Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Trzecia drużyna zagra w barażach o ekstraklasę?

21 kwietnia 2008

Gdyby sezon II ligi skończył się dziś, 3. zespół w tabeli musiałby rozegrać dwa mecze barażowe o awans do ekstraklasy z czternastą drużyną I frontu. To pierwsza taka sytuacja w tej rundzie.
Przepis o barażu był aktualny oczywiście przez całą jesień, kiedy jedynym zdegradowanym klubem było Zagłębie Sosnowiec. Ale przestał obowiązywać po styczniowych decyzjach Wydziału Dyscypliny PZPN wyrzucających z ligi także Widzew Łódź i Zagłębie Lubin, bo zgodnie z przepisami jeżeli ukarane spadkiem są więcej niż dwie drużyny - dodatkowych meczów o utrzymanie nie ma (spadają zespoły z lokat 15. i 16. plus ewentualnie zdegradowane).

Kiedy jednak kara dla Lubina została zawieszona (sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia), przepis znów wrócił do życia - tyle że do 26. kolejki nie miał zastosowania, bo Widzew zawsze zajmował pozycję ponad spadkiem. Dopiero teraz dwie ostatnie lokaty przypadają właśnie łodzianom oraz klubowi z Sosnowca, a to oznacza, że jeżeli degradacja Zagłębia Lubin nie zostanie przywrócona - drużynę z 14. miejsca czeka baraż (28 i 31 maja). Chyba że sosnowiczanie (szanse mają iluzoryczne) lub widzewiacy (ci już większe) zdołają jednak wygrzebać się ponad 15. lokatę.

W ubiegłym sezonie barażu nie było, ponieważ oba karnie zdegradowane kluby (Arka Gdynia i Górnik Łęczna) nie zajęły w tabeli miejsc spadkowych (te przypadły Wiśle Płock i Pogoni Szczecin).
(greg / Gazeta Wyborcza) 21 kwietnia 2008, 17:27
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.104