ma zadanie od oficera prowadzącego. Za chwilę zniknie ale ponownie wypłynie jak gówno na wierzch...zawsze wypływają.
5 października 2019, 01:14 / sobota
snafu to pierdolony prowokator,olac,nie komentowac,tak sie robi z tuskopojebami.On na tego ch.j neumana zaglosuje,albo inne scierwo
5 października 2019, 02:18 / sobota
Wypierdalaj
5 października 2019, 14:44 / sobota
tyle masz do powiedzenua?Wypierdalaj,nooo,intelekt jak Neuman.Good luck asshole.
5 października 2019, 15:19 / sobota
Snafu, na tym forum wypowiada się wielu ludzi. Wiele wpisów jest ciekawych. Posty Castropa należą do jednych z lepszych (np. w sprawie Adamowicza), bo mądrego miło poczytać. Mi osobiście Twoje odwracanie kota ogonem koło ch..a lata, ale od ludzi pokroju Castropa to się po prostu od.... ol.
5 października 2019, 15:42 / sobota
W 100% procentach popieram Snafu odnośnie tvp. Te kurwy propagandą już dawno przebily pedałow z tvn i komunistów z prl.
Oto przykład najbardziej kuriozalnych przeprosin w historii, wielbiciele hujskiego poczytajcie sobie komentarze pod filmem bo napewno autorami nie są POpaprańcy
odnośnik
5 października 2019, 16:22 / sobota
Za to ten "przebity", rzetelny tVN nawet nie musiał przepraszać Konfederacji za pominięcie zarejestrowania komitetu. "Niezależne i niezawisłe" polskie sądy uznały ,że tVN nie musi przepraszać i Konfederacja przegrała proces. Pewnie pomyłka co? Bo przecież nie podwójne standardy...
5 października 2019, 16:43 / sobota
@miki chyba jesteś bardzo młody bo w PRL nie było żadnych komunistów. Oni się pojawili w opowieściach Bolka donosiciela i innych licencjonowanych opozycjonistów, jak to oni obalali komunę. Kurski jaki jest każdy widzi ale porównywanie go do Urbana to przegięcie. Chyba chuja wiesz o tamtych czasach...bez obrazy. Bliżej mi do Konfederacji niż do PIS ale nie uśmiecha mi się sojusz z moskalami. Michalkiewicz często pisze, alternatywa wyborcza w Polsce jest tak ustawiona, ze ktokolwiek wygra wybory to są one wygrane. No właśnie...przez kogo? Bo na pewno nie przez Polaków.
5 października 2019, 17:07 / sobota
@filet. TVP musiał przepraszać, gdyż jest stacja publiczną utrzymywaną przez wszystkich obywateli. Zarówno głosujących na Konfederacje na PO czy na PiS i w związku z tym wszystkie te partie powinny być traktowane tak samo. A nie są... TVN to prywatna stacja i może manipulować do woli gdyż nie pełni tak zwanej "misji publicznej"
5 października 2019, 17:38 / sobota
D.G czy jak ci tam . Jak za PRL nie było komunistów o to kim jest kurwa ta przyśpiewka o liściach ? Kto miał na drzewach wisieć zamiast nich ? Weź chłopie już wyjdź na mecz i nie trać czasu przed kompem. Ochłoń trochę stary bo niedługo zaczniesz pisać, że W PRL to było w ogóle lepiej niż teraz. No ale w sumie ty lubisz jak reżym trzyma za ryj, ja nie.
5 października 2019, 17:55 / sobota
snafu@ Ty mądry człowiek jesteś,a o takich tu bardzo ciężko...
5 października 2019, 18:02 / sobota
O konfitura i do mnie się odezwała...kapusiowi puszczają nerwy. Czemu tak brzydko piszesz prowoku teczowej zarazy? Jak mamka da ci papu to niech następnym razem wytrze ci ryja...
6 października 2019, 00:12 / niedziela
Zupełnie bez przekonania i wręcz z lekką odrazą do JKM ,ale jednak konfederacja. Po prostu uważam ,ze jakiekolwiek wartościowe jednostki nie mają szans zaistnieć w „partii”. Tam jest szansa na chociaż pojedyncze sensowne osoby.
6 października 2019, 08:47 / niedziela
Też nie lubię Korwina, ale również ostatecznie wybieram Konfederację. W 100% popieram ich postulaty (anty-LGBT, antykomunizm, wolność gospodarcza, sprzeciw wobec roszczeń żydowskich). A z ciekawych osób jest tam Mentzen, Wilk, Bosak czy Winnicki.
6 października 2019, 13:10 / niedziela
Wyborców PO i PiS można porównać do kur z chowu klatkowego. Dla nich życie na wolnym wybiegu to abstrakcja do tego są bez przerwy straszeni lisem. Też wybieram Konfederację prawicy. Chcialbym mieć możliwość wypisania się z zus i nfz jak to jest w cywilizowanych krajach. Jestem za zakazem pedalowania i szerzenia dewiacjii na polskich ulicach, za rozdziałem państwa od kościoła lgbt odnośnik
6 października 2019, 20:56 / niedziela
Nie będę teraz tu nikogo przekonywał , że ma głosować na taką partię czy inna . Każdy z nas już o tym zdecydował i żadna tam jakaś debata w WSI 24 czy TVP nic nie zmieni.
Za tydzień o tej porze po godz 21 już wszyscy będą wiedzieli co już wiedzą od kilku tygodni czy m-cy.
POlitycy i agigatorzy wiodących partii starają się oszukać rzeczywistość mówiąc ludziom że jest inaczej.
Tak czy inaczej wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość, z opcją samodzielnych rządów.
Może być jeszcze szansa na wygraną 3/5 w Sejmie, ale to już zależy od tego czy do Sejmu wejdzie Pezel z Kukizami i Konfederacja .
Dobry czas dla Polski !
6 października 2019, 20:58 / niedziela
Ja tak samo głosuję na Konfederację i liczę na to że wejdą do Sejmu. Mam wielki uraz do PiS po tych czterech latach między innymi za:
- częste delegacje polskich władz w Izraelu,
- za brak walki z dewiantami,
- za tolerowanie banderowców,
- za socjalizm i rozdawnictwo pieniędzy. Mogli by obniżać podatki zamiast rozdawać zabrane nam pieniądze z podatków. Zachęcać do podejmowania pracy poprzez ulgi na dzieci np. w podatku PIT. Teraz wysoki socjal zniechęca ludzi do pracy. A wysoka minimalna płaca będzie zniechęcać ludzi do osobistego rozwoju i będzie ona niszczyć małe przedsiębiorstwa.
- za niespełnione niektóre obietnice wyborcze chodź jest to pierwszy rząd który tyle ich spełnił,
- za manipulację w TVP i niszczenie Konfederacji,

A Ci co głosują na PO czy na Lewicę to chyba są upośledzeni umysłowo. Po cichu mam nadzieję że PiS będzie musiał stworzyć z Konfederacją rząd żeby uzyskać większość chodź ostatnie dni pokazują że raczej nie jest to możliwe. Bardzo bym się cieszył jakby POKO sromotnie przejebało te wybory a Konfederacja weszła z dwucyfrowym wynikiem.
6 października 2019, 21:05 / niedziela
Tak samo nie lubię Korwina za jego bezmyślne wypowiedzi które często psuły wynik i wysiłek innych znakomitych ludzi. Media często wyciągały pewne słowa z kontekstu ale sam powinien pierw pomyśleć i unikać pewnych słów. Z Konfederacji lubię słuchać Bosaka, Winnickiego i Brauna. Jego ostatni wywiad dla radia Zet to po prostu majstersztyk: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Wyb ory-parlamentarne-2019/Braun-dla-RadioZET.pl-Nie-c hcemy-teczowej-republiki-zboczencow-ani-jakiejs-ko lonii-polzydowskiej-WYWIAD
6 października 2019, 21:33 / niedziela
Naprawdę uważasz, że tak zwana płaca minimalna, nawet po podwyżce, będzie "wysoka"? No 3 tysie ziko brutto to trochę wiecej, jak 2100 na rękę..no w chu..kasy. Istne eldorado.
Jak wklejasz link usuń z adesu s w https
6 października 2019, 21:52 / niedziela
Gdyby minimalna stała w miejscu to reszta też lub nieznacznie się zmieniała. To jest problem przedsiębiorstw, ale kończy się powoli wyzysk. Zamiast kupować co roku nowego merca i wiele więcej odkładać trzeba się powoli dzielić. Skończył się czas płacenia jałmużny.

Ja głosuję na Konfederację.
6 października 2019, 22:19 / niedziela
PiS wygra, ale gdy wejdzie Kongederacja to będą musieli zrobić koalicję z Kamyszem. ,,chciałbyś o tym zapomnieć - płacisz...,, dla niezdecydowanych i z apelem żeby iść na te wybory odnośnik
6 października 2019, 22:23 / niedziela
Czechu kurwa co ty pierdolisz ? Jakbym słuchał komucha. Zabrać bogatym i dać biednym bo tak ? Dopierdolić domiar podatkowy przedsiębiorcom ? W kazdym razie dobrze wiedzieć, że uważasz sporą część kibiców Lechii zatrudniającym innych za krwiopijców i wyzyskiwaczy. Głosujesz na Konfederację z Korwinem i jego poglądami na gospodarkę ? To już w ogóle schizofrenia. Wiesz co on myśli o płacy minimalnej w ogóle ?
6 października 2019, 22:29 / niedziela
@miki
Konfederacja nie wejdzie do Sejmu ! Wysoka frekwencja ich załatwi . No i nie tylko to .
Parę wywiadów Korwina , może coś jeszcze Braun powie ciekawego w temacie USA i po progu 5%.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.238