Gdańsk: sobota, 19 października 2019

PE: Puchary nie dla nas. Porażka 1:3

10 października 2008

W 3. kolejce Pucharu Ekstraklasy Lechia uległa na własnym boisku GKS-owi Bełchatów 1:3.
Garstka widzów oglądała przeciętne widowisko w piątkowy wieczór. Ozdoba meczu była jedynie bramka Macieja Kalkowskiego strzelona z ponad 20 metrów.

Jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych tego dnia podopiecznych Pawła Janasa. Już do przerwy Bełchatów prowadził 2:1, po bramkach Pawła Adamca oraz samobójczej Arkadiusza Mysony.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmian. Trener Zieliński wprowadził 5 nowych graczy. Mimo, że w końcówce Biało-Zieloni mieli szansę na doprowadzenie do remisu, to GKS po strzale Tomasza Wróbla podwyższył wynik.

To druga pucharowa porażka Lechii w tym tygodniu. We wtorek lechiści przegrali w Pucharze Polski z Jagiellonią Białystok.

LECHIA GDAŃSK - GKS BEŁCHATÓW 1:3 (1:2)
Kalkowski 14' - Adamiec 5', Mysona 31's, Wróbel 93'

LECHIA: Sobański - Andruszczak, Midzierski, Radovanović, Mysona (46' Kawa) - Wiśniewski (62' Szuprytowski), Cacić (46' Brede), Kasperkiewicz (82' Szałęga), Kalkowski - Rybski, Cetnarowicz (62' Hirsz).
(greg / lechia.gda.pl) 10 października 2008, 21:11

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.