Gdańsk: czwartek, 21 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

D. Dudek: Zagraliśmy najlepszy mecz na wyjeździe

14 września 2008

Dariusz Dudek, piłkarz Odry Wodzisław i brat bardziej znanego Jerzego, nie może zaliczyć meczu z Lechią do udanych. Zdobył wprawdzie gola, ale potem osłabił zespół.
- W sytuacji, w której otrzymałem drugą żółtą kartkę, zrobiłem błąd. Nie chciałem faulować "na kartkę". Ale zrobiłem to, co zrobiłem i musiałem szybciej skończyć mecz i osłabić zespół. Mogę tylko przeprosić za to kolegów z drużyny. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że naszemu zespołowi największe niebezpieczeństwo grozi, gdy mamy stały fragment, czyli róg. Często mamy problem z tym, żeby przerwać akcję dużo wcześniej, tak jak to zrobiłem - na połowie boiska.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo konsekwentnie. Z tyłu bardzo dobrze, a udało się też zdobyć bramkę ze stałego fragmentu gry. Natomiast w drugiej części tego nie widzieliśmy. No i ta czerwona kartka. Myślę, że to mimo wszystko ustaliło końcowy wynik spotkania.

Piłkarze Odry Wodzisław dużo lepiej niż na wyjeździe, grają u siebie, gdzie choćby w tym sezonie pokonali 2-0 Legię Warszawa.

- Zagraliśmy w sobotę chyba nasz najlepszy mecz na wyjeździe, ale punkty i tak zostają u gospodarzy. To jest nasz problem i będziemy robić wszystko, aby uległo to zmianie. Można być drużyną swojego boiska i wygrywać tylko u siebie, ale jednak, aby zespół znalazł się wyeżej w tabeli, to musi zwyciężać także na obcych stadionach.

Piłkarze Odry zdobyli w meczu z Lechią pierwszą bramkę wyjazdową w meczu ligowym. Był to także pierwszy gol stracony przez Biało-Zielonych u siebie.

- Czy ma to dla nas jakieś znaczenie? Myślę, że jedynie poprawiliśmy sobie statystyki. Ale jakiś progres na pewno jest. Pierwszego gola na wyjeździe już mamy, teraz będziemy szukać kolejnych.
(ks / lechia.gda.pl) 14 września 2008, 15:22
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012