Gdańsk: czwartek, 13 czerwca 2024

TLG Baltia Gdańsk - B klasa

strona 1/3

7 lipca 2023, 18:07 / piątek
Myślę ze czas na nowy wątek..
7 lipca 2023, 19:41 / piątek
Piękna chwila! Frekwencja na meczach będzie wysoka!
7 lipca 2023, 19:52 / piątek
Jak trafimy do grupy II, to i wyjazd do gdyni się szykuje :-)
7 lipca 2023, 20:01 / piątek
Ej no ... chociaż V ligę zróbcie, B klasa to kiszka jakich mało :)
7 lipca 2023, 20:18 / piątek
Pewien mój "zapominalski" przyjaciel z Przymorza to się pyta, czy w A klasie to też zakaz stadionowy ma swoją moc? ;-)
7 lipca 2023, 20:21 / piątek
Pierwszy mecz na Traugutta, potem na Polonii czy jeszcze gdzieś indziej?
7 lipca 2023, 21:01 / piątek
Mogę miejsce na Z z sezonu 22/23 zachować ?
7 lipca 2023, 21:37 / piątek
Cyrk jakich mało ! Mam nadzieje, że jednak nie będziemy musieli posiłkować się opcją rezerwową i jakimś cudem w Lechii coś się ruszy chociaż nic na to nie wskazuje. Nasz klub pokochałem podczas odbudowy zespołu od najniższych lig , pamietam dwucyfrowe wyniki ;D boje się, że przyjdzie mi zaszczepiać miłość do Lechii mojemu synowi również w pojedynkach z egzotycznymi drużynami z najbliższej okolicy. Jestem bardzo ciekawy jak ten projekt będzie się rozwiał , nie będę kłamał ale na ten moment jestem nastawiony bardzo ostrożnie jeśli nie sceptycznie. Dziwne będzie zakładać szalik Lechii i iść na mecz TLG Baltii
7 lipca 2023, 22:14 / piątek
Super inicjatywa. Wielkie gratulacje że udało się to spiąć, że pierwszy mecz na T29!
W wypadku gdyby się okazało że obecna LG nie przetrwa i będzie trzeba startować od 4ligi takie doświadczenie będzie bardzo wymiernym atutem, wyrazy uznania
7 lipca 2023, 22:49 / piątek
Pomysł dobry, ale o kilka lat spóżniony, na dzień dzisiejszy temat ma duży potencjał do eskalacji kolejnych podziałów wśród nas
7 lipca 2023, 22:51 / piątek
Tego nie wiedziałem
7 lipca 2023, 23:00 / piątek
to tylko moje osobiste odczucie, stan na dzień dzisiejszy
7 lipca 2023, 23:05 / piątek
W 2001 r. początek „nowej” Lechii też miał miejsce w czasie, gdy stary twór Lechia/Polonia jeszcze konał. Było kilka miesięcy, gdy oba kluby grały rownolegle - jeden jeszcze w 3 lidze, a drugi już w A-klasie.

Tyle, że tu analogie trochę sie wyczerpują. Bo ówczesna „nowa” Lechia bazowała na Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego Lechia Gdańsk, czyli, nazwijmy to, ówczesnej „akademii”, która stwnowila odrębny podmiot od fuzyjnej Lechii/Polonii. Tę właśnie Lechię uznaliśmy za „naszą” i na jej fundamentach stworzyliśmy seniorską, A-klasową drużynę.

Tymczasem Baltia…choć mocno bym chciał znów móc kibicować tej „mojej” Lechii, choć załóżmy, że zrzeszy w swoich szeregach byłych lechistów z krwi i kości, to jednak… No wiecie sami.

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, nie chce szukać dziury w całym, ale tak serio… mam poczucie sporego dylematu, jak to odbierać. Przecież Baltia nie zastąpi mi Lechii…

Chyba, że Baltia jest tylko początkiem jakiegoś innego planu, zakrojonego na szersza skalę, którego celem jest doprowadzenie do „przejęcia” pod swoje skrzydła tego, co z (jeszcze) 1-ligowej Lechii zostanie, a mianowicie tego co dla nas najważniejsze, czyli herbu i nazwy, jako pełnoprawny kontynuator tradycji naszej Lechii.

Cóż… nam, zwykłym, niewtajemniczonym, acz z biało-zielonymi sercami kibicom pozostaje czekać na rozwój wydarzeń i je bacznie obserwować.

Ufam że za „projektem” (fuck, ciężko mi przez gardło przechodzi te określenie projekt w kontekście Lechii) Baltii stoją mądre głowy i biało-zielone serca, które wiedzą co robią.

Trzymam kciuki.
TLG!
7 lipca 2023, 23:18 / piątek
Corney. Mam dokładnie te same odczucia. Dla mnie zawsze tylko Lechia. Jeśli jednak przyjdzie mi na stare lata znów budować Lechię od podstaw, to tylko wtedy gdy będę miał pewność, że to Lechia. Że odzyskamy i nazwę i herb. Ale wchodzę w to, bo nie mogę patrzeć jak niszczą naszą starą kochaną Lechię. Gdyby się jedna to nie udało, to na pewno Baltia mi Lechii nie zastąpi.
7 lipca 2023, 23:30 / piątek
Za mało wiem, nie dzwonię i nie pytam bo taki nie jestem. Nie mam zamiaru się wpraszać bo to słabe i niegrzeczne, ale mam w głowie tylko silną Lechię na którą nasze miasto zasługuje i otwartą na pomysły głowę plus jakieś zawodowe doświadczenie w tworzeniu czegoś z niczego, jeżeli uznacie, że na coś mogłoby się przydać spojrzenie osoby która ma w głowie tylko silną Lechie i żadnego innego w tym celu, w pełni otwartą na argumenty(i tylko na nie) to po prostu dajcie znać, ryzyko raczej żadne. Dobrejnocy
7 lipca 2023, 23:36 / piątek
Może czegoś nie rozumiem ,ale dla mnie Baltia to nie jest nowa Lechia, tylko pokazanie opcji B.
Dobra nie wiem, nie gadam.
8 lipca 2023, 07:53 / sobota
"Nic nie wiem, nie gadam" ale opinie wyraziłem... i tak to sie kręci.
8 lipca 2023, 08:48 / sobota
Od tego forum. I zawsze lepiej skupić się na plusach
8 lipca 2023, 08:54 / sobota
Tylko żeby nam te plusy nie przesłoniły minusów...
8 lipca 2023, 12:52 / sobota
. Osobiście nie wydaje mi się ze TLG Baltika zastąpiła nam Lechię , można pójść zobaczyć co i jak wesprzeć Lechistów tam działających .Ale co dalej kilka lat Baltika a za pare lat Lechia ? To może Jaguara przemianować na Lechię jest w wyższej lidze! Bo jakby nie patrzeć to zawsze będzie zmiana nazwy jakby do tego miało dojść .Amica tez jest teraz Lechem , Spartakus -Motrem itp.i chyba większość z nas nie uwaza tego za nic fajnego .Pisze poprostu moja opinie , bez większej wiedzy o pomysłach bo nigdzie oficjalnie nic nie słyszałem .Lechia bez cwaniaków , dożyjmy normalności i w końcu mistrzostwa !.Tego nam wszystkim życzę .
9 lipca 2023, 21:01 / niedziela
Często mam inną opinię iż Edwin, ale tutaj ma dokładnie takie samo zdanie. Baltia jako opcja alternatywna, ale póki co nie możemy za każdym razem uciekać do A czy B-klasy, bo aktualny zespół zarządza jakaś świnia ( Adam czy inna szemrana postać).
TYLKO LECHIA!
10 lipca 2023, 12:45 / poniedziałek
Klasa B Grupa 2

1. GTS Juszkowo
2. Jaguar III Gdańsk
3. KS Grabiny-Zameczek
4. Morena Gdańsk
5. Olimpia Osowa
6. Portowiec II Gdańsk
7. Respect Przejazdowo
8. Sokół II Ełganowo
9. Sopocka AP
10. Stoczniowiec II Gdańsk
11. TLG Baltia
12. UKS 82 Klukowo
13. UKS Motława Suchy Dąb
14. Wisła Długie Pole
15. Wisła Steblewo
10 lipca 2023, 13:22 / poniedziałek
Super grupa :) Chciałbym tylko zauważyć... Jaguar III, a ekstraklasowej Lechii nie było stać na Lechię II nawet.
10 lipca 2023, 15:06 / poniedziałek
Kolega powyżej się pomylił, ale moim skromnym Baltika to lepsza nazwa. Choć rozumiem założycieli, którzy pewnie chcieli uniknąć skojarzeń z Bałtykiem. Aczkolwiek znowu moim skromnym nazwy byłyby dostatecznie odlegle.
10 lipca 2023, 15:36 / poniedziałek
Baltia to nawiązanie do pierwotnej nazwy Lechii, a nie wymysł na potrzeby obecnej chwili. Stąd akurat taka nazwa
10 lipca 2023, 15:55 / poniedziałek
W sumie to nie działają od wczoraj odnośnik
10 lipca 2023, 20:17 / poniedziałek
Ale fajna grupa, w niektóre miejsca będę miał raptem kilka km odległości :)
Wspierajmy tą potrzebną inicjatywę!
10 lipca 2023, 20:22 / poniedziałek
TLG pierwsze skojarzenie tag :(
10 lipca 2023, 22:10 / poniedziałek
TLG została powołana do życia z myślą o próbie zabezpieczenia w przypadku gdyby w LG ziścił się skrajny scenariusz z rozwiązaniem drużyny i postawieniem spółki pod młotek. Skończył się okres zgłoszeń drużyn do rozgrywek, więc gdyby w LG nie pykło to praktycznie trzeba czekać rok na cokolwiek. Drugi argument wynika z chęci autorów TLG (z czasem) ustanowienie zaplecza rezerw dla LG, jeśli władze LG miały podobne zdanie, jak dotychczasowe.

Tymczasem telefony się grzeją, ludzie piszą, wydzwaniają z jakimiś chorymi historiami i Kalka jest pomawiany o działania anty Lechia, że to rozwala LG i jedność kibiców, itp, itd.
Z tego co mi wiadomo nie zapadła żadna decyzja odnośnie bojkotu, a skoro tak to tym bardziej przymus chodzenia na TLG (tak jak to niektórzy sugerują).
Ludzie zacznijcie chodzić na spotkania, pytać ludzi którzy coś wiedzą, a nie sugerować się durnymi plotkami i mętnej jakości wypocinami dziennikarzy. Już czytałem, że mniejszościowi zablokowali sprzedaż, ciekawe jak skoro nawet procedura nie została rozpoczęta (w dniu pojawienia się takich wypocin). Dalej cyrk podjudzania trwa. TLG to anty Lechia ?!?!?! – ludzie kurwa co się z wami dzieje? Chcecie działać to działajcie, nikt wam tego nie broi, zorganizujcie się, wymieńcie pomysłami i do roboty. Naprawdę jest jeszcze dużo obszarów do zagospodarowania, wiele rzeczy do poprawy, wiele osób które chcą odpocząć.
Na koniec krótki apel do piłkarzy, dziennikarzy i wszelkie maści działaczy oraz kibiców – dajcie chłopakom cieszyć się z gry. TLG to nie jest wieczysta, gdzie będzie można coś urwać lub materiał do wylewania frustracji i niepewności związanej z LG. Zamiast zacząć w spokoju, ludzie którzy zdecydowali się pograć w piłkę i to zorganizować są nękani.
Lechia zagra w I lidze na stadionie przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk i sugeruję tam i do obecnych/przyszłych działaczy wylewać swoje żale.

PS: Czekam na spotkanie zorganizowane przez niezadowolonych i kreatywnych. Chętnie się na nim pojawię, aby porozmawiać na każdy temat. Przy okazji uprzejmie proszę o przygotowanie stosownych dokumentów, które mają potwierdzić różne hipotezy.
10 lipca 2023, 22:46 / poniedziałek
zygas70 bez urazy. Ale to świadczy tylko ze macie do dupy komunikacje ze środowiskiem, wszystko można wyjaśnić i szybko sprostować ale liczy się czas. A nie ze inni rozpuszczą tysiące wersji a od was cisza...tak się rodzą plotki i teorie spiskowe... a później się robi nerwowo...pozdrawiam serdecznie
10 lipca 2023, 23:00 / poniedziałek
No tak tylko odpowiadanie na te tysiące wersji to jest zajęcie na cały etat.
Liczyłem i dalej liczę na zdrowy rozsądek i elementy logicznego myślenia.
Nie głosuję za światem w którym każdy może sobie powiedzieć co chce najlepiej wyciągnięte dupy i w zamian za to ktoś ma się do tego ustosunkowywać i tłumaczyć.
A może jestem ze starej szkoły, że jak kogoś znam to mam do niego jakieś tam elementarne zaufanie i wiem, że nie odwali maniany, a jeżeli ktoś gada to ma jakiś kompleks i tyle. Jak usłyszałem o tym pomyśle i autorze, nie musiałem nic więcej słyszeć, ta osoba była i jest dla mnie świadectwem prawilności pomysłu.

To tyle na koniec teorii spiskowych pod tytułem - nie dostali siana to teraz będą szantażować klub tym nowym, tym TLG (to chyba hit ostatnich dni).
EOT.
12 lipca 2023, 11:16 / środa
Od paru lat przyglądając się poczynaniom Mandziary wyciągamy ten sam wniosek, że trzeba szykować się na wypadek doprowadzenia spółki do upadłości.
Ktoś poświęca sporo swojej energii i własnych środków i tworzy podmiot, który ma potencjał, żeby zabezpieczyć nazwę i godło, a także wypełnia część luki po spustoszeniu jakie w szkoleniu młodzieży Lechii pozostawiły rządy wyżej wymienionego.
Zastanawiam się skąd komuś przychodzi do głowy, że coś takiego może dzielić kibiców.
Za późno?
Przecież budowa takiego przedsięwzięcia to kilka lat pracy.
Teraz dopiero widzimy pierwsze konkretne efekty, czyli zgłoszenie drużyny seniorów.
Komunikacja do dupy?
A może wysokiej klasy dyskrecja. W odróżnieniu od krów, które dają mało mleka, tu stworzono bez rozgłosu coś bardzo cennego dla kibiców Lechii.
Potencjał do eskalacji podziałów?
Raczej okazja do spotkań ludzi zaangażowanych w pielęgnację tożsamości Lechii i potencjał do integracji i realizowania kolejnych pozytywnych inicjatyw. Elementów do stworzenia silnego klubu jest jeszcze sporo.
Jestem przekonany, że w tym wypadku dobry pomysł będzie bronił się sam dostarczając nam dodatkowych pozytywnych wrażeń.
Tutaj co mi się nasuwa na tym etapie, to wielkie podziękowania dla twórców i gratulacje za sprawną organizację.
12 lipca 2023, 12:26 / środa
Trenerem ma być wychowanek Lechii Gdańsk który grał w szparce dwa razy podczas swojej kariery ...
Jakoś mnie to nie przekonuje.
12 lipca 2023, 13:41 / środa
@paw Na szczęście innych przekonuje i dobrze wiedzą z jakim człowiekiem mają do czynienia. Brawo Kalka!
12 lipca 2023, 14:17 / środa
12.08 vs Respect Przejazdowo u nas
12 lipca 2023, 16:28 / środa
Czy o Gedanii też może być wątek?
12 lipca 2023, 20:14 / środa
Tak, ale rozmowy w nim tylko o jej legendarnych chuliganach.
12 lipca 2023, 20:49 / środa
Skrót niezbyt fortunny. Przestawić T za LG i będzie nie halo, zwłaszcza że nazwa zaczyna się na B. Szedł bym raczej w stronę BKS, co by tradycji czyniło za dość i bardziej uwiarygodniało ową inicjatywę. Osobiście też przywiązany jestem sercem do tego skrótu, i nie tylko zresztą tym organem, ale całym sobą . Bo gdy przykładowo zdarzy mi się beknąć mimochodem (cóż spuśćmy kurtynę na słabości ludzkiego ciała) zaraz skwapliwie nie zapomnę szybko dodać KS, choćby w myślach. A to po to, aby nic nie szło na zmarnowanie i nawet taka niedyspozycja strawnościowa wybrzmiewała ku chwale Ukochanej, dowodząc oddania mego i tego również, że nawet w trzewiach, we krwi i każdej innej komórce ciała, nie tylko w myślach uwięzionych w neuronach skłębionych w mózgu, pozostaje Ona na trwałe związana z mym jestestwem, aż do ostatniego tchnienia.
12 lipca 2023, 21:11 / środa
To podobnie jak w przypadku Twojego nicku... "t" i "s" zamienić miejscami, przeczytać go od tyłu i cała prawda wychodzi na jaw...
12 lipca 2023, 21:22 / środa
I w przypadku twojej ksywki. Dodać PO na początku i wszystko jasne. Tylko bym nie bis(ował), bo POjedynczy głos jest aż zanadto.
12 lipca 2023, 21:24 / środa
POjebusy, POmyleńce i POrombańce POpierają od tyłu nie koniecznie tylko czytanie.
12 lipca 2023, 21:33 / środa
Bo Ci żyłka pęknie dewiancie.
Tak na przyszłość "niekoniecznie" piszemy łącznie, taki mój wkład w Twój "niedorozwój" umysłowy ;)
12 lipca 2023, 21:34 / środa
A propos różnych "podobno". Chodzą słuchy, że tobie POdobni POdobno upodobali sobie, by z bastionu prawicy zrobić siedlisko lewactwa, tak samo jak z matecznika Solidarności i wolności robi się dziś ciotecznik równości i tolerancji. I nie ma być żadnego ale.
12 lipca 2023, 21:48 / środa
Uderzę w stół .Debili nie sieja sami się rodzą .
14 lipca 2023, 23:12 / piątek
Terminarz B-Klasy:
odnośnik
15 lipca 2023, 23:12 / sobota
Forza Morena Gdańsk. Ekstraklasa dla Moreny
18 lipca 2023, 19:29 / wtorek
Czym jest TLG Baltia Gdańsk?
Z sercem napisane.
Za Lechia.Net
odnośnik
21 lipca 2023, 23:12 / piątek
" Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco " ...
TLG Baltia Gdańsk z Maćkiem Kalkowskim - osobiście popieram i w miarę możliwości w pewien sposób będę promował .
Co do Gedanii to wychowują się tam młodzi ( mój wnuk Tobiasz też ), którzy prawdopodobnie dorosną do gry w najlepszym klubie BKS - Lechistów . Dusza Lechii jest na T29 . Polsat Plus Arena to najpiękniejszy obiekt i to wszystko.
Forum Lechii powinno być tylko sportowe a nie miłośników sasinów i morawietzkich .
Niestety od 8 lat rozlała się po peerelu patologia i wlała na wszelkie fora i media .
Czekam ąż nożyce się odezwą.
22 lipca 2023, 00:06 / sobota
Znowu pijesz i prowokujesz. Musze stwierdzić , że masz coś już z deklem.
22 lipca 2023, 00:25 / sobota
pomyliłeś forum i kluby , tu twoje odnośnik
Tematem jest TLG Baltia ale to nie twój poziom . Głęboko oddychaj i wyluzuj .

1 2 3
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024