Gdańsk: środa, 17 października 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

"Stawiamy na młodych i perspektywicznych"

7 grudnia 2006

Działacze zapowiadają pozyskanie 2, 3 nowych piłkarzy. Na liście kandydatów brakuje "wielkich" nazwisk. Lechia rozgląda się głównie za mniej znanymi i tańszymi zawodnikami.
- Szukamy bramkarza, zawodnika lewonożnego, środkowego obrońcę lub defensywnego pomocnika i prawoskrzydłowego - mówi dyrektor Lechii, Błażej Jenek.- Ten ostatni gracz miałby mieć inklinacje do gry ofensywnej. Dzwonimy, rozmawiamy, ale na konkrety jeszcze za wcześnie. Chcemy pozyskać 2-3 piłkarz w tym okresie transferowym

O pozycję trzeciego bramkarza w kadrze biało-zielonych obecnie rywalizuje trójka zawodników: Maciej Kijewski i Norbert Tyrajski, o których mówiono już wcześniej oraz najmłodszy z nich Robert Binkowski - zawodnik Amici Wronki.

- Dojrzewamy do zatrudnienia trzeciego bramkarza i zwiększenia rywalizacji na tej pozycji. Rozmawialiśmy z tymi trzema zawodnikami i wszyscy wyrazili zainteresowanie grą w Lechii - wypowiedział się na łamach Dziennika Bałtyckiego Jenek.

Trwają również poszukiwania środkowego obrońcy. Najbliżej Gdańska są Bartłomiej Konieczny i 19-letni Łukasz Nadolski z Cartusii Kartuzy. Konieczny jest obecnie wolnym zawodnikiem, ponieważ rozwiązał kontrakt z łódzkim Widzewem. Wcześniej reprezentował barwy Amici Wronki.

Kto z lewych skrzydłowych wzmocni Lechię okaże się dopiero pod koniec stycznia. Do tego czasu będą mogli przekonać do siebie trenerów gdańskiego klubu: Dariusz Łożyński (Wara Poznań) i Łukasz Kłos (Bytovia Bytów). Obaj mają po 24 lata.

- Stawiamy na młodych i perspektywicznych. Chcemy, aby obaj ci gracze przepracowali z nami cały styczeń i wówczas będzie można podjąć jakąś decyzję - zapowiada dyrektor biało-zielonych.

Najwięcej niewiadomych znajduje się przy pozycji prawonożnego skrzydłowego, który miałby też w razie potrzeby wzmacniać linię ataku. Najgłośniej jest o Krzysztofie Kretkowskim z Unii Janikowo, który w obecnych rozgrywkach zdobył 7 bramek.

- Kretkowskiego bierzemy pod uwagę w ostateczności. Niestety, z naszych zainteresowań wypadł Damian Misan, którego czeka trzymiesięczna rehabilitacja. Są inni zawodnicy, ale nie mamy jeszcze sygnałów, że rozmowy będą podjęte, a zatem ich nazwisk nie mogę ujawnić - powiedział Jenek.

Pewne jest natomiast, że poza wspomnianym wcześniej Misanem, w Gdańsku nie zagrają również piłkarze poznańskiego Lecha: Artur Marciniak i Krzysztof Strugarek. - Lech w ogóle nie podjął rozmów, więc ma inne plany wobec tych graczy - tłumaczy Błażej Jenek.

Lechia nie tylko rozgląda się za nowymi twarzami, ale także musi walczyć o pozostanie nad morzem Karola Piątka i Damiana Trzebińskiego. Zawodnicy ci byli wypożyczeni, a obecnie toczą się rozmowy w sprawie wykupu definitywnego.

-Zarząd Cracovii ma przedyskutować sprawę i poinformować nas o ofercie. Okienko transferowe dopiero się zaczęło i nikomu się nie spieszy. Zależy nam jednak na wyjaśnieniu tych spraw do końca roku - kończy dyrektor gdańskiego klubu.
(mat / Dziennik Bałtycki) 7 grudnia 2006, 21:35
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.075