Gdańsk: czwartek, 25 lipca 2024

Podsumowanie rundy Jesiennej 2023

strona 1/1

17 grudnia 2023, 21:23 / niedziela
Powiedzmy, że pierwsze pół roku zawirowań za nami. Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek przy tych perturbacjach przewidział, że bedziemy tak wysoko i ten szalony projekt tworzony na kolanie i na wczoraj ma szanse powodzenia. Wielka w tym zasługa osoby trenera Grabowskiego. Poskładać z tego zespół który naprawde przypomina zespół i robi z meczu na mecz postępy na miarę swoich możliwości to coś wspaniałego Chapeau bas Trenerze. Miejsce w tabeli? Rewelacja! Kolejny plus w stronę właścicieli, ze podjeli sie takiego projektu i w tak krótkim czasie zbudowali zespół który przy odrobinie szczęścia juz w tym składzie jest w stanie awansować. Czy taki skład dałby rade w ekstraklasie? Moim zdaniem nie! Ale o to bedziemy sie martwić mam nadzieję, że za pół roku. Z minusów moim zdaniem to strasznie mały wkład polskich piłkarzy.. o wychowankach nie wspomnę w wyniki drużyny. Niestety również to w większości polscy piłkarze których mamy są najsłabszymi ogniwami w talii trenera. Nie bede juz pastwił się nad nimi z nazwisk bo każdy mecze oglada i widzi. Druga sprawa która budzi rozczarowanie to frekwencja na trybunach i ostatnie festwiale kiczu w postaci fajerwerków czy rac... które w tej formie moim zdaniem są działaniem na szkode klubu! Nie spotkałem nikogo kto powiedziałby coś pozytywnego na ten temat.

To tak w dużym skrócie! Zapraszam do dyskusji.
18 grudnia 2023, 12:05 / poniedziałek
Gdyby w lipcu, czy w sierpniu ktoś powiedział, że na koniec roku będziemy na 4 miejscu ze stratą 2 pkt do lidera, to
a) poleciłbym mu szukać dobrego lekarza
lub
b) stwierdził, że nie zna się na piłce, polskiej lidze, Lechii i w ogóle nie wie o czym mówi
lub
c) po prostu pomyślałbym, że jest nadmiernym optymistą - większym niż ja sam.

Budowanie drużyny OD ZERA, a nawet mniej niż ZERA (rozwalonej pod względem mentalnym, personalnym, organizacyjnym) i robienie z nią wyników w bardzo specyficznej 1 lidze, gdzie nie liczy się piłkarska finezja, technika, czy po prostu umiejętności piłkarskie, ale dużo bardziej KOLEKTYW, DEFENSYWA, SIŁA, AGRESJA - to w takich realiach, jak latem tego roku wydawało się po prostu niemożliwe. Nawet jeśli mieliśmy w perspektywie przejęcie Lechii przez zamożnego inwestora.

Mieć do dyspozycji trochę wątpliwej jakości (lub z potencjałem, ale nieopierzonej zupełnie) młodzieży jako pozostałości po poprzednim "projekcie" herr Mendziary + dobierając do tego zagraniczny zaciąg grajków ze wszystkich stron świata... to nie mogło dawać wielkich nadziei na zwojowanie czegoś w tej piłkarskiej klatce MMA.

A jednak! Po trudnych początkach (m.in. Sosnowiec, czy u nas Motor, gdzie wyglądało to cieniutko), to jednak z biegiem czasu ta drużyna zaczęła wyglądać JAKOŚ. Nie, że "byle jakoś", ale właśnie JAKOŚ - czyli zaczęła mieć swój styl. Dominacja na boisku przez większość meczów, szczelna obrona, opanowany środek pola... I pomimo, że oczywiście dużo brakuje jej do ideału - przede wszystkim WYKOŃCZENIA tego, co w ładny dla oka sposób kreują w środku pola, to jednak to co dzieje się do tego 20 metra przed bramką rywali trzeba DOCENIĆ i można mieć dzięki temu DUŻE NADZIEJE na dobrą rundę rewanżową.

A to wszystko nie wydarzyło się tak, ot, przypadkiem. Tę całą wieżę Babel ktoś musiał w miarę logicznie najpierw zebrać (w sensie - sprowadzić tu i nie pomylić się przy tym znacząco z oceną potencjału składników tejże wieży), a potem jeszcze z tej zbieraniny ktoś musiał jeszcze stworzyć ten działający nie najgorzej mechanizm. A to właśnie, wg mnie - udało się!

I to mnie cieszy i daje - powtórzę - NADZIEJĘ na jeszcze lepsze jutro. A mianowicie - że mamy w tym Klubie odpowiednich ludzi na odpowiednich miejscach. Takich, którzy wiedzą kogo i na jaką pozycję ściągnąć i takich, którzy wiedzą jak ich wkomponować w tryby tej maszynki. A czas gra na naszą korzyść.

Tak ja to widzę. optymistycznie. Jak wszystko w życiu. Obym się nie rozczarował.
Wszystkiego Biało-Zielonego wszystkim życzę.
mik
18 grudnia 2023, 14:34 / poniedziałek
Stawiam wniosek o przesunięcie kolegii Australijczyka do sekcji gimnastycznej.
18 grudnia 2023, 15:03 / poniedziałek
I Zjawinskiego, dobrac stopera, napastnika i dalej rozwijac zespol, za Mene tez trzeba o kims pomyslec bo w eklapie on sie nie odnajdzie.
18 grudnia 2023, 17:44 / poniedziałek
Nie da sie ukryć, ze Mena odkąd spadła temperatura nic nie wnosi do gry zespołu.
19 grudnia 2023, 21:38 / wtorek
Mena przede wszystkim nie potrafi oddać strzału a co to za pomocnik co nie potrafi strzelać. W meczach gdy były oddawane strzały zza pola karnego Lechia wygrywała mecze. W ostatnim meczu praktycznie zero strzałow celnych zza pola karnego. W meczu z Chrobrym też jeden strzał celny i po dobitce gol. Mena musi zacząć trenować strzały bo jest szybki i potrafi ucieć przeciwnikowi. Szybkość to za mało aby być dobrym zawodnikiem.
19 grudnia 2023, 21:56 / wtorek
Akurat jedyną bramkę Mena zdobył po strzale z dystansu.
Generalnie runda na plus w wydaniu sportowym. Tragicznie w kwestii kibicowskiej.
Ta garstka na stadionie z odpustowym zawodzeniem i domorosłą twórczością jakbyśmy nie mieli swojego repertuaru. Może to też jeden z powodów słabej frekwencji? Sam czasami mam ochotę wyjść bo nie da się tego jęczenia słuchać...
20 grudnia 2023, 18:11 / środa
Kolejny pozytyw, za rundę jesienna pensje na czas (kara za poprzedni sezon, smród po mendziarze jeszcze się ciągnie) odnośnik ... to pierwsza taka sytuacja od dziesięciu lat. Za kadencji poprzedniego właściciela, czyli Adama Mandziary, wypłaty nigdy nie były uregulowane przed końcem kalendarzowego roku.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.403