Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
FORUM
Podstrony:


Koronawirus

strona 4/9

18 marca 2020, 20:49 / środa
Abstrahując od tego coś tam z koroną gratuluje Putinowi i Trumpowi , oboje to kandydaci na Nobla w kategorii ekonomii . Ja na ta chwilę opijam ich wynalazek Żywcem Porter .
To niesamowite , że oni przy tej okazji ograniczyli zużycie paliw , wszelkich pojazdów i poprawili więzy miedzy ludzkie. Koronowirus może jest przyczyną 2 - 5 zgonów dziennie a
nowotwory setki razy więcej . Dziękuję za uwagę.
18 marca 2020, 21:18 / środa
@Rombis Miałbyś rację gdyby to dotyczyło ,tylko naszego kraju ,a niestety tak nie jest. Recesja, ubóstwo , głód= wojna. I obawiam się ,że taki pomysł kurew na zredukowanie za dużej populacji. Wiem, brzmi grubo, może chociaż raz się pomylę !
18 marca 2020, 21:23 / środa
Bylibyśmy pierwszym w historii pokoleniem bez wojny, nie będziemy stawiam i bardzo chce się mylić
18 marca 2020, 22:04 / środa
Dużo wolnego mamy wszyscy. Poniżej link do filmu o naszym mieście, kilka dni przed wybuchem wojny. Ludzie nie wierzyli. Wiem ,że wtedy w Gdańsku było między 5-8% ludności propolskiej i wiem też doskonale ,że jeden ze stu ma obecnie w rodzinie ludzi którzy to przeżyli. Ja mam, ale nasz miasto tworzymy dziś my wszyscy , naprawdę warto, oglądajcie
ps.mało znany film robiony za komuny, jednak z wiarygodnych żródeł jest prawdziwy , mało znany nawet mój przyjaciel żywo żyjący historią Gdańska dopiero ostatnio się dowiedział ,że istnieje taki film

odnośnik
18 marca 2020, 22:31 / środa
"Wolne miasto" Różewicza to klasyka polskiego kina...dla młodszego pokolenia być może nie znany tak samo jak "Westerplatte" tego reżysera. Oglądałem kilka razy i polecam. Świetnie oddany klimat miasta i sytuacji Polaków w Gdańsku tuż przed wybuchem wojny.
18 marca 2020, 22:59 / środa
Ziomuś,oglądałem Wolne Miasto przedwczoraj.
Po raz dziesiąty?!
Zajebisty.

Pozdrawiam
18 marca 2020, 23:10 / środa
@dg, czarny Są biali ludzie na tym świecie, dzięki
18 marca 2020, 23:28 / środa
"U ponad dwóch trzecich osób, które zmarły, stwierdzono co najmniej jedną dodatkową chorobę, wśród nich: choroby kardiologiczne, układu oddechowego, cukrzycę, choroby układu odpornościowego i nerek, onkologiczne, metaboliczne, otyłość."

Nie ma to jak zawęzić próbkę do mniej więcej 90% tzw świata zachodniego... ;-)))
18 marca 2020, 23:38 / środa
Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły
Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki
Chodnik zapluły, ludzi przepędziły
Siedzą na ławeczkach i ryczą do siebie
Wszyscy mamy złe w głowach, że żyjemy
Hej, hej, la, la, la, la, hej, hej, hej, hej x2

Tony papieru, tony analiz
Genialne myśli, tłumy na sali
Godziny modlitw, lata nauki
Przysięgi, plany, podpisy, druki
Wszyscy mamy...

Wzorce, przykłady, szlachetne zabiegi
Łańcuchy dłoni, zwarte szeregi
Warstwy tradycji, wieki kultury
Tydzień dobroci, ręce do góry
Wszyscy mamy...

Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły
Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki
Chodnik zapluły, ludzi przepędziły
Siedzą na ławeczkach i ryczą do siebie...
18 marca 2020, 23:51 / środa
Wal laczek . `jestem ciekaw co uważasz?
18 marca 2020, 23:56 / środa
Wcześniej Chińczyki z powodzeniem stosowali, teraz francuski profesor potwierdził, że Chlorochina daje bardzo dobre efekty w leczeniu Covid-19.

Jako, że chlorochina jest tania i powszechnie dostępna (używa się jej m.in. w leczeniu malarii), to tylko patrzeć na nagonkę wiadomych "ścieków", że to bzdura.
19 marca 2020, 12:51 / czwartek
Ponoć działanie leków antymalarycznych sprawdzone zostało w Chinach a u nas we Wrocławiu. Polski lek zawierający chlorochinę został już"zaaresztowany" przez ministra zdrowia.

https://www.doz.pl/czytelnia/a15002-Arechin_polski _lek_ktory_pomoze_zarazonym_koronawirusem_SARS-CoV -2

Mam tylko nadzieję, że po to, aby leczyć najbardziej potrzebujących a nie uzasadnić zakup jakiegoś extra drogiego specyfiku Made in USA.
19 marca 2020, 19:32 / czwartek
Raport z Włoch.

Prawie wszyscy Włosi, którzy zmarli z powodu infekcji koronawirusem, najwyraźniej cierpieli z powodu istniejących wcześniej chorób. Wskazują na to nowe badania. Przebadano dane ponad 2000 z prawie 3000 zmarłych.
Autorzy przeanalizowali dane dotyczące ponad 2000 zgonów Covida 19. Około 18 procent z nich zbadano również dokumentację medyczną pod kątem możliwych wcześniejszych chorób. Wynik: tylko trzy osoby - czyli 0,8% badanych - nie miały wcześniej żadnych chorób przed infekcją.

48,5% ofiar śmiertelnych poniosło co najmniej trzy wcześniejsze choroby. Dwie poprzednie choroby stwierdzono u 25,6 procent, a jedną poprzednią chorobę u 25,1 procent. Ponad trzy czwarte badanych miało wysokie ciśnienie krwi, a ponad jedna trzecia cierpiała na cukrzycę . Choroba serca była diagnozowana u co trzeciego zmarłego.

Średni wiek osób, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem we Włoszech, wynosi 79,5 lat. Do 17 marca 17 osób w wieku poniżej 50 lat zmarło z powodu tej choroby. Według badań śmiertelnymi ofiarami w wieku poniżej 40 lat byli wyłącznie mężczyźni z poważnymi wcześniejszymi chorobami - takimi jak choroby sercowo-naczyniowe i problemy z nerkami lub cukrzyca.

Według GIMBE Foundation w Bolonii około 100 000 Włochów zostało zarażonych wirusem, donosi gazeta „ Il Sole 24 Ore ”. Jeśli te szacunki są prawidłowe, faktyczna liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech byłaby bliższa globalnej średniej wynoszącej około dwóch procent
19 marca 2020, 20:15 / czwartek
Jak to szło?
„Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo kurwa i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa… Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapierdalać za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała”

„Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania”.

" Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut "

A po co wojna jak można koronawirusa?
19 marca 2020, 20:38 / czwartek
Chinczycy mogą do USA : "dawać śmiało jest nas mało". Wygrali tę syutaucje przez brutalne KO.
Europa? Paraliż gospodarki i ludzkich umysłów przez wirusa ,który w naszym kraju zabil 5osób, SŁOWNIE PIĘĆ.
Wygląda to tak ,że przy grypie to jak arka przy LECHII.
Może i dobrze ,że to wszytko jebnie, bo doczekaliśmy się społeczeństwa debili, obsranych każdą medialną sieczką , typowe stado baranów idących wesoło na rzez.

ps. a teraz pomoc Państwa, kilkadziesiąt tysięcy rocznie danin, zamknęli interes i z pompą ogłaszają ,że wypłacą jednorazowo dwa koła, a poparcie baranów rośnie(trudno się dziwić bo "opozycja" obsrana się w kiblach pozmykała) Kurwa, niech to wszystko faktycznie jebnie
19 marca 2020, 20:59 / czwartek
I by zamknąć temat polityczny i dlaczego jebać pis.
Pani Kowalska , która nigdy do budżetu nie dołożyła złotówki i zamiast kupić gumy wolała wydać na wódę i zrobić kolejne 500plus ,dajmy na to piątę. Dostaje miesięcznie od pisu 2500pln.(wiem , celowe przejaskrawienie)
Taki ja, któremu pis zakazał prowadzenia działalności, który co miesiąc płaci Państwu około 5tysięcy i nigdy się o nic nie prosił, dostanie jednorazowo 2000pln .
Jakby mi kurwy pluły w ryj.

Oczywiście Pań Kowalskich przypada na jednego mnie sto, tyle ,że to ja im opłacałem te socjale czy emerytom 13-stki. To jest normalne?
Jebać Pis
19 marca 2020, 21:13 / czwartek
Mimo tego, że zostało to tak rozdmuchane mam nadzieję, że trochę z tych przyzwyczajeń epidemiologicznych zostanie w ludziach. Nie mam tu na myśli izolacji, a proste zasady życia w społeczeństwie. Częste mycie rąk oraz ich dezynfekcja. Niepotrzebne robienie skupisk ludzi... Po co się się pchać jeden na drugiego? Dotyczy to również przepychania w sklepach i innych miejscach użyteczności publicznej. Masz kaszel, boli cię gardło? Nie pchaj się do ludzi, nie idź do pracy, zostań w domu. Nie wysyłaj przeziębionego dziecka do szkoły/przedszkola. Dzisiaj to twoje dziecko zaraża, a jutro twoje dziecko będzie zarażać się od innego w takim samym stanie.
Tylko tyle i aż tyle.
19 marca 2020, 21:33 / czwartek
Osoby które zawieszą składki ZUS z powodu koronawirusa, będą musiały zapłacić w czerwcu 6 tysięcy złotych
ak to się robi za granicą?

Polskie władze nie odpuszczają prywaciarzom, a jak to się robi za granicą?

Wielka Brytania: bezzwrotne wakacje podatkowe dla wszystkich firm sektora hotelarsko-gastronomicznego i dotacje do 25 tysięcy funtów dla małych firm (ok. 125 tysięcy złotych). Niezależnie od tego, składki na ubezpieczenia wynoszą tam dla małych firm około 250 złotych miesięcznie, vs. 1430 zł w Polsce.

USA: Całkowite zawieszenie „Payroll Tax” który jest odpowiednikiem polskich składek na ZUS, w dodatku do wielu innych obniżek podatków dokonanych w ostatnim roku. Normalnie, przed zawieszeniem i tak wynosi on 7.65% wynagrodzenia brutto, co oznacza, że przedsiębiorca powiedzmy, burżuj, zarabiający 10 000 złotych, zapłaciłby 765 złotych – mniej niż połowę tego, co w Polsce. Trump zapowiada też bezpośrednie dopłaty dla gospodarstw domowych.

Pakiety ulg w tych krajach zagranicznych zostały przygotowane już dawno i są właśnie przepychane przez parlamenty.
całość odnośnik
19 marca 2020, 21:36 / czwartek
Nawet nic nie mów , pis to kurwy kupujące głosy debili i to jest jedyna prawda. Skończy im się kasa od takich jak ja i to właśnie ich debile ich pogrzebią
19 marca 2020, 22:04 / czwartek
To nie pis. To wszystkie ścierwa co mają coś wspólnego z okrągłym stołem. Co z tego, że pis zginie skoro w sondażach jest za nimi kilka partii które zamiast zrobić coś lepiej to jeszcze zrobią gorzej. Po SLD PSL pedały. Ludzie są przyzwyczajeni do tych ruchów i wstydzą się przed innymi głosować na kogoś innego. Ja akurat jestem z tego dumny.
19 marca 2020, 22:06 / czwartek
Zamiast "ruchów" miało być "ryjów" *
19 marca 2020, 22:14 / czwartek
Zdarzało mi się głosować na Pis no i mam podziękowanie. Konfederacja ma 10% już , zaraz będzie 20 , pytanie czy dadzą radę ? Jak napisałeś i tak nie ma alternatyw
20 marca 2020, 01:15 / piątek
Za młodych lat jak śmigałem do szkoły tramwajem (wtedy jeszcze linii nr 15) to mijając wysepkę we Wrzeszczu (dla nietubylców, słynny zakręt miedzy kamienicami na wysokości obecnej Galerii Bałtyckiej) widniał kultowy napis ,,jebnie bomba". Nie przypuszczałem jednak nigdy, że w takiej właśnie postaci jebnie...
20 marca 2020, 03:55 / piątek
Do poczytania (dla chcących):

- ciekawy wywiad z fachowcem (wyważone, spokojne odpowiedzi... nie do znalezienia w katastroficznych "newsach" jakimi karmi się populację) - odnośnik

- dużo ciekawych informacji we wklejkach z tt itp (np ta o printach 3D zaworków za $1, a nie $11,000) - odnośnik

I kilka niezmiernie ciekawych dokumentów.
20 marca 2020, 07:25 / piątek
Ciekawy ten wywiad od SS. Wygląda na to, że zasadniczy, groźniejszy wirus to ta panika roznoszona i podtrzymywana w mediach. Mamy do czynieia ze zjawiskami społecznymi, które można generować. Można wpływać na ludzką świadomość i w ten sposób kształtować popyt na konkretny asortyment na rynku oraz stymulować wydajność przedsiębiorstw. Wygląda na to, że uczestniczymy w wielkim eksperymencie socjologicznym, który z pewnością może być wykorzystywany komercyjnie, ale też do użycia w sektorze militarnym jako element współczesnej wojny. Wracając do wywiadu, podobnym sceptykiem jak ten niemiecki doktor jest znany z przeciągnia po sądach gamonia Owsiaka mianowicie Matka Kurka, który do tępaków bynajmniej nie należy.

Zasadniczym argumentem jest to, że jak wynika z wywiadu, w tym roku ilość zgonów wśród osób z infekcją dróg oddechowych wcale nie jest większa niż w latach wcześniejszych, jak i w ogóle ilość zachorowań na grypę jakąkolwiek. Ciemną stroną całej sytuacji jest niestety to, jak po dupie dostaną przedsiębiorstwa, gastronomia; odwoływanie imprez masowych to de facto likwidacja miejsc pracy itd. Zyski z pewnością osiągną spekulanci, handlarze spirytusem, maseczkami.
20 marca 2020, 08:28 / piątek
@wit75, zaiste! Był taki napis. W latach 80 tych jeździłem do brata, do bursy nr 4 przy PSB. Napis przykuwał wzrok. Jebnie bomba! No i jebła!
20 marca 2020, 08:36 / piątek
Interesujące rzeczy na tym portalu... Ciężko naprawdę wierzyć, że takie rzeczy dzieją się na świecie. Jednak bardziej ciekawe to, że "Wujek Google" i Wikipedia opisują portal jako: "fake news" "pro Kremlin i antisemitic conspiracy"... ehh wielcy tego świata czuwają, żeby tłuszcza nie mogła myśleć samodzielnie...
20 marca 2020, 12:53 / piątek
pełna zgoda z Edwinem....takie coś co chcą uchwalić to żadna pomoc..to dość głupi żart... z podatników..
20 marca 2020, 13:37 / piątek
ciekawe ile nasi "celebryci" pieniędzy dostają za "treningi indywidualne"
20 marca 2020, 14:43 / piątek
deprecha już łapie id tego braku ekstraklapy...
20 marca 2020, 14:54 / piątek
U mnie cały czas wkurwienie wygrywa. Ujmę inaczej , bo jak się okazało są osoby który mój wpis biorą za atak na 500plus, a to kompletnie nie o to chodzi.
Taki Pan poseł jeden z drugim idąc swoją scieżką myślową , powinien zakazać sobie natychmiast wypłat pensji ale jednocześnie z własnej kieszeni opłacać nadal ZUS , dodatkowo solidarnie każdy z nich powinien wziać na siebie po jednym lokalu który stoi teraz pusty i opłacać za nie niego najem , media , a także 40% pensji by nie przeesadzać trzem pracownikom każdy. Sorry, Zus im odroczymy o trzy miesiące.
I wtedy niech taka jedna z drugą mądrala ogłasza swoją obsraną "pomoc".
Totalne pojeby
20 marca 2020, 15:07 / piątek
to nie pojeby, a zwykłe skurwysyny i pasożyty
20 marca 2020, 15:13 / piątek
Policzyli ze więcej głosów stracą na zabraniu socjalu kosztem ratowania gospodarki -to są kurwy , prawda
20 marca 2020, 16:37 / piątek
heheheh kiedyś to się nazywało komunizm...to gorsza wersja socjalizmu...
20 marca 2020, 17:12 / piątek
Nie bardzo możemy porównywać się do Niemiec, USA, czy UK, ale do np. Węgier jak najbardziej. Orban zapowiedział rezygnację że składek i podatków (?) od wybranych branż. Bardzo podobał mi się wpis na tłiterze, że nasi politycy i rządzący to jednak inna liga, niż Orban...
Szkoda, że nie ma wśród decydujących chociażby sp. Zyty Gilowskiej która po prostu czuła gospodarkę. Mamy za to gowinową p. Emilewicz, która raczej przeraża swoimi pomysłami, niż uspokaja.

Z tego zrozumiałem nikt nie będzie kazał spłacać "odroczonego", skomasowanego ZUS w następnym miesiącu, tylko będzie rozłożony na kilkanaście/kilkadziesiąt rat. Takie kadzidło umarlemu. Trochę smutno...
20 marca 2020, 17:18 / piątek
@emeryt - szacunek dla Ciebie
20 marca 2020, 17:23 / piątek
@edwinsopot Taak to są cyniczne kurwy,które nie cofną się przed niczym byleby utrzymać koryto.Specjalność "polityka na trumnach"...
20 marca 2020, 17:36 / piątek
Dość ciekawie działa państwo teoretyczne przy kwarantannie domowej.
Korona-wirus kontrola podczas kwarantanny i procedury pomocowe w praktyce
odnośnik
20 marca 2020, 19:05 / piątek
Dziś mi zszedł dochodowy. W przyszłym tygodniu VAT, ZUS też ustawiony. Spokojnie emeryt na 13stą emeryturę uzbierają. Kup chociaż trochę tych biletów co teraz Lechia sprzedaje z tego . Nie wszystko do Rydza, dziś swoją łapę słyszałem wyciągnął po pieniążki.
20 marca 2020, 20:13 / piątek
Nudny jesteś.
Przejdź do szarej strefy to nie będziesz musiał płacić ze swojej kasy podatków, ZUS-u oraz 13-tki dla @emeryta.
20 marca 2020, 21:54 / piątek
Co to za oblech, aż nieprawdopodobne :-)
Kto przypadkiem zna tego nieszczęśliwego człowieka niech przekaże, że życzę mu zdrowia. Szczerze :-)
21 marca 2020, 10:44 / sobota
Nie mogę Mareczku. Pracuję dla firm, które są uczciwe tak jak ja, płacą podatki, wystawiają faktury i oczekują faktur od swoich podwykonawców. Zresztą dla innych bym nie pracował.

Emeryt pisowcu idź na spacer Dudę rozklejać :D
21 marca 2020, 13:50 / sobota
Widzę, że do forum przeciekł Sok z buraka. Przykre to- nie zamieniajmy go w zwykłą rąbankę z polskojęzycznych portali. Zakładam, że każdy z nas chce dobrze dla Polski i może różnie rozumie to dobro albo dostrzega inne środki do jego osiągnięcia. Są państwa, które żłopią z innych a my do nich nie należymy. A kołdra będzie teraz jeszcze krótsza. Trzeba po prostu zap… a nie dawać wszystkim ulgi, wolne, etc.
Przypomnę też, że pakiet antykryzysowy na czas wirusa uchwalony został przez sejm absolutną większością głosów. Konfederacja nie poparła go, ale oni jak raz mogą mówić co chcą, bo nie ponoszą i nie poniosą z tego powodu żadnej odpowiedzialności. Uważam jednak, że o ile walnięcie na alarm było zachowawcze, to miało swój nie tylko PR-owy ( dbamy o naród) sens ale też pozwalało mieć nadzieję, że dzięki temu przesuniemy w czasie lawinowy wzrost zachorowań a tym samym zyskamy czas na: naukę od innych, co wcześniej mierzą się z tym problemem na większą skalę a także na edukację, lepsze przygotowanie zaplecza medycznego do leczenia ludzi, aby zmniejszyć liczbę zgonów. Ale teraz warto się zastanowić, czy to jest optymalna droga. WHO zrobiła krecią robotę i rządy wolą dmuchać na zimne ( PiS nie rządzi na całym świecie). Na dzień dzisiejszy żadne statystyki nie potwierdzają zagrożenia masowego wymierania ludzi. Dlatego moim zdaniem zwijanie gospodarki to o(błędny) krok. Państwo nie powinno taką drogą kroczyć. Na wojnie muszą być ofiary, ale trzeba się starać, aby było ich jak najmniej i jeśli są nieuniknione, to aby składane były w jakimś wyższym celu.
Dla mnie interesujące podejście do korona-świrusa zadeklarowała WB oraz USA a także Niemcy. Przypomnę chodziło o nienaruszanie rytmu gospodarki ( tam gdzie się da) i uspokojenie ludzi, że wirusa podłapią ale to nic strasznego. Tak było w starym świecie ( na Titanicu orkiestra miała grać do końca, aby zapobiec panice, co utrudniałoby akcję ratunkową). Teraz zamknięto trybuny stadionów i to musiało ludzi zaniepokoić a orkiestra ze strachu ( sportowcy) spi…a wkrótce potem.
Tak się nie robi, szczególnie że śmiertelność w tej grupie wiekowej wynosi ok. 0.2% a z uwagi na bieżące monitorowanie stanu zdrowia, wyższą wydolność organizmów jest bliska 0.
Skutkiem powstałej paniki będzie nadejście kryzysu. Ponoć w USA po zasiłek zgłosiło się w ciągu tygodnia 2.25 mln ludzi, co by oznaczało, że nadeszły masowe zwolnienia. Padnie mnóstwo firm a pewnie i profesjonalnych klubów. Dla globalistów ten ugór to będzie poletko do przeprowadzania swoich kolejnych doświadczeń, czego ja się boje bardziej niż biedy. Ten korona świrus może jest pewnym testem. Ach – bogacze chcą wykorzystać trochę pustego pieniądza na zrobienie extra geszeftów na tej sytuacji. Chcą wyjść ze złota i zrobić szybki i o wiele lepszy interes ale nie chcą, aby im small business czy ciułacze wykupili część zastawionego kruszcu, więc wprowadzono ponoć zakaz sprzedaży złota.
A Lechia? Oby przetrzymała to zawirowanie w jak najlepszym stanie. Całe szczęście ma też w razie czego doświadczoną w podnoszeniu z nicości grupę kibiców. Oby tylko nie przetrzebił jej teraz ten… wirus. Ja na razie udaję się na wirtualny stadion. Oczekuję jednak, aby na co najmniej pięć „meczów” wykupił go w całości niezbyt miłościwie panujący A.M.
21 marca 2020, 15:34 / sobota
taki ch.j jak xoce,nosz qrwa,oby lewacki asshole nie dozyl emerytury.On jak Ryży z Brukseli,ludzie mu szczaja na morde,a on,ze deszczyk wiosenny.Nie sadzilem,ze wsrod kibicow(?)Lechii,jest takie scierwo.
21 marca 2020, 15:38 / sobota
Lille-1,100%racji,mądrze,rzeczowo.
21 marca 2020, 15:57 / sobota
Jednak można jak ludzie, to jyz jest coś odnośnik
21 marca 2020, 16:23 / sobota
Pewnie czyta forum...;-)
21 marca 2020, 19:23 / sobota
Odpierdol się woolf ode mnie. Moje zdanie na temat koronawirusa możesz sobie sprawdzić na początku. Pocieszny jesteś z tymi bluzgami. Weź mi wytlumacz co Ty o tym wszystkim myślisz ?

Edwin- zobaczysz ile będzie cwaniaków na te zwolnienia/dopłaty mi już tu kolega na forum proponował przejście do szarej strefy :). Uważam, że jeżeli ktoś zacznie tak kombinować - tj nagle zacznie wypłacać część pod stołem ale i tak weźmie dopłaty od Państwa bo rzekomo musiał obnizyć pensje należy takowego skazać na wieloletnie więzienie.
21 marca 2020, 21:02 / sobota
To ty odpierdol się od nas wrzodzie.
21 marca 2020, 22:28 / sobota
"zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego bieżącego roku"
Oczywiście jest to jakiś dobry krok i nadzieja na ulżenie w zobowiązaniach; ale to też zależy od branży czy specyfiki działalności; a jak będzie i jak to wyjdzie "w praniu", na przykładzie jednoosobowej firmy, to zobaczę w kwietniu.
Tylko Lechia!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.029