Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Wybieramy patrona dla nowego Biało-Zielonego tramwaju

strona 1/1

2 kwietnia 2020, 21:07 / czwartek
Wybieramy patrona dla nowego Biało-Zielonego tramwaju, który pod koniec maja powinien wyjechać na gdańskie przystanki!
Ankieta, w której każdy może oddać jeden głos potrwa do środy (08.04) do godziny 20:00, głosujemy tylko i wyłącznie poprzez podany link odnośnik
Obsadę ankiety skonsultowaliśmy oczywiście z Muzeum Lechii Gdańsk, a jej wynik zostanie oficjalnie przekazany do władz Miasta Gdańska, które same wystąpiły do nas z taką inicjatywą.
2 kwietnia 2020, 23:29 / czwartek
Psikutas bez s...
odnośnik
2 kwietnia 2020, 23:30 / czwartek
Zdzisław Puszkarz. Znam kogoś kto w czasach jego gry miał kolegę który był synem prezesa czy też kogoś z zarządu śledzi. Jak wiadomo Lechia wtedy grała w II a śledziuchy w I lidze, no i był problem z grą w reprezentacji Puszkarza bo trudno powoływać drugoligowca. Pomorski ZPN naciskał aby on przeszedł od nas do nich, wiadomo I liga to by miał łatwiej do kadry a wtedy też większy prestiż dla związku. Zrobiono jakieś spotkanie na co Puszkarz odparł że jak on ma przejść do Arki to on kończy karierę. Nie wiem czy to znany fakt czy nie, ja nie mam powodu tej osobie nie wierzyć dlatego głosuje na Puszkarza.
2 kwietnia 2020, 23:54 / czwartek
Na 100% prawda.
3 kwietnia 2020, 09:49 / piątek
Nie ma innej opcji niż Dzidek.
3 kwietnia 2020, 10:03 / piątek
Zdzisław Puszkarz popieram na 1945% :)
3 kwietnia 2020, 12:00 / piątek
Dzidek wciąz żyje i oby żył jak najdłużej!! Stąd, jednak pan Roman Korynt.
3 kwietnia 2020, 18:44 / piątek
Nie mówię, że nie masz racji,ale może już starczy nagradzać,wyróżniać po smierci?
Właśnie dlatego,że żyje,jestem za Dzidkiem.
4 kwietnia 2020, 12:35 / sobota
wyobraź sobie że Pan Zdzisław zostanie zaproszony na pierwszy kurs tego tramwaju, a jakiegoś innego dnia będzie jechał do lekarza i wsiądzie w 'swój' Bialo-Zielony tramwaj, jak myślisz co wtedy poczuje? ja też do końca nie wiem, ale myślę, że warto to dla niego zrobić, on zrobił wiele dla nas
4 kwietnia 2020, 17:54 / sobota
Wiem, że mnie zjecie za mój wpis ale postanowiłem pójść na pełnej kontrze i stawiam na Grzegorza Pawłuszka! A tak na serio to popieram kandydaturę Dzidka Puszkarza.
5 kwietnia 2020, 14:12 / niedziela
Po co tu rynek robić. Nie ma innej opcji - Zdzisio Puszkarz .
6 kwietnia 2020, 08:32 / poniedziałek
"Dzidek" wydaje się być naturalnym kandydatem, jednak ma już mural.
Myślałbym o Romanie Koryncie, ale miał mieć swój mural na Zaspie (nie pamiętam na czym sprawa się skończyła, czy nie dozbierano środków, czy też to kwestia wykonania).
Dlatego proponuję kogoś z "3": Roman Rogocz, Jerzy Kruszczyński, Flavio Paixao.
7 kwietnia 2020, 13:39 / wtorek
Jeśli tory nowego tramwaju będa miały pętlę na 10 Lutego lub placu Kaszubskim
to zdecydowanie Flavio. On też go znają i zasługują by go oglądać.
7 kwietnia 2020, 17:11 / wtorek
Piotrek Wiśniewski wierny Lechii od 3 ligi do końca kariery. odnośnik
7 kwietnia 2020, 21:17 / wtorek
Wiśnia:
- Nigdy nie chciałem się stąd ruszać, choć jakieś propozycje się pojawiały. Ja po prostu cieszę się, że mogę tu grać. Mam duży sentyment do stadionu przy Traugutta, gdzie zawsze była dobra murawa i panowała fantastyczna
7 kwietnia 2020, 21:42 / wtorek
Ja bym chciał trzy ikony XXI wieku ,do tego wszyscy lubili karać Arkę . Wiśnia, Flavio ,Buzi. Sukcesy są tez historyczne odbudowa ode zera do ekstraklasy ,derby , PP , podium. Nie widzę powodow by cofać się tak bardzo wstecz z całym szacunkiem dla wybitnych postaci tamtego okresu
7 kwietnia 2020, 21:53 / wtorek
Albo lepiej. Wszyscy strzelcy bramek w derbach w XXI wieku ,postać nazwisko i lliczba bramek. To byłoby piękne.
9 kwietnia 2020, 20:08 / czwartek
Końca dobiegła nasza ankieta, w której wybieraliśmy patrona dla nowego Biało-Zielonego tramwaju.
Udział w niej wzięło 2249 osób, a najwięcej spośród nich zagłosowało na Romana Rogocza (804) - jednego z autorów pierwszego awansu Lechii do Ekstraklasy w 1948 roku, strzelca ponad 100 goli.
Drugie miejsce przypadło Romanowi Koryntowi (730), który o 15 głosów wyprzedził Zdzisława Puszkarza (715).
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos.
Wynik przekażemy władzom Gdańska, aby można było przeprowadzić wszystkie niezbędne procedury.
9 kwietnia 2020, 21:14 / czwartek
Głosowanie dość wyrównane i mimo wszystko chyba niespodzianka.
Myślałem, że Dzidek wygra z miażdżącą przewagą.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.503