Gdańsk: wtorek, 29 września 2020
FORUM
Podstrony:

100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II

strona 1/1

1

15 maja 2020, 10:14 / piątek
18 maja będziemy obchodzili 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka. Uczcijmy te urodziny obecnością na Mszy świętej lub chociaż krótką modlitwą i pamiętajmy o jego nauczaniu. Ps. I nie reagujmy na lewackie jęki i bełkot.
15 maja 2020, 15:48 / piątek
Święty Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem proszę o łaski dla mnie (i moich bliskich). Wierzę w moc mej Modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Wyproś mi u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę… (należy wymienić prośby). Uproś mi dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości.

Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy, to otrzymamy. Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o potrzebne mi łaski, za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Wysłuchaj mnie, Panie. Amen
18 maja 2020, 12:19 / poniedziałek
"Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali". Myślę, że to idealny cytat na dzisiejsze trudne czasy.
18 maja 2020, 15:49 / poniedziałek
Przytoczona myśl jest ponadczasowa. Wywiesiłem flagę i banner z JPII i jego innym przesłaniem:
" N i e l ę k a j c i e s i ę !"

( o ile jesteście przekonani, że występujecie w słusznej sprawie)
19 maja 2020, 00:00 / wtorek
Jako temat VI Światowego Dnia Młodzieży wybrałem słowa świętego Pawła: "Otrzymaliście ducha przybrania za synów" (Rz 8, 15). Są to słowa, które wprowadzają w najgłębszą tajemnicę chrześcijańskiego powołania: według planu Bożego jesteśmy prawdziwie powołani, aby stać się dziećmi Bożymi w Chrystusie przez Ducha Świętego.

"Otrzymaliście ducha przybrania za synów..." Duch Święty, prawdziwy sprawca naszego dziecięctwa Bożego, odrodził nas w wodzie Chrztu do nowego życia. Od tego momentu "sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi" (Rz 8, 16).

Jan Paweł II, Papież

Watykan, dnia 15 sierpnia 1990 roku, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
"L Osservatore Romano" (wydanie polskie) 1990 nr 7-8, s. 32

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.291