Gdańsk: piątek, 22 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Duffek: Będziemy zbierać na Ligę Mistrzów

12 lipca 2007

- Nienormalne jest, że jako klub jesteśmy w stu procentach uzależnieni od Pawła Adamowicza, bądź innych osób - mówi Andrzej Duffek, kibic gdańskiej Lechii.
Przedstawiamy wypowiedzi jednego z najbardziej znanych kibiców Lechii z czwartkowej konferencji prasowej Jacka Kurskiego.

Andrzej Duffek:

- Głównie dzięki pomocy prezydenta Gdańska, mamy dziś zespół seniorów w II lidze. Nie jesteśmy w stanie obecnie wygenerować więcej pieniędzy, a jako klub potrzebujemy ich na inwestycje i przebudowę strukturalną. Postrzegamy Lechię nie tylko jako drużyną seniorską, ale coś, co ma funkcjonować i przynosić korzyść całemu regionowi zwłaszcza w wychowaniu młodzieży.

- Mamy nadzieję, że zgoda będzie budowała potęgę tego klubu. Nie dla nas. Nie dla nas kibiców, którzy jesteśmy fanatykami Lechii i nawet taki dyskomfort, jak gra w V lidze, nie była w stanie odegnać nas od stadionu. Natomiast na pewno nie zachęci do kształtowania w duchu sportu młodych ludzi.

- Jeżeli już podjęliśmy się odbudowy klubu od zera, to chcemy doprowadzić do sytuacji, w której będzie on w jakiejś formie samodzielny, że będzie generować zyski. Wtedy będziemy - wysiłkiem jednych czy drugich osób - zbierać na Ligę Mistrzów. To jednak wymaga inwestycji. Teraz jest tak, że zbieramy na to, by klub w ogóle funkcjonował. A oczekiwania są wielkie, konkurencja jeszcze większa.

- Ubolewam nad decyzją Lotosu, bo mamy świetny produkt, jakim jest EURO 2012. Jest to reklama dla koncernu na całym świecie. Za to, że przez kilka lat będzie sponsorował klub, dzięki czemu osiągniemy pewne korzyści na płaszczyźnie społecznej i pozwolimy by jego struktury okrzepły i zaczęły funkcjonować.

- Podkreślam, że nie chodzi o drużynę seniorów. Ta ma być magnesem, który przyciągnie młodych ludzi do uprawiania sportu i oderwie ich od trzepaków, chodników i różnych innych rzeczy. To pozwoli im realizować się w takiej formie, w której na przykład moje pokolenie realizować się nie mogło. To jest rzecz najważniejsza - wymiar społeczny, a nie finansowy. Mam nadzieję, że Lotos zmieni zdanie.

- Chciałbym, żebyśmy sobie nawzajem pomagali, tzn. pomorskie firmy nam finansowo, a my im poprzez reklamę i promowanie tych przedsiębiorstw.

- Skąd pomysł Orlenu i czy tej firmie potrzebna jest kolejna drużyna w II lidze? Firma wykłada na Wisłę Płock kwoty ok. 10 mln zł. I dla takiego przedsiębiorstwa nie są to duże kwoty. Inwestowanie w płocczan to dla Orlenu inwestycje w region. Natomiast my sprzedajemy produkt finalny, jakim jest EURO 2012. W Płocku tego nie ma. Zakładam, że firma, która będzie chciała się rozreklamować poprzez tę imprezę, wybierze do sponsorowania drużynę z miasta, w których mistrzostwa się odbędą. W Płocku nie ma praktycznie żadnych osiągów w stosunku do nakładów. A w Gdańsku mają wszystko podane i zapakowane.

Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej Jacka Kurskiego!
(ks / lechia.gda.pl) 12 lipca 2007, 17:03
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.074