Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Koronawirus

strona 18/21

10 stycznia 2021, 20:42 / niedziela
@ Czechu tu celem moim zdadniem też nie będą barany, tylko niestety pozostali
12 stycznia 2021, 23:08 / wtorek
Jeśli nie widzicie tego co oni robią z nami jako okupację polskiej ziemi, myślicie że to walka z tzw pandemią to jesteście w dupie śledzia. To jest wojna hybrydowa. Każdy kto popiera rząd okupacyjny jest kolaborantem wroga Polski. Podhale strajkuje, bojkot lokdałnu.
13 stycznia 2021, 11:28 / środa
:-)
15 stycznia 2021, 01:10 / piątek
Oczywiście walka z korona-świrusem może się komuś nie podobać, czy to co do zasady, czy do skali podejmowanych działań ochronnych, ale ja reaguję na takie teksty jak @miki’ego mocno alergicznie, bo nie uderza w nieudaczników, złych organizatorów akcji, dezerterów – także tych w białych kitlach a stała się okazją do dokopywania rządowi, czyli tym ludziom, którzy próbują dać jakiś zorganizowany odpór tej zarazie. Do tego nazywając go wbrew racjonalnym przesłankom „okupacyjnym”. Zupełnie przypadkowo ukształtowało się takie poręczne narzędzie, które w swe ręce przejęła opozycja i jej bezrefleksyjni poplecznicy. Trafiło do rąk skorumpowanej, zdradzieckiej, w swej znacznej części głupawej, zepsutej do szpiku kości i jawnie antypolskiej grup ludzi, która nie potrafiła nigdy zadbać o interesy Polski i nigdy nie miała tego w planie. Natomiast świetnie zabiegała o ocenzurowanie sieci, szkalowanie Polski, czy rugowanie ruchów kibicowskich, którym nie w smak było przyjmowanie ich lewackich teorii. To kiepskie towarzystwo, przynajmniej dla mnie.
Natomiast tu link do całkiem ciekawej diagnozy jakiegoś peruwiańskiego sądu . odnośnik
15 stycznia 2021, 08:58 / piątek
"...A Prezes dbał o nas jak ojciec najlepszy i to nieprawda, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało..."
15 stycznia 2021, 10:22 / piątek
No Lille dzis to dbają o Polskie interesy jak cholera Aż się kurwa wzruszyłem.....
15 stycznia 2021, 10:32 / piątek
A i od tych w białych kitlach to ty się kurwa odpierdol leżałem dwa tygodnie na covid w szpitalu widziaiłem poswiecenie od od pielęgniarek salowych po lekarzy... chylę głowę przed ich ciężką prace..poświęceniem zdrowia i życia dla ratowania innych ludzi wielki szacun dla nich być może jak w każdy środowisku zdarzają się jakieś patole ale są taką mniejszością nie warto o nich wspominać
15 stycznia 2021, 20:24 / piątek
Ciesz się że w tym szpitalu na covid leżałeś bo z zawałem, nowotworem czy wyrostkiem mogłeś nawet nie zostać przyjęty. Tak rząd się stara o zdrowie nas wszystkich. Z ostatniej chwili kolejka do neurochirurga. Termin w wojewódzkim -pierwsza połowa 2024. W Akademii lepiej bo rok krócej. Także pozostaje prywatną wizyta jak zwykle. Ale ani złego słowa na służbę zdrowia. A co nieprawdziwego jest w stwierdzeniu rząd okupacyjny, na który wstyd się przyznać głosowałem? Oczywiście głosowałem jako mniejsze zło. Na ostatnich taśmach z Wałbrzycha sami o sobie mówią że są tacy sami jak PO, SLD i reszta kurew. Niezgodne z prawem terroryzowanie obywateli zakazami, nakazami, eksperymentami medycznymi. Zabranianie prowadzenia działalności przedsiębiorcom skazując ich na długi i upadłość. Zapaść służby zdrowia przez co wymordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Za to mam ich chwalić? Bo dają opór zarazie która jest z nami od lat a od zeszłego roku nazwana jest koronawirusem a nie grypą? Prawdziwy rząd powinien prowadzić Polską politykę a nie brukselską, bronić polskiej racji stanu. Każdy może popełniać błędy, tym bardziej w tak zorganizowanej ściemie. Ale już czas wyciągnąć wnioski i zmienić politykę a nie brnąć w to wyniszczenie. O ile to w ogóle się kiedyś skończy to tej "zabawy" nie spłacą nawet nasze dzieci, jebiąc do końca życia na niemca bo polskiego zaraz nic nie będzie. Służąc, coraz bardziej przekonuje się świadomie, lewackim spiskom pod patronatem Sorosa i Gatesa zniszczą wszystko co Polskie z tradycją i wiarą włącznie. Mokry sen Morawieckiego z taśm u sowy się sprawdza i coraz bliźsi jesteśmy zapierdalania za miskę ryżu, bicia się o paczkę z darów co by z głodu nie zdechnąć.
15 stycznia 2021, 22:02 / piątek
Oj Panowie, panowie. Mnie też bida całuje, mam dość obostrzeń, ale parafrazując słowa prezydenta Kennedy'ego i odnosząc je do naszej sytuacji: nie pytaj się co Polska zrobi dla ciebie, pytaj się co ty możesz zrobić dla Polski.
@misiu67 masz szczęście i zapewne końskie zdrowie. Oby ci go na długo starczyło. Wybacz, ale naoglądałem się trochę na takich olewusów ale, podobnie jak ty, nie żałowałem nigdy pochwał, jeżeli tylko dało się coś pozytywnego o pracownikach służby zdrowia powiedzieć. Są i tacy, którym nie brakuje wyobraźni, wiedzy, ochoty, poświęcenia ( choć wiadomo, że nie można wymagać, aby lekarz umierał wraz pacjentem i pracował niemal za darmo, jak to drzewiej bywało). Tego nie neguję.
@filet dałeś upust swemu niezadowoleniu. Widać też w tym poście troskę o nasze polskie sprawy, ale ile uzasadnionej krytyki w tym było? Wiem, że w kilku zdaniach nie da się tego ogarnąć, ale czy to ta ekipa wyprzedała polski majątek, czy ona wywołała zapaść w służbie zdrowia, czy polską tradycję, wiarę oni niszczą, czy pogrobowcy sowieckich pachołków i sługusy Sorosa. Skutki pandemii czy może inaczej pandemii i walki z nią są fatalne, wprawdzie nie tylko dla nas, ale dla całego świata. Nie jest to pocieszające, ale ciekawi mnie, co Ty byś zrobił, gdybyś był na ich miejscu? ( Nie twierdzę, że wprowadzanie obostrzeń wyszło by nam per saldo na złe. Może nie ale popatrz z tego podejścia Angole i Szwedzi jednak się też wycofali). Może sprawne szczepienia i jazda do przodu? Oj nie, odpada, dużo ludzi jest przeciw szczepieniom. Itd.
Natomiast co do służby zdrowia, to nie zapominaj o kilku rzeczach: otwarcie granic, wejście do UE wymiotło u nas wielu konowałów, co spierdalali za kasą tak, że zapomnieli uiścić rachunków za studia,spójrz tez na wydatki na służbę zdrowia, nigdy nie rosły tak szybko, ale to są fakty. Dzisiaj dostać się do lekarza, nie jest takie proste. Niskie limity przyjęć a dodatkowo teraz boją się i wolno się im bać. Odsyłają chorych po innych szpitalach, nie przyjmą, każą czekać, wielu z pacjentów umiera. To pewnie wina rządu? Gdyby rząd ich wyleczył i dał nam wszystkim pensje po 10 tyś, to byłby dobry rząd? Na pewno nie, bo powinien dać więcej i kazać iść precz nowej grypie a jak by nie poszła, to zły rząd, do dupy. Do tego każe nosić maseczki i mijać się z metra – zły rząd, bo zabiera wolność. Tyrania. A przecież nosisz gacie i nie macasz każdej dziewczyny, co ci się podoba i publicznie tego nie krytykujesz. Pamiętam, jak trwała kampania na rzecz wejścia do UE. Kwachu ( wówczas prezydent Polski) opowiadał z radością na twarzy o tych plusach, że pielęgniarki będą mogły wyjechać tam do pracy i lepiej zarabiać. ( Trwały strajki) Zaraz, zaraz pomyślałem, gdyby to był prezydent Niemiec, to rzeczywiście miałby powody się cieszyć, pielęgniarka może też, bo miałaby większy wybór , no i mogłaby oczekiwać, że jej pensje wzrosną, aby nie decydowała się na opuszczenie kraju. Ale my Polacy, potencjalni pacjenci, dlaczego mielibyśmy się z tego cieszyć. I tacy ludzie wprowadzali nas na te miny, gdzie cyniczni gracze czekali, aby nas przy pomocy lokalnych różowych zamienić w wyrobników. No ale skutki tego, czy się cieszysz, czy nie, są takie a nie inne. To są ograniczenia, niestety te polityczne też, ale ich nie poruszam.
16 stycznia 2021, 00:05 / sobota
Tak krótko bo w snookera przedwczesny finał w Mastersie. Rozgoryczenie tak, masz rację. Pod pretekstem fałszywej pandemii rozpierdala ja i niszczą to czego nie udało się sprzedać i zaorać kurwiszczom z PO i ska. Generalnie tak jak w poprzednich wpisach widać zakładam, że wirus ten jest wcześniejszą chorobą zwaną grypą. Może mutacja jej powoduje cięższy przebieg, nie wiem. Powiedział to przecież prof. Gut w którego wypociny i pierdolenie z przerażeniem patrzy większość oglupianych przez tv Polaków. A ten pierdoli raz tak raz inaczej. Teraz mu płacą więc nie mówi już nam, że koronawirusy towarzyszą nam od dawna tylko nie były zidentyfikowane wcześniej. Co ja bym zrobił z koroną? Na pewno nie poszedłbym ślepo za głosem Berlina, lewackiego WHO czy specjalistów opłacanych prze koncerny farmaceutyczne. Model Szwecji pokazuje, że dotychczasowa ich polityka nie przełożyła się na ilość zgonów. Mniej zgonów niż w Polsce, oczywiście z zachowaniem proporcji zaludnienia. A gospodarka hulała bez ograniczeń, szkoły , restauracje otwarte. Nie wiem jakie obostrzenia są wprowadzone, musiałbym to sprawdzić. Ale założę się, że nie ma zamordyzmu jak w Polsce. Jedna statystykę mogę przytoczyć, ze w Szwecji na 1,5 mln uczniów szkół było 15 przypadków korony i zero śmiertelnych. Więc jaki sens zamykać szkoły? Chodziłeś do szkoły więc wiesz jak ważny jest kontakt z rówieśnikami. O poziomie zdalnego nauczania nawet się nie wypowiadam. W Polsce śmiertelność w tym roku jest najwyższą od 1945 roku. Nigdy od wojny nie umarło tyłu ludzi. Nawet wyłączając tych z covidem zmarło dziesiątki tysięcy ludzi ponad normę. . Jest jeszcze przykład Białorusi, może nie są do końca wiarygodni, ale nie widziałem w trakcie relacji z protestów walających się ciał po ulicy. Są media na Białorusi finansowane przez Polskę będące w opozycji do Łukaszenki i też nie donoszą o tragicznej sytuacji epidemiologicznej. Mimo, że ludzie żyją normalnie, tysiące protestuje czy protestowało na ulicach i co setny był w maseczce. Chodziły też filmy z jarmarków świątecznych z minionych świąt u nich. Pewno ludzi BEZ MASECZEK, otwarte pełne kawiarnie, karuzele. Żyją normalnie.
Co do szczepień to ja i paru innych pisało już. Nie chodzi o przeciwników szczepień. Ale o przeciwników eksperymentów medycznych za które odpowiedzialności nie bierze nawet producent. Druga rzecz, że dane śmiertelności po szczepieniu na przykładzie Norwegii i wspomnianej przez Ciebie Szwecji pokazują, że jest wyższa niż u tych co przechorowali. I będę mówił, pisał do zasrania. Nie zastanawia Cię czemu amantadyna była blokowana przez polski rząd? Bodnarowi zamykano usta. Dopiero jak Warchoł się wysypał że się z całą rodziną wyleczył to się zrobiło głośno. Co nie zmienia faktu,że miały się zacząć badania w dwóch niezależnych ośrodkach. Potem już tylko w jednym (w Katowicach) a ostatecznie nie zaczęły się póki co w ogóle. To jest działanie na rzecz chorych i niskiej śmiertelności? Czy życie człowieka nie jest rzeczą nadrzędną, że blokujemy badania które wyleczyły i nadal leczą wiele tysięcy ludzi? odnośnik . W to miejsce, forsowana jest niesprawdzona, nieprzebadana i niestosowania wcześniej szczepionka. Amantadyna jest skutecznym i znanym od lat lekiem w dodatku 4 krotnie tanszym niż Pfizerowska szczepionka za którą nikt nie chce wsiąść odpowiedzialności. To o co tu chodzi? Bo Bruksela tak chce?Twierdzisz , że nie wina rządu, że ludzi się nie leczy, są odsyłani i umierają. A kto organizuje i odpowiada za służbę zdrowia i procedury wg jakich postępują? No przecież nie ja z Tobą tylko władza z "nielekarzem" Niedzielskim na czele! Co do.maseczek to nie mów, że wierzysz jeszcze w swoje większe bezpieczeństwo jeśli chodzisz w maseczce? Tym bardziej na pustych ulicach. Od noszenia gaci jak piszesz zaręczam, że nie dostanę grzybicy na dupie czy jajach. Zwiększenie bezpieczeństwa o 1 procent kontra grzybica płuc czy jamy ustnej. Pogadaj z laskami na sklepie co im od chodzenia 10 godzin na sklepie na ryjach wyskakuje od tych masek. Wielokrotnie w kwietniu i maju mówili rządzący z Szumowskim na czele, że maseczki nic nie dają. To po co to jest jak nie element posłuszeństwa i objaw zniewolenia? O UE nie wypowiadam się, tylko zaznaczę że jestem zwolennikiem jej opuszczenia i ratowania resztek suwerenności tego kraju. Szkoda, że 70 % tego nie rozumie i popiera czlonkowstwo w ue. Połowa by się zabić dała za taką wspaniałą demokrację jak we Francji , żeby tak samo było u nas. Na koniec link do analizy ciekawego artykułu, który pojawił się 11lat temu na der Onecie a ostatnio po tylu latach usunęli go że strony. Może to nie przypadek? Link nie do Onetu, analiza G. Braun: odnośnik
16 stycznia 2021, 01:16 / sobota
Spojrzenie zdrowe, - zgadzam się. Pomysły ciekawe. Co do Szwecji liczba zgonów jest tam większa (/mln mieszkańców) ale uwzględniając tych, co umrą u nas wcześniej z powodu złej opieki lekarskiej, może to wyglądać trochę inaczej. Co od dzieci, to one są transmiterami, ot takie tykające bomby, czy jak wolisz bombki. Brauna odsłuchałem i niezależnie od tego, czy pandemia została wywołana, czy tylko stymulowany był jej przebieg, to z całą pewnością będzie to wykorzystane do złapania wszechwładzy. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Przed tym powinniśmy się bronić.
Maseczki mniej chronią przed wirusem a bardziej chronią przed emisją ( ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa wydalanego z ust i nosa nosiciela - na pewno nie jest to 1 %) Mam nadzieję, że nie należysz do tych naszych rodaków, którzy nie włączają kierunkowskazu, bo przecież im to do niczego nie jest potrzebne a tylko utrudnia skręcanie.
16 stycznia 2021, 01:48 / sobota
filet9 przeżyłem ze 100 gryp /// nigdy nie wylądowałem z powodu grypy w szpitalu///idź na smoluchowskiego tam leżałem pomóż ludziom toc to tylko grypa ...ja sie modle żeby drugi raz tego gówna nie przeżyc...
16 stycznia 2021, 01:49 / sobota
Filmik z uchwyconą, ograniczoną dzięki maseczce, transmisją. odnośnik . Pytanie czemu nie nosileś maseczki w poprzednich latach i rozsiewaeś chorobę zwaną grypą? Już nie istniejącą zresztą. Dane z pierwszego tygodnia lutego zachorowań w PL. Grypa, odziwo podobnie jak korona, atakowała także głównie mazowieckie, wielkopolskie i pomorskie. odnośnik . Późno już więc nie będę już szukał, ale wyobraź sobie że był taki rok i jakiś jego dzień w którym zanotowano 18 tysięcy przypadków grypy tylko w woj. mazowieckim. Naprawdę nikogo nie zastanawia z Was co się stało z grypą. Pierwszy tydzień lutego, niecały rok temu, 200 TYSIĘCY zachorowań! I nie było maseczek, pandemii, lockdawnu?
16 stycznia 2021, 01:56 / sobota
filet9 wiesz co //// a jak nie wiesz to pójdź na spacer... staram sie ..doceń to...
16 stycznia 2021, 02:20 / sobota
Misiu nie żebym Ci wypominał ale latka lecą... Tego nie oszukasz. :) Jak ja 20 lat temu złapałem grypę to normalnie szedłem do pracy. Złapałem 2 lata temu i dwa dni zdychalem. Za naście lat, jak będę w Twoim wieku, możliwe że też mnie na Smolucha zawiozą :) . Ale skoro byłeś, chorowaleś i było tak strasznie to ile dziennie w czarnych worach wywozili? Czemu usuwali filmy gościa, który chodził po pustych korytarzach szpitala? Czemu usuwali filmy pacjentów, którzy nie wiedzieli czemu jeszcze tam siedzą? Skoro nie ma nic do ukrycia to po co cenzura? Widziałem już ciężką walkę o życie w włoskim RAI UNO. Kto widział ten wie, kto nie niech sobie poszuka.
Dziwię się, że mimo że ciężko przechorowaleś nie jesteś wkurwiony, że ktoś blokuje amantadynę. Lek, który postawiłaby Cię na nogi w ok. 24 godziny. Ty nie musiałbyś cierpieć w szpitalu, pielęgniarka i lekarze mieliby spokój. Mogliby się zająć leczeniem nowotworów, udarów, wylewów, cukrzycy i co tam jeszcze nie jest leczone.
Kończąc jest wiele do znalezienia w sieci.
Jak ktoś chce to znajdzie i zweryfikuje. Od wykresów zachorowań, gdzie można je porównać z innymi krajami między innymi ze Szwecją. Do manipulacji Ministerstwa Zdrowia np co do dostępnych respiratorów.. Na grafikach używanych w tv i internecie są takie informacje między innymi o dostępności i zajętych respiratorach. Czy wiecie, że ilość dostępnych respiratorów między 10 grudnia a 10 stycznia zmalała o około 150 sztuk? Wszystko po to żebyśmy wiedzieli jak mało jest wolnych respiratorów. To ma działać na wyobraźnię, zastraszać a nie być informacją jak jest faktycznie. Kto ma wątpliwości niech szuka w sieci a kto jest przekonany niech wierzy, szczepi się i izoluje.
16 stycznia 2021, 10:06 / sobota
@filet9
cytat z filet9 "Co nie zmienia faktu,że miały się zacząć badania w dwóch niezależnych ośrodkach. Potem już tylko w jednym (w Katowicach) a ostatecznie nie zaczęły się póki co w ogóle."
cytat 2 z filet9
"Kończąc jest wiele do znalezienia w sieci.
Jak ktoś chce to znajdzie i zweryfikuje"

komentarz-Taki jesteś sprytny w necie a pierwszego lepszego tekstu nie doszukałeś i kłamiesz na potęgę .

odnośnik

Sprawdziłem pierwszy lepszy niby argument z Twoich wpisów i jak widzisz trafiony zatopiony.
16 stycznia 2021, 12:41 / sobota
Dwie sprawy, krótko.

Byłem w Szwecji kilka razy i jest ten naród inny zdecydowanie od naszego. Żeby było jasne - piszę o Szwedach , a nie naturalizowanych.
U nich na początku rzeczywiście nie było aż tak drakońskich obostrzeń, jak w reszcie Europy (choć też były, np. zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, stadiony bez publiczności), ale teraz jest już podobnie jak i u nas... Po za tym były zalecenia, a Szwedzi stosują się do tego typu spraw o wiele bardziej niż my, Polacy. Po prostu są zdyscyplinowani i mają podejście bardziej pro-społeczne. My natomiast szanujemy swoją indywidualność i swobodę, oni natomiast są troszkę jak mrówki...
Filet, sprawdź staty, pls...

Natomiast wirus grypy jest pięciokrotnie mniej zakaźny od korony, więc stosowane aktualnie restrykcje powodują olbrzymi spadek transmisji. Dystans, maski, pracą zdalną, zamknięte szkoły, kina etc.

Natomiast, każdy kryzys jest wykorzystywany przez rekinów do zarobienia jeszcze większych pieniędzy. Naszym kosztem. Ale to pochodną epidemii, a nie powód moim skromnym zdaniem.
16 stycznia 2021, 13:26 / sobota
1966 oparłem się na danych z linku kliniki Bodnara który zamieściłem. Czyli podałem źródło a ty , że skłamałem. Ja nie jestem "sprytny w necie" a także nie siedzę i nie mam ochoty i czasu czytać wszystkiego. Co do drugiego cytatu, że jest dużo w sieci to sam potwierdzikes znajdując ciekawą, dająca nadzieję informacje. Są badania, są szczepienia dziwną, nieznaną substancją, ludzie umierają a amantadynę trzeba badać. Ale dobrze, że badają, mam nadzieję, że nie będą badać latami byleby tylko szczepić
Temat kończę bo i tak do niczego to nie prowadzi. Każdy ma swój rozum.
Ostatni wpis i pytanie do Maruda o źródło do informacji, że korona jest pięciokrotnie bardziej zaraźliwa od grypy. Nie interesują mnie dane rządowe, koncernów tylko niezależne badania to potwierdzające. Dobra i na koniec zagadka. Skoro w całej UE jest taki zamordyzm to w ilu krajach wspólnoty na dzień dzisiejszy są zamknięte hotele? W ilu i JAKI to kraj?
16 stycznia 2021, 15:47 / sobota
Filet, nie szukałem odpowiedzi na Twoją zagadkę. Jeśli masz info to daj znać. Coś tam stoki pozamykali w Alpach czy coś...

W temacie zakaźności grypy i korony wygląda to tak:
Korona: 2.8
Grypa: 1.28

Źródło niestety jest oficjalne... szukałem undergroundowych danych w tym temacie, ale wygląda na to, że niestety podziemie lekarskie, środowisko zielarzy, znachorzy i baby jagi z lasu nie prowadzą takich statystyk.

Zdrowia wszystkim!
16 stycznia 2021, 15:48 / sobota
W jednym. W Polsce. Jesteśmy pierwsi jeżeli chodzi o zamykanie hoteli :)
16 stycznia 2021, 17:04 / sobota
Nie wiem jak czytać podane przez Ciebie dane, bo ja prosty chłop że wsi. Być może to znaczy, że jest 5 krotnie łatwiej przenoszenie korony ale szkoda że brak źródła tym bardziej niezależnego. W rządowe nie wierzę bo jak można wierzyć kurwom jak np. Niedzielski , który ogłosił groźną czeską mutację o której jeszcze w Czechach nie wiedzą. :)

Chris3707 brawo! Postawił bym Ci piwo ale wiesz... reżim sanitarny. Pozostają gratulacje. Oczywiście, żeby nie być gołosłownym załączam źródło potwierdzające całkowite zamknięcie hoteli tylko w Polsce. Po środku artykułu jest odnośnik do informacji jak to dokładnie wygląda w poszczególnych krajach, ze wskazaniem źródeł, mapką obrazującą sytuację. odnośnik
Marud kazałeś przyjrzeć się sytuacji w Szwecji. Lekcje odrobione w 5 minut. Na początku stycznia przyjęto ustawę pozwalającą wprowadzać ograniczenia. Wcześniej nie było obostrzeń i przepisów, które pozwoliły je wprowadzać. Obostrzenia obowiązujące od 19 stycznia poniżej.
Szkoły: zdalne nauczanie w szkołach ponadgimnazjalnych. W gimnazjach decyzja o nauczaniu w gestii dyrektorów szkół. Młodsi normalnie chodzą do szkoły.
Hotele: otwarte bez ograniczeń, restauracje hotelowe czynne. 4 osoby przy stoliku i odstęp 1 metr. Informacja o tym w załączniku powyżej.
Restauracje, stoki narciarskie: Otwarte. Restauracje z limitem 4 osób przy stoliku i odstęp minimum 1merr podobnie jak w restauracjach hotelowych.
MASECZKI: Wprowadzone! Tylko w komunikacji miejskiej! i TYLKO w godzinach szczytu.
Sklep: bez maseczek
Stadiony i lodowiska zamknięte do 24 stycznia ale też nie wszystkie
Informacje z netu oraz od byłych sąsiadów mieszkających tam teraz.
Fakty trochę inne niż przekaż w mediach głównego ścieku co nie? :-)
16 stycznia 2021, 17:32 / sobota
16 stycznia 2021, 18:16 / sobota
W Szwecji stadiony może i zamknięte, ale i tak mają przerwę bo niedawno sezon dopiero zakończyli :)
16 stycznia 2021, 19:33 / sobota
filet9. Nie tylko Polska ma zamknięte hotele. Uk ma to samo a nawet gorzej. Jakieś dziwne infarmacje masz. Nawet normalnie do mcdonalds nie pujdziesz. Jedna wielka ściema z tym wirusem. Zdrowia życzę.
16 stycznia 2021, 19:35 / sobota
UK to nie UE.
16 stycznia 2021, 19:51 / sobota
traker, czym prędzej sprawdź czy masz smak... jeden objaw już masz, totalny brak ortografii... "pujdziesz" - no, ożeż Ty kurwa!
16 stycznia 2021, 19:54 / sobota
UK nie UE ale z linku wklejonego o branży hotelowej w Wielkiej Brytanii wynika cyt. : Usługi Noclegowe: Pozostają otwarte dla podróżujących w niezbędnych celach zawodowych. Czyli też nie całkowicie zamknięte. Podane są też zasady.
W poprzednim wpisie wkradł się błąd. Oczywiście ograniczenia w Szwecji są od 10.01 a nie jak mi się wpisało 19.01. Uściślam, bo znowu mi kłamstwo zarzucą.
16 stycznia 2021, 21:23 / sobota
Filet.
Nie mam zamiaru polemizować z Tobą na temat covid-a.
Być może masz rację.
Ale weź chłopie zastanów się czasami co piszesz.
Moja Żona i dwie Córki pracują w sklepach (różnych), po 10 godzin i dłużej. I nic im na "ryjach" nie wyskoczyło. Trochę szacunku dla tych ciężko pracujących kobiet. Ryj może masz Ty, a jak będziesz chodził miesiąc w jednych niepranych, obsranych gaciach, to dostaniesz grzyba na dupie, jajach ichuj wie gdzie jeszcze.

P.S.
Pandemii nie ma.
U mnie w robocie ok 30% "pozytywnych".
Różnie ludzie to przechodzili. Jedni całkowicie bezobjawowo, inni stracili smak i węch, ale byli tacy co mdleli pod prysznicem, albo opowiadali, że czuli się tak jakby im kostucha na klacie siedziała.
Wszyscy młodzi, zdrowi, sprawni ludzie. Co roku badani okresowo, a co 3 lata kompleksowe badania u lekarzy specjalistów.
U mnie w rodzinie dwóch koni w sile wieku mało nie zeszło. Jeden teraz bardzo szybko się męczy (jego żona po chorobie ma problemy z pamięcią), drugi ma zwłóknienie płuc.
Ja teraz sam z całą rodziną siedzę na kwarantannie, bo Córa złapała to gówno. 21 letnia zdrowa dziewczyna trzeci dzień zdycha i nie wstaje z wyra.

Ale, chuj, pandemii nie ma, a covid to taka zwykła, przyjemna grypa, wręcz grypeczka.
Mimo wszystko pozdrawiam Wszystkich biało-zilelono.
Dbajcie i uważajcie na siebie, nie narażajcie innych (szczególnie swoich bliskich w podeszłym wieku).
Z własnych doświadczeń wiem, że to gówno istnieje, ma się dobrze i potrafi nieźle namieszać w naszym życiu.
17 stycznia 2021, 00:48 / niedziela
Cool, bardzo racjonalny wpis. Jebać to czy będziecie się szczepić czy nie, ja zapewne tak. Cool, dużo zdrowia dla córki i rodziny.
17 stycznia 2021, 01:10 / niedziela
Cool. Dobrze, że żonie i córkom nic nie wyskoczyło. A ja jestem przedstawicielem, jeżdżę po wielu sklepach , mam kontakt z wieloma dziewczynami i różne rzeczy CZASAMI się przydażają. Wyłapane "ryje" na pewno niefortunne, szczególnie, że to głównie kobiety, to fakt. Co do obsranych, miesięcznych gaci to nie wiem bo nie praktykuję. Przypuszczam, że nie tylko grzybicy można dostać.
Tak jak piszesz pandemii nie ma, jest wirus czemu już wcześniej nie zaprzeczałem. Ja nikomu nie zabraniam się szczepić czy żyć w izolacji. Cieszę się, że masz pracę Ty i rodzina. Sklepy spożywcze i większość zakładów pracy nie ma problemów i funkcjonują nawet lepiej niż bez tej głupiej choroby. Ja też ekonomicznie nie odczuwam tej choroby. Ale są tacy, którzy tracą wszystko co mają przez bezsensowne, niestosowane nigdzie restrykcje. Szkoda, że w szpitalach, czy leczeniu domowym nie stosuje się leków, które spowodują łagodny przebieg choroby a także brak powikłań jak zwłóknienia itp. Sprawdzonych,znanych od lat leków w leczeniu od marca a serwuje się lockdawn i paraliż służby zdrowia, który doprowadził do ponad 70 tyś zgonów nie covidowych ponad średnią w zeszłym roku a dodatkowo wyniszcza gospodarkę i przedsiębiorców wielu branż. Kończąc już, po raz kolejny moją dyskusję w temacie :), także życzę zdrowia wszystkim. Zdrowia, jeżeli chodzi o covida a tym bardziej w przypadkach nieleczonych obecnie chorób np. nowotworowych, zawałów, wylewów, cukrzyc itp. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na trybunach na wiosnę. Oby. ..
17 stycznia 2021, 08:37 / niedziela
@filet9
Kłamie Bodnar ,kłamiesz Ty powielając kłamstwa .Takie źródła masz jakie masz,kolejne to może Jasiu Fasola,Krzychu Kononowicz ?
Dziękuję za życzenia zdrowia,Tobie życzę też zdrowia szczególnie psychicznego,zazdroszczę ogromu czasu wolnego na płodzenie elaboratów.
Pandemii nie ma,przedstawiciel handlowy od spłuczek czy tamponów to ogłosił i uj gitara wygadane.Nic nie mam do spłuczek jakby co .
17 stycznia 2021, 09:34 / niedziela
Miałem już nie pisać, nie stresować zabetonowanych przed telewizorem ale z racji wycieczki personalnej ostatni raz w temacie.
Ostatni merytoryczny wpis 1966 w temacie:
"chodzi o to pewnie,że Kaczyński chce Ci uwalić nawet te 4/5 etatu do połówki,taki mściwy jest a izolatoria robią bo szykuje się "coś' -na pewno PiS z Kaczyńskim ostrzy noże i będzie wyrzynał staruszków i dziatki .Nie ma wątpliwości.Możliwe ,że zatrują wodę a złapanym w sieci ( takie normalne sieci jak rybacy używają) będą wszczepiać czipy albo cipy nawet. Wszystkich obrzezają bo zydy to są.Oj groza idzie i czołgi jadą. O larum o jejku o kuźwa o Tomaszu Lisie ratunku !!
To koniec,wszyscy zginiemy !!"

Wcześniej jeszcze o chęci wprowadzenia narodowej kwarantanny.
Nie jesteś wyborcą PiS tylko pisowskim betonem, który nie dopuszcza żadnej krytyki i argumentów. Jak widzisz w swoim jedynym źródle informacji PJK lub premiera od miski ryżu to klękasz przed telewizorem. Moje linki są z dupy a twój przekaż telewizyjny jest jedyny słuszny i co powiedzą jest święte.
Bodnar tak kłamie a mimo to leczy dalej. Jako lekarz i nie został zawieszony, nie stracił prawa wykonywania zawodu. Ale dla ciebie to znachor. Już po tej wypowiedzi widać, że zdrowie psychiczne u ciebie szwankuje i przy okazji zaślepienie i oporność na wiedzę - tylko rządowa TVP.
Chuj Ci do mojego wolnego czasu i mojej pracy. Choćbym gówno w chlewie przerzucał to gówno Cię to obchodzi a próby ośmieszania przez Ciebie spływają po mnie. Nie każdy może być tak wybitnym wirusologiem, genetykiem, ekonomistą i politycznym analitykiem jak ty. Na szczęście nie może.

Nawet się nie sił na odpisywanie bo nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto i tak nie ma nic do powiedzenia. Jak będę chciał posłuchać Twoich mądrości to włączę TVP info. Ostatecznie kończę dyskusję w tym temacie więc nie sił się Ty jak i inni na swoje elaboraty. Szczególnie na Twoje bo faktycznie szkoda czasu.
17 stycznia 2021, 12:51 / niedziela
Tobie się wydaje,że masz pojęcie o wirusach bo miałeś wiele razy w życiu sraczkę.
I się tak nie stresuj :)Piszesz jakbyś miał mikrowylewy to się nie dziw.
17 stycznia 2021, 13:01 / niedziela
misiu67 mówisz, że przeżyłeś 100 gryp? Jesteś pewien, że to były grypy, testowałeś się za każdym razem? Świńską i ptasią grypę przechodziłeś? Z twojej wypowiedzi wynika, mniej więcej że 80 było bezobjawowych, 5 razy katar, 5 razy gorączka. A może ty jeszcze nigdy nie miałeś grypy? Powiedz czy te twoje 100 gryp leczone były antybiobtykiem?
17 stycznia 2021, 22:15 / niedziela
miki_brzeźno...... doktorze .... a w zasadzie to mi się nie chce szkoda palców i klawiatury....dużo zdrowia Biało-Zielonej Braci życze....
18 stycznia 2021, 16:27 / poniedziałek
W Niemczech stwierdzono, że przyjęcie szczepionki nie zwalnia z noszenia maseczek i zachowania dystansu. Oczywiście szczepić należy się dwa razy w roku, co roku. W Polsce też już jest wprowadzana taka narracja ?
18 stycznia 2021, 17:28 / poniedziałek
To jest badane, na bieżąco. Dla naukowców to piękny temat ( statystyka i to bez możliwości weryfikacji przez innych). Na bieżąco sprawdzają, jak długo po przechorowaniu. trwa odporność przeciw SARS-CoV-2 Obecny stan wiedzy sugeruje, że przeciwciała utrzymują się do kilku miesięcy. Według nowego badania z Public Health England, ludzie, którzy przeszli COVID-19 są chronieni przed ponownym zakażeniem przez co najmniej pięć miesięcy. Badanie to nie zostało jeszcze zrecenzowane, jednak obliczyli oni, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w przeszłości było powiązane z 83 proc. niższym ryzykiem ponownej infekcji, w porównaniu z osobami, które nie były wcześniej zakażone. Oczywiście nie oznacza to jednak, że ponowne zakażenie koronawirusem nie jest możliwe. Podobnie jak i szczepionce zostawia się 5-6% miejsca na niezadziałanie
Zaobserwowano, że część osób, u których wykryto przeciwciała,mogła nadal zakażać osoby w swoim otoczeniu
Czytałem, że w Polsce jak na razie zakłada się, że to szczepienie powinno starczyć na 2 lata, ale to tylko „życzenie” – bez żadnego pokrycia, no może poza jakimiś odniesieniami do wcześniejszych wirusów tego typu.
20 stycznia 2021, 19:10 / środa
Obecna pomoc dla przedsiębiorców to jest kpina, plucie w ryj, to nie starcza na Zus ktory trzeba płacić mimo ,że nie można pracować! Pojeby i oszusci w tv propaganda pomocy to śmieszny żart, tarcza obecna i pfr ustawiona tak ,że trzeba by było znać wcześniej zasady(zmieniają je dzień przed wprowadzeniem) by mieć szansę na realną pomoc-kpina. Jak ktoś na etacie to też nie ma się z czego cieszyć bo jebnie zaraz wszytsko (rosnące bezrobocie to i twoją pensje obetnie). A teraz jeszcze paszporty dla zaszczepionych!, naprawdę te lewackie strajki były wręcz śmieszne, ale zaraz na ulicę ruszą inni ludzie (Inni i przez duże L)...I tym razem idę z nimi...Jebać te kurwy przy korycie! Oni zarabiają miliony na tym całym gównie i będą to ciągnąć dopóki na to pozwolimy!
20 stycznia 2021, 20:36 / środa
Ku pokrzepieniu

odnośnik

odnośnik
21 stycznia 2021, 11:32 / czwartek
I wszystko jasne ..odnośnik
27 stycznia 2021, 20:03 / środa
Przedsiębiorcy się buntują, więc czas wyciągnąć temat aborcji i wszystkie piorunice i chłopców w rurkach z szafy. Teraz będzie argument do kolejnych obostrzeń bo wzrost zakażeń bo tłumy na ulicach, bo otwarte restauracje. Będziemy mieli falę zachorowań numer 3,4,5 etc i baranki zastraszone będą łykać jak pelikany te bzdury lejące się z mediów.
28 stycznia 2021, 18:38 / czwartek
@troll dokładnie, je.. tych.. , niech sobie w piz.. wsadzą te swoje jałmużny

Sorry za prywatę, ale Was na ryby zapraszam jak najbardziej

Dzisiaj mędrcy zwani (nie)rządem otworzyli galerie handlowe. Osada z jednym domkiem na 1000m2 nadal zamknięta...Znajomych zapraszam na ryby lub lepienie bałwanów, a po wędkowaniu własny domek z kominkiem by się zagrzać.
Ceny zezwoleń wędkarskich oraz prywatnego śniegu do lepienia bałwanów do ustalenia. Domki gratis bo i tak ośrodek nieczynny.
Ryby łowimy i bałwany lepimy obowiązkowo w maskach.
Pozdrawiam
Edwin

odnośnik
2 lutego 2021, 22:38 / wtorek
Nastąpiła zmiana odnośnie narodowego lockdawnu. Szymon i PO wzorem Konfederacji zaczynają krytykować mordowanie gospodarki.
3 lutego 2021, 11:32 / środa
W końcu coś obiecującego, połączenie dobrego z jeszcze lepszym. Zdrowy rozsądek Konfederacji, fachowość Platformy i świeży powiew Hołowni.

:-)
3 lutego 2021, 19:55 / środa
gospodarczo Pis dramat ,jednak "wszystko lepsze niż Pis" może oznaczać dosłownie "wszystko", babe z ch jako przezydenta czy inne lemparty. Ostrożnie z tymi opiniami ,no i jak można mieszać konfederację z martą(czy bardziej markiem(bez uraz wszystkie Marki)? Trochę wzajemnego szacunku i znalezienia wspólnego języka bo inaczej to naprawdę będzie armagedon błyskawic i dziwolągów i jeszcze zatęsnkić mozemy za dzisiejszymi pojebanymi czasami
16 lutego 2021, 01:04 / wtorek
Przekaz dnia do płacących abonament RTV: Nadchodzi 3 fala. Wywołana przez Małyszy na Korupówki.
P.S. Otwierać stadiony.
Szczepionka nie działa odnośnik
Szczepionka może zaszkodzić odnośnik
16 lutego 2021, 15:26 / wtorek
Stary był.. Chyba nie chciał żyć wiecznie...
odnośnik
16 lutego 2021, 20:48 / wtorek
Gdyby na 2 mln 65-latków nasrał ptak, to w przeciągu 1.5 miesiąca, jaki upłynął od chwili rozpoczęcia szczepień, statystycznie zmarłoby spośród nich 18700 Wynika to, że te 6 tygodni to 1/107 z 12.2 lat, jakie dzieli statystycznie 65 latka od zejścia z tego świata. Oczywiście to fałszywe podejście, bo gęstość prawdopodobieństwa zgonu nie jest w rozpatrywanym okresie stała, ale jeżeli uwzględnimy, że szczepieniom poddani zostali w pierwszej kolejności ci najstarsi, u których ta śmiertelność jest o wiele wyższa i to nie tylko na papierze, to można przyjąć, że nie 20 osób a 20tyś zeszłoby z tego świata. Można by zatem postawić hipotezę, że należy zmienić przekonanie, że jak komuś narobi ptaszek, to oznacza szczęście.
Nie zmienia to faktu, że ten przypadek wymaga bardziej szczegółowego przebadania. Czy ci ludzie byli już wcześniej zarażeni, czy szczepionka była trefna, czy była źle przechowywana, czy użyta niezgodnie z procedurami. Oczywiście dla antyszczepionkowców to nośny news, ale do stwierdzenia, że szczepienie wykańcza ludzi brakuje jeszcze tysięcy potwierdzonych przypadków.
Dla mnie dobrym testem byłoby, gdyby wybrać 2 grupy ludzi (o podobnym profilu). Jedną grupę zaszczepić dwukrotnie a drugą nie i po 6 tygodniach umieścić tych ludzi w jednym pomieszczeniu wraz z 3-cią grupą ludzi chorych na covid. Np.na 1 dzień. I wówczas po tygodniu przebadać każdą z tych osób. Antycovidowcy i antyszczepionkowcy, podobnie jak i osoby zaszczepione, biorący udział w tym eksperymencie, mogliby tym samym oddać ludzkości wielką przysługę. Gdyby liczebność tych grup wynosiła z 1000 osób, to wyników takiego badania żaden myślący człowiek nie mógłby podważyć.
16 lutego 2021, 21:18 / wtorek
Hiszpańscy podopieczni po szczepieniu umarli bo byli starzy i nie ma to na pewno związku ze szczepieniem. Taka naturalna kolej rzeczy że umiera 1/3 pensjonariuszy. Przynajmniej nie muszą się już męczyć na tym łez padole odnośnik
18 lutego 2021, 12:05 / czwartek
Trzeba się rozglądać wokół za drzewami z grubymi gałęziami, mogą się niedługo przydać. Bo tych chętnych zastąpić liście widać coraz więcej i coraz wyraźniej...
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.542