Gdańsk: środa, 24 kwietnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

"Lechia będzie musiała wydrzeć nam zwycięstwo..."

17 kwietnia 2008

...zapowiada nowy szkoleniowiec ŁKS Łomża. Od poniedziałku 14 kwietnia nowym trenerem najbliższego rywala Biało-Zielonych jest Czesław Jakołcewicz.
Jakołcewicz wrócił do Łomży po rocznej przerwie. Zastąpił na stanowisku trenera Witolda Mroziewskiego.

Na początek czekają go mecze z drużynami z Trójmiasta: Lechią i Arką.

- Zdaję sobie sprawę, że w najbliższych dwóch meczach nie będziemy faworytami. Nie znaczy to jednak, że mamy się położyć na boisku. Punkty trzeba zdobyć również z mocnymi przeciwnikami. Można przegrać, ale po walce. Nie może zespół przegrać meczu już w szatni i oddać go bez walki, tylko dlatego, że przyjeżdża lider tabeli. Lider może tu wygrać, ale musi te zwycięstwo przez 90 minut nam wydrzeć. A w Łomży punktów łatwo się już nie zdobędzie. Dlaczego mamy przegrać spotkania z zespołami z Trójmiasta? Wiem, że to będą trudne mecze, ale jeżeli chcemy się utrzymać, musimy zdobywać punkty również na zespołach pokroju Lechii. Na razie skupiam się na najbliższym meczu i wszystko będzie mu podporządkowane.

Szkoleniowiec odniósł się także do sprawy korupcji oraz szansy utrzymania drużyny w II lidze.

- Wszyscy mamy już przesyt tej korupcji, to musi się wreszcie skończyć, bo zwariujemy od tego. Uważam, że to są zaszłości sprzed lat, jak żyliśmy, jaki był ustrój. Dlatego to tak wyglądało i później. Na pewno trzeba ganić ludzi za to, odstawiać ich od sportu. Mam nadzieję, że w maju jasno zostanie przedstawiony przez PZPN program rozwiązania tego problemu. My w Łomży musimy jednak o tym zapomnieć. Nie możemy liczyć na to, że się utrzymamy, bo ktoś zostanie zdegradowany. Obecnie jesteśmy na miejscu spadkowym i naszym celem jest wyjście z tej strefy co najmniej na 14 miejsce.

Jakołcewicz liczy także na kibiców, którzy dopingiem wspomogą jego zespół.

- Zachęcam kibiców do przyjścia na najbliższy mecz z Lechią Gdańsk i na pozostałe spotkania. Chciałbym by przyszło Was jak najwięcej i byście swoim dopingiem pomogli nam osiągnąć korzystny rezultat. Pamiętam jak było poprzednio, kiedy na mecze przychodziło po dwa – trzy tysiące ludzi i wspaniale nas dopingowali i mobilizowali. Wyjście na boisko przy pełnych trybunach i głośnym dopingu mobilizuje zespół i sprawia, że zawodnicy grają lepiej. Na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo, dlatego zachęcam wszystkich kibiców do przyjścia w sobotę na mecz.

źródło: www.lks.4lomza.pl
(greg / lechia.gda.pl) 17 kwietnia 2008, 14:12
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.065