Gdańsk: środa, 12 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wiosną przy jupiterach

15 listopada 2007

Już pierwszy mecz Biało-Zielonych w rundzie rewanżowej gdańscy kibice będą mieli szansę obejrzeć przy sztucznym oświetleniu.
Najbliższym etapem rozwoju obiektu jest budowa sztucznego oświetlenia o natężeniu 2000 luksów, którego koszt wyniesie 3,8 miliona zł.

- Jest kilka szczegółów, które wymagają zmiany. Projekt ma być gotowy do końca miesiąca - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Leszek Paszkowski. - Potem pozostaną sprawy formalne z Zespołem Urzędu Dokumentacji, a następnie ruszy budowa. Oświetlenie ma być gotowe przed rozpoczęciem piłkarskiej rundy wiosennej, a więc do połowy marca - zapewnia dyrektor MOSiR.

Następnymi etapami rozbudowy stadionu przy ul. Traugutta będą: instalacja podgrzewanej murawy, 5 tys. nowych krzesełek, bezprzewodowy internet, a także monitoring i tzw. kołowrotki wejściowe, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa na obiekcie.

- Takie spotkanie robocze z Dyrekcją Rozwoju Miasta Gdańska odbyło się w tym tygodniu. Te wszystkie zadania mają być wykonywane po zakończeniu sezonu piłkarskiego, a więc od maja do czasu rozpoczęcia nowych rozgrywek. Zatem stadion przy ul. Traugutta spełniałby wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w ekstraklasie. Chciałbym też zaznaczyć, że nie blokują nas finanse. Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawcy mogą ruszyć do pracy. Pieniądze są bowiem zarezerwowane w wieloletnim planie inwestycyjnym Urzędu Miasta Gdańska, a zadbał o to prezydent Paweł Adamowicz. Stadion zmieni się nie do poznania i poprawią się warunki oglądania meczów - powiedział na łamach Dziennika Bałtyckiego Paszkowski.

Więcej nt. przebudowy stadionu Lechii w najnowszym numerze Tygodnika lechia.gda.pl w artykule: Stadion będzie nie do poznania.
(osk / Dziennik Bałtycki) 15 listopada 2007, 19:38
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.083