Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Biało-Czerwona flaga. Lechia znaczy Polska!

strona 1/1

15 sierpnia 2020, 08:55 / sobota
Wątek ku pamięci świąt państwowych. Przypomnienie do wywieszenia flagi narodowej. Dyskusja nad historią Polski.
15 sierpnia, święto Wojska Polskiego. Kiedy zostało i przez kogo zostało ustanowione...
15 sierpnia 2020, 10:48 / sobota
Rząd Jana Olszewskiego w 92r.
15 sierpnia 2020, 11:01 / sobota
Chwała Wielkiej Polsce!
15 sierpnia 2020, 15:25 / sobota
Rzeczywiście od 1992r. Ale pogrzebałem głębiej w wikipedii i oto co znalazłem:
,,Ustanowienie Święta Żołnierza sankcjonował rozkaz Ministra Spraw Wojskowych gen. broni Stanisława Szeptyckiego nr 126 z dnia 4 sierpnia 1923 roku.,,!
,,Wybrano dzień 15 sierpnia, gdyż w tym dniu w 1920 roku w godzinach nocnych pierwsze oddziały 21 Dywizji Górskiej rozpoczęły forsowanie Wieprza pod Kockiem. Rozpoczęto w ten sposób kontrofensywę, w wyniku której rozbito wojska rosyjskiego Frontu Zachodniego pod dowództwem Michaiła Tuchaczewskiego.,,

Komuchom nie w smak było obchodzenie święta wojska w rocznicę rozbicia czerwonej zarazy.
Stulecie jednej z najważniejszych bitew w dziejach Europy nie zostało godnie uhonorowane. Miał być łuk triymfalny, defilada.
W czwartek, minister Blaszczak uczestniczył w ceremonii odsłonięcia znaczka pocztowego emisji „100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.”

Chwała Wielkiej Polsce odnośnik
10 listopada 2020, 17:16 / wtorek
Już jest, powiewa na moim balkonie. Zawsze jak wywieszam biało-czerwoną to tak coś we mnie się raduje, jakby duma narodowa, z historii i dziedzictwa kraju, naszej ojczyzny, z Polski.
A jak to u was, nie zapomnijcie. Jeszcze jest czas, na spontaniczny wypad do marketu po te szlachetne barwy. Albo przy okazji wracając z zakupów. Może z dzieckiem, z całą rodziną. To niewiele kosztuje. Każdy kto uważa się za patryjotę powinien wywiesić flagę narodową w dniu Święta Niepodległości. A my swoje... !
15 lutego 2021, 00:33 / poniedziałek
1. Marca, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to już za 2 tygodnie. Sporo czasu by przygotować się do upamiętnienia Tych, którzy nigdy nie zgodzili się na sowiecką okupację, z którą walczyli do końca!
Pierwszego marca wywieś flagę narodową.
Nie masz flagi, drzewca, uchwytu, masztu, jest jeszcze czas na zakup i montaż.
15 lutego 2021, 05:16 / poniedziałek
wczoraj,14 lutego 1942 roku powstala Armia Krajowa.Tez wazna data.Przydalyby sie takie oddzialy nawet teraz.Czerwona zaraza coraz bardziej atakuje.
15 lutego 2021, 13:43 / poniedziałek
Przydałyby się bardziej takie formacje jak Związek Jaszczurczy, czy będące jego kontynuacją Narodowe Siły Zbrojne. Dowództwo AK niestety odpowiada za wybuch powstania warszawskiego czy przepełnione brakiem realizmu (często tragiczne w skutkach) próby nawiązywania kontaktów czy współpracy z Armią Czerwoną. Polecem “Legion” Cherezińskiej. Opowieść o wspaniałych żołnierzach i ich bohaterskich czynach.
17 lutego 2021, 00:25 / środa
Podaję link do sklepu z Flagą. odnośnik
Mamy taki zestaw w sklepie LP?
Oferuję nieodpłatną pomoc przy zakupie i instalacji flagi dla kibiców seniorów LG.
1marca za 11 dni.
28 lutego 2021, 19:41 / niedziela
Już za 4 godziny Święto Żołnierzy Wyklętych. Chciałbym ogłosić, iż można już wywiesić flagę narodową.
Cześć i chwała BOHATEROM!
28 lutego 2021, 20:32 / niedziela
Właśnie miałem przypominać i zostałem uprzedzony.

Moja już jest w odpowiednim miejscu.
10 listopada 2022, 10:43 / czwartek
Potwierdzam, już można zawiesić flagę narodową Polski.
Ja swoją zamontowałem na altanie działkowej. Pilnie potrzebuję kupić flgę na drzewcu, w którym z marketów można dostać takie cudo?
Kto nie wiesza flagi 11 listopada ten elgiebet i śledź :)
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026