Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019
KALENDARIUM
Podstrony:

24 czerwca 2019 roku, poniedziałek

dzisiejszy dzień

Imieniny
Danuty, Jana, Janiny.
DZISIAJ mecz Lechii
-
Dzisiejsze urodziny
Mariusz GIERGIEL (46 lat)
piłkarz
Piotr OSMÓLSKI (37 lat)
piłkarz
Paweł PĘCZAK (42 lata)
piłkarz
Serwis lechia.gda.pl życzy wszystkiego najlepszego!
Wydarzyło się 24 czerwca...
1984: Ekstraklasa już jest nasza...LECHIA GDAŃSK
W późne niedzielne popołudnie odbyła sie ostatnia XXX kolejka rozgrywek o mistrzostwo II ligi. W Gdańsku liderująca Lechia, aby zapewnić sobie awans musiała wygrać z zespołem środka tabeli: Zagłębiem Lubin. Na potknięcie Biało - Zielonych czekała mająca tyle samo punktów co Lechia, poznańska Olimpia.Lechia miała jednak zdecydowanie lepszy bilans bramkowy-a to w tamtym czasie decydowało o lepszym miejscu na mecie sezonu. Nadkomplet widzów we Wrzeszczu oszalał z radości, gdyż Lechiści bez problemu zwycięzyli 4:2(1:0). Bramki dla Lechii w tym meczu zdobyli: Ryszard Polak, Jacek Grembocki oraz Jerzy Kruszczyński - 2. Ten ostatni w 30 ligowych meczach zdobył 31 goli i został królem strzelców "zaplecza ekstraklasy". Sędzią meczu w Gdańsku był znany międzynarodowy arbiter Alojzy Jarguz. To był jego ostatni mecz w karierze. Nikt na stadionie nie przejmował się tym, że Olimpia wygrała w Szczecinie ze Stalą Stocznia 1:0. Nikt nie oglądał się też na pokonanych tego dnia piłkarzy z Lubina. Za to rok później to Zagłębie Lubin świetowało awans, zaś w kolejnym sezonie promocję do 1 ligi wywalczyła Olimpia z Poznania. Ale kto o tym myślał ? Tego wieczora Gdańsk świętował!!! Po 21 latach 1 liga znów zawitała na pieknie położony stadion we Wrzeszczu. Lechia była na szczycie, a dziesiątki tysiecy mieszkańców Grodu nad Motławą skandowało: EKSTRAKLASA JUŻ JEST NASZA...
Rocznicowe aktualności
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007