Gdańsk: piątek, 23 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Łódzka prasa: Sędzia skrzywdził ŁKS

18 października 2005

Opisując niedzielny mecz Lechii z ŁKS-em, najwięcej miejsca łódzkie dzienniki poświęciły oczywiście sytuacji z ostatnich minut, kiedy to sędzia, za zagranie ręką w polu karnym, podyktował jedenastkę dla biało-zielonych.
"Sędzia Bartosik podyktował jedenastkę. Dlaczego jednak nie ukarał choćby żółtą kartką Sieranta. Czy czasem sędzia nie był do końca przekonany o swojej decyzji krzywdzącej łodzian?! (...) Lechia odniosła przypadkowe i bardzo szczęśliwe zwycięstwo" (Express Ilustrowany)

W podobnym tonie relacjonuje tę kontrowersyjną sytuację Dziennik Łódzki: "Naszym zdaniem była to nastrzelona ręka. Dobrze prowadzący wcześniej mecz sędzia mógł, ale nie musiał podyktować jedenastkę za to przypadkowe zagranie. Zresztą Sierant nie dostał żółtej kartki, a arbiter podyktował karnego dopiero po interwencji bocznego sędziego, protestach piłkarzy gospodarzy i wzburzeniu kibiców. Zaryzykujemy stwierdzenie, że Grzegorz Bartosik z Lublina uległ presji gospodarzy."

Zarówno prasa łódzka, jak i trener Wojno, mieli pretensje o grę Roberta Sieranta w ostatnich minutach:
"Łodzianie chcieli zadać rywalowi decydujący cios. Do przodu poszedł Robert Sierant. Niepotrzebnie, co kategorycznie stwierdził na konferencji prasowej trener Wiesław Wojno.
- W doliczonym czasie gry tak się nie ryzykuje - powiedział szkoleniowiec. - Skoro nie wykorzystaliśmy okazji bramkowych, to trzeba było wywieźć remis. Byłby ósmy mecz bez porażki i zupełnie inne nastroje przed meczem ze Śląskiem.
Sierant stracił piłkę przed polem karnym Lechii. Gdańszczanie wyprowadzili kontrę. Ełkaesiak zdążył wrócić pod własną bramkę. Na swoją i ŁKS zgubę, bo piłka trafiła go w rękę..."
(Dziennik Łódzki)

Obrońca ŁKS-u próbował jednak na łamach Expressu Ilustrowanego bronić się przed zarzutami:
"- Nie wykonałem żadnego ruchu ręką. Trzymałem ją przy ciele. Piłka tylko się ode mnie odbiła. Takich jedenastek się po prostu nie dyktuje. Arbiter okazał się jednak podatny na sugestie piłkarzy Lechii i wskazał na rzut karny. Tym samym strasznie nas skrzywdził".
(kom / lechia.gda.pl) 18 października 2005, 17:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015