Gdańsk: sobota, 23 listopada 2019
FORUM
Podstrony:

Stop tęczowym degeneratom.

strona 7/12

8 października 2019, 15:40 / wtorek
1966,
Wybory lokalne jednak mocno sa przesiakniete polityka centralna/partyjna, wiec to ze Mentzen nie odniosl wiekszego sukcesu w Toruniu w zaden sposob nie wystawia oceny jego osobie, postulatom, pomyslom itp. Gdyby startowal z partii, ktora jest w Toruniu najpopularniejsza to prawdopodobnie by wygral.

Zarzut o brak konkretnych ustaw jest mimo wszystko mocno populistyczny. PiS tez nie mial projektu ustawy ws. 500+ przed wyborami. Jechali na samym postulacie i jak widac brak zapisanego papieru nie przeszkodzil im we wprowadzeniu pomyslu w zycie.

To zbyt powazny temat, ktory byc moze bedzie wymagac doprecyzowania prawnego, wiekszosci konstytucyjnej, mniejszych lub wiekszych kompromistow, by teraz prezentowac konkretny dokument majac swiadomosc, ze i tak nie zostanie on w danym brzmieniu wprowadzony w zycie, a przy okazji byloby to wystawienie sie na ew. krytyke roznych hien i trolli 'bo przecinek' stoi w zlym miejscu.

Jest konkretny postulat i osobiscie mam gleboko w d... czy jest juz napisana ustawa do glosowania w Sejmie czy nie, bo stworzenie i analiza ustawy to maks pare tygodni, ktore wydaja sie niczym wobec skali zmian, ktore moze zaprowadzic Konfederacja.
* * *
Korwin nie zacheca do zwiazku z Putinem, a jedynie przedstawia potrzebe budowania roznych/alternatywnych sojuszy dla podniesienia poziomu bezpieczenstwa miedzynarodowego Polski. O tym ze NATO juz wyczerpalo swoja formule i jest iluzja mowi sie od kilku dobrych lat (polecam chocby proamerykanskiego Bartosiaka)!

Mamy wiec do wyboru dalsze wiszenie na pasku amerykansko-zydowskim i robienie laski z nadzieja, ze czasem cos tam chlupnie (zniesienie wiz etc.) - czyt. zachowanie pelnej przedmiotowosci w grze - lub umiejetne lawirowanie (tu jako cecha pozytywna!) i budowanie wielu sojuszy z roznymi mocarstwami (m.in. Chiny, Rosja) lub nawet inicjowanie wlasnych pomyslow (np. SPT gdzie core sojuszu stanowi os panstw Szwecja-Polska-Turcja - pomysl Pana Nikt/Tomasza Grygucia) po to by odzyskac wzgledna podmiotowosc na arenie geopolitycznej i uzyskac mozliwie najlepsze warunki chocby i od aktualnego sojusznika nr 1. Od USA, dla ktorych obecnosc w Polsce jest jednym z kluczowych zagadnien geopolitycznych, mozna by np. uzyskac neutralnosc w sprawie uroszczen zydowskich, konwersje dlugu publicznego w programy militarne, tansze surowce energetyczne, technologie atomowa (energetyka + miliaria) itd.

Wiec jak masz zamiar dalej poslugiwac sie kalkami a'la Cejrowski, ktory bardziej nienawidzi Rosji i kocha USA niz Polske to wybacz, ale ja calkowicie odrzucam takie podejscie do sprawy jako kompletnie niedojrzale, emocjonalne i apolityczne.

Szkot,
Polecam zapoznanie sie z postacia wspomnianego trader21 i dzialalnoscia jego kliniki, gdzie przeprowadza sie skomplikowane operacje w zwiazku z leczeniem stwardnienia rozsianego, gdzie cena z uwagi na niskie koszty wlasne (bez tego calego molocha biurokarytcznego) potrafi byc o kilkadziesiat procent nizsza niz 'katalogowe' wyliczenia panstwowej sluzby zdrowia.

Poza tym przeciez gdyby ludzie mieli we wlasnej kieszeni kilkadziesiat procent wiecej pieniedzy to skala dobroczynnosci bylaby tak wielka, ze koszty nawet tych najgorszych przypadkow do leczenia w ogromnym stopniu spoleczenstwo by pokrywalo wspolnie, bez udzialu administracji panstwowej i co najwazniejsze: dobrowolnie.
8 października 2019, 17:20 / wtorek
@mafogda
Cenię Twoje opinie,są bardzo nieinternetowe.Widzę,że wierzysz w to co piszesz,nie opierasz się na memach ale na swojej wiedzy.Szacuneczek

Niemniej skoro prezes JKM od 30 lat słusznie wieszczy śmierć ZUS-u to wybacz ale to w uj czasu ,żeby mieć przygotowaną propozycję a nie jakieś pitu pitu .Tutaj szach mat .30 lat to wystarczająco .
Co do związku z Rosją,to co prawda twierdzi,że nie od razu musimy wejśc do strefy rublowej ale to też wystarcza,żeby się zapaliła wielka lampa ostrzegawcza a na myśl przyszedł pilny telefon do psychiatry.
To notabene charakterystyczne i powtarzalne u prezesa,że musi przed wyborami palnąc jakiś katastrofalny tekst ,szkodliwy samej partii ,w której aktualnie przebywa.
Co do sojuszów to wolę sojusz z USA niz z ruskimi,wolę mieć silnego zdrowego psychicznie kolegę co może i mnie traktuje interesownie niż silnego jak niedźwiedź
agenta służb,z kraju wódy,korupcji zacofanego o 50 lat bo dla niego też będę obiektem interesu/
Filosemityzm wymaga faktów jako zarzut .Nie jestem antyzydowski choć moim zdaniem Żydzi w większości nienawidzą Polaków o ile śp Lech był filosemitą to u Jara jakoś niespecjalnie to w faktach widać chyba,że za fakty uznamy wynurzenia publicysty Stanisława.
Ale zasadniczo mnie to interesuje aby w domu było dobrze,miło i spokojnie a co ma być to będzie.
Pracowałem z Rosjanami kiedyś,fajne ludki ale kraj ,rządzący to kuźwa patologia do potęgi i taki sojusz to jak sojusz z pijanym bandziorem.Jakoś dziękuję ale nie.
Co ma być to będzie,niech sobie i wygra Giertych z Bosakiem ,ja sobie radę dam .
W sumie to nie chce mi się już pisać na ten temat bo szkoda czasu ale bardzo Ci dziękuję za miłą rozmowę.Ukłony
8 października 2019, 20:28 / wtorek
Ile jest wart sojusz z USA z obecną ekipą pokazał wczoraj Trump wycofując wojska z Syrii i wystawiając Kurdów Turkom. Tak samo załatwili Wietnamczyków z Wietnamu Południowego swojego czasu. Wolałbym płacić naszej armii niż najemnikom i to nie do końca wiarygodnym.

Co do ZUS to to musi jebnąć bo skoro mimo 500+ rodzi się mniej dzieci a obecna ekipa obniża wiek emerytalny to jak ma nie jebnąć skoro to co teraz sie płaci do ZUS natychmiast idzie na wypłaty bieżące ale i tak brakuje więc trzeba zarżnąć do końca OFE (a tak było ciśnięte po Tusku za o wiele mniej bezczelny manewr) i ciągle się do ZUS dokłada z budżetu. Dalej mi się nie chce gadać o tym syfie. Za paręnaście lat spierdolą najmądrzejsi (ci jeszcze sprzed pojebanej reformy edukacji) bo kto będzię się chciał dorzucać do ludzi, którzy spokojnie mogliby jeszcze pracować ale im się nie chce a tu zostanie powoli popadający w zacofanie kraj, nawet już Kościoła nie będzie bo się koncertowo przewraca na własne życzenie (coraz mniej powołań, coraz mniej chętnych na lekcje religii - nie powiem, że mi przykro z tego powodu :D ) . To co przez te 30 lat zostało zbudowane za państową kase popadnie w ruinę bo nie będzie kasy na remonty gdyż została przejedzona. Już teraz skąpią na Orliki na przykład. Potem najlepiej pozwolić na posiadanie broni i poczekać aż sie wszyscy wystrzelają z tego wkurwu.

Kolego od sklepu Kogucik - no kurwa na polskim komputerze/smartfonie pisałeś tego posta, w polskiej przeglądarce? Internet leci przez polskie urządzenia ? A w tych niepolskich sklepach to skąd jest większość produktów spożywczyh - zza granicy ? Myślisz, że wszystki meble w IKEI są robione w Szwecji ? JPRDL. Podziękuj PiSowi że odpuścil podatki Googlowi i Facebookowi - oni się dopiero nainwestowali w Polsce i w zamian za to będzie mógł kupić F-35 w niekoniecznie atrakcyjnych cenach.
8 października 2019, 21:42 / wtorek
Lodziarnie manipulowanie faktami...
odnośnik
8 października 2019, 21:49 / wtorek
Kodziarskie*
Słownik
8 października 2019, 22:01 / wtorek
Na pana Janusza to zawsze można liczyć. Nigdy nie zawiedzie.
odnośnik
Mógłby jeszcze powiedzieć ,że te wyjazdy to były wczasy pod gruszą. Debil i jeszcze raz debil.
8 października 2019, 22:15 / wtorek
No właśnie problem w tym, ze nie jest debilem. Występuje pewna powtarzająca się od lat sytuacja, gdy jego ugrupowanie zyskuje w sondażach i ma realna szansę na wejście do Sejmu to Janusz wyskakuje z takimi kwiatkami...jak dla mnie celowo.
8 października 2019, 22:31 / wtorek
masz tu czechu oficjalne statystki piswoskiego GUSu, nawet oni nie mogą tak grubo fałszować jak byś chciał odnośnik

Tu masz fragment jak się boisz klikać: "GUS zwraca uwagę, że rok 2018 był szóstym z kolei, kiedy w Polsce wystąpił ujemny przyrost naturalny. Zarejestrowano 388,2 tys. urodzeń żywych, tj. o 13,8 tys. mniej niż przed rokiem. Z kolei liczba urodzin była o 26 tys. niższa od liczby zgonów. Dla porównania rok wcześniej ta różnica wynosiła 0,9 tys., co dawało nadzieję na zrównanie się obu tych wskaźników."

I wystrzegaj się freudowskich pomyłek :D
8 października 2019, 22:35 / wtorek
Dokładnie dg.JKM to dywersant nie pierwszy raz, mam nadzieję ,że tym razem nie uda mu się zmarnować pracy wielu ludzi
9 października 2019, 02:48 / środa
Chris gdybyś przestał czytać takie gebelsowskie manipulacje pisane na zamówienie kaczystów, zamiast tego zapoznał się z tematem, to przyznałbyś Korwinowi rację. odnośnik
9 października 2019, 04:29 / środa
Kliknąłem w link, obejrzałem film. Przedstawia samego Jego Kurwią Mać wyrzygującego swoje zwyczajowe wydzieliny, więc chyba oryginał... chyba, że to 'crisis actor' spreparowany przez "kaczystów"?

Jego Kurwia Mać wyraźnie wydala z siebie stwierdzenie jakoby "(...)pieśń "Boże coś Polskę" napisano na cześć cara Aleksandra II(...)".

Wystarcza nawet krótka wizyta na (przecież nie "kaczystowskiej") Wikipedii by znaleźć:
- "Wyrosła z hymnu (...) na cześć cara i króla Królestwa Polskiego (Kongresowego) „Boże, zachowaj Króla” z 1816 (...) powstałego na zamówienie wielkiego księcia Konstantego i adresowanego do cara Aleksandra I, wzorowanego na angielskim hymnie God save the King (...)"
- "Już w następnym roku nieoficjalnie zaczęto śpiewać w tym miejscu 'Naszą ojczyznę racz nam wrócić, Panie'. (...) Pieśń zaczęła funkcjonować w obiegu jako pieśń konspirantów, a po klęsce powstania listopadowego stała się manifestacją uczuć patriotycznych."

Czyli mamy:
Wyrosła z hymnu („Boże, zachowaj Króla”) na cześć cara powstałego na zamówienie wielkiego księcia.
vs
Pieśń "Boże coś Polskę" napisano na cześć cara Aleksandra II.

I to tyle w temacie "goebbelsowskich manipulacji".

A Jego Kurwiej Maci życzę najserdeczniej, żeby może przeniósł się i "wynajmował sobie chałupę gdzie chciał" oraz "realizował swoje pasje naukowe, podróżnicze i ekonomiczne"... być może car Władimir spojrzy łaskawym okiem i "wypłaci dzienną stawkę" nawet.

PS: ten link do rp.pl też przezacny... takie kwiatki można znaleźć na temat zsyłanych:
"Gdyby urodzili się, powiedzmy, jako obywatele imperium brytyjskiego, realizowaliby swoje zainteresowania w Afryce, Azji lub na innych kontynentach. Pochodząc znad Wisły, takich możliwości nie mieli. I wtedy odkrywali Syberię(...)."

No kurwa... Paul Joseph G. rumieni się ze wstydu!
9 października 2019, 05:17 / środa
KOD

Znów manipulujesz. Przestań czytać tę swoje pełowskie portale i zadaj sobie trudu aby wejść na oficjalną stronę.
odnośnik
"Od dwóch lat rodzi się więcej dzieci. W 2016 r. liczba urodzeń żywych wyniosła 382 tys. i była większa o 13 tys. niż w roku poprzednim, a w 2017 r. urodziło się ok. 402 tys. dzieci, tj. o kolejne 20 tys. więcej."

"I wystrzegaj się freudowskich pomyłek :D"
Chyba ty.
9 października 2019, 07:15 / środa
Czesiu kłamczuszek i manipulant. Moje dane dotyczą 2018 a twoje 2017 i 2016. Przeczytaj ze zrozumieniem to co wkleiłem albo poproś kogoś, żeby Ci przeczytał i wytłumaczył.
9 października 2019, 07:45 / środa
Ten o rybce, ten o pipce. Panowie tak się składa, że pewnie oboje macie rację. Tylko że jeden z was pisze o przyroście, a drugi o liczbie urodzeń, a to dwie różne sprawy. Każdy przedstawia tą wersję, która mu bardziej pasuje.To że dzieci rodzi się z roku na rok więcej to wystarczy spytać tych co pracują na szpitalnych porodówkach, a to że przyrost jest ujemny to wystarczy sprawdzone wyniki porównać z ilością zleceń dla zakładów pogrzebowych. Z biało zielonymi pozdrowieniami!
9 października 2019, 08:56 / środa
Pierwszy i podstawowy warunek ozdrowienia i powrotu do rzeczywistości to wyłączenie telewizora.

Osobiście nie rozumiem, jak ktoś uczciwy może nawet dzisiaj namawiać do głosowania na PiS. W 2015 r. te wszystkie bajeczki o rozliczaniu aferzystów z PO mogły jeszcze działać, ktoś się faktycznie mógł nabrać na ten pisowski „antysystem”.

Ale dzisiaj, w 2019 r? Naprawdę?

Co kilka miesięcy wybucha afera, po której na ulicach powinny być barykady z opon i powstanie narodowe.

Afera KNF, poprawki w ustawie o przejmowaniu banków na zamówienie jakichś finansowych hochsztaplerów (pamiętacie aferę Rywina i kupowanie sobie przecinków i słówek w ustawie?) – brak winnych, brak nawet komisji śledczej!!!

Afera SKOK Wołomin (kredyty udzielane słupom, których następnie się nie ściąga, choć nie są spłacane, krycie syndyka z najwyższych szczebli władzy,)

Afera podkarpacka – Marek Kuchciński – pisowski marszałek Sejmu zostaje rozpoznany na taśmie z jednego z ukraińskich burdeli jak posuwa nieletnią ukraińską krasawicę. Według wszelkich podejrzeń, ukraińska bezpieka ma tysiące nagrań naszych polityków z podobnych akcji, co tłumaczy kompletny bezwład Polski w stosunkach z tym krajem, w tym tolerowanie kultu formacji banderowskich,

Nadmienię, że Kuchcińskiego odwołują i chowają, z agenta oglądającego nagranie robi się psychicznie chorego a główny świadek afery, były bokser Kostecki i ochroniarz w tych burdelach wiesza się ot tak, PO WIELOLETNIEJ ODSIADCE I PRZEWIEZIENIU Z WIĘZIENIA W RZESZOWIE NA BIAŁOŁĘKĘ (Warszawa, dla mniej zorientowanych).

W więzieniu, na parę miesięcy przed wyjściem umiera będący w świetnym zdrowiu Brunon Kwieciński, który w towarzystwie kilku agentów ABW „planował zamach na Sejm”; jak było naprawdę już się nie dowiemy,

To tylko tak na początek.

Szkoda nawet gadać o sprowadzeniu do Polski obcych wojsk, o wykończeniu wojsk własnych (marynarka wojenna praktycznie nie istnieje).

O upadku Huty Częstochowa, która nie była zdolna płacić narzuconych przez UE opłat od emisji CO2, których rząd nie wypowiedział.

O wykończeniu własnego górnictwa i sprowadzaniu węgla rosyjskiego a nawet z MOZAMBIKU w miejsce polskiego węgla. Kiedyś wagony z węglem jechały z południa na północ Polski, dzisiaj na odwrót – z terminali portowych w Gdańsku jadą na południe.

O wykończeniu rolnictwa pod pozorem ASF, staliśmy się dziś importerem wieprzowiny…

O potężnym projekcie społecznym, gdzie w ciągu kilku lat pisowcy sprowadzili nam KILKA MILIONÓW IMIGRANTÓW i zakłócili strukturę ludnościową Polski NA ZAWSZE. W tramwaju wszędzie słyszycie ruską albo chachłacką mowę a w KFC kanapkę przygotowuje wam Hindus.

O niekorzystnych kontraktach zbrojeniowych, gdzie płacimy za zakupowaną broń wielokrotnie więcej niż należy.

O ustawie o IPN, gdzie uchylono przepisy karne, grożące żydowskim oszczercom W CIĄGU PARU GODZIN (to tak dla tych pisowskich prowokatorów i troli, którzy będą mówili, że PiS czegoś „nie zdążył” zrobić).

O marszach zboczeńców – o obwoźnym tęczowym cyrku, który ochraniany jest przez państwową policję, WBREW WOLI WIĘKSZOŚCI, gazującą i polewającą blokujących te marsze.

Itd., itp.

Zdebilałe społeczeństwo, któremu dali 500 złotych z jego własnych pieniędzy, siedzi i kupuje to gówno. Ceny rosną a ludzie oglądają TVP i myślą, że kasa bierze się ze ściany.

Dlatego Konfederacja Wolność i Niepodległość to na dziś jedyna opcja dla człowieka uczciwego, Polaka i katolika, któremu leży na sercu dobro Polski, a nie Żydów, Amerykanów, Rosjan, Niemców czy Anglików.

Zajrzyjcie na kanały Youtube takie jak Konfederacja, Konfederacja TV, Grzegorz Braun, Media Narodowe czy wrealu24. Zajrzyjcie, dopóki można. Każdy z was ma komputer, czy nawet telefon. Nie ma wytłumaczenia dla niewiedzy. Usłyszycie tam coś zupełnie innego niż to gówno, jakim raczą was do spółki TVP z TVNem.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych i myślących. W weekend mamy szansę wysłać zdrajców i zbirów z Bandy Czworga (PiS, PO, PSL i SLD) gdzie ich miejsce, czyli do ciężkiego diabła.
9 października 2019, 08:57 / środa
To napisałeś down'ie:
"Co do ZUS to to musi jebnąć bo skoro mimo 500+ rodzi się mniej dzieci"

Zamknij już ryj kłamco jebany.
9 października 2019, 09:05 / środa
A ty, Stara Szkoła, to już naprawdę jesteś ciekawym okazem. Wklejam:

"Wystarcza nawet krótka wizyta na (przecież nie "kaczystowskiej") Wikipedii by znaleźć:
- "Wyrosła z hymnu (...) na cześć cara i króla Królestwa Polskiego (Kongresowego) „Boże, zachowaj Króla” z 1816 (...) powstałego na zamówienie wielkiego księcia Konstantego i adresowanego do cara Aleksandra I, wzorowanego na angielskim hymnie God save the King (...)"
- "Już w następnym roku nieoficjalnie zaczęto śpiewać w tym miejscu 'Naszą ojczyznę racz nam wrócić, Panie'. (...) Pieśń zaczęła funkcjonować w obiegu jako pieśń konspirantów, a po klęsce powstania listopadowego stała się manifestacją uczuć patriotycznych."

Czyli mamy:
Wyrosła z hymnu („Boże, zachowaj Króla”) na cześć cara powstałego na zamówienie wielkiego księcia.
vs
Pieśń "Boże coś Polskę" napisano na cześć cara Aleksandra II."

Czyli pieśń naprawdę wyrosła z hymnu na cześć cara (nawet tego wcześniej nie wiedziałem), a ty plujesz na Korwin - Mikkego. Czytając takich jak ty dochodzę do wniosku, że Stonoga miał rację - będzie was PiS jebał w dupę i na to zasługujecie, bo trzeba was jebać. Mądrze mówił Zbychu.
9 października 2019, 09:24 / środa
RobLG:

GUS zwraca uwagę, że rok 2018 był szóstym z kolei, kiedy w Polsce wystąpił ujemny przyrost naturalny. Zarejestrowano 388,2 tys. urodzeń żywych, tj. o 13,8 tys. mniej niż przed rokiem.

Nerwusek Czechu wkleił dane za 2016 i 2017 kiedy faktycznie rodziło się więcej dzieci w porównaniu do roku poprzedniego ale i tak przyrost naturalny był ujemny. W 2018 urodziło się 13,8 tysiąca dzieci mniej niż w 2017 co może być dowodem, że 500+ demograficznie przestał działać. Na porodówkach może większy ruch ale dlatego, że gdzieś się jakąś zamknęło bo nie ma kto w niej robić.

Aktywnych zawodowo Polaków i Polek ubywa, przybywa emerytów którzy spokojnie mogliby pracować zamiast przybyszów zza granicy, którym też nasz ZUS będzie płacił z naszych i naszych dzieci składek. Ale kurwa nie! Obniżmy ten wiek do 60 lat, albo 50 bo taka ładna równa liczba żeby nas wybrali na następną kadencję. A co będzie za 30 lat to nie nasz problem ważne żeby ustawić siebie, rodzinkę i znajomych. Niech to jebnie i zaboli to może niektórzy zmądrzeją. Łatwo mi się to pisze bo ja już mam z górki ale młodzi ludzie to niech szykują poślady na mocne klapsy od życia.
9 października 2019, 09:30 / środa
Mafogda: piszesz o błędach w przesłankach, ale nie popierasz niczym. To że ludzie programy socjalne wydają (także) na wyższe potrzeby widać - choćby po Januszach z parawanami, ogromny wzrost Polaków wyjeżdżających na wakacje. Widać po szale i atakach na "madki z bombelkami" w reatauracjach. Po prostu te osoby zaczęły chodzić dp restauracji itd., widać realizację tych ponadpodstawowych potrzeb, korzystanie z usług. Nie wiem też dlaczego taka polityka miałaby "przyspieszać drenaż" kapitału - nie wskazujesz tu żadnego argumentu.

Oczywiście żeby nie było - też jestem liberałem. Tyle ze dotychczas ci co krzyczeli o niskich podatkach podwyższali je, wyprowadzali kasę z OFE, ułatwiali życie niemieckim korporacją. To ja wolę "wstrętnych" spcjalistów z PiS którzy pobudzają gospodarkę w inny sposób.

I jako były członek Zarządu Pomorskiego UPR obecnie nie widzę alternatywy tez w Konfederacji. Obecnie, bo jakby okrzepli i przejęli elektorat PO to czemu nie. Ale to temat na inną dyskusję.
9 października 2019, 09:35 / środa
"Korporacjom" - przepraszam, gimnazjalny analfabetyzm mnie dopadł.
9 października 2019, 09:54 / środa
Proszę was nie piszcie, że alternatywą dla Pisu są lewaki, komuchy czy inne biedronie. Bo mimo tego, że nie przepadam za pisem to na tęczowe PO-KO nie oddał bym nigdy głosu.
Ja mam propozycję, zakładajcie partię.
Snafu, Czechu i cała reszta, a wtedy na 1945% macie mój (i myślę że nie tylko mój) głos. Pis to bagno bo niestety jako pierwsi zaczęli spełniać obietnice wyborcze i prędzej czy później to wszystko pierdolnie. Niestety obawiam się, że ktokolwiek po nich przejmie władzę (raczej w kolejnych wyborach, bo w tych już nie ma szans raczej) to też zacznie spełniać obietnice wyborcze, żeby pokazać że jest lepszy, a wtedy to już będzie dramat, bo zus-u, nfz-tu czy oświaty i tak nie naprawi, a rozdawnictwo najłatwiej spełnić, bo nie swoje łatwo się rozdaje.
9 października 2019, 10:07 / środa
Robi - teraz to nie ma się co pchać do władzy. Kasa wydana (ta co miała iść na śmigłowce, z przetargu na częstotliwości, zysk NBP), w perspektywie kryzys. PiS walczy najbardziej bo się boją rozliczenia za te afery co jeden kolega wymienił powyżej chociażby (a nie wymienił wszystkich) . Kasa się skończy jak się skończy koniunktura na świecie i żadne bajki o uszczelnianiu VAT tego nie zmienią. Do tego ewentualnie mała awanturka na Bliskim Wschodzie co podbije ceny ropy i będzie ciekawie. Po chuj się w takim momencie starać o rządy ?
9 października 2019, 10:59 / środa
Każdy ma swoje racje, sympatie, każdy w coś wierzy. Każdemu ktoś konkretny się nie podoba.
Prawda jest taka, że głos oddany na PO/PSL/PIS/SLD to jedynie pudrowanie noska (kolor makijażu można wybrać sobie sam), miliard w tą, miliard w tamtą. Prześciganie się kto da więcej.
Tamci trochę więcej kościoła, tamci trochę mniej, tamci trochę bardziej czerwoni, tamci trochę bardziej tęczowi.
Wniosek wyciągnijcie sami.
9 października 2019, 11:05 / środa
RobLG
Ja tęczowym ręki nie podam. A Ty o zakładaniu czegoś z nimi ;)
9 października 2019, 13:16 / środa
O rozliczanie afer to się nie martwcie. Jedni na drugich mają takie teczki, że do żadnego rozliczania nie dojdzie. Stąd też dla nich najważniejsze jest abyśmy wybierali miedzy pis/po bo to gwarantuje, że zawsze "elita" będzie u władzy. Korwin może nie ma żadnej teczki na nikogo wiec się nie pcha do rządzenia bo być może pamięta doskonale jak skończył Lepper.
9 października 2019, 13:36 / środa
Ekonomiści i historycy z koalicji różowo-krulowej :-)
Jakich to dziwnych czasów człowiek doczekał.

Jedenastka, śpiewałeś (jak sądzę) taką pieśń "Bój to jest nasz ostatni...", gdzie kończy się słowami "...u pierwszej ligi wrót" ?
Jak mniemam nie było to na cześć komunistów? Chociaż oryginał jak najbardziej czerwony.
Piszą, że wyborcy PIS to beton, a za krula dałoby się pokroić:-)
9 października 2019, 14:15 / środa
Memento mori...tak dla wszystkich....
9 października 2019, 16:20 / środa
11 przykazanie: "Nigdy nie dyskutuj z idiotą, który nie rozumie co do niego mówisz... najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
I tego będę się trzymał. Niech inni walczą z brakiem zrozumienia słowa czytanego.

Na Jego Kurwią Mać będę pluł zawsze, bo to gad jest. Zainteresował mnie jako prawie 20-latka swoimi gadkami... ale po krótkim acz dogłębnym sprawdzeniu zorientowałem się, że skrót UPR pochodzi po prostu od Uprawlenije.

Tekst napisałem tylko po to, by ukazać zarzucającemu "goebbelsowską propagandę", że jest dokładnie odwrotnie (rzygi Jego Kurwiej Maci były uwiecznione na filmie i stachanowski artykuł o zsyłanych na Sybir był godny Josepha).

Generalnie nie mieszam się w ten temat, bo uważam go za sikanie pod wiatr.
Jeżeli ktoś żyje powiedzmy te 30-40 lat na świecie i dalej wierzy w te makagigi zwane wyborami... że to tak naprawdę i ma jakieś znaczenie... że ktokolwiek nie "umoczony" może być dopuszczony do polityki... że teraz to przyjdzie ktoś "nowy" i na pewno spełni postulaty przedwyborcze... że ci to są "socjaliści", a tamci "liberałowie" itede itepe... to zapewne bardziej pobłażliwy uśmieszek na twarzy ode mnie mają chyba tylko ci zarządzający tym teatrzykiem.

Bawcie się dalej, ale bez 'moi'.
9 października 2019, 17:16 / środa
Kurwa czytam i nie wierzę...forum Lechii czy komsomolsskaja prawda?
Czekam jeszcze na stwierdzenie, ze rosyjski zabór to było błogosławieństwo dla Polski a Syberia była ziemia obiecaną dla zsyłanych Polaków. Ludzie co z Wami?
9 października 2019, 19:20 / środa
A komu pan z muszką robi teraz dobrze ruskom czy pisowi? Serio? Naprawdę ktoś wierzy ,że to przypadek ? Jak coś powtarza się przez 30lat to trzeba być mistrzem by brać to wprost. Nie jest i nie było tak ,że wszystko co się spontanicznie tworzyło po prawej stronie tam przylepiał się pajac i walił samobója w 90minucie? I teraz gdy widać ,że Pis zaczął się bać utraty glosów na rzecz Konfederacji wyciekają jakieś taśmy , a JKM jak zawsze... Rzecz w tym ,że dla inteligentych ludzi jest to kwestia to przemyślenia, a nie łykania jak pelikany...
SS masz rację przez tak płytki i naiwny tok myślenia to się nigdy nic nie zmieni
9 października 2019, 19:25 / środa
@ A Ty kolego z UPR to najlepiej powinieneś wiedzieć to co jest za łajza i gagatek
9 października 2019, 20:00 / środa
@edwin To jest jak gotowanie żaby. Żeby coś się zmieniło musi konkretnie pierdolnąć albo większość musi być już na skraju nędzy. Do tego momentu nikt nie będzie fikał władzy. Większość ludzie zaczyna przeglądać na oczy w sprawach nie dotyczących ich tylko obejścia ale też poza nim dopiero jak im się konkretnie pali pod dupą. Dopóki jesteś zdrowy to np problemy służby zdrowia są dla ciebie abstrakcją. Zmienia się to diametralnie jak musisz skorzystać ze szpitala, To samo z edukacją - większość ma wywalone dopóki nie musi dzieci do szkoły posłać. I tak dalej, Co do wpływu ruskich to poroponuję poczytać świeże newsy o jednostce 29155 odnośnik
9 października 2019, 20:15 / środa
Może to nic nie zmieni o może kilka osób zacznie myśleć. Stawiam tezę ,że JKM to taka sama świnia od koryta jak PIS i cała ta reszta z zadaniami od innych świń.
Co do głosowania albo nie? Można sobie olać głosowanie do UE , ale tu trzeba powiedzieć lewackim i socjalistycznym prosiakom stop. Nie dajcie się łapać na tanie sztuczki ,dajcie szansę tym chłopakom z Konfederacji tym bardziej ,że kilku z nich w sejmie było i nie dali się zjeść Pisowi.
Oczywiście wiem ,że nie jest to idealny wybór , ale lepszego nie ma.
9 października 2019, 20:50 / środa
I przepraszam za post pod postem ,ale nóż w kieszeni się otwiera widząc jak inteligentni ludzie "kupują" świnskie sztuczki. Kilka dni temu przewidziałem numer JKM i "taśmy", to jest tak zgrana płyta, że aż żałuję ,że nie można było obstawiać, a niektórzy dalej swoje.
Tak czy srak tu przynajmniej warto się udzielać , na sondzie 4000 głosujących :Konfederacja 60% PO 15% Pis14%. W tytule wątku , który sam w sobie kwestionuje wybór Pisu (czy nie daj Bóg jeszcze gorzej) -który nasyła policje na ludzi którzy nie siedzą z rękoma w kieszeniach- okazujemy się w tym miejscu prawdziwym bastionem prawicy.
9 października 2019, 21:30 / środa
Duża część "wyborców" Konfederacji znów zapomni wstać od komputerów w niedziele albo nie ma jeszcze 18 lat. Wątpię żeby zalapali się do Sejmu.
9 października 2019, 21:32 / środa
odnośnik Tu jest powód i przyczyna czemu ta Konfederacja nie przekroczy progu 5 %.
Jeżeli główni liderzy tego ruchu wypowiadają się w takim medium, to ja im serdecznie dziękuję i odemnie mają mój środkowy palec. Jedynie to szkoda mi tych młodych ludzi co jeszcze łapią się na wolnorynkowe slogany typu żadnych podatków ,Zusów , ubezpieczeń itp. Niewidzialna ręka wolnego rynku wszystko załatwi.
Jeszcze jedno jak już by Konfa weszła do Sejmu to będzie taka koalicja, że osoba która odda na nich głos będzie się tego wstydzić.
Miłego wieczoru dziś jak i zarówno w niedzielę !
9 października 2019, 21:42 / środa
to jeszcze przeczytaj to co linkujesz. Ludzie! Proszę tylko o samodzielne myślenie. TVpis albo TVN? Naprawdę? Bosak i Winnicki to ruscy agenci? Ja prld, bardziej Ciebie bym podejrzewał
9 października 2019, 21:43 / środa
Generalnie dal mnie jako osoby, która w wyborach do PE głosowała na kandydata Konfederacji, a teraz będzie głosowała na kandydata PiS, zestawienie PiS z PO, SLD i PSL jest lekko przykre.
9 października 2019, 21:44 / środa
11listopada w Wawie to marsz rusków tak?
9 października 2019, 21:48 / środa
@Savitius a skąd zmiana? Obiektywnie i doświadczenia życiowego wiem że UPR i im podobne to idealizm , a Pis to cynizm, albo inaczej można się sprzedać machinie
10 października 2019, 06:42 / czwartek
Mnie jednak rozsądek każe zagłosować na PiS. Owszem podoba mi się program Konfederacji. Widziałbym to ugrupowanie jako wreszcie porządną opozycję. Chciałbym by uczestniczyli w rozmowach nt. naszej nowej Konstytucji. Nie kryję też żalu do nich za porównywanie PiS do liberalnej hołoty skupionej wokół po-ko. W ogóle nie jestem zwolennikiem tonu antypisowego w debacie publicznej, wypowiedziach medialnych. Antypisowość jest prosta i łatwa, bo napędzana przez pracujące na usługach innych krajów szczujnie jak tvn, onet, polsat. Antypisowość to dla mnie destrukcja, dążenie do anarchii, podejście prowokacyjne. Znaczy się, nie jestem zwolennikiem propagandy sukcesu i zamiatania pod dywan, ale większość polityków i dziennikarzy poza antypisowością nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Co do Konfederacji to chyba każdy realnie patrzący Polak wie, że nie jest to ugrupowanie, które w chwili obecnej mogłoby poprowadzić polską politykę, gospodarkę, skutecznie i mądrze układać stosunki z żydami, Amerykanami czy Merkel. Nie mam też przekonania, czy Bosak czy Winnicki umieliby się odnaleźć na salonach europejskich tak dobrze jak Szydło, Morawiecki albo Kaczyński. Albo czy ogarnialiby skutecznie CBA jak Mariusz Kamiński. Czy działacze Konfederacji są tego formatu autorytetami, profesjonalistami? Czy stoi za nimi ekipa ekspertów od praktycznej polityki i gospodarki? Nie! Są tylko ideowcami. Dlatego osobiście, realnie pochodzę do tych wyborów podobnie jak Ziemkiewicz, który odnajduje właściwy balans pomiędzy emocjami a zdrowym rozsądkiem. Tym bardziej, że w Kraju wciąż potrzebny jest srogi bat na Schetynę, Tuska, Neumanna; w imię patriotyzmu i zwalczania folksdojczów. Nie sądzę, by ten bat mógłby ktoś lepiej dzierżyć niż Kaczyński. No i to z twittera: "głosując na Konfederację możecie doprowadzić do utworzenia rządu PO-PSL-SLD. Wówczas dostaniecie w pakiecie 447, LGBT, komunę, aborcję na żądanie, wpierdol na Marszu i islamskich nachodźców, czyli wszystko to, z czym walczycie." Dlatego głosuję na PiS.
10 października 2019, 10:19 / czwartek
Odleciałeś z tym Kaczyńskim i Szydło na europejskich salonach.
10 października 2019, 15:52 / czwartek
Nie ze wszystkim się zgadzam, ale ogólnie popieram to co napisał trzczy. Mam również wrażenie, że głos na Konfederację to głos zmarnowany. Odpowiadają mi idee Konfederacji, ale nie oszukujmy się nie ma najmniejszych szans na to, żeby uzyskali jakiś znaczący wynik. Trzeba zrobić wszystko, żeby powstrzymać czerwonych skurwysynów z PO-PSL-SLD. Jedyny pewny sposób to głosowanie na PiS. Oczywiście to tylko moje zdanie i szanuje tych co myślą inaczej.
10 października 2019, 16:52 / czwartek
@edwinsopot - ale jaka zmiana, w wyborach czy w ogólnym podejściu?

1) Jeśli chodzi o wybory to sprawa jest oczywista - do PE głosowałem na Konfederację bo startowała osoba którą uznałem za wartą oddania głosu. Poza tym w PE nawet szalency w stylu Korwina się sprawdzają, bo ten kurwidołek trzeba rozwalić od środka. W wyborach do sejmu poprę PiS bo startuje z ich listy kilka osób które znam i są tego warte. Poza tym uratowali mojego ówczesnego 6latka od wcześniejszej szkoły za co im jestem wdzięczny.

2) Co do przejścia od UPRu do PiS to drogę taką przeszło szereg obecnych polityków, posłowie, radni, dziennikarze... gdy się jest wewnątrz polityki to widzi się więcej. Te spory tutaj to taki trochę Matrix - naprawdę nie liczy się czy niższe czy wyższe podatki, czy 500+ czy niższy ZUS. Naprawdę liczy się kto prowadzi politykę propolską, a kto pielęgnuje postkomunę. I pis jest i był jedyną szansą na oczyszczenie tego - likwidacja WSI, ucinanie wpływów czerwonym układom którymi przepełniona jest Polska.... Dopiero jak będziemy żyć w normalnym kraju możemy uprawiać normalną politykę. A czy pis jest cyniczne? Raczej makiawelistyczne.
10 października 2019, 17:56 / czwartek
Dobrze ze sporo osób widzi tu destrukcyjną działalność Judasza Kurwina Mycke. Przecież ten skurwysyn działa już z 50 lat w polityce i jakie ma rezultaty? Żadne. Przed każdymi wyborami odpalał protokół 1% i cała para szła w gwizdek, ciężka praca ideowych ludzi szła się jebać, zniechęcali się i już aktywnie nie uczestniczyli w działalność publicznej. Takie chyba miał zadanie. Mieszać młodym ludziom w głowach.
Jednocześnie przedstawia się go jako antykomunistę. Za komuny należał do Stronnictwa demokratycznego, przybudówki PZPR. Jego obrona UBeków, Jaruzelskiego, Kiszczaka, no tego nie da się obronić. Tu się odkrył i jego sympatie, sierp i młot odnośnik
A tutaj dobre podsumowanie jego osoby odnośnik
Co do Bosaka, to pupil Giertycha i gwiazda TVN, Tańca z gwiazdami. Nawet Biedroń odmówił udziału w tym.
Także narodowcy, wolnościowcy jak najbardziej ale nie z tymi liderami. Sam już nie wiem co zrobić na tych wyborach.
10 października 2019, 18:28 / czwartek
Wszyscy mamy jakieś wzorce, ideały. Czytam i z kilkoma osobami się nie zgodzę, a widzę, że to inteligentni ludzie. Myślę, źe te dyskusje nie prowadzą do niczego. Trzeba w niedzielę podnieść dupy z foteli i pójść. Samo się nie zrobi.
AVE LECHIA.
10 października 2019, 18:32 / czwartek
trzczy,

To teraz chwila refleksji ws. porownywania PiS do Platformy i obrazania sie na FAKTY:
1. Mateusz Morawiecki - obecny Premier (uklad wroclawski, bankier, doradca Tuska w latach 2010-2012)
2. Beata Szydlo - byla Premier (w 2005 chciala wstapic do PO, ale ostatecznie weszla do PiS, absolwentka Szkoly Liderow przy amerykanskim Departamencie Stanu - inni absolwenci to m.in. Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz)
3. Jaroslaw Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyzszego (2011-2013 Minuster sprawiedliwosci w rzadie Platformy Obywatelskiej, ktorej byl czlonkiem do 2013 roku, znany zydofil i ukrainofil)
4. Piotr Glinski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 1997 roku bez powodzenia kandydowal do Sejmu z ramienia Unii Wolnosci - jednego z poprzednich wcielen Platformy, czlonek UW w latach 1998-2000)
5. Jacek Czaputowicz - Minister Spraw Zagraniczych (polityczne dziecko Bronislawa Geremka, co chyba juz samo w sobie wystawia wlasciwa laurke z kim mamy do czynienia...)
6. Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiebiorczosci i Technologii (byla czlonkini Platformy Obywatelskiej, czlowiek Gowina)

Pomijam juz PZPR-owcow typu Piotrowicz itd. A przeciez przyklady z gory to tylko te najbardziej oczywiste i ze swiecznika. Jesli ktos mysli, ze obecna wladza rozni sie az tak bardzo od tego co proponowala Platforma to chyba nie do konca rozumie realia polityczne. To NIE JEST RZAD PiS tylko POPiS, z kilkoma elementami folkrorystycznymi typu 500+ czy narracja katolicka, ktora nie ma wiele wspolnego z rzeczywistymi dzialaniami (temat aborcji, LGBT etc.).

Piszesz, ze Konfederacja nie ma kadr. Rzecz w tym, ze oni sprawiaja wrazenie bardzo technicznych, przewidywalnych, pragmatycznych. Co mamy obecnie? Na kolanach przed USA, zydami, UE (Niemcami). Jestesmy wyizolowani z polityki miedzynarodowej regionu, nikt sie z nami nie liczy bo kazdy wie, ze polska polityka jest ustalana poza Warszawa (Waszyngton, wzglednie Tel Aviv, gdzie przezeciez obradowal Polski rzad! To jakis precedens w skali swiata).

PiS i tak wygra. Byc moze na samodzielna wiekszosc (przy 3-4 partiach w Sejmie - patrz ordynacja wyborcza) lub bedzie zmuszony do rzadu koalicyjnego.

I teraz najwazniejsza sprawa. W INTERESIE PANSTWA I NARODU POLSKIEGO, A TAKZE SAMEGO PIS-U JESLI SA TAM PRAWDZIWI PATRIOCI, JEST TO ZEBY ARYTMETYKA STWORZYLA IM PRZYMUS RZADU KOALICYJNEGO Z KONFEDERACJA. To im pozwoli uzyskac fantastyczna karte przetargowa w relacjach z USA, Izraelem, UE i innymi, bo za kazdym razem beda mowic, ze nie moga zrobic/musza zrobic xyz bo inaczej im sie koalicja posypie.

Ostatnio w TV Republika Krzysztof Bosak opowiadal jak Leszek Miler mowil im w kuluarach, zeby jako LPR robili swoje bo taka opozycja antyunijna podbija ich pozycje w negocjacjach akcesyjnych. To jest dokladnie ten sam schemat.

* * *

Savitius,

ad 2.
PiS jest druga po SLD sila polityczna z najliczniejszymi kadrami z przeszloscia w PZPR: https://wiadomosci.wp.pl/akcja-piotrowicze-kto-z-p is-nalezal-do-pzpr-6067060569051777a

I Ty chcesz komus powiedziec, ze oni zrobia porzadek sami ze soba? Gieremszczyzna w dyplomacji ma sie jak najlepiej. Sady nie zostaly ruszone nawet o cm. Nikt nie powachal nawet pasiaka. Przyklad Gdanska pokazuje, ze gdy Braun wystawil im "Mala Sycylie" na tacy zeby wprowadzic tam komisarza na pare miesiecy (przed zamachem na P.A.) to oni potem nawet nie wystawili swojego kandydata do lokalnych wyborow (po zamachu na P.A).

Ja rozumiem, ze PiS posiada pewien wizerunek kojarzony z Solidarnoscia, antykomunizmem, zolnierzami wykletymi, ale to jest tylko sreberko, ktorym owieniete jest gowno, ktoremu przewodzi Jaroslaw Kaczynski.

Prosze otworzyc oczy!

A tym wszystkim, ktorzy ujadaja na Korwina proponuje troche lodu na glowe. On i tak jest mocno zmarginalizowany w Konfedereacji (tworzy ja kilka srodowisk o podobnej sile glosu), jego wplywy i decyzyjnosc jest wiec relatywnie niewielka. Jest on jeden i tez nie wiadomo jak dlugo jeszcze bedzie aktywny w zyciu publicznym (wiek).

Jesli ktos woli PiS, pelny ludzi z PO i PZPR, niz Konfederacje "bo Korwin" to krzyz na droge.
10 października 2019, 18:34 / czwartek
@ savitius
"naprawdę nie liczą się mniejsze czy większe podatki ,zus" - ehhh chłopie , przy ludziach którzy są w polityce to ich światopogląd to jest wesoła bajka dla niepełnosprytnych umysłowo , a już na pewno w wypadku partii głównego nurtu.

@pinochet
niestety "elity" pomyślały o wszystkim , nawet o kukułczych jajach, jak ktoś ma więcej oleju niż skrzydlate to może się połapię...

Jedno w tym wszystkim co dobre ,że skoro Konfederacje atakuję Ziemkiewicz, pokazuje TVN a Korwin przystąpił do działania to znaczy ,że jest o mały krok by wprowadzić paru nieumoczonych do koryta...
10 października 2019, 18:51 / czwartek
Pinochet,

Giertych od kilku lat ma przyjacielskie relacje z WSI (posluchaj Sumlinskiego). Z Narodowcami ma kose, wiec mowienie o Bosaku per pupil Giertycha to jakas aberracja.

Bosak zrobil bardzo dobrze idac do Tanca z Gwiazdami. Przytulil uczciwie troche kasy, obyl sie w showbiznesie i zyska nieprawdopodobna popularnosc wrod lemingow ogladajacych TV. A Biedron? Moze nie pozwolili mu tanczyc w parze z innym facetem?... Tez se kurwa znalazles autorytet moralny.

* * *

edwinsopot,

Ziemkiewiczowi to juz odjebalo totalnie w ostatnich dniach. Chyba za mocno mu weszly... jego wlasne ksiazki o michnikowszczyznie bo sam staje sie lustrzanym odbiciem tak bardzo krytykowanych patologii.
10 października 2019, 19:31 / czwartek
mafogda
Jak ktoś chce działać na poważnie w polityce to nie bawi się w celebrytę.
Bosak po marszu niepodległości zdradził sposób funkcjonowania służb marszu. posłuchajcie jakie szczegóły ten kret ujawnił obcym słuzbom którym zależny na zamieszkach: łączność klasy militarnej, sposób identyfikacji, ukryta straż w marszu ma inne gumki, łączność z żandarmerią, SOP czy GROM.
odnośnik
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.349