Gdańsk: sobota, 24 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

M. Bąk będzie trenował z Pogonią Szczecin

12 lutego 2008

Bramkarz Lechii Mateusz Bąk rozpocznie niebawem treningi z czwartoligową Pogonią Szczecin.
Nie ocznacza to jednak, że "Bączek" zostanie piłkarzem Portowców.

- Nic z tych rzeczy. Potrenuję z Pogonią, bo to dla mnie w tej chwili najlepsze rozwiązanie - tłumaczy ulubieniec kibiców Biało-Zielonych. - W sytuacji, kiedy nie jadę z pierwszym zespołem Lechii do Turcji, a trenując w rezerwach mógłbym grać tylko na sztuczym, twardym boisku i to bez nadzoru odpowiedniego specjalisty, postanowiłem skontaktować się Pogonią. Mam w tym klubie wielu dobrych znajomych i mogę tu trenować w dobrych warunkach. Będę tam zatem tylko gościnnie przez kilkanaście dni, po czym wracam do Gdańska - uspokaja Bąk, który dostał już od gdańskich działaczy pozowolenie na podjęcie treningów z Pogonią.

Dziś została też zorganizowana przez Lechię specjalna konferencja prasowa, na której miał zostać podjęty temat problemów z przedłużeniem przez klub kontraktu z "Bączkiem". Prezes Maciej Turnowiecki przekazał jednak tylko krótki komunikat, który szybko uciął wszelkie dyskusje.

- Nikt z zarządu klubu Lechia Gdańsk nie jest niemądry i nie będzie pozbywał się dobrych piłkarzy. Nie będziemy jednak negocjować warunków kontraktu z Mateuszem na łamach mediów, ani przez telefon. Jesteśmy umówieni na spotkanie z nim po jego powrocie do Gdańska - skomentował Turnowiecki.

Zmęczony całym zamieszaniem jest też sam zainteresowany.

- Niektórzy odebrali moje wypowiedzi w prasie, jako chęć wywarcia presji medialnej na działaczach w celu wynegocjowania lepszych warunków kontraktu. Bzdura! - twierdzi piłkarz. - To media zainteresowały się moją osobą, a ja po prostu opowiedziałem o paru sprawach, których nie miałem po co ukrywać. Ale na pewno nie chcę w ten sposób negocjować z klubem warunków kontraktu - dodaje Mateusz.

Bąk po zakończeniu rehabilitacji w Szczecinie wraca do Gdańska 22 lutego. Zatem prawdopodobnie pod koniec miesiąca będzie można spodziewać się rozwiązania całej tej zagmatwanej sytuacji.
(mik / lechia.gda.pl) 12 lutego 2008, 13:44
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.046