Gdańsk: niedziela, 24 stycznia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

PZPN nie okazał łaski Piastowi Gliwice

14 stycznia 2006

Komisja Odwoławcza PZPN postanowiła nie zmieniać orzeczenia Wydziału Dyscypliny z lipca ubiegłego roku dotyczącego sprawy Piasta Gliwice. Chodziło o przekupstwo sportowe i niedozwolone spotkania przedstawicieli Piasta z sędziami i obserwatorami meczów.
Tym samym klub ze Śląska nie odzyska odjętych na starcie sezonu 10 punktów i będzie musiał uiścić 100 tysięcy złotych grzywny. Sankcje nałożono również na byłego prezesa gliwickiego klubu, Marcina Żemajtisa (dożywotnia dyskwalifikacja), obserwatora Aleksandra Suchanka (pięcioletnia dyskwalifikacja), sędziów Zbigniewa Rutkowskiego (wykluczenie z PZPN), a także Roberta Halaburdy i Hieronima Twardosza (dwuletnie dyskwalifikacje).

Decyzja jest prawomocna, dlatego PZPN pozwolił na uwzględnianie ujemnych punktów Piasta Gliwice w tabeli drugiej ligi. Swoje wątpliwości na ten temat wyraziliśmy już w październiku.

Działacze Piasta mają zamiar złożyć wniosek o kasację do Najwyższej Komisji Odwoławczej oraz do Trybunału Arbotrażowego przy PKOl. Wcześniej wycofano podobne kary w stosunku do Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.
(mat / lechia.gda.pl) 14 stycznia 2006, 13:12
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.057