Gdańsk: czwartek, 13 czerwca 2024

Lechia Gdańsk - mistrz Polski 2024-2025

strona 1/1

12 maja 2024, 14:02 / niedziela
Z taką drużyną można śmiało uwierzyć, że rzeczy niewiarygodne mogą stać się faktami, rzeczy prawie niemożliwe całkiem prawdopodobnymi,a te tylko prawdopodobne pewnymi i namacalnie realnymi. Tyle lat czekamy na ten upragniony sukces, morze goryczy, Himalaje rozczarowań. Może w końcu ten zespół, z tymi młodymi i ambitnymi ludźmi, zrobi to co kiedyś uczynił Ruch jako beniaminek. Są w stanie tego dokonać, właśnie oni. Już w sparingu Szachtarem zespół pokazał duży potencjał, wykraczający daleko nad poziom pierwszoligowy,nad przeciętność. W ligowych bojach z każdym meczem kolektyw Lechii stawał się lepszy,silniejszy,bardziej zgrany i skonsolidowany. Młodzi, zdeterminowani, głodni sukcesu i,co chyba najważniejsze, świadomi konieczności progresu, a przy tym utalentowani, nietuzinkowi piłkarze. Trener z wizją, charyzmą i przygotowaniem profesjonalnym, preferujący nowoczesny futbol, odważną grę kombinacyjną, rozsądne i kreatywne utrzymywanie się przy piłce. I wreszcie właściciel Urofer, który udowodnił, że jest solidnym i wiarygodnym partnerem. Oby udało mu się pozyskać sponsorów w przerwie i ustabilizować finansowo klub na długi okres. Utrzymanie trzonu, kilka wzmocnień wartościowymi piłkarzami, poszerzenie kadry, by na ławce byli równorzędni zmiennicy plus powroty Fernandeza i Conrado, dołączenie Winniuka,a będzie to wyglądało znakomicie i dawało nie tylko nadzieję,ale realne podstawy do walki o najwyższy cel. Dawno w Gdańsku nie oglądano tak dobrej gry i tak skutecznej jak w tym sezonie. Ta drużyna zapisała się w sercach i pamięci kibiców, przeszła do legendy, choć grała tylko na drugim poziomie rozgrywek. Dała tyle radości i pozytywnych emocji, wlała tyle nadziei na lepszą przyszłość, czego dawno już nie doświadczyliśmy,a na pewno nie w Mandziarowej Lechii ostatnich sezonów, klubu postępującego rozkładu pod niezdolnymi rządami, klubu zastoju, bezradności i złych decyzji. Jeszcze został jeden arcyważny mecz w tym sezonie,derby. Jak zagrają w nim tak,jak z Tychami czy Wisłą, może to być historyczne sportowe upokorzenie Arki. Wielka duma Trójmiasta wczoraj awansowała do ekstraklasy,by tą ekstraklasę zdominować swoją grą i by w niej osiągać historyczne sukcesy, by tworzyć legendę, która zawsze trwa aż po kres czasu.
12 maja 2024, 17:13 / niedziela
Castrop, amen. Obyś miał coś z proroka ;)
12 maja 2024, 22:43 / niedziela
To co chciałbym zobaczyć w najbliższej przyszłości to całkowite posprzątanie po poprzedniej mendzie:
* Ustabilizowanie się sportowo i finansowo - może to zająć jeden, dwa, trzy sezony, najlepiej żeby nie być w żadnym momencie uwikłanym w walce o spadek, i spokojnie grać, ani żeby nigdy już nie powtórzyła się sytuacja żeby w mediach pisali że Lechia nie płaci swoim ludziom, a potem walczyć cały czas o najwyższe cele
* Przywrócić zespół rezerw - to oczywiste, żeby można było ogrywać na wyższym poziomie młodzież albo wracających po kontuzji
* Zainwestować porządnie w Akademię i infrastrukturę - żeby zaplecze treningowe stało na najwyższym poziomie i żeby można było sukcesywnie wprowadzać młodzież do pierwszego zespołu i ewentualnie sprzedawać później za grube pieniądze (oczywiście najlepiej by było żeby ci najlepsi grali tu jak najdłużej, ale to akurat może być trudne lub praktycznie niemożliwe do wykonania).
Pewnie jeszcze są jakieś elementy które można byłoby ulepszyć (marketing czy skauting), ale te są moim zdaniem najważniejsze, a gdyby dało się to wykonać, to wierzę że Lechia miałaby potencjał stać się klubem, który co sezon byłby poważnym kandydatem do Mistrza i z dobrej strony pokazywałby się na arenie międzynarodowej.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020