Gdańsk: niedziela, 28 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Najwyższe w sezonie zwycięstwo Lechii

20 maja 2006

Bardzo słaba Szczakowianka Jaworzno wyjechała z Gdańska bez punktów. Lechiści wygrali 3:0 (1:0).
Lechia rozpoczęła serial trzech gier z drużynami zagrożonymi spadkiem: Szczakowianką, Świtem i Górnikiem Polkowice. Aby myśleć o utrzymaniu się w lidze bez spotkań barażowych, musi zdobyć w nich przynajmniej siedem punktów.

Z pierwszą przeszkodą nie było problemów. Piłkarze z Jaworzna nie mieli żadnych argumentów, które mogliby przeciwstawić Lechii. Końcowy wynik to gładkie 3:0, czyli najwyższa wygrana gdańszczan w tym sezonie. Powinno być jeszcze wyżej, tyle że tradycyjnie zawodzili napastnicy.

Pierwsza połowa przyniosła tylko jedną bramkę. W 29 minucie obrońca Piotr Mrozek nieszczęśliwie zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Krzysztof Brede już czwarty raz w tym sezonie nie zawiódł przy wykonywaniu jedenastki.

Goście przed przerwą nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji i nie zmusili do większego wysiłku defensywy Lechii, w szeregach której doszło przed meczem do istotnej zmiany. Kontuzjowanego Jacka Manuszewskiego musiał zastąpić Marcin Janus.

W drugiej połowie Szczakowianka zagrała ofensywniej, ale odkrycie się z tyłu okazało się zgubne. Pod jej bramką robiło się coraz goręcej.

W 55 minucie Piotr Cetnarowicz z bliska wepchnął piłkę do siatki. Wynik ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry Grzegorz Król, rehabilitując się za mnóstwo zmarnowanych wcześniej sytuacji, nawet sam na sam z bramkarzem.

Od 68 minuty Szczakowianka grała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastniku ukarany został Adrian Prażmowski.

Spotkanie obserwowało kilku znanych piłkarzy grających niegdyś w Lechii. Na Traugutta gościli między innymi Sebastian Mila, Marek Zieńczuk i Tomasz Dawidowski.

Mimo tego zwycięstwa Lechia pozostanie jednak w strefie barażowej. Ma punkt straty do Górnika Polkowice i Piasta Gliwice, które nie rozegrały jeszcze swoich spotkań.

LECHIA GDAŃSK - SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 3:0 (1:0)
Brede 29'k, Cetnarowicz 55', Król 90'+2'

LECHIA: Bąk - Pęczak, Brede, Janus, Kosznik - Biskup (61' Wiśniewski), Szulik, Kalkowski, Piątek (46' Rusinek) - Król, Cetnarowicz (68' Mysiak).
(mj / lechia.gda.pl) 20 maja 2006, 20:22

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.