Gdańsk: wtorek, 7 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:


Stop tęczowym degeneratom.

strona 8/13

10 października 2019, 19:34 / czwartek
Nie zartuj... Mam Ci podawac przyklady znanych politykow, ktorzy brali udzial w popularnych programach w mainstreamowych stacjach? Rola polityka jest realizowanie wlasnego planu politycznego bedac u wladzy. Jesli udzial w Tancu z Gwiazdami mogl byc srodkiem do celu to niech sie dzieje!

Co do wypowiedzi Bosaka na temat strazy MN to byc moze jest to rzecz wyjeta z kontekstu. Oni byc moze tawiaja na transparentnosc i jasnosc sytuacji dla publiki. Nie widze w tym nic zlego. Tym bardziej ze smiem twierdzic, ze przeciez nie wysypal sie ze wszystkiego i bylo to w pelni przemyslane i kontrolowane.
10 października 2019, 19:42 / czwartek
Tutaj Mentzen bardzo szczegółowo objaśnia swój pomysł na wyjście Polaków z ZUS.
https://youtu.be/V_ohIboOexE
10 października 2019, 19:50 / czwartek
Niestety Kaczyński tym pierdoleniem o piętnowaniu innych kolejny raz udowodnił jakim jest idiotą. PiS niczym nie różni się od nieboszczki PZPR. Taka sama zbieranina apartaczyków dybiących na stanowiska. Z tym , że ci teraz biegaja do kościoła i ruchają kurwy na potęgę. Za klika lat poczujesz jeden z drugim na własnej skórze efekty rządów tych pasożytów i nieudaczników.
10 października 2019, 20:09 / czwartek
No faktycznie Pis jest jak PZPR... Dobre hasło na następną paradę kodu albo obronę wolnych sadów
10 października 2019, 20:25 / czwartek
a ja uważam ze z Bosaka jeszcze będą ludzie i bez przesady z tym ujawnianiem i z tym celebrytą..trochę luzu po prawej stronie nikomu nie zaszkodzi a taniec piękna sprawa......
10 października 2019, 21:39 / czwartek
Lufate_ weź mi przypomnij ilu prezesów/członków zarządu/rad nadzorzczych brało kasę z Energi/Lotosu i innych SSP w Pomorskim przez te 4 lata ? Trudno będzie przebić tę zachłanną bandę i ich rodzinki. Jeżeli to w ogóle możliwe. I jaka ekipa najpierw sprzedała Stocznię Ukraińcom za swoich rządów a potem odkupiła to co z niej zostało ? Prowizję za każdym razem brali ???
10 października 2019, 22:55 / czwartek
@mafogda - tak, to PiS zlikwidowało WSI i masę czerwonych układów. Choćby całe składało się z komuchów, to tego nie zmienia. Co do "kadr z PO" to przypominam że główną twarzą Konfederacji na Pomorzu jest rozdający ulotki pod stadionem, wieloletni radny z ramienia PO.
10 października 2019, 23:06 / czwartek
Kogo masz na myśli?

Na Pomorzu jedynkami są Dziambor w Gdyni i Urbaniak w Gdańsku.
10 października 2019, 23:15 / czwartek
Na TVN - 7% na TvPis -4% , bunkrów nie ma, ale też nie można mówić o zmarnowaniu głosu. Nie będzie ich wielu , ale mogą mieć decydujące znaczenie. Skoro tutaj sympatycy jednej i drugiej formacji potrafią normalnie rozmawiać to i w realu może się uda.
Kilka dni , a Kaczyńskiemu nie zaszkodzi konieczność rozmowy o koalicji , tym bardziej Polsce. Ja wierze w niespodzianke i że będzie ponad 7%
11 października 2019, 01:18 / piątek
Mafogda, na mój wpis odpowiedziałeś, wskazując, że niektórzy członkowie rządu, w tym Szydło, mieli związki z platformą itd. No bo ty widzisz w nich właśnie te związki, a ja widzę coś zupełnie innego, mianowicie wyraźną linię dzielącą - nie obie partie, ale patriotów i folksdojczów. Nikt z takim zaangażowaniem nie bronił Polski przed timmermansem jak PiS na forum PE. To właśnie Pisowcy w PE bronili naszego kraju przed zagranicznymi politykami próbującymi narzucać nam rozwiązania administracyjne wg swego widzimisię. Oceniali nas, pouczali jak dzieci, ochrzaniali. Oburzali, że chcemy oczyścić sądownictwo z prl-owskich katów, pijaków, złodziei i rozbić bandę, która sobie wzajemnie darowała wszelkie przewinienia, a obywateli traktowała jak śmieci. 4 nazwiska pisowców zabierających głos w obronie Kraju chyba każdy kojarzy z przekazów medialnych, więc nie muszę przytaczać. Do tego dochodzi Saryusz Wolski, który odstapił od folksdojczów z platformy. I to są realne zachowania patriotyczne. Tymczasem Konfederacja pięknie mówi i zażarcie atakuje PiS, ale de facto żyje w swoim małym wyimaginowanym świecie i prawdziwej konfrontacji z wrogiem jeszcze nie doświadczyło. Poza tym trudno teraz mówić o koalicji PiS z Konfederacją, bo Narodowcy zainicjowali swego czasu megadrapieżny hejt na PiS i wciąż go prowadzą. Notabene o wiele mniej jest w ich słowach informacji o programie gospodarczym, lecz przeważa jad wylewający się z ich ust na PiS. Kurski podjął rękawicę i zaczął brutalnie ich zwalczać, stąd te ostatnie sprawy sądowe Konfederacji przeciwko TVP. Oczywiście TVP jest za nasze pieniądze i powinno być w pełni wolne od polityki i pluralistyczne... No więc w tzw. doskonałym świecie powinno. Ale w Polsce TVP jest organem niemalże zbrojnym powołanym do walki propagandowej z niemiecką tubą antypolską, czyli tvn. To nie jest nigdzie powiedziane, ale taka jest prawda. Tvn wymaga silnej, pozbawionej skrupułów, nastawionej na walkę przeciwwagi, broniącej narodowego interesu Polaków. Kurski jest wynajętym przez rząd fighterem przeciwko tvn. I dobrze, bo niestety kształtowanie poglądów Polaków przez tvn zakończyłoby się większością konstytucyjną platformy i mielibyśmy w Kraju wszystkie najgorsze zjawiska znane z Europy jak lgbt, terroryzm, sexualizacja, tramwaje pełne czarnych itd. i niewolniczy charakter pracy. I nie myli się ten, kto uważa PJK za dyktatora. W świetle walki z wrogą propagandą, obcą agenturą, obcymi stacjami tv mamy obecnie stan wojenny. TVP jest zmobilizowana do walki o wolną Polskę przeciwko całkiem wyraźnie widocznemu wrogowi. Nie ma tylko użycia broni palnej i mundurów, ale poza tym jest wojna. Nie tylko gospodarcza, ale o światopogląd, tradycję, godność, przekrój rasowy społeczeństwa, Kościół. Obecnie nie ma mowy o demokracji i realizacji sielankowych wizji pluralistycznego państwa. Naprawdę banda schetyny chce oddać polską niepodległość w niemieckie ręce. Naprawdę trzeba głosować przede wszystkim przeciwko nim, bo to wróg Polskiego Państwa.
11 października 2019, 01:55 / piątek
@mafogda
Nie chciałem zabierac głosu bo każdy wie na kogo zagłosuje to i po ch..strzępić klawiaturę ale wklejałeś linki to myślę ,że nawet wypada wiedzieć co p Mentzen kombinuje z ZUS-em i emeryturami skoro więc podpisałeś ,że 'szczegółowo" wyjaśnia sprawę to pomyślałem ,że obejrzę.I niech mnie uj strzeli za tę decyzję.A Tobie z sympatii jednak też życzę oprzytomnienia.
Zmarnowałem pół godziny swojego życia na kopię Rycha Petru .Usmiecha się , szczerzy kły i pitoli jak Rychu ,takie deżawi miałem .No ale konkrety.Target 18-25 lat ,wtedy to się może podobać.
Jak to jest szczegółowo to oznajmiam-kpisz chyba razem z tym uchachanym
Facet mówi od 6 min 50 sekundy do 15 min 17 sek czyli w niecałe 9 minut stworzył takie oto kruczki :
Specjalny rodzaj obligacji ale to ...nie byłyby obligacje,tak mówi,czyli kuźwa co ???Srobligacje ??w 10 min 24 sek mówiąc o tych srobligacjo-obligacjach gośc robi ...zajączka koło uszu ,no i to jest kwintesencja Jego wywodu .Wicie takie obligacje,nie obligacje takie papiery nie papiery i zajączek .No w uj poważne,no w uj normalnie poważne jak głowny produkt nawet nie ma nazwy !!!!Pan Sławek wprost mówi,że bulić będziesz tyle samo ,wprost przyznaje ,że Oni Ci tyle samo zabiorą !No u pana Sławka jest nowinka,jak Ziut dozna objawienia bo np jest chory na chorobę ot np alkoholową i postanowi Nienazwane Papiery sprzedać za psi uj to może,czemu nie ,emerytury nie dostanie i szlus.Niby ok ale kto Ziuta i za co będzie leczył i utrzymywał jak przechla swoje Nienazwane Papiery? Pan Sławek podejrzewa ,że ludzie nie będą sprzedawali,normalnie prorok.Opierać system na podejrzeniu to zaiste Rychu Petru autor ! Pan Sławek powtarza w swojej wypowiedzi obligacje ,obligacje ale przypominam ,że to nie będą żadne obligacje.To się pytam skąd wziął oprocentowanie ???? Z dupy,z podejrzeń ,jaki bank i na jakim prawie zmusi do tych procentów??????Że niby niższe niż obligacje państwowe? Ok ale toż papiery pana Sławka to nie żadne obligacje co sam przyznaje.Prawo pytam gdzie,przepisy ,konkrety ????Pan Sławek stwierdza,że będa emerytury ,no dzisiaj też są,gdzie wyliczenia ile tego będzie? Brak panie kolego .Przypominam o projekcie gwarantowanej emerytury .I tyle z Twojego szczegółowego wyjaśnienia.Zadnej anaalizy żadnej syntezy ,kit dla 10 letnich szczyli z ogólniaka.
Z nas dwóch ja oglądałem a Ty z pewnością nie bo byś nie pisał głupot ,dałeś się podpuścić podpisowi pod filmikiem .Notabene oglądalnośc o żesz powala,śmieszny fikołek psa czy uślizg na bananie ma więcej .

a O SŁUŻBIE ZDROWIA bo zaznaczam,że o tej składowej wpłat ZUS pan Sławek milczał tyle,że ściągnie lekarzy z Pakistanu i Indii.No fajnie czyli mielona suszona ropucha,dym z ogniska i dzwonki nad uchem.
Pan Sławek wielbi memy,szczególnie o mamutach bo jak mówi Korwin jest tak wielki jak mamut.Mógł wyjaśnić kto będzie płacił emerytury ubekom jak im Korwin je zwróci .
Absolutną wisienką na tym żalosnym torcie była wypowiedź prowadzącego rozmowę
cytat" zauważyłeś ,że nie liczy się merytoryka a emocje"
normalnie w punkt ,to jak Lis z Neumanem mówią ,że wyborcy to idioci .W sumei widze,że mają dużo racji jednak.

Daj pan spokój jak ja jeszcze jakiegoś linka od Ciebie otworzę,chłop dostanie hemoroidów od tego szczerzenia gęby a la Rysio .Żałosny kabaret,jestem rozczarowany bo jednak sądziłem,że On cokolwiek faktycznie mądrego ma do powiedzenia.
11 października 2019, 08:57 / piątek
1966 W punkt. Mentzen to jest idiota, który opowiadał jak to manipulować ludźmi, aby uzyskać wynik wyborczy. Wywoływanie emocji zamiast programów merytorycznych itd. i wszystko to mówił na spotkaniu wyborczym :D jak dziecko, które chciało się pochwalić, że coś już wie.
11 października 2019, 09:16 / piątek
tak woli ścisłości trzczy napisałeś cytuje : Ale w Polsce TVP jest organem niemalże zbrojnym powołanym do walki propagandowej z niemiecką tubą antypolską, czyli tvn...no wiec muszę cie uświadomić ze tvn jest w tej chwili w amerykańskich rękach a prezesem koncernu Discovery który jest właścicielem tvn jest przyjaciel Trumpa wiec im włos z głowy nie spadnie (po za tym ze to bracia starsi w wierze)choćby kurski nie wiem jak się napiął..co ciekawe onet tez juz nie jest niemiecki a stał się amerykański uś...ciekawe i ciche zmiany następują -:)
11 października 2019, 09:35 / piątek
TVP to organ propagandowy gorszy niż za czasów Urbana. Polecam sobie obejrzeć archiwalne dzienniki . Wtedy nie było takiego robienia laski PZPR jak oni robią pisowcom teraz. Co do opozycji to też język był inny mimo tego, że była nielegalna a teraz nie jest. Po prostu nie było takiej pogardy i bezczelności w kłamstwie. Wtedy ich weryfikowała Wolna Europa teraz na szczęście jeszcze Internetu nie wyłączyli i każdy może zweryfikować ich rewelacje w różnych źródłach. Ale już mądra inaczej pani z PiS chce limitować Internet młodzieży hmm.
Sami pisowcy i ich klakierzy boją się oderwania od koryta . Taki Sakiewicz co przemielił kupę kasy na podejrzane projekty dziś apeluje:

"
- Wiele wskazuje, że ani Konfederacja, ani Kukiz ’15 startujący z list PSL nie dostaną żadnych mandatów. Konfederaci nie wejdą do Sejmu, a Kukiz odda swoje głosy zielonym postkomunistom, sam nic nie dostając. Jedyne, o co mogą walczyć, to partyjne subwencje. - ocenia Tomasz Sakiewicz w apelu na pierwszej stronie piątkowej „GPC”, ostatniego wydania przed ciszą wyborczą. Sakiewicz nie ukrywa, że chodzi mu o to, żeby PiS mógł dalej samodzielnie rządzić. - Zmarnowane głosy mogą przesądzić o tym, czy Polską będzie rządził Biedroń ze Schetyną czy też pozostanie dobra zmiana. PiS na pewno wygra, pozostaje jednak pytanie, czy nie zabraknie głosów, by stworzyć rząd. Te niezbędne głosy mogą zostać zmarnowane na listach Kukiz ’15 i Konfederacji - argumentuje. - Apeluję: wycofajcie się z wyborów i pokażcie, że bardziej kochacie Polskę niż pieniądze - podkreśla. "

Pajac kurwa :D Ale głosujcie na pis, głosujcie. Będą was tacy Sakiewicze dymać dalej
11 października 2019, 10:35 / piątek
Misiu67 te zmiany własnościowe tvn sa mi znane. Odnoszę się do aspektu, że działa ta stacja jak partia polityczna przeciwko PiS. Wspiera zboczeńców, folksdojczów, sbków, patologię w sądownictwie, islamistów.
11 października 2019, 10:45 / piątek
Sakiewicz w Gazecie - na pewno nie - polskiej poprosił o wycofanie się z wyborów Kukiza i Konfedearcję, już widać skąd kolega powyżej wziął tekst, że głos oddany na PSL i Konfederację to głos zmarnowany. TVP manipuluje sondażami, mówiąc, że przeprosiny które nakazał sąd to wyrok polityczny i że to atak na rzetelne dziennikarstwo. Serio kurwa? Jak teraz sobie przypomnę jak 5 lat temu mówiło się o TVP Info, że to TV Komorowski, to mnie śmiech bierze w porównaniu do tego co jest teraz. Staremu zbereźnikowi Korwinowi, można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że nie ma swoich ideałów, których nie boi się publicznie wypowiedzieć. Co myślą inni politycy dopiero dowiadujemy się z taśm, nagrań ukrytą kamerą. A skoro jest agentem Rosji, to może pomógłby Jarkowi ściągnąć wrak tupolewa?
Cytując Morawieckiego będziecie zapierdalać za miskę ryżu.
11 października 2019, 12:48 / piątek
W klubach Gazety Polskiej pełna mobilizacja. Oni zapierdalają za darmową prenumeratę. Sakiewa może rozdawac bo ma kasę z reklam spółek państwowych. A to się skończy jak pisowcy się skończą. A żyć trzeba, kredyty spłacać. Mnie ten zryw struktur nie dziwi. Walka o przetrwanie. I widać panikę, że Konfederacja może wejść. I że potem może być niesterowalna. Ważąc dobre i złe strony takiej sytuacji to bym chciał, żeby weszła bo pisowcy się wkurwią :D
11 października 2019, 13:52 / piątek
Próżne są te agitki, nikt nikogo nie przekona. W niedzielę nastąpi koniec PO i niestety powrót na scenę postkomuny (w najgorszym możliwym wydaniu, bo tęczowym), choć na szczęście w rolach statystów i zadymiarzy. Generalnie bez większych zmian, bez istotnego zwrotu. A czy głosować na PiS czy Konfederację? Obie strony sporu na forum mają swoje racje. Z jednej strony, to niewykluczone - głos oddany do kosza i tym samym mimowolne zwiększenie procentowego wyniku lewactwa. Z drugiej strony, to zachowanie pewnej pryncypialności, bezkompromisowości, „moralnego” komfortu i być może jakaś szansa (a raczej jej cień), że PiS będzie miał opozycję parlamentarną na prawo, a może nawet koalicjanta (choćby doraźnego w niektórych głosowaniach), który będzie jego „sumieniem”, będzie pilnował, aby nie doszło do przesunięcia w lewo w kwestiach m.in. obyczajowych, kulturowych. Każdy ma własny rozum, musi więc położyć na szali i ocenić dobre i złe strony takiego wyboru. Ja będę ten dylemat rozstrzygał z punktu widzenia dobra ogółu Polaków, Polski, przyszłości, a nie własnego „ja”. Oczywiście głosowanie na tęczowolubne lewactwo, czy to peowskiego autoramentu czy bidruniowo-POstkomunistyczne dla kibica Lechii to mega kompromitacja. To wstyd. Tak naprawdę, tak jak poprzednio, również te wybory mają charakter plebiscytowy. Niestety. Nie chodzi w nich o różne wizje państwa, kwestie gospodarcze, podatkowe, generalnie jakiekolwiek rozwiązania merytoryczne i praktyczne. Wybory rozgrywają się w sferze kulturowej, światopoglądowej, świadomościowej. Jeżeli ktoś liczy, że - co raczej mało prawdopodobne, ale jednak możliwe – ponowne rządy PO-SLD-PSL spowodują odejście np. od rozdawnictwa, rewizję polityki wobec USA i Izraela czy ogólnie wobec żydostwa, to jest naiwny. Cały czas nad Polską wisi niezażegnane zagrożenie przymusu systemowego przyjmowania imigrantów islamskich pod dyktatem UE i Niemiec, ingerencji w interesy gospodarcze Polski pod względem bezpieczeństwa energetycznego (węgiel), sabotowania przez UE różnych reform, w tym koniecznych w wymiarze sprawiedliwości.
11 października 2019, 14:11 / piątek
Aktywność tego pajaca w tym temacie to dobry znak :-)

Dobrego weekendu wszystkim i dobrych wyborów !
11 października 2019, 14:16 / piątek
trzczy,
Po pierwsze, PiS dal dupy juz na samym poczatku. Majac swiadomosc konsekwencji powinni byli przygotowac odpowiednie tlo propagandowe pod zmiany w sadownictwie. Oni postanowili dzialac na pale za co potem dostawali klapsy na forum parlamentu europejskiego. Mowisz o zazartej obronie interesow Polski. To wskaz mi prosze chociaz jedna rzecz, ktora udalo im sie obronic. Wszystko co robili moglo fajnie wygladac w TV po odpowiedniej obrobce, ale prawda jest taka, ze rzad PiS realizuje w 100% to co mu narzucaja w UE. Troche popyskuja, ale koniec koncow i tak wszystko wraca do normy - szkoda piany (sadownictwo, rolnictwo, energetyka, ekologia, propaganda LGBT). Nie ma nawet jednego aspektu, w ktorym PiS skutecznie by sie sprzeciwil UE!

Co do TVP to sorry, ale to co tam sie odpierdala to jest cyrk na kolkach i wesole przedszkole dla dzieci specjalnej troski w jednym. Kurski mial byc tylko na poczatek, zeby zrobic czystki, ale widocznie ma za dobre kwity, zeby ot tak dac sie wykopac z dobrego stolka. Propaganda PiS jest prymitywna, kierowana do ludzi o najnizszych instynktach plemiennych. W porownaniu do TVN, a o nawet Wyborczej nie wspomne, to na Woronicza pracuje amatorzy i ludzie bez umiejetnosci.

Konfederacja w kampanii do PE uznala temat 447 za jedno z kluczowych zagadnien merytorycznie wskazujac na zaniedbania PiS-u w tej sprawie. W kampanii do Sejmu praktycznie odpuscili ten temat uznajac, ze jest on zbyt agresywny i moze byc przeciwskuteczny. Wbrew pozorom przy okazji obecnej kampanii Konfederacja zajmowala bardzo racjonalne stanowisko wzgledem PiS-u w przeciwienstwie do pozostalej bandy opozycyjnej. Wywazona i merytoryczna krytyka bez wchodzenia na prymitywne emocje. Potem TVP zlamalo prawo za co sad slusznie nakazal im przeprosiny. Pierwsze to byl cyrk i kolejne zlamanie prawa za co Konfederacja zlozyla kolejny pozew. W sumie w trakcie kampanii wygrala 3:0 w sadzie. Obejrzyj sobie wczorajsze przeprosiny Holeckiej. Kpina...

Na koniec kampanii PiS sobie wymyslil, zeby pozostala czworke ustawic w jednym szeregu i zaczeli pierdolic, ze Konfederacja chce stworzyc rzad koalicyjny z PO-SLD-PSL. Smiech na sali. Zobacz jeszcze dzisiejsza okladke Gazety Polskiej, gdzie nie dosc ze jest prymitywny przekaz to jeszcze najwyrazniej nie dostali akceptacji z Mosadu i zamazali emblemat z 447 u Bosaka.
11 października 2019, 14:18 / piątek
1966,
Produkt finansowy majacy charakter obligacji, ale nie bedacy de facto obligacjami - po to zeby nie byly wliczane do dlugu publicznego. Podobnie jak dzisiaj nie sa wliczane jakies 3 biliony zlotych zobowiazan emerytalnych ZUS (FUS).

Oprocentowanie tego produktu ma byc na poziomie pomiedzy oprocentowanie obligacji skarbu panstwa a poziomem rewaloryzacji emerytur rok do roku.

To ze dla wiekszosci licza sie emocje a nie merytoryka swiadczy sam YT, gdzie programy typu Z dupy czy inne patostreamy maja setki tysiecy jak nie miliony wyswietlen, a analizy polityczne, programy (popularno)naukowe po kilkanascie/-dziesiat.

Tak jak juz wczesniej pisalem. Kazda proba wyjscia z obecnego systemu ZUS jest zla. Tylko niektore nieco mniej zle (patrz emerytura obywatelska lub pomysl Mentzena). Tak, pokolenia z kilku kolejnych dekad beda w mniejszym lub wiekszym stopniu obciazone bledami poprzednich kilkudziesieciu lat. Tego nie da sie uniknac, chyba ze chcesz zeby ludzie umierali z glodu z emerytura 1200 zl gdy chlec zacznie poszotwac ponad 10 zl za bochenek (perspektywa 2023+).

Jak Gienek przechleje swoje oszczednosci z paraobligacji to niech pojdzie pod kosciol to moze go tam kto odratuje na starosc. Dlatego warto jednak troche myslec, bo fakt jest taki, ze gdyby w podobny sposob dysponowano funduszami, ktore od 89 zbieral ZUS, plus szanowano Fundusz Rezerwy Demograficznej gdzie powinno sie odkladac sluszny procent z kazdej prywatyzacji, ktora miala miejsce w okresie transformacji i pozniej, to dzisiaj perspektywa dla przyszlych emerytur to byloby minimum 3 000-4 000 zl miesiecznie przy podobnych cenach jak dzisiaj, a nie polowa lub nawet 1/3 z tego przy cenach dwa razy wyzszych niz obecnie.
* * *
Szkot,
Mentzen stwierdzil, ze przekazem do wyborcow nalezy manipulowac w taki sposob, zeby uzyskac ich poparcie. Kurwa, odkrycie roku! Moze gdyby tego nie mowil to nikt inny by nie wiedzial, ze tak mozna?... Pomijam juz kontekst w jakim to mowil, bo bylo to raczej zaznaczenie swojego rozczarowania poziomem wyborcow, a nie zla wola. Czy nam sie to podoba czy nie to niestety, ale wiekszosc ludzi w swojej masie nie mysli i lyka jak pelikan haslo minimalnej pensji 4000 zl do 2023 mimo iz ministrowie edukacji czy zdrowia mowiac wprost, ze oni nie maja pieniedzy, zeby spelnic te warunki w perspektywie 2023 roku! Ale kto by sie tym przejmowal, prawda?
* * *
misiu67,
To ciekawy temat. Niemieckie koncerny w obawie przez repolonizacja zaczely wyprzedawac akcje do... amerykanskich koncernow zeby sie zabezpieczyc na wypadek gdyby polski rzad zapragnal wprowadzac jakies ustawy. W zasadzie to by bylo na tyle jesli chodzi o normalizacje na rynku mediow w Polsce.
11 października 2019, 15:37 / piątek
mafogda: może użyłem zbytniego skrótu myślowego. Pan Mentzen nie powiedział nic odkrywczego, wręcz przeciwnie to wiedza powszechnie dostępna, bo tego dowiesz się na każdym dobrym szkoleniu wywierania wpływu, czy prezentacji. Chodzi o to, że takich rzeczy się nie mówi na spotkaniu z wyborcami, jednocześnie ich informując, że on z tej zasady korzysta dlatego gada o ustawie 447, a nie o konkretach. Po drugie poziom ekscytacji jaki osiągał mówiąc to wskazywał z dużym prawdopodobieństwem, że nauczył się tego niedawno, co nie wystawia mu najlepszej opinii jako politykowi. Osiągnął poziom naiwności graniczący z głupotą.
11 października 2019, 18:26 / piątek
Widzisz emeryt ty należysz do tego plemienia, które potrafi jedynie wyzywać innych jeżeli nie ma rozsądnych argumentów. Ale wiem z życia, że zawsze ktoś taki jak ty się znajdzie. Nie ma nic do powiedzenia ale się wtrąci. Zaraz cisza wyborcza, wyłączam się na 48 h bo nie chcę narażać tego szanownego foruma na jakieś kłopoty bo jeszcze ktoś podpierdoli Komisji Wyborczej że tu agitka idzie. Dyskusja była ciekawa i dziękuję, że moglem koleżeństwo poznać z innej strony (przynajmniej tych, którzy potrafili po ludzku argumentować mimo dzielących nas poglądów).
11 października 2019, 18:44 / piątek
Wypierdalaj na zawsze, a nie na 48h.
12 października 2019, 01:46 / sobota
ja tam za duzo do powiedzenia nie mam , niemniej mam pytanko. Niby w temacie , ale i nie .
gdyby podczas ciszy wyborczej zachcialo by mnie sie cosik popyszczyc, to jakie konsekwencje mnie moga dosiegnac ?
Jak to wyglada prawnie ? w Polsce nie mieszkam- nikt mi na chate nie wjedzie .
Moderator moze mnie zbanowac , ale jestem obecny na tym forum od 17 lat , czyli od poczatku- nie wypada :)
Nie wpuszcza mnie na wakacje (odwiedziny) do Ojczyzny ? - nie mam polskiego paszportu, ciezko mnie bedzie namierzyc
Pol zartem pol serio , ale , moze ktos cos :)
12 października 2019, 04:14 / sobota
Wprowadzą Ci wizę na wjazd do Polski :-)
Prawda czasu, prawda ekranu :-)
12 października 2019, 07:40 / sobota
Vito,
Nic Ci nie grozi. :) Cisza wyborcza zakazuje otwartej agitacji partyjnej. Dyskutowanie na dany temat, takze polityczno-ideologiczny, nie jest niczym zlym.

PS. Pare dni temu zakonczyl sie sondaz wyborczy wsrod kibicow Lechii.

Odpowiedzi udzielilo 3986 osob:
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 60.8% (2423)
Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni - 15.8% (630)
Prawo i Sprawiedliwość - 13.9% (554)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2.6% (105)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 1.4% (55)

Bojkotuję wybory, zostaję w domu - 2.9% (115)
Nie posiadam prawa wyborczego (np. ze względu na wiek) - 1.8% (70)
Inny komitet wyborczy - 0.9% (34)

zrodlo: odnośnik
12 października 2019, 11:00 / sobota
mafogda.. nie żebym tak chciał ale za to co wkleiłeś powyzej jak by cie ktoś pod....lil to masz sankcje.. takie prawo..
12 października 2019, 11:56 / sobota
No i teraz pytanie. Od kilku mieszkam w Anglii. W jaki sposob w czasach globalizacji i internetu mozna egzekwowac prawo o ciszy wyborczej? :)

Akurat tak sie dobrze sklada, ze Mentzen wsrod setki zgloszonych ustaw zawarl takze ta o zniesieniu ciszy wyborczej.
12 października 2019, 21:26 / sobota
W usa już trwają wybory odnośnik
13 października 2019, 09:52 / niedziela
Niezwykle ciekawa sytuacja miala wczoraj miejsce.

Jak podaje Robert Winnicki z Konfederacji w piatek Konfederacja wygrala czwarty proces w trybie wyborczym przeciwko TVP (w sumie 4:0).
Zgodnie z wyrokiem sadu TVP zostala zobowiazana by w sobotnim wydaniu wieczornych Wiadomosci opublikowac przeprosiny wraz z podaniem wynikow pieciu sondazy wyborczych, ktore wskazywaly, ze Konfederacja przekracza prog wyborczy 5%.

Wyrok ten NIE ZOSTAL WYKONANY! Tym samym TVP zlamala prawo po raz kolejny istotnie uderzajac w podstawy demokratycznego panstwa prawa...
13 października 2019, 09:57 / niedziela
gdyby opublikowali te sondaże to również złamaliby prawo, tym razem wyborcze, zakłócając ciszę wyborczą
13 października 2019, 10:32 / niedziela
Wedlug Panstwowej Komisji Wyborczej wykonanie wyroku nie naruszyloby ciszy wyborczej.
13 października 2019, 11:34 / niedziela
masz racje, mój błąd
czyli zapowiada się kolejna sprawa w sądzie i 5:0?
tylko po wyborach nie wiele to zmieni, zwłaszcza jeśli się nie dostaną
13 października 2019, 12:45 / niedziela
Czysto teoretycznie zgodnie z ustawa o ciszy wyborczej jest to podstawa do... uniewaznienia wynikow wyborow . ;)

Fragment Art. 242 Kodeksu Wyborczego:
§ 1. Sąd Najwyższy rozpatruje protest w składzie 3 sędziów w postępowaniu nieprocesowym i wydaje, w formie postanowienia, opinię w sprawie protestu.
§ 2. Opinia, o której mowa w § 1, powinna zawierać ustalenia co do zasadności zarzutów protestu, a w razie potwierdzenia zasadności zarzutów - ocenę, czy przestępstwo przeciwko wyborom lub naruszenie przepisów kodeksu miało wpływ na wynik wyborów.

Chodzi o fragment ostatniego zdania z cytatu: "naruszenie przepisów kodeksu miało wpływ na wynik wyborów".
13 października 2019, 21:57 / niedziela
kwi kwi kwi kwi!
13 października 2019, 22:07 / niedziela
Kwiiiiiiiiiiiiiii
13 października 2019, 22:46 / niedziela
W Gdansku podobno Neumann zdobył najwięcej głosów... Jeżeli to prawda to ubolewam... :(
13 października 2019, 22:54 / niedziela
Jak zawsze wszystko kończy się wesołym oberkiem...wszyscy są zadowoleni z wyniku twierdzą ze wygrali. I o co było kruszyć kopie na forum? Najbardziej ujarany ten pederasta z lewicy, miotał się jakby mu ktoś nieźle w dupsko załadował. I on tez wygrał...kurwa cuda cuda ogłaszają!
14 października 2019, 00:38 / poniedziałek
Jest dobrze.
Gajewska z Myrchą nie będą mieli szansy "naprawiać" edukacji, co juz jest wystarczającym argumentem :-)

Serdecznie pozdrawiam całą biało zieloną brać z pięknej plaży osnutej ciepłą nocą. Rano leżaczek, zimny drink i śledzenie wieści z pobojowiska :-)

PS. Oby ktoś od krula się dostał, przyda się trochę świeżej krwi.
14 października 2019, 15:01 / poniedziałek
Wiem że zagląda tutaj kilku wyborców PO - mam pytanie, abstrahując od mojego stosunku do tej partyjki:

Jak mogliście zagłosować na Neumanna, gdy na własne uszy słyszycie co o was i o tej partyjce myśli?
14 października 2019, 15:12 / poniedziałek
PO się skończyło ,socjaliści z Pis też względem realnych przewidywań dostali gonga z senatem to podwójnego. Też się kończą , teraz pytanie co dalej czy głosy Pisu przejmą komuniści (dadzą 700plus) czy wolnorynkowa prawdziwa prawica? Kwi , kwi ,ale to kwi kwi wyciąga lub zostawia nam kasę w kieszeni i wpuszczą lub nie wpuszcza np tęczowych na ulice czy do szkół.
Dobre wyniki. Jest nadzieja.
14 października 2019, 16:58 / poniedziałek
Dwa gongi dla PiS? Chyba żyjemy w innej rzeczywistości :) Fajnie, że Konfederacja weszła - połowa jej posłów na koniec kadencji będzie w Pisie
14 października 2019, 17:05 / poniedziałek
Obyś miał rację. W mojej rzeczywistosći może nie połowa ale wielu posłów Pis będzie w Konfederacji. A moja rzeczywistość jest taka ,że jak sondaże pokazywały 3-4% to przewidziałem jak się skończy stawiając na to ciężko zarobione pieniądze. Teraz jestem przekonany ,że to koniec Pis , powolny , ale koniec.. Stawka pewnie mniejsza niż za 6,5 konfederacji , ale to pewniak
14 października 2019, 17:09 / poniedziałek
ps. dal osób które maja wywalone na zakłady objasnię ,że wynik Pisu to jak 0:3 ze śledziami , wynkik Konfy jak 5:0.
14 października 2019, 18:27 / poniedziałek
@edwin
Lubie czytać Twoje wpisy bo u Ciebie najczęściej koń to krowa czyli jest śmiesznie a humor to ważny element w życiu.
PiS uzyskał rekordowy w wyborach wynik ,nie sprawdzałem ale chyba po 89-tym żadna partia nie miała takiego wyniku .W Twoim tłumaczeniu to klęska i koniec PiS-u .Ok już punkt dla Ciebie :):):)
Porażka w senacie o ile do niej faktycznie dojdzie wcale może się nie okazać porażką.Senat pod przewodem opozycji uwali ustawy PiS-u co spowoduje prosty przekaz"my chcieliśmy ale oni to uwalili" co za tym idzie to dośc wygodna sytuacja dla głosowania nawet radykalnie prospołecznych ustaw,probiznesowych ,w sumie każdej z pakietu PiS.To wygodnie dla uprawiania polityki dla polityki ale nie dla realnego wprowadzania zmian więc sądzę,że PiS wejdzie z PSL-owcami czy innymi wolnymi strzelcami w koalicję senacką i będzie pozamiatane.Każde rozwiązanie jest dobre dla PiS-u .
Nawet fajnie ,że do sejmu weszły Jachiry ,nic tak nie działa na rzecz PiS-u jak ordynarny głąb z opozycji.Oczywiście dla kraju to strata i kompromitacja wyborców wide Stasiek Gawłowski z setką zarzutów zostaje senatorem (to chyba ten Gawłowski).
Bardzo się też cieszę,że weszła Konfederacja,dopóki Rysio Petru występował jako ekonomista(buhaha) w telewizjach kupował widzów jak Wasz Mentzen ,słodkim pierdoleniem głupot .O ile Mentzen wydaje się inteligentny i robi z ludzi wała z wyrachowania o tyle Rysio to taki głupi Jasiu.
No ale jak mówisz,że PiS umarł i tragedia to jestem bardzo spokojny o PiS .
14 października 2019, 18:56 / poniedziałek
we will say what time will tell - a teraz bym Cię pojechał gdyby nie fakt ,że mam przyjaciół którzy głosują na Pis, ehh i tak zrobi to za mnie życie
14 października 2019, 19:01 / poniedziałek
Ja konczę bo przyjazn więcej warta niż ten bajzel- także proszę mnie nie wywoływać do tematu
14 października 2019, 19:30 / poniedziałek
Dopóki Jarek sprawuje władzę to Pisowi nic nie grozi :) z Konfederacji zaraz się zrobią 2 kółka poselskie, staruszka Korwina juz nikt na poważnie nie bierze (oprócz gimbazy), sławny Mentzen od "stu ustaw" nie wszedł do sejmu. Zaraz Kaczyński pstryknie palcem i z 49 senatorów zrobi się 53 :D Jedyne w czym masz rację w mej rzeczywistości to koniec PO. Nie mieszam polityki z przyjaźnią, nie obrazam się kiedy ktoś jedzie po partii na którą głosuję, mam ważniejsze sprawy. Poza tym... Nie zakładam się z nikim o nic. Pozdrawiam
14 października 2019, 19:47 / poniedziałek
Spoko Szanowny, wszystkiego dobrego , a co do innych tematów to się zobaczy :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012