Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

K. Piątek: Walczyć i jeszcze raz walczyć

15 marca 2008

- To było ważne zwycięstwo i najistotniejsze, że przyszło teraz, nieważne w jakim stylu, choć nad nim musimy popracować. W tym momencie najważniejsze są jednak trzy punkty - mówi Karol Piątek, pomocnik Lechii.
- Z drugiej strony jednak mamy jasny cel - awans do ekstraklasy i musimy wygrywać każdy mecz, nieważne w jakim stylu. Ale myślę, że każdy z piłkarzy sam dla siebie chciałby poprawić swoją grę i po prostu się nią cieszyć. Nie tylko biegać za piłką, ale również grać w nią. Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

- W październiku zagrałem dwa spotkania na lewej obronie, ale mówiłem wtedy, że moją nominalną pozycją wciąż jest bok pomocy. W sobotę zagrałem w jeszcze innej roli - środkowego pomocnika. Na tę pozycję przekwalifikował mnie trener. Widocznie wyglądam pozytywnie, skoro szkoleniowic na mnie postawił. Myślę, że go nie zawiodłem. Jeżeli w kolejnych spotkaniach również dostanę szanse, to postaram się je wykorzystać.

- Nie jest powiedziane, że rywalizuję teraz o miejsce w środku pomocy czy o jakąś inną pozycję. Trener jest od tego, by ustalić kto i gdzie ma grać. Niezależnie od tego jaka rola zostanie mi przez niego przydzielona, to postaram się zagrać najlepiej jak potrafię.

- Teraz przed nami jeden z nie tylko najdalszych, ale także najtrudniejszych wyjazdów - do Jastrzębia. Rywal jest naprawdę dobrą drużyną, nie możemy sobie odpuścić i trzeba pojechać tam walczyć. W GKS-ie nie występują chłopacy, którzy nie potrafią grać w piłkę, wręcz przeciwnie. Oni również walczą o punkty, o pieniążki, a my musimy się na tę konfrontację nastawić jeszcze bardziej bojowo niż na tę z Wisłą Płock.

- Co zrobić, żeby nie powtórzyły się Gliwice, gdzie nie graliśmy źle, a jednak przegraliśmy z kretesem? Myślę, że musimy się bardziej zmobilizować oraz walczyć i jeszcze raz walczyć, bo to jest w II lidze najważniejsze. To poprzemy jeszcze naszą techniką, taktyką i myślę, że z Jastrzębia będziemy wracać uśmiechnięci - zakończył Karol Piątek.
(ks / lechia.gda.pl) 15 marca 2008, 22:42
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013