Gdańsk: piątek, 20 kwietnia 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia zagra w Toruniu z wiceliderem

20 maja 2005

W sobotnie popołudnie o godzinie 16:00 rozegrany zostanie w Toruniu arcyważny mecz w kontekście walki o II ligę. Wiceliderujący TKP podejmie zajmującą pierwsze miejsce w tabeli Lechię Gdańsk. Toruńska drużyna już za sobą ma kryzys, który dopadł ją kilka kolejek temu, i od trzech spotkań nie zgubiła żadnych punktów.
W ostatniej kolejce oba zespoły odniosły zwycięstwa - w środę Lechia pokonała u siebie rezerwy poznańskiego Lecha, a Toruński Klub Piłkarski wywiózł trzy punkty z terenu broniącej się przed spadkiem tczewskiej Unii. Wygrał tam 4:0 po bramkach Maćkiewicza (2) oraz Warczachowskiego i Maziarza.

Jesienne spotkanie TKP z Lechią zakończyło się remisem 3:3. W 73 minucie gdańszczanie prowadzili nawet 3:1 po golach Biskupa, Kazubowskiego i Bławata, ale w końcówce zbyt mocno cofnęli się do obrony i ostatecznie stracili dwa gole. Remis uznano w Gdańsku za porażkę, natomiast torunianie opuszczali stadion we Wrzeszczu w co najmniej dobrych nastrojach.

W sobotę Lechia wystąpi w najsilniejszym składzie, żaden zawodnik nie jest kontuzjowany ani nie pauzuje za kartki. Oba zespoły zagrają o zwycięstwo.

Ewentualna wygrana gdańskiej jedenastki znacząco przybliży ją do zaplecza ekstraklasy. Remis spowoduje, że Lechia zachowa trzypunktową przewagę nad TKP oraz co najmniej jednopunktową nad Unią Janikowo, która zagra u siebie z Flotą Świnoujście. W przypadku przegranej zespół Lechii może spaść nawet na trzecie miejsce w tabeli, ale takiego scenariusza nikt w Gdańsku nie bierze pod uwagę.
(ks / lechia.gda.pl) 20 maja 2005, 01:48
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021