Gdańsk: czwartek, 23 stycznia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Paweł Sibik nie będzie szpiegiem

13 sierpnia 2008

Wraz ze startem rozgrywek rozpoczęła się praca Pawła Sibika, zajmującego się bankiem informacji.
Były reprezentant Polski współpracę ze sztabem szkoleniowym Lechii będzie opierał na kontakcie pocztowym oraz telefonicznym. Odwiedzał będzie także gdański zespół podczas ich pobytu przed meczami w regionie południowej Polski.

W minioną niedzielę Sibik oglądał Wielkie Derby Śląska, gdzie miał za zadanie rozpracować chorzowski Ruch, najbliższy przeciwnik Biało-Zielonych.

- To niezły poukładany zespół, który został wzmocniony takimi zawodnikami jak Marcin Zając czy Maciej Scherfchen. Oglądałem ich w derbowym meczu z Górnikiem Zabrze i jestem pewien, że w meczu z Lechią zagrają zupełnie inaczej. Bardzo dobrze znam Ruch, debiutowałem w roli trenera Odry Wodzisław przeciwko temu zespołowi, ale szczegóły mojej analizy pozna trener Zieliński - mówi Sibik dla "Gazety"

Odniósł się także do kolejnych przeciwników Lechii, których będzie obserwował.

- Dużo wiem o tych drużynach. Z Odrą byłem przecież bardzo długo związany. Już tam jednak nie pracuję, więc moja nowa działalność na pewno z niczym nie będzie kolidowała. Zresztą z Odrą nie rozstałem się w najlepszych okolicznościach, nagle dowiedziałem się, że już mnie w tym klubie nie chcą. Ale sport jest często brutalny i trzeba się do tego przyzwyczaić. Pracujesz tam, gdzie ciebie chcą, nie ma miejsca na sentymenty. Zresztą ja będę tylko przekazywał trenerowi informacje, podpowiadał, ale i tak on zrobi, jak będzie uważał. Ma przecież też dużą wiedzę o rywalach, wszystkie mecze można obejrzeć w Canal+, wszystko jest jasne.

Skoro wszystko jest jasne, to po co Lechii szef banku informacji?

- W telewizji wszystkiego się jednak nie zobaczy, coś może umknąć. Gdy się jest na meczu, ma się lepszy ogląd sytuacji. Dobrze znam piłkarzy ze śląskich klubów, znam ich mocne i słabe strony, właśnie dzięki bezpośredniej obserwacji. Będąc na miejscu, mogę się dowiedzieć wielu ważnych informacji, choćby o morale zespołu, wejść w klimat drużyny i podpowiedzieć Lechii, jak ma się nastawić. Na pewno nie będę jednak pełnił roli szpiega, nie będę się zakradał do szatni i wydzierał z zeszytu kartki z zapiskami trenera rywali.

Więcej w Gazecie Wyborczej
(greg / lechia.gda.pl) 13 sierpnia 2008, 10:25
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031