Gdańsk: sobota, 31 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

S. Czajka: Brać przykład z reprezentacji

18 października 2006

Drugie z rzędu derby Gdańska zakończyły się wysokim zwycięstwem rezerw Lechii prowadzonych przez Sebastiana Czajkę.
Po meczu derbowym z Gedanią przyszedł czas na kolejny mecz, również derbowy, tym razem z Polonią. W składzie nie zagrało już tylu piłkarzy z pierwszej drużyny. Jak to wpłyneło na grę Lechii, pozytywnie czy negatywnie? Wynik praktycznie ten sam.

- Tak, wynik bardzo podobny, a myślę, że z przebiegu gry jedno i drugie spotkanie można było wygrać jeszcze wyżej. W tamtym sezonie mówiłem już, że bardzo liczymy zawsze na pomoc zawodników z pierwszego zespołu jak i juniorów od trenera Jędrzejczaka. Dla piłkarzy, którzy na co dzień trenują w rezerwach, jest to ogromne wyróżnienie i możliwość nauczenia się wielu rzeczy, ale trzeba też powiedzieć, że my mamy swój zespół, my trenujemy, a nasi zawodnicy w oczach robią te swoje progresy i sprzedają się jak najlepiej walcząc o pierwszy skład. Pokazały to dwa ostatnie mecze. W pierwszym mieliśmy więcej zawodników z pierwszej drużyny, w drugim troszkę mniej, ale gra właściwie była bardzo podobna, do przodu i ofensywnie.

W pierwszej połowie zagrał Marcin Szulik, jak oceni pan jego grę?

- Bardzo dobrze, choć widać trochę takiego braku rytmu meczowego po kontuzjach, które przechodził wcześniej. W tej chwili widać delikatny tylko brak jeżeli chodzi o czucie piłki, ale myślę, że to jest kwestia czasu i niedługo będzie grał na swoim bardzo dobrym poziomie.

A w drugiej połowie dlaczego nie zagrał, czy był to efekt jakiejś lekkiej kontuzji?

- Nie, w drugiej połowie nie zagrał, bo taka była umowa. Wymiana obligatoryjna dokonana przez trenera pierwszego zespołu. Nie wiem, widocznie zagrał połowkę dlatego, że wraca po kontuzji.

W pierwszej połowie Gracjan Gacek zagrał w obronie, widać było jednak, że jest ofensywnym piłkarzem. W drugiej grał już w pomocy. Jaka jest przyczyna takich roszad?

- Gracjan Gacek jest na pewno bardzo obiecującym młodym chłopakiem, a ja jestem przeciwnikiem specjalizacji na poszczególnych pozycjach. Ostatni mecz naszej reprezentacji pokazał, że wielu grających z tyłu piłkarzy było motorem napędowym. I tak też było w naszym meczu. Gracjan jest bardzo ofensywnym zawodnikiem, gra do przodu, świetnie się rozwija. Pokazał się w obronie, na środku pomocy, potrafi też zagrać jako atakujący. Myślę, że im bardziej wszechstronnie będzie poznawał te pozycje, tym lepiej będzie dla niego.

W ostatnich meczach graliście głównie z Trzebińskim oraz Pawłem Żukiem. Teraz trochę ten skład eksperymentalny. W obronie znaleźli się Szafrański oraz Osewski, w pierwszej połowie było widać trochę niepewności w ich grze.

- Łukasz Szafrański to dobry gracz, ale troszkę wypadł z uwagi na jakieś małe przeziębienie. Nie mamy kadry tak szerokiej, żeby można było żonglować zawodnikami. W rezerwach trudno o coś stałego, tutaj ciągle wszystko jest eksperymentalne. Myślę, że to jest duży plus dla tych zawodników, mogą grać w obronie, a kiedy będą grać już w pomocy czy napadzie, będą wiedzieli, jak piłkę się odbiera. Myślę, że taka wymienność pozycji jest bardzo wskazana, na tym polega nowoczesny futbol. Na stałe jest u nas jedynie Robert Sierpiński i zawodnicy mogą się wiele nauczyć i skorzystać grając przy nim w linii obrony.
(maw / lechia.gda.pl) 18 października 2006, 16:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025