Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019

Lechia wygrała z Wisłą Płock 1:0!

15 marca 2008

Lechia Gdańsk wygrała z Wisłą Płock 1:0 i awansowała na pozycję wicelidera tabeli II ligi.
Gola dla Biało-Zielonych zdobył w 6 min spotkania Piotr Cetnarowicz.

6' - 1:0 dla Lechii! Po akcji lewą stroną boiska przeprowadzonej przez Macieja Rogalskiego, pięknym strzałem z pierwszej piłki popisał się Piotr Cetnarowicz.

12' - Lechia atakuje. Dwukrotnie groźnie na bramkę gości strzelał Andrzej Rybski.

27' - Lechia wciąż naciera. Dobrą okazję miał Artur Andruszczak, jednak zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie i ta stała się łupem Radlińskiego.

28' - Kapitalna oprawa w wykonaniu kibiców Lechii.

34' - Lechia wciąż atakuje, zaś płocczanie próbują gry z kontry.

42' - Piotr Cetnarowicz odważnie poszedł do zbyt lekko podanej piłki do obrońcy Wisły i doszedł do strzału. Niestety trochę "zarył" i skierował piłkę obok bramki.

45' (+1) - koniec pierwszej połowy spotkania.

55' - świetny strzał Kosznika z woleja z ok 25 metrów. Pewnie piłkę łapie jednak bramkarz gości.

64' - żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę ujrzał piłkarz Wisły Sławomir Peszko.

64' - Lechia nieco spuściła z tonu, jednak kontroluje przebieg gry.

78' - zawody bardzo słabo prowadzi sędzia Robert Kubas. Nie dostrzegł nawet, że w pewnym momencie piłkarze grają dwoma piłkami.

83' - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Manuszewski.

LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 1:0 (1:0)
P. Cetnarowicz 6'

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Jurkowski, Manuszewski, Kosznik - Andruszczak (76' Kalkowski), Trałka (89' Speichler), Piątek, Rogalski - Rybski (84' Midzierski), Cetnarowicz.

Ławka rezerwowych: Sobański, Buzała, Fechner, Midzierski, Kalkowski, Speichler, Miklosik.

WISŁA P.: Radliński - Żytko (27' Sobczak), Wiśniewski, Wyczałkowski, Jarczyk - Peszko, Sielewski, Krzyżanowski, Kowalski (79' Posmyk) - Gevorgyan (62' Mierzejewski), Wiśniewski.

Ławka rezerwowych: Binkowski, Rogalski, Strugarek, Zawadzki, Posmyk, Sobczyk, Mierzejewski.
(mik / lechia.gda.pl) 15 marca 2008, 18:33

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.