Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
FORUM
Podstrony:


Koronawirus

strona 5/9

22 marca 2020, 11:23 / niedziela
Napisalem do trojmiasto.pl by opisali akcje Stowarzyszenia na zrzutka.pl odpisali mi, ze zostalo przekazane do dzialu sportowego.
22 marca 2020, 16:11 / niedziela
We Włoszech a już na pewno nie w Lombardii sytuacja raczej odbiegła już od tej uznawanej przez epidemiologów za „ w normie” . Na to przynajmniej wskazują aktualne relacje świadków. Angole i Jankesi też odeszli od pozostawienia spraw samym sobie. Wygląda na to, że paskudztwo to roznosi się ze zbyt dużą swobodę i do tego jest jednak bardziej groźne niż wcześniejsze jego wersje a do tego nieleczone częściej zabija słabszych. Pozostała Białoruś, ale czy wyniki tego podejścia (na razie zero ograniczeń) , jakby były negatywne, podane zostaną zgodnie z prawdą, czy będą zafałszowane, aby je ukryć no i nie przyznać, że szefunio źle ocenił sytuację. Na pewno, jeżeli wdrażane będą w życie jakieś ograniczenia, to się o tym dowiemy, bo to trudno ukryć, ale skutki mogą zostać zatuszowane. Natomiast, gdyby się im udało, to… byliby wygrani. Czy to mógłby być dowód na to, że gdzie indziej można tez tak było postąpić ? Niekoniecznie: oni mają na pewno jeden atut: mniej jeżdżą zagranicę i nie mają tylu turystów z zewnątrz.
23 marca 2020, 08:22 / poniedziałek
W sieci pojawił się filmik jak Zieliński tremuje z psem. Jednak pomysłowość treningu na kwarantannie jest nieograniczona. Niestety, niektórzy są niedoceniani:
odnośnik
23 marca 2020, 09:34 / poniedziałek
A ja się zastanawiałem po kiego wuja ludziom te zapasy papieru toaletowego. Teraz wszystko jasne, piłkarzy mamy całe tysiące, a i trwałość takiej rolki pewnie nie zbyt duża przy intensywnych treningach.
24 marca 2020, 17:01 / wtorek
Patrzę na to co się dzieje w naszym kraju i znowu muszę zapytać czy my jesteśmy murzynami Europy? W Uk McDonald nieczynny, B&Q nieczynne (dla nie wtajemniczonych B&Q jest częścią Grupy Kingfisher- właścicieli sieci Castorama). Czyli znowu polska kolonia(albo jak mawia pan Michalkiewicz -nasz bantustan) pracuje na to, żeby Francuzi czy Anglicy mogli odpoczywać w domach. To jest geszeft! Chore tekturowe państwo.
24 marca 2020, 18:21 / wtorek
W tej cudownej WB zmarły 422 osoby z powodu wirusa a w kartonowym państwie,które Ciebie tak bulwersuje 9 .W cudownych zachodnich Francjach,Hiszpaniach,Belgiach ,Holandiach czy Italiach to nawet nie ma co porównywać.
ktoś Ci każe łazić do Castoramy???Kaczyński Ci przystawił rewolwer do łba?
PiS Cię zmusza do kupowania paneli,śrubek czy jedzenia smieci w Maku?
Wg mnie Polska wyjątkowo dobrze wygląda na tle innych państw a to co widac na ulicach ,utwierdza mnie,że nie jesteśmy tak głupi jak ci z tych niekartonowych państw.
Rozumiem,że są tacy co zawsze i wszędzie będą srać na swój kraj .
To smutne.
24 marca 2020, 19:17 / wtorek
A skąd wiesz że tylko 9 osób ? Bo tak Ci mówi TVP ? Każda władza mówi to, co jej najbardziej pasuje. Każda. A PiS jak widać ma ciągotki jak komuchy dodatkowo. Stan wyjątkowy bez stanu wyjątkowego wprowadzają. Za chwilę godzina policyjna i cenzura Internetu.
24 marca 2020, 19:24 / wtorek
Wielce szanowny kolego od kiedy krytyka rządu (nie mylić z donoszeniem do Brukseli) to sranie na swój kraj? Nie chodzę do Castoram czy McDonalda tylko pytam jak to jest, że polski pracownik jest traktowany jak murzyn nad rzeką Missisipi? To że u nas (według mediów głównego nurtu) nie upoważnia nikogo do narażania Polakowa to robią zarządzający tymi filiami zagranicznych koncernów. A co do naszej Polski z kartonu to porównaj tempo odzyskania zestrzelonego samolotu przez Holandie a zobacz gdzie jest wral Tu154? Herr Tusk oddał śledztwo Rosjanom i finito a Pis szedł do zwycięstwa z rzekomym rozliczeniem Po i wyjaśnieniem prawdy o Smoleńsku. Także nie sram w swoje gniazdo a pytam jakim prawem antypolskie ścierwo pluje nam w twarz.
24 marca 2020, 22:02 / wtorek
"...Tymczasem z powodu zbyt późnego przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych zamówień, Polska nie otrzyma od Unii Europejskiej brakującego w polskich szpitalach i placówkach medycznych sprzętu ochrony osobistej. Informacje potwierdziły władze Komisji Europejskiej..."

Bez komantarza.
24 marca 2020, 22:06 / wtorek
Ważne że w USA i u Niemca indeksy 12% w górę i coraz więcej dyskusji czy skórka warta wyprawki w takiej formie walki z wirusem jaką mamy teraz (link niżej)

odnośnik
24 marca 2020, 22:29 / wtorek
Onet i Sierakowski cytujący osobnika o swojsko brzmiącym nazwisku Katz. Tylko pytanie czemu Izrael zamknął granice i każdego kto wjedzie to na kwarantanne? A goje nie mogą? : ) Chociaż ta nasza kwarantanna to śmiech na sali nawiasem pisząc.
25 marca 2020, 11:39 / środa
@troll-wirtuoz
W swoim wpisie napisałeś o kartonowym państwie a nie o rządzie dlatego zaprotestowałem :) Rząd masz święte prawo lżyć ile chcesz.PIS szedł z hasłem 500+ jako naczelnym hasłem wyborczym i to zrealizował. Rozliczenie żadnego złodzieja w białym kołnierzyku nie jest możliwe z tymi pokomunistycznymi sądami ,vide Gawłowski.
Wraku nie odzyskamy,chyba,że prezydentem zostanie prokacapski Bosak.
Miło mi ,że normalnie piszesz,elegancko ,brawo i dziękuję i uszanowanie.
Jeszcze co do Castoram-uważam,że powinny być otwarte,gdyby Ci pękł zawór od wody ,gdybyś miał remont ,gdybyś budował dom itp też byś tak uważał.Wiele firm zaopatruje się w składach budowlanych-zamknięcie ich to wyrok śmierci na te firmy.
Czemu nie zamknąc Biedronek??????Galerie z gaciami od Guciego zamknąć bo to zbytek,inne z gatunku potrzebnych nie bo to konieczność ale wielka wdzięczność dla pracowników i modlitwa o Nich.

@xoce - proszę podaj inne źródła,te prawdziwe.Sprawdzę sobie.Sputnik ? Krytyka Polityczna czy GWarta?

Polacy zdają egzamin z dojrzałości, biorę skromny udział w pomocy przy produkcji maseczek.
Nie szyję bo bym się zabił ale dostarczam np materiał.Zachęcam każdego do pomagania w jakikolwiek sposób może.Z Boniek powiedział,że nie robi się w domu wesela kiedy płonie całe miasto ,ja bym dodał i nie sra się w remizie.Nie pomagasz-nie przeszkadzaj-to też pomoc.Pomagają dzisiaj Legioniści,Arkowcy więc dzisiaj jestem i Legionistą i Arkowcem,celowo z dużej litery i jestem przekonany ,że każdy z nas tak powinien powiedzieć.dzisiaj liczy się tylko nie kim się jest a jakim się jest .
szacunek dla pań sprzedawczyń,pracowników służby zdrowia,kierowców komunikacji,policjantów i każdego kto pracuje na rzecz innych.

Tu jeden kolega kiedy,ś ruszył akcję stop propagandzie homo ,edwin bodaj,i On pokazał,że warto coś zrobić,nieważne ,że poniósł porażkę.Ale On coś zrobił.Wygrał moim zdaniem bo nie stał,nie stękał.
Generalnie Koledzy-dużo zdrowia Wam i Waszym Rodzinom.Niech Opatrzność nad nami czuwa .
25 marca 2020, 18:13 / środa
1966 - mówię jedynie, że w USA trwa dyskusja, że nie ma co na siłę przedłużać ograniczeń bo mają swoje wady i docelowo nie wiadomo co pochłonie więcej ofiar - epidemia puszczona w miarę na żywioł czy zapaść gospodarcza będaca wynikiem przedłużającego się gwałtownego wyhamowania gospodarki spowodowanego ograniczeniami. Wejdź sobie na CNN , potem dla równowagi na Foxnews - piszą o tym samym.
25 marca 2020, 18:46 / środa
Angole też dyskutowali ale przestali....tylko chyba troche za poźno i spodziewam sie u nich powtórki z Itali czy Hiszpanii.
Póki co my trzymamy się jeszcze dobrze, zobaczymy jak bedzie za dwa tygodnie

TYLKO LECHIA!
25 marca 2020, 19:14 / środa
Aha. Tak Cygnus. Powiedz jeszcze ile kasy nasz rząd wpompuje w polską gospodarkę żebym poszedł spać spkojnie. Tyle ile Trump ? Zajebiscie jest, trzymamy się i w ogóle. Lubię takich, co wierzą we wszystko co usłyszą w TVP.
25 marca 2020, 19:32 / środa
Aha, porównujesz juesej do Polski. Wpompuj sobie olej w głowę lepiej, a potem dyskutuj.
25 marca 2020, 20:37 / środa
Aha. Porównuję. My walczymy z epidemią lepiej niż oni (wg Cygnusa) przecież. Mamy mniej kasy na obywatela bo wszystko przejedzone, rozdane , rozkradzione przez pisowców. Teraz będzie płacz i puste trybuny przez długi czas bo ludzie będa liczyć każdą złotówkę a mecze będą daleko na liście priorytetów. USA, Niemcy zrobią sobie z nas kolonię, rezewuar taniej siły roboczej ewentualnie rynek zbytu na niepotrzebne zabawki typu niedorobione F35. Dla Ukraińców będziemy krajem tranzytowym. Bo kurwa zamiast oszczędzać na trudne czasy pewna grupa ludzi zrobiła sobie pięć lat eldorado kupując głosy ludzi rozdając im pieniądze, ktore najpierw zabrali w podatkach albo przepalili na to róznego rodzaju celowe fundusze na których Polacy odkładali na "czarną godzinę" (Solidarnościowy, Rezerwy demograficznej, FGŚP) Zrobili "reformę" edukacji. Zamiast unowocześniać to co było wprowadzili 8 klas jak za komuny. A teraz rozporządzeniem wprowadzili obowiązek nauki zdalnej panowie z ministerstwa, którym wydaje się że każde dziecko ma komputer i internet. Zresztą i tak systemy nie wytrzymały obciążenia i nie dały rady.. Będziemy zdychać od smogu bo kurwa sprowadzają ruski węgiel zamiast stawiać na energię odnawialną.Od dawna wiadomo było że może jebnąć wirusem a ci nieudacznicy do tej pory nie przygotowali ustawy ratunkowej. Jutro będą głosować regulamin głosowania zdalnego zamiast konkretów. Rozkradli co mogli, teraz proponują 221 miliardów z czego większość to gwarancje kredytów. Kłamią, zwodzą tylko po to, żeby nie wprowadzić żadnego stanu nadzwyczajnego bo musieliby przesunąć wybory. I nagle cudownie pojawia się Jakubiak ze 140 000 podpisów zebranych w czasie kwarantanny w kilka dni (kto kurwa w to uwierzy ????) tylko po to, żeby Duda miał kogoś na zająca i żeby w ogóle wybory mogły się odbyć gdyby reszta zrezygnowała. No komedia. 5 straconych lat za nami, teraz 5 kolejnych przejebanych przed nami. Będzie bolało. Wszystkich. Ale może się niektórzy nauczą, że nie ma nic za darmo.
25 marca 2020, 20:37 / środa
Co za debil.
25 marca 2020, 20:40 / środa
Chodzi o to aby doprowadzić do momentu kiedy z dnia na dzień będzie mniejsza ilość zarażonych. To będzie świadczyło, że państwo przejęło inicjatywę w wojnie z zarazą. Chińczycy wygrali wprowadzaniem regorystycznych metod.
25 marca 2020, 20:42 / środa
Znajdzie się w końcu ktoś kto wypierdoli tego POsrańca raz a dobrze?
25 marca 2020, 20:57 / środa
Jest na sali admin? bo już mam go dosyć.
25 marca 2020, 21:45 / środa
Jprd. Jak można porównywać Polskę i USA. ? Pisać takie rzeczy to trzeba mieć z deklem .
Admin do dzieła ! Jebać tą kurwę Snafu czy tam xoce !
25 marca 2020, 22:03 / środa
Akurat w wielu sprawach xoce, boldi czy inny chuj ma rację... pis rozjebał polską gospodarkę na maksa... nie tragizuję ;) Ale wyjebcie już tego debila xoce, boldi czy innego chuja za retorykę, za sposób przekazu.
25 marca 2020, 22:17 / środa
Xoce choćbyś nie wiem jak się kamuflował, to i tak w końcu wyjdzie jakim pierdolonym, POpapranym lewakiem jesteś. Takim jak Ty, trzeba dać po prostu mówić. Nic więcej.
25 marca 2020, 22:30 / środa
Mihal, to, że jest antypis to jest jego jedynym plusem
25 marca 2020, 22:32 / środa
&rombis komu Ty kibicujesz?
25 marca 2020, 22:50 / środa
Rombis to, że ktoś jest antypis to mam mu od razu przyklasnąć? Antypisem są takie kanalie jak czarzasty i reszta komunistycznej spierdoliny.
Antypisem są ameby intelektualne pokroju Kidawy coś tam, które swojego zdania nie potrafią wyartykułować.
Antypisem są ludzie, którzy chcą zniszczyć wartości rodziny. Ludzie, którzy chcą ruchać drzewa i uważają że jest to normalne.
Mam im wszystkim przyklasnąć bo są antypisem?
PiS mimo swojego wypaczenia jest ciut wyżej nad tymi kanalikami.
Czekam na młode pokolenie , może z konfederacji, bo mają kilka osób, które słucha się przyjemnie. Do tego czasu trzeba niestety cierpieć.
25 marca 2020, 23:00 / środa
Mihal...

przecież nikt nie każe Ci przyklaskiwać, wszak, za pisem są takie prostaki jak Suski, debile jak Jaki... to co się siedzie w dzisiejszej, upośledzonej polityce, to "zasługa pisu"..
25 marca 2020, 23:02 / środa
@edwin... kibicuję nam, ale ... jebać pis.. ;), ale chyba mamy tak samo ;)
26 marca 2020, 05:05 / czwartek
Raport zbiorczy dot. pandemii SARS-CoV-2, oficjalne dane na 20:30, 25 marca, zbiór informacji tylko z dwóch ostatnich dni:

POLSKA
łącznie zakażonych: 1051
zgonów: 14
wyzdrowiałych: co najmniej kilku, w najbliższych dniach ministerstwo ma podać liczby

Ponad 26 tys. przebadanych próbek. Ponad 1600 osób hospitalizowanych, Ponad 70 tys. osób objętych kwarantanną, prawie 60 tys. osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Granice kraju zamknięte co najmniej do 13 kwietnia. Nie dotyczy to powrotu polskich obywateli oraz transportu.

WŁOCHY
łącznie zakażonych: 74386 (+5210 w ciągu doby)
zgonów: 7503 (+683 w ciągu doby)
stan ciężki/krytyczny: 3489 (+93 w ciągu doby)
wyzdrowiałych: 9362 (+1036 w ciągu doby)

Agencja ANSA: 34-letnia włoska pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii popełniła samobójstwo. Była zakażona SARS-CoV-2, bała się, że zainfekuje innych.

USA
łącznie zakażonych: 63 098
zgonów: 886
wyzdrowiałych: 393

Gubernator stanu Nowy Jork (30811 zakażonych, 285 zgonów) Andrew Cuomo: potrzebujemy 140 tysięcy łóżek szpitalnych i 40 tysięcy łóżek na OIOM. Stan ma około 7 tysięcy łóżek dla pacjentów na OIOM.

HISZPANIA
łącznie zakażonych: 47610 (+7937)
zgonów: 3434 (+738)
stan ciężki/krytyczny: 3166 (530)
wyzdrowiałych: 5367 (+1573)

Wicepremier i minister kultury Carmen Calvo zakażona koronawirusem (SARS-CoV-2).

NIEMCY
łącznie zakażonych: 37 098
zgonów: 206
wyzdrowiałych: 3547

FRANCJA
łącznie zakażonych: 25233 (+2929)
zgonów: 1331 (+231)
stan ciężki/krytyczny: 2827 (+311)
wyzdrowiałych: 3900 (+619)

Premier Francji: wprowadzone obostrzenia mogą zostać przedłużone na kolejne tygodnie. Niewykluczone wprowadzenie godziny policyjnej w niektórych częściach kraju.

Wśród ofiar zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest kameruński wirtuoz saksofonu, Manu Dibongo. Zmarł w paryskim szpitalu, miał 87 lat.

IRAN
łącznie zakażonych: 27 017
zgonów: 2077
wyzdrowiałych: 9625

WIELKA BRYTANIA
łącznie zakażonych: 8264
zgonów: 435
wyzdrowiałych: 135

Premier Boris Johnson: pandemia koronawirusa to największe wyzwanie dla Brytyjczyków od dziesięcioleci. Musicie pozostać w domach. Wyjście z domu tylko do pracy (jeśli nie ma możliwości pracy zdalnej), sklepu i lekarza. Otwarte pozostają tylko sklepy z najpotrzebniejszymi produktami.
Zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Nie tyczy się to gospodarstw domowych.

Restrykcje na co najmniej 3 tygodnie.

Centrum wystawiennicze ExCeL w Londynie zostanie przekształcone w tymczasowy szpital.

71-letni książę Karol, następca tronu zakażony koronawirusem (SARS-CoV-2).

Zmarł zakażony koronawirusem Steven Dick, 37-letni zastępca brytyjskiego ambasadora na Węgrzech.

KOREA PŁD
łącznie zakażonych: 9137 (od dwóch tygodni średni dzienny przyrost ~100)
zgonów: 126 (+29 w ciągu ostatniego tygodnia)
wyzdrowiałych: 3730

SZWAJCARIA
łącznie zakażonych: 10897 (+1020 w ciągu doby)
zgonów: 153
wyzdrowiałych: 131

CHINY:
łącznie zakażonych: 81 218 (+251 w ciągu ostatniego tygodnia)
zgonów: 3281 (+33 w ciągu ostatniego tygodnia)
wyzdrowiałych: 73 650

Zakaz podróży do i z prowincji Hubei zniesiony od dzisiaj. Nie będzie tyczyć się tylko miasta Wuhan, które pozostanie zamknięte do 8 kwietnia.

Holandia: 6412 przypadki/356 zgonów
Austria: 5588/30
Belgia 4937/178
Kanada: 3290/30
Norwegia: 3052/14
Portugalia: 2995/43
Szwecja: 2526/44
Australia 2431/9
Izrael: 2369/5
Brazylia: 2274/47
Turcja 1872/44
Malezja: 1796/20
Dania: 1724/34
Czechy: 1654/6
Luksemburg: 1333/8
Irlandia: 1329/7
Japonia 1307/45
Ekwador: 1173/28
Chile: 1142/3
Pakistan: 1022/8

Dobowy przyrost o ponad 100 przypadków:

Tajlandia: 934(+107)/4
Rumunia 906(+112)/14
Arabia Saudyjska 900(+133)/2
Indonezja 790(+104)/58
RPA 709(+155)/0
Rosja 658(+163)/3

Pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) odnotowuje Mjanma, dotychczas najludniejszy kraj bez potwierdzonego przypadku. Tym samym państwem z największą populacją bez odnotowanego zakażenia koronawirusem jest Jemen (28 mln mieszkańców).
Ponadto:

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok.

Rosja zamyka kina i inne lokale rozrywkowe. Prezydent Władimir Putin rozkazał armii przeprowadzić ćwiczenia, by zwiększyć gotowość do walki z epidemią, jeśli będzie to konieczne. Przyszły tydzień w kraju wolny od pracy.

Holandia zakazuje publicznych zgromadzeń do co najmniej 1 czerwca.
26 marca 2020, 05:10 / czwartek
.

W Irlandii szereg nowych obostrzeń: zamknięte kina, teatry, siłownie, kluby, biblioteki i tym podobne. Restauracje i kawiarnie tylko z ofertą na wynos/dowóz. Anulowane wszystkie zawody sportowe.

Od 26 marca na miesiąc Tajlandia wprowadza specjalny dekret, który ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2. Władza wykonawcza będzie w rękach premiera.

Arabia Saudyjska: w Rijadzie i Mekce godzina policyjna. Rijad, Mekka i Medyna zablokowane. Zakaz podróżowania pomiędzy regionami.

W Egipcie (442/21) na co najmniej dwa tygodnie wprowadzona godzina policyjna od 19 do 6 rano.

Premier Indii (606/11) ogłosił wprowadzenie trzech tygodni blokady/kwarantanny krajowej.

W Syrii (5/0) godzina policyjna od 18 do 6 rano.

Blokada turystów na Kubie (57/1). Będą mogli opuścić hotel tylko w celu udania się na lotnisko, by opuścić kraj.

Wyliczenia AFP: 2,6 miliarda ludzi na całym świecie dotkniętych obostrzeniami, blokadami, kwarantanną.

Łącznie na świecie: 460611 zakażonych, 20842 zgonów, 113798 wyzdrowiałych.
26 marca 2020, 08:51 / czwartek
@holy fan. Ale to wina pisu, że jesteśmy tak daleko w tych statystykach, bo za mało robią testów i trupy chowają po szafach. Gdzie byśmy byli gdyby w tym kraju "rządziła" PO? Można się tylko domyślać po ostatnich wybrykach kichawy z błońska. Ja stawiam, że bylibyśmy na pudle. Wyjebane mam w PiS jak i w większość polityków, ale ostatnio pokazują, że resztę tej choloty biją na łeb, nawet jeśli jedynym myślącym jest tam sam prezes.
26 marca 2020, 09:46 / czwartek
@xoce jak Ci się nie podoba w Polsce, to posłuchaj swojego ulubieńca Komorowskiego jak doradzał za swojej prezydentury i wypierdalaj stąd...np do Włoch
26 marca 2020, 11:20 / czwartek
Rombis napisałeś,że Jaki z PiS jest debilem. To ja się pytam w takim razie kim jest jego były kontrkandydat na fotel prezydenta Warszawy-pan Trzaskowski(słynny właścicieli wody rzecznej o zapachu gowna Trzaskowianki)???? Można nie lubić PiSu ale popieranie opozycji (może poza częścią Konfederacji) świadczy o brakach w samodzielnym rozumowaniu albo bardzo złej woli...
26 marca 2020, 12:03 / czwartek
Troll popieram , co do Trzaskowskiego 100 % racji !
26 marca 2020, 12:06 / czwartek
Właśnie Hydro w sedno. Nie lubię Pisu ,są tam politycy którzy wręcz drażnią, jednak alternatywą jest tylko Konfederacja , a ona jest na razie zwyczajnie za mała, nie ma odpowiedniego zaplecza, chociaż wierzę ,że to będzie się zmieniało
26 marca 2020, 12:13 / czwartek
Konfederacja niestety zaczyna błądzić i mimo, że ja im bardzo kibicowalem to może się okazać, że to tylko wilki w owczej skórze, obym się mylił.
26 marca 2020, 14:35 / czwartek
Niejaki Czosnkowski uwielbia pracę w tandemie. Niby trzyma kierownicę, ale z tyłu pedałuje i mówi, gdzie jechać nijaki Rabij.
26 marca 2020, 16:11 / czwartek
Tak Jaki debil...Kichawa i Czaskowski ze swoim paziem pederastą to zapewne orły intelektu? Aha i jeszcze Dulcynea...
26 marca 2020, 18:24 / czwartek
Co tu sie odpierdala :D Wystarczy prawdę napisać o złodziejskich rządach pisu i o tym, co nasz czeka. Czas się pogodzić z tym, że czekają nas chujowe lata. Dobrze już było. Przejedliście.

Znawców USA grzecznie pytam - czy u nich Trump płaci 500 USD na każde dziecko ??? I daje emerytom 13 emeryturę ???

Lewactwo widzę wyje ale niestety trzeba wam będzie trochę socjalu upierdolić leniuszki roszczeniowe.
26 marca 2020, 18:45 / czwartek
Jankesi rabują innych i maja drukarki $, teraz chyba 2 biliony sobie wydrukują. Ale jak tam pierdolnie to będzie dziki zachód jak za dawnych lat, tyle mają broni : )
26 marca 2020, 19:03 / czwartek
Tak tak zamiast słowa "prawda" użyj lepiej słowa "fakty" my wszystko rozumiemy.
26 marca 2020, 19:23 / czwartek
Xoce pisz dalej i więcej. Maska spadła. Dla takich jak Ty, internet jest rajem, w realnym życiu nie potrafiłbyś się pewnie wysłowić.
26 marca 2020, 19:32 / czwartek
Mihal. Pajacu. Trochę czasu w tym wspaniałym USA spędziłem. I jest to faktycznie wspaniały kraj jak chce Ci się zapierdalać a nie liczyć na to, że państwo Ci coś da. Może kupony na papu żebyś jednak z głodu na ulicy nie umierał. W Polsce za PO w porównaniu z USA już był socjal (jak zresztą w całej Europie). A teraz to znajomi w USA nie wierzą, że Państwo rozdaje pieniądze na dzieci (wszystkie - z bogatych rodzin i biednych) bo tak. Dla nich to komunizm.
26 marca 2020, 19:52 / czwartek
Ty pojebie nie byłeś w żadnym USA, tylko na Srebrzysku kiblowaleś.
26 marca 2020, 20:27 / czwartek
W stanach 43 mln jankesów dostaje bony żywnościowe a ten o jakimś kapitalizmie.
Pierwszy lepszy artykuł
"Na tak zwane kartki żywnościowe rząd przeznaczył w ubiegłym roku 74 mld dolarów."
odnośnik
26 marca 2020, 21:55 / czwartek
A może by tak się uspokoić.i coś fajnego posłuchć:

https://www.youtube.com/watch?v=mUYhIUlHX70
26 marca 2020, 22:05 / czwartek
Pinochet jaki wniosek z tego wyciągasz ? Bo ja taki, że są mądrzejsi od nas. Bo przynajmniej wódy za to nie mogą brać. No i o ile się nie mylę to Trump chciał dosyć mocno ten program zredukować mimo tego, że dobrze wpływa na rolnictwo w USA.

GLG - się wyluzuję jak upadnie pisowsko-ziobrowy pomysł aresztu domowego do 3 miesięcy bez sądu tylko na życzenie prokuratora jaki próbują przepchnąć teraz pod płaszczykiem walki z koronawirusem. Gorsi niż ubecja.
26 marca 2020, 22:29 / czwartek
xoce, a gdzie ja napisałem "wyluzuje".

Napisałem chyba "uspokoić"

Mam nadzieje że rozumiesz różnice.ę
26 marca 2020, 23:04 / czwartek
xoce, ty parówo. Skompromitowałeś się... Wypierdalaj!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.014