Gdańsk: sobota, 25 listopada 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Rezerwy Lechii o krok od czwartej ligi

20 maja 2007

Po trzech spotkaniach bez zwycięstwa piłkarze Lechii II Gdańsk zdobyli komplet punktów pokonując Polonię Gdańsk 4:1 (0:1).
Wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny biało-zieloni, w pierwszej części spotkania nie mogli znaleźć sposobu na umiejętnie broniącą się Polonię. Co więcej, to goście niespodziewanie w 40 minucie gry wyszli na prowadzenie.

Pierwsza połowa zakończyła się niekorzystnym dla Lechii wynikiem, a ponadto murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Marcin Szałęga.

W 51 minucie gry padło wyrównanie. Wracający po kontuzji do gry Karol Piątek przeprowadził indywidualną akcję, a nieskutecznie interweniujący obrońca Polonii przelobował własnego bramkarza.

Kolejne bramki dla rezerw to zasługa wprowadzonego do gry w drugiej połowie Łukasza Dziengielewicza. W 74 minucie gry po dośrodkowaniu Roberta Hirsza wyprowadza biało-zielonych na prowadzenie.

W końcówce spotkania popularny "Dziengiel" najpierw znakomitym podaniem na wolne pole uruchamia Macieja Osłowskiego, który w sytuacji sam na sam nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce gości, a następnie sam ustala wynik spotkania na 4:1 dla Lechii wykorzystując podanie Łukasza Szafrańskiego. Była to bramka numer 23 najskuteczniejszego piłkarza ligi okręgowej.

Po tym zwycięstwie Lechia II Gdańsk na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu prowadzi w tabeli piątej ligi z przewagą jedenastu punktów na drużynami z Kolbud i Somonina. Najbliższa okazja do zapewnienia sobie awansu to mecz w Gniewinie z tamtejszym Stolemem w sobotę 26 maja o godzinie 15.

LECHIA II GDAŃSK - POLONIA GDAŃSK 4:1 (0:1)
samobójczy 51', Dziengielewicz 74' 89', Osłowski 88'

LECHIA II: Dębowski - Wojtkiewicz, Sierpiński, Łożyński, Osłowski - Szałęga (45' Osewski), Pietrowski, Gacek (46' Sekuła), Piątek (83' Szafrański) - Kazubowski (46' Dziengielewicz), Hirsz.
(hub / lechia.gda.pl) 20 maja 2007, 13:57

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.