Gdańsk: niedziela, 21 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Araszkiewicz: Przyjechaliśmy wygrać

16 kwietnia 2005

Trener Warty Poznań, Jarosław Araszkiewicz, nie ukrywał po przegranym 0:2 meczu w Gdańsku, że jego drużyna miała jasno sprecyzowany cel, którego nie udało się osiągnąć. - "Powiem szczerze, że przyjechałem tu wygrać. Przespaliśmy pierwsza połowę, w której zaleciłem piłkarzom strzelenie bramki. Lechia musiałaby się wtedy rzucić do odrabiania strat, w tym upatrywałem szansy" - powiedział szkoleniowiec gości.
Uczestnik blisko 300 pierwszoligowych meczów z uznaniem wypowiadał się o swojej drużynie. - "Jestem pod wrażeniem zaangażowania zespołu, zwłaszcza że jeszcze w środę graliśmy derby, w których moi piłkarze zostawili dużo zdrowia. Dodatkowo męczące było przejechanie tutaj 300 kilometrów" - mówił Araszkiewicz. - "Uczulałem swoich graczy na stałe fragmenty gry, które w Lechii bardzo precyzyjnie wykonuje Sławomir Wojciechowski. Niestety najpierw straciliśmy jednego gola, a potem drugiego po ewidentnym indywidualnym błędzie mojego prawego obrońcy, który się niepotrzebnie cofnął. Lewą stroną poszła kontra, która zakończyła się bramką".

40-letni Araszkiewicz, który ponad 10 lat temu występował z Marcinem Kaczmarkiem w Pogoni Szczecin, nie szczędził pochwał również gospodarzom. - "Gratuluję Lechii i życzę jej awansu do drugiej ligi. Musi jednak sporo poprawić w swojej grze, by była lepiej ułożona. My zagraliśmy trójką z przodu, by wyeliminować bocznych obrońców, a wiedziałem, że Marcin Kaczmarek gra czwórką w defensywie. Udawało się to do pewnego momentu, ale przegrałem 0:2. Gratuluję Marcinowi, oby tak dalej".

Trener Warty przypomniał również, że przed lechistami długa i trudna droga do uzyskania upragnionego awansu. - "Lechia ma przed sobą jeszcze ciężkie mecze. Gracie w Toruniu, gracie z Janikowem, które nagle odzyskało wspaniałą formę. Na pewno nie będę miał okazji przyjechać do Gdańska oglądać tego meczu, ale na pewno będę Wam kibicował".
(mik / lechia.gda.pl) 16 kwietnia 2005, 22:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.089