Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
FORUM
Podstrony:


Koronawirus

strona 2/9

13 marca 2020, 12:39 / piątek
Skad info?
13 marca 2020, 12:44 / piątek
Oficjalnie to na razie 1 i 2 liga są zawieszone.
13 marca 2020, 12:50 / piątek
Ekstraklasa również, na stronie mają już komunikat.
13 marca 2020, 12:51 / piątek
Oświadczenie ESA
Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

– W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.
13 marca 2020, 12:52 / piątek
Mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy przełożone

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami; powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.
13 marca 2020, 12:52 / piątek
Dodałem wątek stosowny do tego.
Może o ekstraklasie tam by pisać?
I zawieszona do końca Marca
13 marca 2020, 15:40 / piątek
zamiast zamknąć granice jak się zaczął syf w europie robić to teraz zamykamy całe Państwo powoli - > oni myślą, że ten wirus zniknie do końca marca?
13 marca 2020, 21:21 / piątek
@buziek Mówiłeś dwa-trzy lata a tu w jeden dzień na Wigu można było 10% trafić. Poskaczą giełdy 2-3 tygodnie i się znajdzie w USA cudowne odkrycie leku, niestety drogiego
13 marca 2020, 21:26 / piątek
Pisałem o stanie z listopada lub grudnia(nie chce mi się cofać w wątku), wig20 miał 2250, obecnie jest to(po dzisiejszej korekcie) 1365 pkt, odbić i spadków będzie jeszcze masa, stan ~2250 szybko nie wróci - dość powiedzieć że po kryzysie 2008 wracaliśmy do stanu wyjściowego 8 lat
13 marca 2020, 21:34 / piątek
kumam
13 marca 2020, 21:35 / piątek
Raczej tak nie myślą, chcą zyskać czas do zastanowienia się no i obserwacji, jak się sprawy rozwijają i gdzie co kto robi.
Natomiast sprawa , która mogła by sporo pomóc, czyli większa dostępność testów jak i punkty przeprowadzania selekcji póki co nie ma się dobrze.
Co do spiskowej teorii, to wiadomo że inżynierowie dusz nie śpią i budowniczy NOWEGO ŁADU na pewno wiedzą, że na drodze do lepszej (szybszej)penetracji wnętrz lemingów jest odcięcie ich od starszego pokolenia, aby byli bardziej podatni na ich ideologie, ale wszystko zaczęło się jednak w Chinach a tam rządzi jednak kto inny. Chyba że Chińczycy znaleźli sposób na zmniejszenie przeludnienia swego kraju, nad czym przez lata tak dzielnie pracowali ludzie Mao Tse Tunga a potem "bandy czworga" ? Kto to wie.
No ale sprawy globalne to jedna rzecz a tu trzeba pracować nad tym, aby dożyć jeszcze do zdobycia przez Lechię Mistrzostwa Polski. Srajtaśma i żelazne porcje kupione a teraz czas pomyśleć nad medykamentami. Co lepsze ? Tradycyjna wysokoprocentowa medycyna ludowa ze szpekiem czy nowocześnie: piwo Korona z chipsami?
13 marca 2020, 21:52 / piątek
Zawsze lepsza tradycja no i zobowiązuje.
Co do spiskowej teorii to na miejscu takiego Trumpa (lekkiego psychola jednak) , Chiny i Wuhan idealny start (w końcu wojna handlowa, a wojna to wojna), Iran (wiadomo) ,a z UE też ostatnio relacje słabe były.
Pewnie przypadki.
13 marca 2020, 22:36 / piątek
@buziek - na WIGu20 do stanu sprzed kryzysu 2007/2009 nigdy nie wróciliśmy. Wtedy, w szczycie, podeszliśmy pod 4000 punktów, ostatnie lata to korytarz 2000-2500...
Pewnie teraz trochę pobuja, ale trudno sobie wyobrazić, żebyśmy na dwudziestce spadli jeszcze jakoś radykalnie w dół. Nie za bardzo jest już z czego...
13 marca 2020, 23:10 / piątek
Agora jeszcze ma opcje na zniżki(rzekłbym że nawet na bardzo duże w obliczu zamknięcia kin i długotrwałego odcięcia od publicznej kasy), podobnie jak i PZU - tak na chłodno, a do tego mocno możliwe że banki nie wytrzymają

Fakt do stanu z 2007 WIG20 nie wrócił*, WIG owszem - przepraszam za wprowadzenie w błąd

*inną sprawą jest to że poziom 2006-07 i 3000+ to była czystej próby bańka spekulacyjna
13 marca 2020, 23:42 / piątek
Agora nie jest w dwudziestce ;-)
Nie piszę o szerokim rynku, bo podejrzewam, że w perspektywie najbliższych tygodni znajdzie się kilka firm, które nie tylko grubo spadną na wycenie, ale zwyczajnie się zawiną... Ale wyceny naszych blue chipów są już dość niskie, a wczorajszym 1315 pkt. przebiliśmy dno z 2009 roku.
Banki sobie poradzą.
Grubo bujało wczoraj na CCC. W perspektywie ostatniego miesiąca spółka przeceniła się o ponad 60%, więc jeżeli przyjąć, że nie padną, to można by się zainteresować...
14 marca 2020, 00:08 / sobota
O Agorze wspomniałem bo jej akcje pociągną za sobą PZU(które to i tak już traci) choć fakt że piszę nieco chaotycznie - tam miało być nie tak jak PZU tylko, a więc i PZU

Banki sa w tej chwili na największym ryzyku moim zdaniem. Kondycja kiepska i duże prawdopodobieństwo niewypłacalności kredytobiorców. CCC spada od +/- roku, a decyzja o zamknięciu galerii handlowych zdołuje jeszcze mocniej wycenę - tutaj na szybkie odbicie nie ma raczej co liczyć. W poniedziałek-wtorek pewnie skonsumują część zysków, a potem pewnie dalsze spadki

Ja tam się czuje bezpieczniej z gotówką w ręku w tej chwili, z akcji udało się sprzedać wszystko co miałem jeszcze przed poważniejszymi spadkami.

Pozdrawiam
14 marca 2020, 00:34 / sobota
Jebać wirusa Lechijko jebać wirusa
14 marca 2020, 07:55 / sobota
To, że duża ilość osób przechodzi wirusa bezobjawowo jest plusem, gorzej, że zaraża innych w tym czasie. Dla mnie gorsze jest to, że nie znamy prawdy, dziwnym trafem nsze województwo i zdaje się dwa inne jest "zieloną wyspą" w kraju. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i higiena, siedzenie w domu 2 tygodnie bez wyściubiania nosa z domu też jest słabe.
Obyśmy za miesiąc dwa rozmawiali o tym w kontekście historii.
Co do rynków walutowych i giełd - zgadzam się z przedmówcami, powoli wchodzimy w najlepszy moment, żeby kupować...
14 marca 2020, 10:09 / sobota
Już nie jest zieloną wyspą.
14 marca 2020, 10:13 / sobota
Już potwierdzono dwóch korona świrusow w Gdańsku. Mam pytanie czy ktoś wie jak to wygląda z marketami, galeriami bo jak bym miał stawiać pieniądze to obstawiam, że tam będą dzisiaj tłumy degeneratów w rurkach i białych butkach...i ciekawe, że tam powyżej 50 osób to nie będzie zgromadzenie... Pozdrawiam!
14 marca 2020, 10:22 / sobota
Galerie oprócz spożywki i aptek/drogerii pozamykane. Co jest zrozumiałe, ale gospodarka dostanie po dupie
14 marca 2020, 12:10 / sobota
Gospodarka gospodarką. Szkoda pojedynczych ludzi i małych biznesów opartych o galerie handlowe. Jakichś szczególnych funduszy państwowych na czarną godzinę do szybkiego uruchomienia chyba nie ma niestety a nie każdy 500+ odkładał we własnym zakresie.
14 marca 2020, 13:56 / sobota
Zrobią sobie wolne... skończy się paranoja to się odkują. Poza tym na 100% będzie pomoc finansowa od Państwa.
14 marca 2020, 14:05 / sobota
widać jakim jesteś ignorantem i jak małe pojęcie masz o tym o czym mówisz...

Wiele firm upadnie, nie będą w stanie utrzymać płynności finansowej. Wiele osób straci pracę. Polska gospodarka jest w tragicznym stanie i to ją niestety dobije... Za chwilę wiele małych firm ogłosi upadłość, zbankrutują małe restauracje, salony kosmetyczne, punkty usługowe. Co z ludźmi, którzy prowadzą sklepy internetowe sprzedające sprzęt z np Chin?
Odpoczną sobie i się odkują... kurwa co za matoł
14 marca 2020, 14:31 / sobota
Niestety ale Rombis ma 100% racji. Firmy , które generują dochód 10-15% od obrotu po miesiącu są w czarnej dupie. To oznacza najpierw zwolnienia pracowników ,a dalej upadek. Pracownicy też są już w dupie nawet jak tego nie wiedzą , będą cięcia płac i masowe zwolnienia. Państwo ? Bez jaj. Nawet się nie zająkneli by zawiesić np Zus. Mało tego przypuszczam ,że dojebie jeszcze wszystkim jakimś podatkiem od oszczędności by mieć na 500plus przynajmniej do wyborów bo potem i tego nie będzie.
Wzrost gospodarczy w tym roku już teraz jest mrzonką.

ps.Lechia jak i większość klubów też ma przerąbane jezeli to potrwa ponad miesiąc
14 marca 2020, 15:31 / sobota
lufate_ - pomoc może będzie ale nie od państwa tylko od UE - na razie zapowiedziane 7.4 miliarda EUR. Chociaż tyle. Niemcy w swoją gospodarkę wpuszczą setki miliardów ze swoich oszczędności z okresu koniunktury. My tych pieniędzy nie mamy bo rząd je rozdał głównie po to, żeby jeszcze porządzić.

Jak jesteś na działalności to chociażby płacisz na ZUS 1400 bo cię dojadą jak nie zapłacisz. Jeżeli powiedzmy zarabiasz netto 3400 na miesiąc to oddasz ZUS i zostaje Ci 2000 (nie chce mi się mieszać już PIT - upraszczam namaxa) I teraz przez 2 tyg nie pracujesz bo nie możesz to zarabiasz 1700 - z czego i tak do ZUS musisz oddać 1400 - i zostaje Ci 300 PLN . I kurwa kiedy taki ktoś ma się odkuć jak np jest ochroniarzem ?

Edwin - PZPN ma kupę kasy moim zdaniem. Niech włączą kroplówkę i zasilają kluby. Tu liczby:

odnośnik
14 marca 2020, 15:39 / sobota
Święty Ignacy Loyola „Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”.
Panowie pomału, gospodarka na pewno przysiądzie a wielu zbiednieje, to pewne. Ale pracownicy idą na zwolnienie 80% pensji – płacone z ZUS. Jeśli pracodawcę zwolnią z obowiązku płacenia ZUS, społecznych itd.(oby) to pracodawca przez ten czas po prostu nie będzie zarabiał. Przedsiębiorstwa większe, czy mniejsze będące na rynku już trochę dłużej, mają „poduszkę finansową” czy plan „B”, gorzej z tymi co zaczynają i to na kredytach – no to tu będzie słabo.

P.S. Miałem kiedyś taki moment, że „wszystkie plagi egipskie” w jednym monecie zwaliły mi się na głowę. Co w mojej rodzinie mogło iść nie tak to szło, problemy: finansowe(kolejny kredyt, brak miejsca w przedszkolu i dziecko do płatnego przedszkola, itd.) do tego doszły problemy zawodowe, no i na deser „najlepsze” - zdrowotne(co chwile to żona to dziecko szpital i … no nie było dobrze)
Ciężar taki że chciało się uciec i gdybym nie wziął na poważnie słów z cytatu powyżej to bym nie dał rady. Powiedziałem sobie „no dobra nie po to chwilę wcześniej się nawróciłem, żeby teraz nie zdać egzaminu z Jezu Ufam Tobie”.
Dzisiaj, mercedesem nie jeżdżę, ale naprawdę nie mam prawa narzekać bo bym zgrzeszył.
14 marca 2020, 16:08 / sobota
Ja 20lat swoją firmę prowadzę w różnych branżach i chyba nie przesadzę mówiąc ,że umiem sobie radzić.
Jednak to co napisałeś to duże uproszczenie. Poza Zusem , większość zdecydowana firm ma też koszta stałe, najem lokali, podatki jeżeli te lokale posiada, media np prąd za przesył płacisz czy korzystasz czy nie, ochrona nawet nieczynnych lokali, umowy wszelakie na dłuższy okres których zerwanie nie zostało zabezpieczonę obecną sytuacją , no i kredyty to już w ogóle masakra w tej sytuacji.
Nie jest ,że pracodawca zamyka interes, zwolniony z Zusu i jest na zero, w większości przypadków jest totalnie w plecy.
Co do pracowników z kolei. Każde kolejne bankructwo będzie pomnażało liczbę wolnych osób na rynku pracy , co za tym idzie wzrosnie bezrobocie i spądna zarobki.
To są wszystko naczynia połączone, i tak jak w przypadku wirusa najpierw padną najsłabsi , ale ich upadek i tak dojeb... wszystkim.
Pytanie jest tylko takie ile to potrwa bo jeżeli miesiąc to większość przetrzyma ale po kilku miesiącach to nie będzie co zbierać w wielu wypadkach, to będą masowe i prawdziwe ludzkie dramaty. Liczba poszkodowanych będzie tak duża ,że przeciętny Kowalski nie tylko nie ma co liczyć na żadną pomoc co mu jeszcze te socjale zabiorą.
I od razu zaznaczę ,że to nie jest kwestia tej czy innej władzy, bo kto by teraz nie rządził wyglądałoby to tak samo. Jedyne na co pozostaje liczyć ,że to potrwa krótko
14 marca 2020, 19:11 / sobota
Rombis, potwierdź mi proszę, że aktualny stan naszej gospodarki jest "tragiczny" (czyli wyjąwszy obecną sytuację) i na czym opierasz takie stanowisko. Poczytałbym w wolnej chwili.

Porównywać sytuację gospodarki Niemiec do Polski może tylko umysł pokroju boldiego/snafu/xoce/..., który czytających uważa za idiotów i liczy, że nikt nie zapyta. W te "setki miliardów" wliczasz wtopę budżetu Niemiec z bodajże 2008 lub 2009 r. i "ratunek strefy EUR", a faktycznie ratunek banków, głównie niemieckich ? Ignoracja, czy celowe wciskanie głupot kolegom po szalu ?
UE zapewne pomaga dlatego, że Timmermans z resztą tej komunizującej tłuszczy pootwierali wysokodochodowe firmy i stąd te miliardy. Wygenerowali dochody i pomagają. To nie ze środków państw tworzących UE. Zapamietajmy więc: 500+ jest z naszych podatków i to jest komuna, a budżet UE jest z zysków i to jest wolny, równy w prawach dla wszystkich rynek i to jest dobre.

Kij w mrowisko, a raczej prowokacja. Jeżeli forumowi "wolnorynkowcy" (w nawiasie nie dlatego, że kpię, tylko dla podkreślenia róznicy) uważają pomoc dla rodziców w postaci 500+ za bolszewizm ekonomiczny, to jak nazwać pomoc państwa dla prowadzących działalność dotkniętych obecnym kryzysem ?
14 marca 2020, 19:17 / sobota
"Polska gospodarka jest w tragicznym stanie" , "wiele firm zbankrutuje" - proszę was nie macie pojęcia co się wydarzy , narazie to zgadywanki lub demagogia, równie dobrze wirus nas pozabija.
14 marca 2020, 19:22 / sobota
PS. TVN24 podobno będzie transmitowane mszę św.
14 marca 2020, 19:34 / sobota
To będzie pewnie msza pod przewodnictwem ks. Lemańskiego, kazanie wygłoszą Kwaśniewski (opowie o dezynfekcji) i Gross, a za transmisję odpowiedzialny będzie Sekielski :)
14 marca 2020, 19:39 / sobota
Jeszcze ten księżulo Sowa - rzecznik peło na kurię...ale ja głupi jestem...wydawało mi się, że mam dobre życie, nieźle zarabiam, dzieci prowadzą biznes i dobrze sobie radzą w tym reżimie pisowskim...a tu okazuje się, ze gospodarka w ruinie i w ogóle pogrzeb życia społecznego. Chyba zahibernowany byłem...
14 marca 2020, 19:46 / sobota
D.g. musisz tych majstrów od gospodarki poprosić to ci zaprenumerują gejzete żydowską dla Polaków i Fakty w Tvn będą ci puszczać abyś uwierzył, że za Tuska to był raj a teraz jest lipa panie. Ps. Mam info że w marketach budowlanych to dzisiaj było oblężenie jakby za darmo coś dawali. To czyli co można się jednak gromadzić? Chorzy ludzie...szkoda pracowników.
14 marca 2020, 19:51 / sobota
xoce, proszę nie pisz o wspaniałej Unii w czasie kiedy jej słabość została obnazona. Jeżeli wierzysz, że UE da nam 32 mld zł. ze "swoich" pieniędzy i "bezinteresownie" to ogranicz TVN. Mam nadzieję, że pizzeria i fryzjer na moim osiedlu nie zbankrutuja. I tak - ja też dostanę po dupie finansowo ale nie jestem takim czarnowidzem jak Rombis
14 marca 2020, 20:36 / sobota
Lufate , skoro nie dostaniemy z UE miliardów to jak się pozbieramy za swoją kasę skoro wszystko co teoretycznie można by odłożyć zostało przepuszczone na 500+ dla wszystkich niezależnie od stanu materialnego, na 13 dla wszystkich emerytów niezależnie od emerytury, na TVP, na komisje smoleńskie, wcześniejsze emerytury i inne pojebane populistyczne projekty ? No i po prostu rozkradzione. Brzydzisz się kasą od UE (na ktorą zresztą się składamy) ? Wolałbyś od ruska albo od chińczyka ? Ale cię pocieszę. Kasa unijna to też nasza kasa bo jesteśmy w UE. I na szczęście jakieś obowiązki to na nas narzucało. Co teraz owocuje wsparciem finansowym. Na Trumpa nie licz też. Kasa raczej płynie na drugą stronę Atalntyku a nie w naszą.

Inni wielbiciele PiS - za parę miesięcy zobaczycie co z Polski zrobiły nieudaczniki pod wodzą Morawieckiego. Jak tylko Duda wygra wybory spadną maski. Będzie bolało wtedy. I przyjmijcie do wiadomości, że kasa jaka będzie wpompowana do naszej gospodarki na jej wsparcie nie będzie od PiS tylko od UE. Pytanie ile z niej cwaniaczki od Jarka będą próbowali po drodze uszczknąć dla siebie. Bo przecież trzeba będzie powołać jakiś Urząd, urząd musi mieć prezesa, i z 5 wiceprezesów. A każdy ma rodzinki.
14 marca 2020, 20:55 / sobota
To co piszesz jest tak pozbawione sensu, że jakakolwiek odpowiedź jest bezcelowa. Trzymajcie się zdrowo wszyscy !
14 marca 2020, 21:10 / sobota
Bartosz Bereszyński z pozytywnym wynikiem. No, ale dalej wg niektórych zagrożenia nie ma i afera z dupy rozdmuchana.
14 marca 2020, 21:16 / sobota
Snafu WYPIERDALAJ
14 marca 2020, 21:28 / sobota
Snafu. Kurwo jebana wypierdalaj !
Temat poważny a ten zjeb te swoje wypociny od WSI 24 i tej szmaty Lisa tu wrzuca.
Ta sama narracja . czub do potęgi !
15 marca 2020, 02:18 / niedziela
Mam dwa życzenia.
1 weźcie tego chuja zbanujcie.
2 Boldi pewnie będzie popierdalał w galeriach i przyniesie nam na to forum wirusa-rozkminić nowy nick i też zbanować.

A co to za drużyna,co śledziem jebie tak.....
15 marca 2020, 10:54 / niedziela
Człowiek jes takim stworzeniem, że w obliczu nieuniknionego przechodzi przez następujace etapy:

zaprzeczenie
gniew
targowanie się (negocjacja)
depresja
akceptacja

Na razie jak widzę na tym wątku niektórzy zatrzymali się na etapie pierwszym i drugim. Ale tak jak napisałem. Tak po prostu ludzie mają. I ja to rozumiem. Pozostałę etapy przed Wami i je przejdziecie. Jak wszyscy (może oprócz niektórych psychopatów zatrzymujacych się na zawsze na którymś na swoje nieszczęście) Zdrowia życzę.
15 marca 2020, 11:09 / niedziela
Snafu
Powyżej czy jak tam tobie
Gdzie się kurwa ty zatrzymałeś
Nieważne
Wypierdalaj!!
15 marca 2020, 11:30 / niedziela
Xoce, ale zdajesz sobie sprawę, że jak dotąd na razie jedyną realną pomoc w sprawie koronawirusa Włochy otrzymały od Chin? Chiny już poradziły sobie z koronawirusem (nie nazywam tego nawet epidemią, bo gdy w kraju, który liczy prawie 1,4 miliarda ludności choruje 100 tysięcy osób, to to jest żart a nie epidemia) a teraz przysłały Włochom medykamenty i ekspertów.

Co do sytuacji - uważam, że należy zachować pełny spokój a przewidywania zachować dla siebie. Żoliborska PiS -banda i jej wspólnicy z tzw. "totalnej opozycji" tylko wyglądają okazji, żeby jeszcze bardziej przykręcić nam śrubę i wprowadzić tu nowe Sowiety. Zobaczymy, ile "specjalnych ustaw" odwołają lub uchylą, kiedy panika minie.

W każdym razie jedno jest pewne - żadna jak dotąd władza nie ośmieliła się blokować biznesu prywatnym przedsiębiorstwom na tak wielką skalę. Żadna inna władza nie ograniczała ludziom możliwości uczestniczenia w Eucharystii do 50 osób. Przed żadną inną władzą ani nigdy w historii nasz święty Kościół Katolicki nie zgiął karku tak, jak dzieje się to dzisiaj.

Pocieszę was jeszcze na koniec - dzięki wojnie cenowej na rynku ropy jest szansa, że tanie paliwo pomoże nam się podźwignąć z zapaści. Biznesy ruszą.

Oczywiście pod warunkiem, że rządząca bolszewia nie podwyższy danin, na co ma pełne przyzwolenie milionów debili ochujałych od rządowej propagandy sukcesu i oglądania kurwizji - jakich zresztą pełno i na tym forum.
15 marca 2020, 11:54 / niedziela
Kurwa koronawirus 2 tygodnie i koniec, a ten zjeb Snafu niezniszczalny.
15 marca 2020, 12:16 / niedziela
11thCommandment - Zgadza się że Chińczycy przesłali Włochom pomoc rzeczową bo mają nadwyżki i mogą to zrobić. Unia daje Włochom kasę, żeby mogli za to zapłacić. Nie wydaje mi się, żeby to było za darmo. Wyobrażasz sobie co by bylo gdybyśmy wysłali teraz Włochom respiratory, maseczki itp z Polski ? Mojej zgody na to nie ma. Kasa owszem, trzeba im dać, my swoje też musimy dostać. Niestety swojej nie mamy. Ja np płacę jako działalność składkę na FGŚP. I okazuje się, że pis przepalił tę kasę (kilka miliardów ) na świadczenia przedemerytalne. Zostaje kasa z UE na kroplówki finansowe dla biznesu bo dla obecnej administracji w USA "America first" i na Trumpa nie ma co liczyć.

Co do taniej ropy to nie cieszyłbym się tak bardzo. To ekonomiczna wojna Arabów z ruskimi na wykończenie. Jak ruskim zacznie brakować kasy to jak myślisz co zrobią ? Jedyne co umieją to kolejna wojenka żeby coś ugrać.

trzczy - naiwny jesteś jak ci się wydaje, że za dwa tygodnie będzie tak jak było jeszcze miesiąc temu. Nawet jak wszyscy wyzdrowieja.
15 marca 2020, 12:22 / niedziela
Wszyscy
Oprócz ciebie
15 marca 2020, 12:46 / niedziela
No Czarny szacun... kreatywnie podszedłeś do tematu... ;) To takie przedszkolne "chyba Ty..." :)
15 marca 2020, 13:05 / niedziela
Rombis. Mnie akurat takie reakcje nie dziwią zgodnie z tym, co napisałem powyżej. Ludzie reagują wg tego samego schematu w obliczu wydarzeń na które nia mają więszego wpływu ale które są nieuniknione. Nawet jeżeli zaprzeczają, że tak jest. I mogą sobie na zewnątrz udawać bohaterów ale wewnątrz przechodzą poszczególne etapy. I jak taki czarny złorzeczy to jest tylko świadectwo, że się przejmuje obecną sytuacją a tu odreagowuje. I jak mu to pomaga to ok. Szybciej przejdzie i on i wszyscy kolejne etapy. Czas próby nadejdzie za klika tygodni i trochę potrwa niestety bo na spodziewane spowolnienie gospodarcze nałoży się niespodziewany efekt koronawirusa który raczej nie poprawi sytuacji.
15 marca 2020, 13:22 / niedziela
Wypierdalaj szmato.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019