Gdańsk: czwartek, 19 października 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Lechia pokonała Widzew Łódź 2:1!

13 sierpnia 2005

Piłkarze gdańskiego beniaminka drugiej ligi poczuli w końcu smak wygranej w nowym sezonie. Biało-zieloni odnieśli zwycięstwo nad faworyzowanym Widzewem Łódź.
Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla gospodarzy. Widzew, grając systemem 3-5-2, od samego początku meczu chciał szybko zdobyć gola. Sztuka ta udała się w trzynastej minucie spotkania. Po dobrym podaniu Iwana z pierwszej piłki uderzył Grzelak. Broniący bramki Lechii Bąk był bez szans.

Natychmiast po straconym golu gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W ciągu dwóch minut udało się doprowadzić do wyrównania. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kalkowskiego bramkę głową zdobył obrońca Janus. Warto zaznaczyć, iż był to pierwszy gol w tym sezonie strzelony przez Lechię innym sposobem niż z rzutu karnego. Kibice zgromadzeni przy Traugutta zobaczyli już dwa trafienia, a minął dopiero kwadrans gry.

Do przerwy gra była wyrównana. Oba zespoły popełniały mniejsze lub większe błędy w obronie, oba mogły wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Dobrą okazję miała Lechia, ale strzał z 30 metrów Mysiaka obronił bramkarz gości. Po 45 minutach gry sędzia główny dzisiejszego spotkania - pan Święs - dał piłkarzom sygnał zejścia do szatni.

Po przerwie obie jedenastki miały ochotę na objęcie prowadzenia. W tej części gry lepiej grała Lechia. W 65 minucie gola na 2:1 zdobył Biskup, który przedarł się przez defensywę Widzewa, a następnie pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości - Kościukiewiczem.

Po zdobytym golu gospodarze nie cofnęli się do obrony. Biało-zieloni próbowali zdobyć kolejne gole, a najbliżsi szczęścia byli: Mysiak i debiutujący przed gdańską publicznością Dzienis.

Tłumnie zgromadzeni dziś przy Traugutta kibice Lechii więcej goli tego popołudnia nie zobaczyli. Gra biało-zielonych po raz kolejny mogła się podobać. Gospodarze grali mądrze, zwłaszcza w drugiej połowie nie tracąc kolejnych bramek mimo kilku okazji Widzewa. Pierwsze odniesione zwycięstwo w II lidze ucieszyło kibiców jak i samych piłkarzy, którzy po meczu świętowali zwycięstwo jeszcze na murawie stadionu. Ci, którzy liczyli na rewanż za pamiętne 1:7 z 1996 roku, z pewnością nie są zawiedzeni.

LECHIA GDAŃSK - WIDZEW ŁÓDŹ 2:1 (1:1)
Janus 15', Biskup 65' - Grzelak 13'

Lechia: Bąk - Pęczak, Janus, Brede, Żuk - Biskup (90' Wilk), Mysiak, Szczepiński, Wojciechowski (89' Gronowski), Kalkowski (70' Dzienis) - Rusinek.

Widzew: Kościukiewicz - Wyczałkowski, Michalski, Wawrzyniak - Kuzera, Szeliga, Białek, Iwan (77' Kardasz), Pawlak - Kowalczyk (55' Maraš), Grzelak.

Widzów: 10 tysięcy (kibiców gości ok. 400)
(ks / lechia.gda.pl) 13 sierpnia 2005, 22:00

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.