Gdańsk: środa, 30 września 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Z obozu: Superforma Moralesa

16 lipca 2007

W poniedziałek o godz. 10 na bocznym boisku stadionu we Wronkach piłkarze Lechii odbyli kolejny trening.
Zajęcia odbywają się przy lejącym się z nieba żarze i temperaturze przekraczającej 30 stopni.

Na początku zawodnicy wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia z piłkami w czteroosobowych grupach. Kolejnym elementem treningu była gierka na trzy kontakty, polegającą na jak najdłuższym utrzymaniu się przy piłce.

Następnie Biało-Zieloni rozegrali serię kilkuminutowych gierek wewnętrznych. Drużyna została podzielona na cztery sześcioosobowe zespoły. Przeciwko sobie grali: Kapsa - Brede, Pęczak, Pietrowski, Rogalski, Rybski i Bąk - Hirsz, Kawa, Łukasz Pietroń, Rafalski, Speichler. Drugą parę drużyn tworzyli: Bąk - Andruszczak, Buzała, Miklosik, Wojtkiewicz, Wołąkiewicz i Kapsa - Cetnarowicz, Fechner, Kasperkiewicz, Manuszewski, Wiśniewski. Bardzo dobrą formę strzelecką zaprezentowali m.in. Paweł Buzała oraz Robert Hirsz, którzy strzelili po kilka bramek. Więcej goli zdobył jednak "Buzi", który zyskał również nowy przydomek - "Morales".

Po gierkach, piłkarze wyposażeni w sport-testery, trójkami przechodzili testy wytrzymałościowo-szybkościowe, polegające na czterokrotnym przebiegnięciu dystansu 160 metrów. Po każdym biegu notowano puls i rezultat czasowy. Po przebiegnięciu całego dystansu, Robert Dominiak, nowy człowiek w sztabie, pobierał każdemu piłkarzowi krew w celu zbadania poziomu kwasu mlekowego. Kiedy do testu szykowali się Artur Andruszczak, Piotr Cetnarowicz oraz Piotr Kasperkiewicz, trener Kafarski rzucił żartobliwie: - O, widzę że mamy tutaj ligową ekipkę. Trzeba będzie mierzyć międzyczasy.

Zadowolony z wyników testu był Robert Dominiak. - Ciężko mi w tej chwili powiedzieć, kto wypadł najlepiej, gdyż musimy podsumować wyniki. Generalnie jest postęp jeżeli chodzi o wytrzymałość. Zauważalny jest także progres jeśli chodzi o szybkość i wybieganie zespołu - powiedział nam.

Indywidualnie trenowali Maciej Kalkowski i Karol Piątek, którzy najpierw truchtali wokół boiska, a później przyglądali się testom swoich kolegów. "Kalka" ma problemy z pachwiną, natomiast Karol z kolanem.
(ks / lechia.gda.pl) 16 lipca 2007, 14:47
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.029