Gdańsk: czwartek, 23 listopada 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Sparing: Lechia wygrała z Wartą

18 lipca 2007

O godz. 10:30 rozpoczęła się ostatnia na obozie we Wronkach gra kontrolna - z II-ligową Wartą Poznań.
9' Gol dla Warty. Dośrodkowanie z prawej strony Pawła Posmyka wykańcza Paweł Iwanicki.

22' Schodzi kontuzjowany Sebastian Fechner. Za niego na boisku Jacek Manuszewski. Hubert Wołąkiewicz gra teraz na lewej obronie.

41' Groźna sytuacja pod bramką Lechii. Strata Manuszewskiego, dośrodkowanie, ale strzał głową nad bramką. Lechia do tej pory nie miała klarownych okazji. Słabo gra Cetnarowicz, który traci większość piłek z przodu.

45' Jakimś cudem Lechia nie straciła drugiej bramki. Najpierw strzał głową po rzucie różnym i z linii bramkowej piłkę wybił najprawdopodobniej Hubert Wołąkiewicz. Jego wybicie trafiło w słupek. Za chwilę strzał sprzed pola karnego
na porzeczkę sparował Kapsa. Koniec I połowy.

46' Cztery zmiany w Lechii. Szczegóły niżej.

49' Dwie dobre okazje Lechii. Najpierw błąd w polu karnym popełnił obrońca Warty, ale Andruszczak nie zdołał oddać strzału. Za chwilę indywidualna akcja Rybskiego, ale strzał obok słupka.

55' Jakub Kawa wchodzi na boisko (zmienia Wołąkiewicza) i zajmuje miejsce na prawej pomocy. Andruszczak gra teraz na lewej obronie, Rafalski na prawej.

60' Wojtkiewicz zmienia Andruszczaka i zajął miejsce na prawej obronie, a na lewą przeszedł Rafalski.

67' Kawa marnuje świetną okazję po rzucie różnym. Z najbliższej odległości strzelił nad bramką. Wcześniej Rafalskiego zmienił Pietroń.

73' Gol dla Lechii! Podanie Hirsza na skrzydło, wrzutka Kawy w pełnym biegu i wykończenie strzałem głową przez Rybskiego. 1:1!

85' Dośrodkowanie Speichlera i piękny lob nad bezradnym Jakubem Szmatułą w wykonaniu Pawła Ignasińskiego. Gol samobójczy i Lechia prowadzi 2:1!

90' Koniec meczu. Lechia wygrała z Wartą 2:1.

LECHIA GDAŃSK - WARTA POZNAŃ 2:1 (0:1)
Rybski 73', Ignasiński 85's - Iwanicki 9'

Lechia: Kapsa (46' Bąk) - Rafalski (65' Pietroń), Wołąkiewicz (55' Kawa), Brede, Fechner (22' Manuszewski) - Rogalski (46' Rybski), Pietrowski (46' Speichler), Miklosik, Andruszczak (60' Wojtkiewicz) - Buzała (46' Hirsz), Cetnarowicz.

Warta: Tyrajski (46' Szmatuła) - Ignasiński, Truszczyński, Najewski (50' Steinke), Otuszewski (50' Wrzesiński) - Posmyk, Jankowski, Lewandowski (50' Goliński), Iwanicki (75' Marciniak) - Ngamayama, Pawlak (55' Piosik).
(ks / lechia.gda.pl) 18 lipca 2007, 10:43

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.