Gdańsk: piątek, 22 stycznia 2021

Lechia - Jeziorak 4:0

14 stycznia 2008

Dwa mecze, dziewięć goli strzelonych, jeden stracony. To bilans dotychczas rozegranych sparingów Lechii w przerwie zimowej.
W poniedziałek Biało-Zieloni pokonali lidera IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej Jeziorak Iława 4:0 (2:0).

Gole dla Lechii zdobyli: Maciej Rogalski (10'), Andrzej Rybski (41') oraz Paweł Buzała (65' 89').

Spotkanie z Jeziorakiem, podobnie jak sobotni mecz z Bałtykiem Gdynia, toczył się pod dyktando gospodarzy. Biało-Zieloni objęli prowadzenie już w 10 min. Na bramkę uderzył Andrzej Rybski, a po interwencji bramkarza gości skutecznie dobił piłkę Maciej Rogalski.

W 41 min Lechia podwyższyła na 2:0. W zatłoczonym polu karnym Rogalski celnie podał do Rybskiego, a ten pewnie skierował lewą nogą piłkę do siatki rywali.

Na kolejną bramkę podopiecznych trenera Dariusza Kubickiego licznie zgromadzeni na tarasie trybuny krytej kibice czekali do 65 min. spotkania. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Marcin Szałęga, a piłkę do siatki wpakował głową najniższy w zespole Lechii Paweł Buzała.

"Buzi" ustalił też wynik spotkania na 4:0. W 89 min. przeprowadził solową akcję i po wymianie podań z pierwszej piłki z Robertem Hirszem pokonał bramkarza gości płaskim strzałem.

W zespole Lechii w pierwszej połowie spotkania grał testowany środkowy pomocnik Łukasz Trałka. Więcej o jego występie w osobnym newsie.

LECHIA GDAŃSK - JEZIORAK IŁAWA 4:0 (2:0)
Rogalski 10', Rybski 41', Buzała 65' 89'

Lechia: (I połowa) Kapsa - Pęczak, Jurkowski, Brede, Fechner - Andruszczak, Kasperkiewicz, Trałka, Rogalski - Rybski, Hirsz. (II połowa) Kapsa - Piątek, Manuszewski, Rafalski, Kosznik - Kalkowski, Kawa, Speichler, Szałęga - Rybski (70' Hirsz), Buzała.
(mik / lechia.gda.pl) 14 stycznia 2008, 13:03

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.