Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Nowy hymn Lechii?

strona 1/1

15 marca 2020, 13:20 / niedziela
Jak się zapatrujecie na pomysł, aby zmienić hymn Lechii Gdańsk? Jestem zdecydowanie na tak, obecny jest obiektywnie mówiąc beznadziejny. Dawajcie od razu swoje propozycje, bo "Mury" Kaczmarskiego też mnie zupełnie nie przekonują. Może nieśmiertelne "Pokolenia Lechii Gdańsk"?
15 marca 2020, 13:25 / niedziela
Ja bym w ogóle zlikwidował hymn. Po co nam on?
A nawet poszedł dalej i zlikwidował hymn Polski. Ewentualnie zamiast hymnu narodowego wprowadził na jego miejsce piosenkę disco polo. To byłoby dopiero co!
15 marca 2020, 13:34 / niedziela
Nikt nie myśli o likwidacji, spokojnie. Herb też się na przestrzeni lat zdążył kilka razy zmienić, więc nie widzę czemu hymn miałby być nietykalną świętością. Zwłaszcza że wielu kibiców nie przepada za aktualnie śpiewaną pieśnią (wywiad z Makaronem).
15 marca 2020, 13:55 / niedziela
Herb się zmieniał powiadasz
15 marca 2020, 14:00 / niedziela
brakuje tylko literki B...
15 marca 2020, 14:05 / niedziela
Dziś 1 kwietnia?
15 marca 2020, 14:19 / niedziela
@LP Liczne modyfikacje były, dobrze wiesz o co mi chodziło: odnośnik
15 marca 2020, 14:23 / niedziela
O kur....
Naprawdę
Czas umierać...
15 marca 2020, 15:24 / niedziela
W sumie nie ma co się dziwić. Szkoły pozamykali, to siedzą teraz wynalazki na forach i wymyślają z nudów tematy. Aż dziw bierze, że nikt nie polecił mu wypierdalać! Ale może sam to zrobi, bez tzw. laczka (wiadomo od kogo).
15 marca 2020, 15:27 / niedziela
Do tego typu zmian trzeba podejść dość roztropnie i z rozwagą. Może i wielu osobom się nie podoba aczkolwiek póki co to jest Nasz Hymn. Tak jak dla wielu z Nas T29 na zawsze pozostanie domem tak i obecny hymn jest tym jedynym. To samo tyczy się herbu czyli zawsze BKS A nie KS. Myślę, że na początek należałoby nauczyć śpiewania wielu pieśni większej rzeszy na stadionie.
15 marca 2020, 15:52 / niedziela
O tak, coś melodyjnego, z patosem, żeby poniosło nasze orły do boju... Może coś z Bajmu ? "...Jesteś sterem, białym żołnierzem, nosisz spodnie, więc waaaaaaalcz..." ?
15 marca 2020, 15:56 / niedziela
Nasz hymn jest ok tylko za szybko śpiewamy i niestet jednostajnie. Ostatnio dobrze zaśpiewany ⁹pamiętam na Traugutta chyba z Unia Janikowo. Można w ramach odświeżenia dodać drugą zwrotkę.
15 marca 2020, 16:01 / niedziela
Nie śmieje się już z tego wirusa, widać że powikłania są bardzo ciężkie i nieodwracalne
15 marca 2020, 16:17 / niedziela
Ludzie siedzą w domu, żony zawracają d...., to i głupoty przychodzą do głowy :-)

Zwierzenie: jeszcze na starym mieszkaniu, po jednym z kolejnych meczów, upojony gołdą czystą mocną, postanowiłem nie wchodzić w drogę mojemu kapo i udałem się na spoczynek. Na drugi dzień zwyczajowe dąsy i kwik: "to, że masz nie tak w głowie to wiem, ale przez sen machać łapami i mruczeć o naszej ?"
Nie pozwolę zabrać, to jak eksponat muzealny !
15 marca 2020, 16:22 / niedziela
@1903

Co myślisz o tym? Zielone w tytule, wszyscy znają . wyobraz sobie jak ryknie 20 tysięcy wesoło machając szalikami!

odnośnik
15 marca 2020, 16:27 / niedziela
i do tego ARTYSTA, który jest pupilem dzisiejszej władzy i elektoratu pis... to i tylko to, nic innego!
15 marca 2020, 16:28 / niedziela
Złośliwy:-)
15 marca 2020, 16:33 / niedziela
@emeryt i Rombis

Ja tu z 1903 o poważnych sprawach a Wy tu jakieś prywatne bajery kręcicie
15 marca 2020, 16:33 / niedziela
Ha ha
Edwin Jak zawsze w punkt
Ale tym razem , rozjebałeś mnie
Super Przyda się na te ponure chwile
1903.....masz jeszcze godzinę
Łap szybko rytm , słowa....dasz radę!!! To w sumie każdy szanujący się chłop w rurkach powinien znać
15 marca 2020, 16:49 / niedziela
To zawieszenie ligi może przynieść o wiele tragiczniejsze skutki niż by się mogło wydawać. Ciekawe ile jeszcze wątków powstanie jak ten i o koronopierdolcu?
Jak to dłużej potrwa to wszyscy dostaniemy pierdolca...
15 marca 2020, 17:00 / niedziela
Pominę sprawy tożsamościowe, sentymentalne itd (reszta o tym pisze).
Skupię się tylko na czysto technicznym aspekcie.
Kolega Kowale ma racje w ostatnim zdaniu, najpierw nauczmy się spiewać to co mamy, bo niestety talentu wokalnego to nie mamy, więc obecny hymn idealnie jest dopasowany do naszych możliwości wokalnych.
Ryknąć umiemy, ale pieśni dłuższe to nam kończą się mruczeniem.

TYLKO LECHIA!
15 marca 2020, 17:07 / niedziela
Śpiewanie zostawmy poznańskim słowikom
Cygnus ma rację
Tu trzeba po prostu konkretnie ryknąć!
15 marca 2020, 17:11 / niedziela
"każdy szanujący się chłop w rurkach " - remis, jebnąłem ze śmiechu
15 marca 2020, 17:56 / niedziela
Temat rzeka, może niektórzy sobie przypomną a inni zapoznają
odnośnik
A dla mnie najlepsze to...
W Wolnym Mieście Gdańsku - gdzie korona w herbie jest
Mamy swą drużynę - która zwie się BKS
Alleluja, alleluja - alleluja BKS
Alleluja, alleluja - alleluja BKS

Tylko Lechia!
15 marca 2020, 21:01 / niedziela
Lumpex 75 - Gdańsk (Błyskawic Ślad)
nawet jeśli nie jako hymn to może niech puszczają jak zawodnicy wychodzą z tunelu a potem po losowaniu stron dopiero obecny hymn.
W przerwie meczu lub z 10 minut przed meczem proponuję też: Big Cyc Zawsze Gdansk.
16 marca 2020, 08:04 / poniedziałek
Ej śmieszki, chciałbym tylko zauważyć, że nie ja wpadłem na ten pomysł -odnośnik

"Nie cierpię tego hymnu Lechii, ułożonego przez Tuska, Popielarza, Modzelewskiego, tego klubu kibica: o nasz, o nasz. Nie można tego zmienić? Takie ładne piosenki mamy. Czemu nie mogą być „Mury”? Legia ma „Sen o Warszawie”, „Mury” są nasze z Gdańska. Nie byłoby to piękne i symboliczne?"
16 marca 2020, 10:56 / poniedziałek
Hymn bezwzględnie musicie umieć! W CK Dezerterzy pokazano jak się powinno nauczać hymnu.
16 marca 2020, 12:45 / poniedziałek
Tak bezosobowo, cyt.,,-Co tu się stało?
- Uczyliśmy się śpiewać hymnu i pan kapral zadał Benedykowi dziwne pytanie: Po co wy Benedek nosicie te głupawe węgierskie wąsy chodźcie tu, to was ogolę. Myśleliśmy że on żartuje ale on powiedział że nas wszystkich ogoli, a pana sierżanta to za przeproszeniem zarżnie jak świnię
A potem powiedział: Na koniec wykastruję najjaśniejszemu panu!
Reasumując, to też myślę, że Makaron i 1903 żartują. No, ale jak oni będą chcieli wszystkich golić, kastrować i zarzynać? To trzeba się będzie nad tym Zenkiem Martyniukiem zastanowić.
16 marca 2020, 12:53 / poniedziałek
To i Radziu na gnieździe może mieć ciężko... "(...)jeder Stoß ein Franzos(...)". ;-)))

Kurwa, sezon ogórkowy w środku ligi to straszne zło!
16 marca 2020, 13:18 / poniedziałek
My wierzymy tylko w BKS!

odnośnik
16 marca 2020, 19:38 / poniedziałek
Pięknie, wystarczy dobrze zaśpiewać.
18 marca 2020, 07:15 / środa
Gott erhalte, Gott beschütze ...
Unsern Kaiser, unser Land! (Koniecznie falsetem)
25 marca 2020, 11:16 / środa
\możecie mi wytłumaczyć dlaczego mój wpis został usunięty?
25 marca 2020, 13:12 / środa
Ponieważ masz koronawirusa.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024