Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Okazja! Sprzedam akcję Lechia Gdańsk S.A.

strona 1/1

3 czerwca 2020, 17:15 / środa
Dzień dobry,
Chciałbym zaprosić kibiców Lechii do udziału w pewnym przedsięwzięciu.
Postanowiłem wystawić na licytację akcję serii A Lechia Gdańsk S.A. z podwójnym prawem głosu na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
Wiem, że wielu kibiców chciałoby taką akcję posiadać. Sam czułem się szczęśliwy obejmując dwie akcje Lechii, w momencie zawiązywania spółki akcyjnej w 2009 roku.
Dlatego dziś daję możliwość każdemu kibicowi kupienia sobie na własność jednej akcji spółki Lechia Gdańsk S.A. Kupi ją osoba, która wylicytuje najwyższą kwotę. Licytacja potrwa do 20 czerwca do północy. Data oczywiście nie jest przypadkowa.
Licytować można poprzez składanie ofert na mojego maila: michalmacur @ gmail . com. Postaram się na bieżąco podawać tutaj aktualną najwyższą kwotę.
Wylicytowana kwota w całości zostanie przekazana na Muzeum Lechii Gdańsk.
Zastrzegam sobie możliwość odmowy sprzedaży, gdybym podejrzewał złe intencje.
Informuję też, że do umowy sprzedaży może nie dojść z innego powodu. Założyciele spółki, czyli posiadacze akcji serii A, w tym akcjonariusz większościowy, mają prawo pierwokupu. Postaram się jednak przekonać ewentualnych chętnych do odstąpienia od skorzystania z tego prawa.
Nie chcę powodować rozproszenia akcjonariatu, aby nie sprawiać kłopotów organizacyjnych klubowi, dlatego przedsięwzięcie ma charakter jednorazowy. Sprzedaje wyłącznie jedną akcję.
Zapraszam do licytacji.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich starych bywalców tego forum :)
Matad
3 czerwca 2020, 19:34 / środa
Mamy już dwie oferty. Najwyższa 5000!
3 czerwca 2020, 22:28 / środa
6000 zł :)
5 czerwca 2020, 11:57 / piątek
7000 zł
5 czerwca 2020, 15:30 / piątek
Matad, czy potencjalni nabywcy są pewni, że kupią tylko jedną na dzień dzisiejszy akcję o wartości 10 groszy a nie ,, starą akcję'' / po splicie obecnie 50.000 akcji po 0,10 pln, czyli 5.000 pln/?
5 czerwca 2020, 23:53 / piątek
Z tego co wiem , a gadałem z Matadem to nie jest opcja na jakakolwiek inwestycje ,tylko wsparcie Muzeum Lechii no i prawo udziału w walnym! Czyli pakiet dla fanatyka. Za pełną akcje bym zapłacił chętnie grubiej niż o tym tu mowa, ale jednak uważam ze jeżeli kogoś stać i ma czysto biało-zielone serce to opcja z akcją od Matada godna pochwały
6 czerwca 2020, 11:44 / sobota
Waddle11, oczywiście. Licytacja odbywa się przez maila, gdzie każdemu licytującemu wszystko dokładnie wyjaśniam i proszę o potwierdzenie oferty po wyjaśnieniach.

Akcja ma jasno określony cel, wsparcie Muzeum. Jest kierowana do osób, które podobnie jak ja, nie przeliczają symbolicznego udziału w klubie na pieniądze, ale chcą dołączyć do "Strażników Pieczęci". Do tego nie potrzeba 50000 akcji, wystarczy jedna.

Sam pozostawiam sobie właśnie taką jedną bezcenną akcję. Zadeklarowałem już, że resztę swoich akcji też przekazuję na Muzeum. Tą jedną właśnie poprzez licytację. Choć widząc, jakie jest zainteresowanie, mam pewne przemyślenia i pomysły. Ale ich wdrożenie wymaga konsultacji.

W każdym razie nabywca licytowanej akcji dołączy do grona założycieli spółki, czyli posiadaczy pozostałych akcji serii A, każda z nich jest uprzywilejowana podwójnym prawem głosu na Walnych Zgromadzeniach z prawem weta w kwestiach zmiany herbu, barw i siedziby spółki. Do tej pory jest to jedyna okazja z otwartą sprzedażą akcji Lechii, być może ostatnia.
10 czerwca 2020, 20:39 / środa
7500
16 czerwca 2020, 13:49 / wtorek
8000
19 czerwca 2020, 01:20 / piątek
10 000 zł
21 czerwca 2020, 20:19 / niedziela
Licytacja została zamknięta. Gratuluję zwyciezcy. W najbliższych tygodniach zostaną dopięte formalności. Dziękuję wszystkim licytującym i gratuluję gestu. Miło było poznać tak oddanych kibiców. Postaram się w tym wątku poinformować w jakis sposób wylicytowana kwota wesprze Muzeum Lechii.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020