Gdańsk: poniedziałek, 21 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Robert Lewandowski dla lechia.gda.pl

17 maja 2008

W niedzielę Lechia zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Lechia.gda.pl rozmawiała z piłkarzem rywali Biało-Zielonych, najlepszym strzelcem 2. ligi, Robertem Lewandowskim.
- Będzie to bardzo ciężki mecz, ponieważ w Gdańsku trudno jest wygrać z Lechią. Wiemy, że tu publiczność zawsze dopisuje i dodaje skrzydeł swoim zawodnikom. Jest to również ważne spotkanie dla gdańszczan, gdyż w razie wygranej mogą już cieszyć się z awansu do I ligi. Postaramy się jednak zrobić wszystko, aby sprawić niespodziankę i wygrać to spotkanie.

- Ciężko powiedzieć jak trzeba zagrać, żeby tutaj zwyciężyć. Mam nadzieję, że trener dobierze odpowiednią taktykę i wszytko zakończy się dobrze dla naszego zespołu. Jak będzie - zobaczymy w niedzielę. Na pewno zagramy ofensywnie, nie zapominając oczywiście o grze w defensywie. Chcemy zagrać ładny, skuteczny i miły dla oka futbol. Lechia to jednak ciężki przeciwnik, potrafiący grać bardzo dobrze w piłkę, co udowadnia w lidze.

Drużyna z Pruszkowa jest w bardzo dobrej formie, co potwierdzają wyniki i gra podopiecznych trenera Grembockiego. Godne uwagi jest również to, że Znicz potrafi dobrze grać na wyjeździe, czego dowodem jest wygrana we Wrocławiu ze Śląskiem i remis w Gdyni z Arką.

- Na pewno naszą silną stroną jest gra zespołowa. Nie ma u nas żadnych wielkich gwiazd, ale jest drużyna, która dobrze rozumie się na boisku. Nasza dobra postawa w tej rundzie spowodowana jest chyba również tym, że nabraliśmy doświadczenia ligowego w zeszłej rundzie. Uważam, iż w niedzielnym spotkaniu Lechia będzie musiała się skoncentrować nie na jednym czy dwóch zawodnikach, lecz na całym naszym zespole.

- Miejmy nadzieję, że zobaczymy bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu zespołów. Postaramy się ze swojej strony zaprezentować jak najlepiej na boisku i zdobyć trzy punkty.

Sam piłkarz nie myśli na razie o zainteresowaniu, jakie wytworzyło się wokół jego osoby, tylko stara się koncentrować na najbliższym meczu. W niedzielę to na niego muszą uważać obrońcy z Gdańska, ponieważ w tym sezonie napastnik z Pruszkowa jest bardzo skuteczny. Dowodem jest 21 goli w II lidze.

- Nie wiem jaka jest recepta mojej dobrej gry w tym sezonie. Po prostu ciężko pracuję, cały czas starając się poprawiać moje umiejętności. Myślę również, że dużo dało mi doświadczenie, jakiego nabrałem w rundzie jesiennej. Moje silne strony, to na pewno gra obiema nogami i technika. Bardzo cieszę się z bramek, które strzeliłem, ale czy wywalczę koronę króla strzelców, to sie okaże dopiero po zakończeniu sezonu. Najważniejszy jest jednak awans do ekstraklasy ze Zniczem i wierzę, że zrealizujemy ten cel.

- Oczywiście wiem, iż interesują się mną kluby z I ligi. Ja jednak koncentruję się na najbliższych meczach, w tym spotkaniu z Lechią. Nie wiem czy zostanę jeszcze w Pruszkowie, czy odejdę do innego klubu. Wszystko okaże się po sezonie. Jeżeli przyszłaby oferta z Lechii, może bym ją rozpatrzył, jednak jak na razie gdańszczanie nie awansowali jeszcze do ekstraklasy. Wszystkim sprawami związanym z transferami zajmę się po lidze.
(pd / lechia.gda.pl) 17 maja 2008, 06:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.090