Gdańsk: sobota, 21 kwietnia 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Pęczak: Gram dla Lechii i będę zapierniczał

18 lipca 2007

- Nie ma tematu, że zostaję w Lechii dzięki dziewczynie. Po prostu chcę grać tutaj i dla tego klubu - powiedział nam Paweł Pęczak na obozie we Wronkach.
- Jak oceniam sparing z Dyskobolią? Ja nie oceniam, bo od tego są trenerzy. Jednak w taką pogodę na pewno nie można wymagać cudów, bo ona się nie nadaje do grania. Nawet obserwatorzy się pocili, a co dopiero zawodnicy. Graliśmy na dwa składy, wszyscy po połowie. Nie był to ani pierwszy skład, ani drugi. Trener miesza i wciąż nie ma optymalnego ustawienia.To są sparingi. Mecze w lidze muszą wyglądać całkiem inaczej. I na to wszyscy liczymy - przyznał "Pęki".

- Czy zostałem w Lechii dzięki swojej dziewczynie? To są bzdury i będę je prostował na każdym kroku. To nie była jej decyzja, ale nasza wspólna. Doszliśmy w naszych wspólnych rozmowach do wniosku, że bardzo dobrze się czujemy w Gdańsku i nie ma po co znowu zmieniać klimatu na śląski. Chciałem zostać w Lechii, ale sprawy przed podjęciem decyzji układały się inaczej niż trzeba. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze. Gram dla Lechii i będę zapierniczał tak samo jak przez ostatnie dwa lata. Nie ma tematu, że zostaję w Lechii dzięki dziewczynie. Po prostu chcę grać tutaj i dla tego klubu - nie ukrywa 30-letni obrońca.

- Jak skomentuję słowa działaczy z Katowic, którzy twierdzą, że ich oszukałem? Nie zniżę się do ich poziomu i nikogo nie będę oczerniał w prasie. Miałem odwagę zadzwonić i powiedzieć, że decyzja jest taka, a nie inna. Zawiodłem się na panu Piekarczyku, bo myślałem, że zachowa się inaczej. On tymczasem mnie oczerniał. Nie wracam do tego tematu tylko skupiam się na grze w Lechii i niech tak zostanie - wyjaśnił wychowanek GKS-u Katowice.

- Co się zmieniło po przyjściu Roberta Dominiaka do Lechii i czy to był udany "transfer"? To najlepszy transfer Lechii w tym okienku. Robert to kawał fachowca. Zaraz znalazłem z nim wspólny język i na jego temat mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Zmieniło się dużo m.in. podejście do spraw związanych z odnową biologiczną, odżywkami. Widać, że zna się na rzeczy i dzięki temu będzie mniej kontuzji w zespole. To pozwoli nam grać optymalnym składem przez całą rundę, a nie jak ostatnio, kiedy wielu podstawowych zawodników doznawało urazów i gra Lechii była "szarpana". To ważne, bo już od dawna trenerzy wbijają nam do głowy jak ważnym meczem będą dla nas derby i jak będą na nas patrzeć kibice. My zrobimy wszystko, aby wygrać to spotkanie - zapowiedział waleczny piłkarz Lechii.

- Jakie są moje wrażenia z obozu? Nie mam wrażeń, bo to nie obóz kolonijny. Przyjechaliśmy tutaj ciężko pracować i myślę, że to zrobiliśmy. Zresztą byliście tutaj parę dni i widzieliście jak trenujemy. Ciężka praca musi przynieść efekty w lidze - zakończył Paweł Pęczak.
(ks / lechia.gda.pl) 18 lipca 2007, 23:14
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.090