Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Zwycięstwo z Jarotą w Szamotułach

7 lipca 2006

W pierwszym meczu podczas rozpoczętego właśnie zgrupowania piłkarzy Lechii w Szamotułach gdańszczanie pokonali Jarotę Jarocin 1:0.

Jedyna bramkę uzyskał z rzutu karnego Sławomir Wojciechowski w 82 minucie.

Gdańszczanie przeważali przez całe spotkanie, ale gospodarze skutecznie się bronili kilka razy groźnie kontratakując. W drugiej połowie obrona Jaroty stawała się coraz bardziej rozpaczliwa, ale bramki nie padały.

Dopiero 8 minut przed końcem Maciej Kurasiak - bramkarz gospodarzy, sfaulował w polu karnym
napastnika Lechii i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Wojciechowski.

Bramkarz drużyny z Jarocina podczas próby obrony rzutu karnego doznał kontuzji, a ponieważ na ławce rezerwowych nie miał zastępcy jego miejsce zajął obrońca Dawid Piróg. Mimo to wiecej bramek nie było.

Lechia grała w składzie: (I połowa) Sobański - Pęczak, Brede, Manuszewski, Kosznik, Piątek, Szczepiński, Szulik, Kalkowski, Wiśniewski, Król. (II połowa) Bąk - Żuk, Sierpiński, Brede (77 Kawa), Fechner, Loda, Wojciechowski, Pietrowski, Pietroń, Cetnarowicz, Dziengielewicz.
(ssl / lechia.gda.pl) 7 lipca 2006, 14:17