Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
FORUM
Podstrony:


Koronawirus

strona 3/9

15 marca 2020, 14:07 / niedziela
xoce, z tego co tu można zaobserwować jedyną osobą, która nie akceptuje rzeczywistości jesteś Ty - > pewnie Twoje problemy zaczęły narastać po wyborach 2015 roku a apogeum "peak" przypadł na BREXIT.
15 marca 2020, 14:23 / niedziela
Rombis, dasz jakiś materiał do zapoznania w kwestii "tragiczny", czy traktować to jak zdanie boldiego, czyli olać ?
15 marca 2020, 14:38 / niedziela
emeryt, naprawdę potrzebujesz żeby ktoś Ci pokazał w jakiej sytuacji jest nasza gospodarka? Kraj jest zadłużony i zadłuża się coraz bardziej (wszystkie 500 plusy). Polskie firmy są gnębione coraz większymi podatkami nic w zamian nie dostając, służba zdrowia leży, bo nie ma na nią kasy. Ale kasa na TVPis jest i będzie, bo przez tą szczujnię Morawiecki może opowiadać jak jest zajebiście i wszystko kwitnie... Mnóstwo ludzi to łyka niestety... Ty jak widzę też...
15 marca 2020, 15:07 / niedziela
No tak, edwinsopot słusznie zauważył, że koszty stałe uszczuplą „zapasy”, a niektórych po prostu wykończą. Wiadomo, gospodarka to system naczyń połączonych i że możemy się spodziewać efektu kuli śnieżnej. Najgorsza jest właśnie ta niepewność (ile to potrwa?) i to, że w Polsce od 30 lat nieprzerwanie rządzi agentura i zwykli karierowicze! JEDNA partia pod tytułem „układ z Magdalenki”, ale tu odsyłam do redaktora Michalkiewicza.
15 marca 2020, 15:23 / niedziela
Rombis, bardzo mnie rozczarowaleś. Jesteś inteligentny chłop, chyba boldi przejął na chwilę Twój profil :-)
W zasadzie należałoby gdzieś przypiąć Twój wpis i wracać do niego co jakiś czas. Mógłby też służyć jako sztampa dla tuskoidów, którzy namiętnie szukają argumentów, że jest be i tyle.
Trochę jeszcze poczekam, bo Cię po prostu zwyczajnie szanuję.
PS. Rzeczy niepokojących jest sporo, ale "tragicznie" :-)
15 marca 2020, 15:34 / niedziela
emeryt, niezmiernie się cieszę słysząc tak ciepłe słowa, ale i jest mi strasznie przykro, że Cię rozczarowałem ;)
Nie będziesz musiał długo czekać niestety... Virus wszystko przyspieszy i pokaże te dmuchane fasady i filary naszego "rządu"...
15 marca 2020, 15:44 / niedziela
Od 5 lat czekam aż to wszystko "jebnie". 500+, trzynaste emerytury, wolne sądy, trybunały, rozdawnictwo, F-35, kot Kaczyńskiego, teraz koronawirus - tak czekam i czekam a tutaj nawet pęknięć w suficie nie widać za bardzo. Ile jeszcze mamy czekać aż gospodarka "jebnie"?
15 marca 2020, 15:44 / niedziela
Zapewne więc wrócimy do tematu. Obyś się mylił z tym wirusem, podobnie jak z "tragicznie" :-)
Dobrej niedzieli i tygodnia.
15 marca 2020, 15:48 / niedziela
wierz mi, że chciałbym się mylić... Również miłego ;)
15 marca 2020, 15:52 / niedziela
Masz tu emerycie przykład przepalania kasy zbieranej od lat na właśnie takie przypadki. Oszczędności z wielu lat zmarnowane w dwa.

odnośnik

A Ty sam po kolejnym meczu razem z piłkarzami podbiegnij do kibiców na wózkach i każdemu szepnij do ucha "dzięki za kasę" bo 13 emerytura w kwietniu będzie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Nie mówią o tym w TVP ? Notabene dostanie ją każdy emeryt. Nawet były ubek. Jak ją będziesz wydawał to pomyśl o niepełnosprawnych dzieciach. No ale one nie mogą głosować a emeryci tak. Kalkulacja jest prosta. Pisowskie złodziejstwo i marnotrawienie Tylko po to, żeby jeszcze trochę pozostać przy korycie. Po nich choćby potop bo zdążą ustawić siebie i rodzinki na kilka pokoleń.

Zreztą sam niedługo zapłaczesz jak rekordowa inflacja zje twoją emeryturę a ZUS nie będzie się kwapił z wlaoryzacją. Jak już napisałem wcześniej. Po wyborach spadną maski. Do tej pory owce mają grzecznie biegać w stadzie. Potem się je ostrzyże albo przeznaczy na gulasz.
15 marca 2020, 16:20 / niedziela
Proszę się nie wpier...... jak normalni, kulturalni ludzie wymieniają poglądy.
15 marca 2020, 16:42 / niedziela
Wiem emerycie, wiem. Trudno nawet Tobie znaleźć odpowiedź dlaczego w państwie z rozpędzoną gospodarką, miliardami z uszczelnionego VATu, geniuszami u sterów trzeba zabierać środki przeznaczone przez poprzedników dla niepełnosprawnych tylko po to, żeby kupić sobie głosy. Co jest nie tak ? A może nie jest tak różowo jak mówią w TVPis ? Bo to obrzydliwe kosztem poszkodowanych przez los próbować sobie załatwić kolejną kadencję. Nie sądzisz ? Jak nazwać takich polityków ?
15 marca 2020, 16:45 / niedziela
Ogólnie to mnie walą politycy, ale czasem alternatywy dla Pisu (oczywiście poza Konfederacją) wręcz chciały podnosić 500plusy i tym podobne?, więc też chcą kupować tylko im już nikt nie wierzy
15 marca 2020, 19:05 / niedziela
Ze strony trójmiasto.pl

odnośnik
15 marca 2020, 19:14 / niedziela
odnośnik to jest link do strony gdzie można znaleźć trochę danych w temacie tego całego wirusa. Jak to wygląda obecnie na całym świecie .
odnośnik a to z kolej coś z naszego podwórka i radziłbym korzystać z tego informacji a nie jakichś bzdetów z wiodących mediów .
Przy okazji szacunek dla Ministra Zdrowia -Szumowskiego !
15 marca 2020, 19:31 / niedziela
Xoce, pamiętaj, że jeszcze niedawno Polska wysyłała medykamenty do Chin. Te same pewnie, których teraz brakuje.

Pomoc Chin dla Włoch jest nieodpłatna. Chiny pewnie pomogłyby i nam, gdyby nie nasza władza (oraz koncesjonowana opozycja), które leżą plackiem przed USA i Żydami i nie wolno jej prosić Chińczyków o pomoc w tej sprawie - zarówno co do procedur zapobiegawczych jak i sposobów leczenia.

Co do wojny paliwowej z Rosją: przede wszystkim, to nie tylko wojna z Rosją, ale także z przemysłem łupkowym w USA. Na zniszczeniu tej branży zyska i Arabia Saudyjska i Rosja. Po drugie, i Rosja i Arabia Saudyjska mają podobne rezerwy walutowe, tj. około 500 miliardów USD, o rezerwach w złocie nie wspominając. Ale Saudyjczycy 80% budżetu zarabiają na ropie, a Rosja "tylko" 30%, o ile pamiętam. Do tego dochodzi kosztowna dla Saudów wojna w Jemenie. Rosja prowadzi równie kosztowną wojnę w Syrii, ale wojnę w Syrii Rosja może przerwać, zaś Arabia Saudyjska nie przerwie wojny w Jemenie, bo Huti (dla pisowskich debili czytających ten tekst "Huti" z Jemenu to nie ci Hutu z Rwandy) ruszą już wprost na południowe prowincje Saudów.

Dlatego nie grozi nam wojna paliwowa a zniżka cen ropy może pomóc naszej gospodarce dźwignąć się z korona - kryzysu.
15 marca 2020, 19:32 / niedziela
Heh, poczekajmy z ocenami działań rządu 2 tygodnie, po wprowadzeniu obostrzeń z wczoraj.
15 marca 2020, 19:57 / niedziela
chris pisowski propagandzisto ani słowa na ministerialnym twitterze o tym, że stan zaopatrzenia w pomorskich szpitalach jest krytyczny.Ciekawe dlaczego. A Szumowski robi to, za co bierze kasę. I za co wg Ciebie należy mu się szacunek? Że na początku to olewał a dopiero spiął poślady jak już byli pod ścianą i nie dało się dłużej udawać, że jesteśmy strefą bezwirusową bo głupio to wyglądało na mapach ?
15 marca 2020, 20:19 / niedziela
Jakaś niekonsekwencja ci się wkradła. Jeszcze dwa-trzy dni temu udowadniałeś nam wszystkim że zagrożenia nie ma, a to wszytko to tylko panika - skoro tak to co te szpitale pomorskie robią z tym zaopatrzeniem(pomijam że za szpitale odpowiedzialne są samorządy ale chuj tam) - zjadają? opierdolili na boku?
15 marca 2020, 20:44 / niedziela
Buziek, nie karm go odpowiedziami. Zostawić, sam odpadnie.
Nie ma kumpli, znajomych, kobiety opedzają się jak od chorego.
Wraca co jakiś czas i niechciany szuka kontaktu.
Szkoda go jako człowieka, ale charakter ma paskudny.
15 marca 2020, 20:58 / niedziela
Nie zmieniam zdania. Osobiście się tym nie przejmuję - tzn nie boję się tego wirusa i uważam to za panikę. Jutro normalnie jadę do pracy na przykład i nie siedzę w wieży z papieru toaletowego pilnując worków z ryżem. A to co napisałem ma na celu pokazanie hipokryzji propagandzistów pisowskich karmiących ogłupiałe społeczeństwo bajkami jak to bardzo jest dobrze i że sytuacja jest pod kontrolą a tymczasem dla ludzi, którzy się przejmują (ok, ich prawo) nie ma środków na to, żeby mogli czuć się w swojej ciężkiej pracy bezpiecznie. Ciekawe dlaczego na ministerialnym twitterze nie takich informacji, że szpitale z pomorskiego proszą ludzi o pomoc bo państwo zawiodło. Może wiesz coś emerycie dlaczego tak robią? Albo się domyślasz? Nie odpowiesz może bo nie chcesz karmić trolla ? A może pisowcu głupio ci ciągle kłamac i kłamać bo już wszyscy normalni widzą, że sypie się to państwo z kartonu.
15 marca 2020, 21:04 / niedziela
xoce jest Niedziela, a ty dalej swoje... Wypierdalaj pajacu!
15 marca 2020, 21:06 / niedziela
wiedziałem, że zaraz wpadnie tu troll i będzie sakramentalne wypierdalaj... :)
15 marca 2020, 21:06 / niedziela
xoce
15 marca 2020, 20:58 / niedziela
"...A może pisowcu głupio ci ciągle kłamac i kłamać bo już wszyscy normalni widzą, że sypie się to państwo z kartonu"

Dobry zadaniowiec ;) Masz szczególne pozdrowienia od t-t gamoniu.
15 marca 2020, 22:04 / niedziela
xoce, to jakaś paranoja , że wszędzie widzisz pisowców ? Kto nie uważa, że kraj w rozsypce - pisowiec; kto nie uważa, że 500+ to rozdawnictwo - pisowiec; kto ma inne zdanie od Ciebie- pisowiec; kto pochwali działania rządu - pisowiec, kto uważa, że poprzednia władza była g*wno warta pisowiec; kto krytykuje UE - pisowiec. Lecz się chłopie.
15 marca 2020, 22:04 / niedziela
Ciekawy i O dziwo rzeczowy art. Na trojmiasto.pl

https://m.trojmiasto.pl/news/opinie/0/Brytyjski-ek speryment-na-zdrowiu-narodu-n143287.html
15 marca 2020, 22:07 / niedziela
xoce
WYPIERDALAJ
15 marca 2020, 22:26 / niedziela
xoce,a ch.j dupa i kamieni kupa,to znasz i wiesz kto to powiedzial?Zalosny asshole jestes.Przetlumacz sobie.
16 marca 2020, 13:27 / poniedziałek
Żyję już na tym świecie tyle, żeby zorientować się, iż prawdy się dla tłuszczy zwykle nie podaje, tylko jak najwięcej "rozmywajek" o jak najszerszym spektrum (dr Josef G. byłby dumny).

Proponuję poszukać i podyskutować o tym, o czym się nie pisze w mediach głównego brudnego nurtu.

Np o World Military Games, które odbyły się zgadnijcie w jakim chińskim mieście, gdzie nasza dzielna armia wywalczyła 5-te miejsce w klasyfikacji medalowej.Za to "najpotężniejsza armia świata" była 35-ta, a jej - oficjalnie 172-osobowy (a w rzeczywistości 369-osobowy, choć 'zniknęły' wszystkie dokumenty, zdjęcia i filmy tegoż) skład bardziej niż uczestnictwem interesował się zwiedzaniem okolic miejsca, gdzie byli zakwaterowani (m.in. targu owoców morza na którym niecałe 2 tygodnie później "się zaczęło").
VT puściło wczoraj artykuł na ten temat, ale dziś już chrome i inne przeglądarki dają "Bad Gateway" w przerażającej większości prób wyświetlenia.

Np o tym jak boss CDC Robert Redfield otwarcie przyznaje, że mieli przypadki śmierci przez COVID zdiagnozowane jako grypa.

O tym jak japońscy naukowcy (niezbyt wielcy przyjaciele Chińczyków, nie?) od długiego czasu twierdzą, że wirus "wyszedł" z US i jest to ukrywane... polecam poszukać, czy czasami do Włoch przed "wybuchem" COVID nie przyleciała jakaś grupa o specyficznym 'zawodzie' z pewnego kraju jako tzw. "kontyngent".

Zbliżanie geopolityczne Włoch do Chin (umowy nt nowego Jedwabnego Szlaku, 5G etc) to pewnie też czysty przypadek.

Fakt, że WHO "szuka" w jaki sposób "pacjent zero" mógł się 'pojawić' w Chinach, to komedia czystej wody... wirus atakujący ssaki z targu owoców morza, nietoperze, łuskowce... może cykliści?

Chińczycy na moje dobrze wiedzą co jest grane i kto im podrzucił to ścierwo. Poradzili sobie znakomicie (swoisty paradoks lepszej kontroli narodu w państwach totalitarnych) z tym problemem... i moim zdaniem - co pokazują tysiące lat historii - powoli i dokładnie przygotują sobie odpowiedź... nie jestem tylko pewien, że chciałbym być "w polu jej rażenia".

Żeby było jasne... ja nikomu nie mówię co ma myśleć (dlatego milczałem w temacie)... ale zachęcam gorąco do myślenia, szukania tekstów źródłowych (np tekst z VT sam w sobie niewiele dla mnie znaczy, bo to tylko wnioski autora, ale już oryginalne filmiki z twittera z wypowiedzi Redfielda przed komisją nie można przekręcić)...
16 marca 2020, 13:32 / poniedziałek
... i wyciągania własnych wniosków.

Jeżeli ktoś zamierza mi zaraz wyjeżdżać z typowymi "conspiracy theories", to od razu odpowiadam, że nie zamierzam kopać się z koniem. Teksty/filmy źródłowe i tyle... jakie sobie kto wnioski wyciągnie takie będzie miał zdanie. Tyle.

Jeżeli zwykły Mirek z Januszem w swoich malutkich biznesikach wykorzystują każdą okazję do poprawienia sobie sytuacji (odpisy, "finezyjna" księgowość i inne maniany), to trzeba mieć IQ poniżej 13 (i być narażonym na SYFRYB-29), żeby nie wywnioskować logicznie, że im wyżej (zwłaszcza w polityce, finansjerze i przy tzw "władzy"), tym większe wały odchodzą i są ukrywane/rozmywane. Tyle w temacie "teorii spiskowych".

Tłuszcza ma nie wiedzieć.
16 marca 2020, 15:23 / poniedziałek
Niemcy jesienią 2019 wycofali z aptek cały zapas leku na malarię i skierowali go wyłącznie do użytku szpitalnego. Wizjonerzy czy dobrze wiedzieli co będzie?
16 marca 2020, 17:10 / poniedziałek
SS oczywiście część tego co piszesz może być prawdziwa (nigdy się o tym nie dowiemy), dodam też nieprzypadkowo wyglądający wybuch epidemii akurat w Iranie. Z drugiej strony natomiast mocno przeczy temu nieprzygotowanie USA i UK do zaistniałej sytuacji.
16 marca 2020, 20:19 / poniedziałek
Spoko... ja nie mówię nikomu co myśleć, tylko upraszam o myślenie.

Sprecyzuj "nieprzygotowanie" proszę... jakiś czas temu S. Wozniak (po Jobsie numer 1 teraz w Apple) jakiś czas temu twierdził, że on i jego żona są najprawdopodobniej "patient zero" w USA po powrocie z wizyty biznesowej z Chin. Stwierdzenie szybko znikło, a u jego żony "stwierdzono" 'infekcję zatok'.

Polski generał po szczycie NATO jak załapał to ścierwo, to też nie "zszedł", nie?

Dalej uważasz, że ktoś z uprzywilejowanych będzie ofiarą? Daj znać jak się jakiś "trafi"... ;-)

Pzdr.
16 marca 2020, 20:32 / poniedziałek
Polski generał to racze za krótkie spodnie, co do reszty to tezy SS są znacznie bardziej realna niż medialna bajka
16 marca 2020, 21:12 / poniedziałek
To, że Amerykanie sprawiają wrażenie, że nie są przygotowani do walki z wirusem nie oznacza, że nie mieli nic wspólnego z wybuchem tej epidemii w Chinach. Może wyobraźni zabrakło, że wirus może ich też dopaść? Może kalkulacja wykazała, że inni na tym stracą więcej i że gospodarkę chińską należy spowolnić? Poza tym nie wiemy, czy nie są przygotowani. Trump chciał odkupić prawa do szczepionki opracowywanej teraz w Niemczech i to na wyłączność tak jakby nie chciał, aby ta szczepionka mogła ratować życie Niemcom albo jakby miał własną i aby ta niemiecka nie stanowiła konkurencji. Inaczej handluje się takim towarem w warunkach posiadania monopolu a inaczej, gdy ktoś może zaoferować podobny ale tańszy towar. Ciekawe, czy ten profesor z Politechniki Wrocławskiej, co opracował enzym umożliwiający spacyfikowanie korona wirusa za chwilę nie zniknie nam z pola widzenia.
Natomiast co do stwierdzenia, że przedstawiciele najsilniejszej armii zajęli w igrzyskach wojskowych dopiero 35 miejsce to i owszem też mi się wydało nad wyraz podejrzane, jakby w jej składzie znajdowali się nie sportowcy a fachowcy z innej branży. Jednak jak się okazuje Amerykanie nie zdobywają na nich tylu medali co ich cywilni współziomkowie. Po prostu są słabi. W tabeli wszech czasów zajmują w te klocki dopiero 12-te miejsce.
Mnie ciekawi, że Angole puszczają sprawy na żywioł, jakby mieli w szufladzie pewną szczepionkę a na razie czekali na odpowiedni moment, kiedy będzie w większej cenie tj. gdy ludzie poczują, że śmierć czyha za węgłem. Czyżby kuzyni zza Wielkiej Wody nie zapewnili ich, że jak będzie Brexit a po nim epidemia, to Brytyjczycy poczują ulgę i wielką wdzięczność do władz, że odłączyli się od UE, bo dostaną szczepionkę a Europa popadnie w wielki kryzys finansowy. Teraz fantazjuję oczywiście.
17 marca 2020, 03:10 / wtorek
Wyobraźni im nie zabrakło ot poświęcenie pewnej ilości do zatuszowania sprawy, vide akcja World Trade Center gdzie dziwnym trafem synowie Syjonu nie pojawili się w pracy,a jak wirus zacznie się rozłazić za mocno to nagle znajdzie się szczepionka,która podobno już prawie jest opracowana na ziemi wyznawców Mesjasza.
17 marca 2020, 06:37 / wtorek
@SS W tym roku są wybory w Stanach a tam nikomu nie zależy na wygranej demokraty lub komunisty. Trump to jest zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich co mogą być zainteresowani. W tym kontekście nie mogą wyglądać na "nieprzygotowanych" aby ograniczyć ryzyko wyborcze. Zauważ że używam słowa "wyglądać". Ważniejszy jest odbiór społeczny niż rzeczywiste działania.
17 marca 2020, 11:38 / wtorek
Trump poszedł na wojnę handlową z Chinami. Wprowadzając olbrzymie cła importowe (wg RP z września mowa o 550 mld USD), mocno "schłodził" chińską gospodarkę. Skośni ratowali się więc zwiększając wymianę handlową z EU (bardzo dobre zeszłoroczne wyniki obu stron)
Dodatkowo, "przypadkowa" epidemia kornonowirusa jeszcze bardziej pogłebiła kryzys w CHRL. Pracuje w branży transportowej i widzę, rok do roku, jaka ilość towaru przypływała, a jaka przypływa. Dodatkowo, w tej chwili epidemia blokuje praktycznie pracę w Europie, czyli de facto jedynej przeciwwadze (oczywiście na mniejszą skalę) dla chińskiego exportu. Niby chinole ruszyli do pracy, ale teraz u nas jest duży spadek zamówień i dalej wymiana handlowa kuleje.
Jest jedna rzecz, której Amerykanie naprawdę chcą od skosnych - poszanowania prawa własności technologicznej i know-how. Jesli Chiny podpiszą odpowiednie umowy handlowe i zobowiążą się do ich przestrzegania, cła znikną. A rzucona na kolana Europa nic już nie będzie mogła zrobić. Wlk. Brytania wyszła z UE i w tej chwili cała ta Europa kompletnie Jankesów pierdoli (co widać np po fakcie, że obywatele krajów strefy Schengen na USD nie mogą wjeżdzać a Brytole tak).
EU jest na skraju upadku - duże państwa -Włochy, Francja, Hiszpania, mocno uzależnione od turystyki oraz bazy surowcowej w Azji, są w tym roku praktycznie skazane na wielką recesję. Niemcy nie są w stanie utrzymać całej Unii. Waluta EUR za kilka miesięcy będzie warta pewnie połowę tego co teraz.
W USA szykują się wybory, kto, przy zdrowych zmysłach, zagłosuje teraz na demokratę, tudzież komunistę??? Teraz potrzeba tam prezydenta, który będzie myślał w kategoriach biznesu i temu biznesowi bedzie sprzyjał....
Amerykanie, osłabiając Chiny i praktycznie eliminując UE z globalnej rozgrywki są jedynymi wygranymi....
I to wcale nie musi być teoria spiskowa...
17 marca 2020, 19:49 / wtorek
Dzięki za fajne, merytoryczne posty, Panowie. Dzisiaj nie ma już teorii spiskowych, tylko spiskowa praktyka.

Od siebie zwrócę uwagę na dwa ultraistotne ruchy na rynkach finansowych: Amerykanie redukują stopę procentową do zera, na co również nasz NBP odpowiada dużą redukcją.

Jasne jest, że wszyscy węszą mega recesję i obniżają stopy w trosce o zachowanie choć śladowego rozwoju gospodarczego (tani kredyt + słaba rodzima waluta) zwłaszcza, że taniejące paliwo będzie obniżać inflację.
17 marca 2020, 19:56 / wtorek
@kol. Robex - tak dokładnie będzie. Za moment będą nam wciskać szczepionkę, a kto się nie zaszczepi, tego nie wpuszczą do pracy. Wszystko dla naszego dobra. I znowu Polacy będą kiwali głowami, że tak trzeba, i chętnie nadstawiali dupy do wkłucia.

Warto zwrócić uwagę, że praktycznie nikt w Polsce nie interesuje się chińskimi doświadczeniami w leczeniu koronawirusa. Chińczycy mieli coś ok. 80 tysięcy zarażonych a wyleczyli 70 tysięcy. Czym wyleczyli - na pewno nie szczepionką, której nie ma, tylko tradycyjnymi sposobami.

To dobrze pokazuje intencje naszej władzy - rzecznika lobby farmaceutycznego.
17 marca 2020, 22:36 / wtorek
bardzo ciekawe dywagacje na temat tego co się dzieje....ostatnio czytałem tez dość ciekawa teorie o tym ze ten wirus jest ciekawie zaprogramowany...zabija osoby starsze lub ciężko chore..taka cywilizowana eutanazja....a wszystkie kraje maja ten sam problem..starzejące się społeczeństwa bardzo kosztowne w utrzymaniu i leczeniu....ministrowie finansów wielu państw otwierali by szampana...i nie ma winnych...po prostu wirus....tylko albo coś poszło nie tak albo za wcześnie uleciał....
17 marca 2020, 23:28 / wtorek
@cooer: przyznam, że nie rozumiem... to Ty pisałeś o nieprzygotowaniu, nie ja. Ja doskonale sobie zdaje sprawę, że oni są przygotowani. Dowodem na to niech jest fakt, że osoby wysoko postawione mimo zarażenia nie zeszły i nie zejdą z tego świata na tego wirusa.

Co do Chińczyków... "puszczali w eter" już jakiś czas temu na przykład ich wyniki wspomagania leczenia wstrzykiwaną dożylnie witaminą C. Od razu podniósł się klangor wiadomych me(n)diów i rozpoczęła nagonka, że fałszywe info puszczają itd... bo szczepioneczki by się potem nie sprzedały jak trzeba. ;-)

@misiu67: na początku były twierdzenia, że wirus atakuje tylko Azjatów, że nie atakuje wcale czarnych, a tu nagle wirus wziął i wyewoluował?
Niestety, w takiej wizji najbardziej przerażające byłoby to, że jeśli mogą odpowiednio zaprogramować kod wirusa...
18 marca 2020, 13:10 / środa
W Pruszczu Gdańskim jeden milicjant się zaraził korona świrusem od kogoś i teraz 75 milicjantów z Pruszcza przez dwa tygodnie będzie w kwarantannie. Jaja jak berety.
18 marca 2020, 19:05 / środa
Ale to jest piękny fejk z danymi Chin, skoro już od jutra oficjalnie w tabeli zgonów będą prowadzić Włosi. Pierwsze odnotowane zgłoszenie w Chinach było w połowie listopada, a lekceważyli to przez kolejne 1,5-2 miesiące.
---------------------------

Włochy - raport: kobiet zmarłych na Covid-19 jest o połowę mniej niż mężczyzn
PAP - Biznes
18 mar 2020, 17:47

18.03.2020, Rzym (PAP) - Wśród zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem kobiet jest o połowę mniej niż mężczyzn - odnotowano w raporcie krajowego Instytutu Zdrowia. Średnia wieku wśród zmarłych kobiet to ponad 83 i pół roku, a wśród mężczyzn - ponad 79 lat.

Jak wynika z przedstawionych w środę statystyk, do 17 marca w związku z koronawirusem zmarło 601 kobiet i 1402 mężczyzn.

Wśród zmarłych jest 17 osób w wieku poniżej 50 lat. Pięć z nich było poniżej 40. roku życia i byli to wyłącznie mężczyźni z ciężkimi współistniejącymi chorobami.

Ponadto w analizie zaznaczono, że średni wiek zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem - ponad 80 lat - jest o 17 lat wyższy od średniej wieku osób, u których potwierdzono obecność tego patogenu (około 63 lat).

Najczęstszym powikłaniem u osób chorych jest niewydolność oddechowa. Wystąpiła ona u 97 procent pacjentów. Ponadto pojawiają się takie problemy, jak ostra choroba nerek (prawie 28 procent), schorzenia kardiologiczne (10,8 proc.) i nadkażenia (10,2 proc.).

Średni okres, jaki mija od pojawienia się objawów do śmierci, to osiem dni, a od wystąpienia symptomów do hospitalizacji - cztery dni.

W dalszej części raportu Instytutu Zdrowia opisano zastosowaną terapię w czasie hospitalizacji osób, które potem zmarły. W 83 proc. przypadków była to kuracja antybiotykowa, a w ponad połowie - antywirusowa. U jednej czwartej chorych zastosowano leczenie sterydami.

Jak wyjaśnili eksperci, powszechne podanie antybiotyków można wytłumaczyć obecnością nadkażeń i leczeniem zapalenia płuc.

U ponad dwóch trzecich osób, które zmarły, stwierdzono co najmniej jedną dodatkową chorobę, wśród nich: choroby kardiologiczne, układu oddechowego, cukrzycę, choroby układu odpornościowego i nerek, onkologiczne, metaboliczne, otyłość.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
18 marca 2020, 19:15 / środa
Nie wiem na ile to jest realne zagrożenie a na ile farmazon ile potrwa. Wiem za to na pewno, że się obudzimy w innym świecie z recesją , galopującym bezrobociem. 2008 to było nic przy 2020.
18 marca 2020, 19:18 / środa
https://youtu.be/qgylp3Td1Bw
18 marca 2020, 19:38 / środa
Zastanawiające jest na podstawie wszystkich raportów liczby zgonów, czemu nie można było zastosować kwarantanny dla ludzi +60 a nie wyłączać całe społeczeństwo i zatrzymując całą światową gospodarkę. Przypadków w takich decyzjach raczej nie ma i nachodzi pytanie dokąd i przez kogo to do wszystkiego zmierza. Wnioski są mocno niepokojące. Jedna to fakty a raczej pogłoski o młodszych zarażonych, którzy co prawda przeżywają wirus, ale płuca są już na innym etapie swojego życia, czyli urywanie albo co gorsza brak świadomości na tym etapie jak mocny jest wirus. A śledząc sytuacje Włochów, gdzie odbywa się naturalna selekcja w ośrodkach służby zdrowia, kogo brać na respirator i pierwszą pomoc a kogo skazywać na śmierć brakiem takowej pomocy. Drugi jak wiadomo gospodarka i finanse i masowe kierowanie właściwie całym światem w tej chwili.
18 marca 2020, 19:42 / środa
Dla mnie temat wirusa coraz bardziej śmierdzi.
Zarazenie jest nieuniknione - pytanie tylko kiedy.
Walka z wiatrakami

Paradoksalnie im szybciej tym lepiej póki służba zdrowia działa.
Czy przy Sars 1 - 10lat temu świat się zatrzymał? Jakoś nie przypominam sobie.
Na kilometr śmierdzi wielkim biznesem i spekulacja.
Bogaci będą jeszcze bogatsi A całą reszta zostanie sprowadzona do parteru
I ograniczenie wielu swobód.

I te fakenewsy. Ktoś napisał że ibuprofem źle wpływa i żeby jeść paracetamol. Więc zapewne sprzedaż ibuprofenu poleciala na łeb na szyję oczywiście na rzecz paracetamol. A teraz info że niby tak ale w zasadzie tego nikt nie potwierdza i nie jest w stanie udowodnić.. Walka o miliardy pod stołem.
18 marca 2020, 19:44 / środa
ten link co wstawilem,to na zywo na youtube ,ilosc zakaze,zgonow,wyleczen w kazdym kraju.Nie wiem,czy wierzyc.Np.Rumunia 0,a Helmuty tylko 28 chyba.
18 marca 2020, 20:47 / środa
Edwin: "Nie wiem na ile to jest realne zagrożenie a na ile farmazon ile potrwa. Wiem za to na pewno, że się obudzimy w innym świecie z recesją , galopującym bezrobociem. 2008 to było nic przy 2020."

Edwin, to prawda, ale zapewne też duża szansa podobnie jak przy wyjściu z komuny na rozpoczęcie dobrego biznesu... Potrzeba tylko pomysłu i w miarę jakiego zaplecza finansowego. Niestety duża część społeczeństwa będzie głęboko w dupie
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.321