Gdańsk: sobota, 6 czerwca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

"Jeżeli nie będę miał miłego powitania..."

16 maja 2008

Osoba Jacka Grembockiego przewija się w Lechii i wokół niej od blisko 30 lat. W niedzielę wychowanek trenera Globisza ponownie zaprezentuje się gdańskiej publiczności.
Tym razem w roli trenera Znicza Pruszków, drużyny która obok Lechii walczy o awans do ekstraklasy.

Jacek Grembocki to wychowanek gdańskiej Lechii. Już jako 18-latek walnie przyczynił się do zdobycia Pucharu Polski i miał przyjemność grać przeciwko słynnemu Juventusowi.

Rok później awansował z Biało-Zielonymi do ekstraklasy i grał w niej przy Traugutta do momentu, kiedy zgłosił się po niego Górnik Zabrze, wówczas Mistrz Polski.

Ponownie Grembocki zagrał przy Traugutta w sezonie 1995/96 w fuzyjnej drużynie Lechii-Olimpii. Jednak po kilku tygodniach wyjechał z Polski. Po powrocie do kraju znów zjawił sie w Lechii, jednak drużyna spadła do III ligi.

Kolejny raz przy Traugutta pojawił się, gdy Lechia grała w IV lidze i rywalizowała z Cartusią. "Gremboś" był trenerem w Kartuzach.

W niedzielę ponownie pojawi się w Gdańsku, tym razem w roli trenera rewelacyjnego beniaminka z Pruszkowa.

Jak wychowanka Lechii przyjmą gdańscy kibice? Tydzień temu w podobnej sytuacji byli Artur Andruszczak i Paweł Pęczak, reprezentujący przez kilka sezonów GKS Katowice. Gdy "Andrut" schodził z boiska kibice Gieksy skandowali jego nazwisko. Czy podobnie trenera Grembockiego przyjmą kibice Lechii?

- Nie wiem. Mam nadzieję, że dobrze mnie przyjmą. Wiele dla tego klubu zrobiłem i grałem tu nawet w czasach, kiedy klub chylił się ku upadkowi. Chciałbym, aby kibice pamiętali, że grałem tutaj, że jestem wychowankiem tego klubu i wiele dla niego zrobiłem. Swoją drogą niedługo powinna być chyba tutaj moja gwiazda w Alei Sław. Wszyscy już mają, jedynie Grembockiego nie ma. Jeżeli nie będę miał miłego powitania i kibice zapomną o mnie, to będzie mi trochę szkoda, ale cóż tak bywa. Zobaczymy w niedzielę - mówi dla lechia.gda.pl Jacek Grembocki.

Przeczytaj całą rozmowę z Jackiem Grembockim.
(greg / lechia.gda.pl) 16 maja 2008, 12:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034